Strona 23 z 24 PierwszyPierwszy ... 1321222324 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 221 do 230 z 232

Wątek: MG

  1. #221
    Stolnik Awatar blackhand
    Dołączył
    Jul 2010
    Lokalizacja
    Tu miejsce na twoją reklamę!
    Postów
    928
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 5 podziękowań w 4 postach

    Re: MG

    Sytuacji formalnego SOJUSZU z Anglią nie interesuje brak możliwości dania dostępu wojskowego Maurom. A wbrew regułom to sojusznik został pozbawiony posiadania sojuszu - przez to dostępu - w grze, kiedy wróg sojusznika - go ma, będąc technicznie sojusznikiem, co nie jest formalnie podpisane.
    Ale gdybym dał dostęp wojskowy Anglii, to straciłby go Maur (którego też, swoją drogą, nie interesuje przecież brak możliwości dania dostępu wojskowego Anglii), co też byłoby wbrew regułom, bo przecież ma go podpisanego w ambasadzie. Sojusz nie ma nigdzie w regulaminie napisane, że ma priorytet nad normalnym dostępem wojskowym. Danie Tobie dostępu wojskowego byłoby równie krzywdzące jak zostawienie go Maurowi.

    Wydaje mi się, że do tego się to sprowadza - jako sojusznik Anglii nie jestem w żaden sposób zobowiązany walczyć z jej wrogami, mam prawo udzielać dostępu wojskowego wszystkim, z którymi walczy Anglia, o ile, co trochę głupie, nie mam z nimi sojuszu, bo wtedy muszę się opowiedzieć po którejś ze stron. A skoro technicznie nie jest możliwe danie dostępu wszystkim, bo ze sobą walczą, to tak jakby... Sam wybieram, komu daje..?*

    Myślę, że można by dla uniknięcia takiej (dość specyficznej) sytuacji w przyszłości wprowadzić do regulaminu poprawkę, np. "Sojusznicy zawsze mają priorytet w otrzymywaniu dostępu wojskowego".

    *Hehehe. : D

  2. #222
    Pan Nienawiści Awatar Mefisto7
    Dołączył
    Sep 2009
    Lokalizacja
    Wrocław
    Postów
    3 885
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    49
    Otrzymał 74 podziękowań w 57 postach

    Re: MG

    Jeszcze nie wiesz, że sojusz automatycznie oznacza dostęp wojskowy? No to cię oświecam. I chyba tyle nawet wystarczy komentarza ku twej odpowiedzi. Ale dopowiem, że w TEJ SAMEJ KO - tak samo było z Litwinem, który będąc moim sojusznikiem miał nieograniczone prawa przemarszu, które mogłem anulować tylko zrywając sojusz. Ostatecznie skończyło się inaczej ze względu na niepełność regulaminu względem zapisu o dokładnej realizacji paktów formalnych z technicznymi, a to akurat mamy tutaj już określone.

  3. #223
    Szambelan Awatar PlanB
    Dołączył
    Oct 2011
    Postów
    2 123
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    28
    Otrzymał 24 podziękowań w 19 postach

    Re: MG

    O rany... kiedy Mef i Domen coś zgłaszają do MG to z góry wiadomo, że sprawa jest ciężka
    Dobra dziś dam werdykt pod wieczór.

  4. #224
    Szambelan Awatar PlanB
    Dołączył
    Oct 2011
    Postów
    2 123
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    28
    Otrzymał 24 podziękowań w 19 postach

    Re: MG

    Wyleciało mi z głowy kompletnie.
    Prawdopodobnie jakiej decyzji bym nie podjął to i tak ktoś będzie zły
    Przychylam się do propozycji blacka
    [spoiler:5zy5fjce]
    Osobiście proponuje po prostu zakazanie wszystkim (i jednej, i drugiej stronie) chodzenia po terenie Francji, przy zapewnieniu bezpieczeństwa tych armii, które teraz są na moich ziemiach (1-2 tury, kiedy armia nie może atakować, być atakowana, robić podłych sztuczek z blokowaniem itd.).
    [/spoiler:5zy5fjce]

    Jeśli Francja sformalizuje wasalstwo oczywiście, inaczej dostęp należy się Anglii.

    To tyle, jakby co odsyłam z góry do kolegium.

  5. #225
    Pan Nienawiści Awatar Mefisto7
    Dołączył
    Sep 2009
    Lokalizacja
    Wrocław
    Postów
    3 885
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    49
    Otrzymał 74 podziękowań w 57 postach

    Re: MG

    Ale to niczego nie rekompensuje Anglii w tej sytuacji. Co z Lyonem? Gdyby wszystko było tak jak powinno - zgodnie z regulaminem - to by armia mauryjska mnie dosięgnąć nie mogła. Do tego, proszę, się ustosunkuj.

  6. #226
    Stolnik Awatar blackhand
    Dołączył
    Jul 2010
    Lokalizacja
    Tu miejsce na twoją reklamę!
    Postów
    928
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 5 podziękowań w 4 postach

    Re: MG

    Jeszcze nie wiesz, że sojusz automatycznie oznacza dostęp wojskowy? No to cię oświecam. I chyba tyle nawet wystarczy komentarza ku twej odpowiedzi.
    No ale... Przecież o tym mówię! Anglik MA na forum prawo przemarszu, tak samo jak prawo przemarszu ma Maur. I o ile sojusz oznacza automatycznie dostęp wojskowy, to danie komuś dostępu wojskowego też automatycznie oznacza dostęp wojskowy! I komu mam dać, skoro nie mogę dać obu przez mechanikę gry (co jest wspomniane w regulaminie jako wyjątek), a też nigdzie dostęp wojskowy przez sojusz nie jest uznany za priorytet?

    Ale to niczego nie rekompensuje Anglii w tej sytuacji. Co z Lyonem? Gdyby wszystko było tak jak powinno - zgodnie z regulaminem - to by armia mauryjska mnie dosięgnąć nie mogła. Do tego, proszę, się ustosunkuj.
    Nie za bardzo się orientuje w sytuacji, ale chcesz gdzieś przemaszerować po Francji, żeby się nie wystawić Maurowi, rozumiem? W takim razie dostaniesz X tur (w sumie powinieneś to uściślić, AleCzemuNie), kiedy armia "znika" z gry. Czyli nikt tej armii nie zaatakuje, a o to chyba chodzi?

  7. #227
    Pan Nienawiści Awatar Mefisto7
    Dołączył
    Sep 2009
    Lokalizacja
    Wrocław
    Postów
    3 885
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    49
    Otrzymał 74 podziękowań w 57 postach

    Re: MG

    Jest uznany przez precedens, a także przez choćby tę KO - przykład powyżej. To jest tak oczywiste, że sojusznik forumowy ma większe prawa do technicznego dostępu wojskowego, że dziwię się potrzebie argumentowania tego...

    Chodzi o to, że przez brak dostępu wojskowego, który mi się należy - znajdująca się na terenie Francji armia uciekająca ze Szwajcarii nie może spokojnie sobie zajść na południe od Lyonu, aby nie być złapaną przez mauryjską armię będącą koło Dijon. Dostęp wojskowy należał się Anglii jak psu kość, dlatego wnoszę o nietykalność dla tej armii, która stanie sobie teraz na kratce Lyonu, z braku innej możliwości. Gdybyście nie omijali regulaminu - armia angielska byłaby pod Lyonem, a armia mauryjska nie mogłaby jej dosięgnąć. Jest inaczej i żądam czegoś, co Anglii zwróci koszty niesprawiedliwości tego bezprawia.

    Ja tu widzę 2 możliwości: Albo nietykalność armii i przyszło-turowe przerobienie dyplomacji technicznej, albo z góry uznanie Maura sojusznikiem Francji, co rozwiąże sojusz z Anglią, a ja sobie zdobędę ten Lyon. Wóz albo przewóz.

  8. #228
    Szambelan Awatar PlanB
    Dołączył
    Oct 2011
    Postów
    2 123
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    28
    Otrzymał 24 podziękowań w 19 postach

    Re: MG

    No tak, armia angielska pokrzywdzona przez brak dostępu będzie nietykalna przez te dwie tury (to chyba wystarczy?)
    Coś jeszcze jest do wyjaśnienia?

  9. #229
    Pan Nienawiści Awatar Mefisto7
    Dołączył
    Sep 2009
    Lokalizacja
    Wrocław
    Postów
    3 885
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    49
    Otrzymał 74 podziękowań w 57 postach

    Re: MG

    Ok.

  10. #230
    Szambelan
    Dołączył
    May 2011
    Postów
    4 521
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    77
    Otrzymał 22 podziękowań w 18 postach

    Re: MG

    Ja się pytam - co tutaj Anglikowi blokowało ruch :?:

    Poprzednia tura (zanim sprawa trafiła do MG):



    Obecna tura (ruch został spowolniony przez miasto Lyon najwyżej o 1 pole, a na pewno nic go nie blokowało):



    Co tutaj blokuje / spowalnia Anglikowi ruch o 2 tury :?: :!:

    ================================================== =========

    viewtopic.php?f=515&t=14346&p=331777#p331777

    Cytat Zamieszczone przez Domen
    Dodam, że jeszcze zanim ja (Maurowie) podpisałem sojusz z Francją (w formie wasalizacji, bo gra nie dała nam podpisać sojuszu z powodu złych relacji między frakcjami - zresztą chyba to samo jest teraz w przypadku Anglii i Francji) to Francja również nie miała sojuszu w grze z Francją, mimo że na forum mieli podpisany (co jest samo w sobie niezgodne z punktem regulaminu o obowiązku dotrzymywania paktów forumowych w grze).

    Cytat Zamieszczone przez Markus
    Francja nie może podpisywać w grze żadnych traktatów wasalizacyjnych bo niby dlaczego ,całkowity brak podstaw.
    Już pisałem, że było to zrobione tylko dlatego, że nie mogliśmy podpisać sojuszu (z powodu złych relacji frakcji, mechanika gry zabroniła).

    Na forum mam z Francją pona stalowego i obustronny dostęp wojskowy - więc podpisanie w grze dostępu wojskowego było zgodne z paktem na forum.

    Cytat Zamieszczone przez Markus
    Moim zdaniem decyzja MG byłaby słuszna gdyby nakazano zerwanie tego traktatu w grze w najbliższej turze zainteresowanych stron
    Nie zostało to nakazane, ale Francja zerwała traktat - bo już nie mam z nią sojuszu (wasalizacji) w tej turze i muszę omijać czerwone pola.

    Tyle tylko, że teraz ja nie mam dostępu wojskowego - a to jest niezgodne z paktem na forum, gdzie dostęp wojskowy otrzymałem... Każdy wie, że "sojusz" Anglii z Francją w tej KO jest sojuszem fikcyjnym - w rzeczywistości jest to neutralność z zagwarantowanym bezpieczeństwem (4 tury atakowania po wypowiedzeniu). Tak naprawdę Francja należy do koalicji Maurów-Genui-Wenecji-Węgier-Aragonii-Kijowa, a nie do koalicji Anglii-Danii-Egiptu.

    Dlatego moim zdaniem mój dostęp wojskowy jest więcej warty niż angielski, mimo że obie frakcje otrzymały od Francji dostęp wojskowy.

    Niestety nie jest możliwe fizyczne utrzymanie w grze dostępu wojskowego dla obu frakcji, ponieważ Anglia i Maurowie ze sobą walczą.

    Cytat Zamieszczone przez Markus
    Po trzecie sojusz to sojusz to nie malowany traktat ale ustalenia dające gwarancje oraz również pewne ograniczenia nie można podpisywać ustaleń dających fory przeciwnikowi swojego sojusznika a tak właśnie tutaj jest.
    Nie jest tak jak piszesz. Ustalenia jak je nazwałeś - "dające mi fory" - zostały podpisane na długo zanim zacząłem walczyć z Anglią.

    Te ustalenia (pon stalowy oraz obustronny dostęp wojskowy z Francją) podpisałem zaraz po zakończeniu mojej wojny z Francją.

    Z Anglią natomiast zacząłem walczyć dopiero wiele tur później i to Anglia pierwsza mnie zaatakowała, a nie ja ją.

    Poza tym - tak jak już pisałem wyżej - sojusz między Anglią i Francją jest de facto fikcyjny, naprawdę jest to pakt o nieagresji z 4 turami czekania po wypowiedzeniu zamiast dwóch. Nic kompletnie tych dwóch frakcji nie łączy oprócz neutralności, nie mają wspólnych wrogów.

    Francja walczy z Egiptem, a Egipt jest częścią tej samej koalicji co Anglia, aczkolwiek nie wiem, czy mają podpisany formalny sojusz.

    Jeśli Anglia ma formalnie podpisany na forum sojusz z Egiptem i z Francją, to coś tu jest nie tak, bo Egipt walczy z Francją.

Strona 23 z 24 PierwszyPierwszy ... 1321222324 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Możesz edytować swoje posty
  •