Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 22

Wątek: Spolszczenie FAQ dot. cech postaci w MTW2

  1. #1
    Łowczy
    Dołączył
    Nov 2010
    Lokalizacja
    N 54° 17.13' E 18° 5.40' - współrzędne geograficzne mojego pokoju ;)
    Postów
    144
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Spolszczenie FAQ dot. cech postaci w MTW2

    PROJEKT W TRAKCIE REALIZACJI

    LINK DO STRONY ZAWIERAJĄCEJ OBECNIE UKOŃCZONĄ CZĘŚĆ TŁUMACZENIA

    Rozpoczęliśmy tłumaczenie poradnika znajdującego się TUTAJ

    Wszyscy chętni do pomocy - tłumaczymy po dziesięć cech, których zakres jest wymieniony poniżej, jeśli ktoś się zdecyduje, proszę natychmiast mnie o tym poinformować, informacja ta będzie na bieżąco aktualizowana. Żeby nie było, że kilka osób będzie ten sam fragment tłumaczyć

    Obecnie kolejnym fragmentem czekającym na tłumaczenie są cechy generałów od BoringSpeaker do Epicurean WŁĄCZNIE

    W razie wątpliwości co do nazwy jakiejś cechy - zaznaczyć gienka/agenta poza miastem i wpisać w konsolę np. Give_trait "this" BoringSpeaker 1
    Gotowe tłumaczenia proszę wysłać mi na PW w celu zredagowania i dołączenia do pełnego tłumaczenia, które niedługo ukaże się online i będzie na bieżąco aktualizowane


    Przykład tłumaczenia:

    Zdolny Atakujący (GoodAttacker 1) - +1 Dowodzenie przy atakowaniu, otrzymywany po zdobyciu 1 punktu GoodAttacker
    Pewny Siebie Napastnik (GoodAttacker 2) - +2 Dowodzenie przy atakowaniu, otrzymywany po zdobyciu 2 punktów GoodAttacker
    Silny Napastnik (GoodAttacker 3) - +3 Dowodzenie przy atakowaniu, otrzymywany po zdobyciu 4 punktów GoodAttacker
    Doskonały Napastnik (GoodAttacker 4) - +4 Dowodzenie przy atakowaniu, otrzymywany po zdobyciu 8 punktów GoodAttacker
    Heroiczny Napastnik (GoodAttacker 5) - +5 Dowodzenie przy atakowaniu, przydomek "Napastnik", otrzymywany po zdobyciu 16 punktów GoodAttacker

    Antycechą do GoodAttacker jest BadAttacker.
    Generał zdobywa 2 punkty GoodAttacker z 17% prawdopodobieństwem kiedy jest adoptowany, bądź przyjmowany
    za pomocą Bohatera Chwili. Osiągając pełnoletność generał zdobywa punkt GoodAttacker z 4% prawdopodobieństwem.
    Kiedy generał wżenia się do frakcji, otrzymuje 2 punkty GoodAttacker z 17% prawdopodobieństwem.
    Jeżeli generał wygra normalną bitwę, w której stosunek sił był większy lub równy 0,5, ale mniejszy niż 1,5,
    i w której był stroną atakującą, to otrzymuje 2 punkty GoodAttacker (jeśli zwycięstwo było heroiczne) lub 1 punkt
    GoodAttacker (jeśli zwycięstwo było pełne).







    Nie da się zmienić tej głupiej rangi na coś w stylu Wasz Kolega Michaś

  2. #2
    Krwawy Kardynał Awatar Samick
    Dołączył
    Oct 2010
    Postów
    5 767
    Tournaments Joined
    9
    Tournaments Won
    1
    Podziękował
    171
    Otrzymał 427 podziękowań w 262 postach

    Re: Rozwój postaci, czyli jak zgarnąć daną cechę

    Ciekawe kiedy ktoś pokusi się o propozycję przetłumaczenia tego.



  3. #3
    Chłop
    Dołączył
    Feb 2011
    Postów
    5
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Rozwój postaci, czyli jak zgarnąć daną cechę

    Ja się być może podejmę przetłumaczenia. Raz, że można trochę sobie "podrasować" swój angielski, dwa, na razie nie mam nic poważniejszego do roboty (ferie ). Ale przydałby się ktoś do pomocy. Oczywiście najpierw najlepiej jest chyba przetłumaczyć część o generałach i członkach rodzin, bo mają oni najwięcej niejasnych i skomplikowanych pod względem warunków otrzymywania cech. A raczej bardziej niejasnych i skomplikowanych.
    Ale fajnie byłoby wiedzieć ile osób tego potrzebuje, bo myślę, że większość ludzi z forum ogarnia taką gramatykę, a słówka można sobie chociażby w Lingu wyszukać.

    Co do podziękowań - nie ma sprawy, nie było to jakieś straszne trudne do znalezienia. A można sobie dzięki temu zagrać kampanię "simsowatą" nastawioną na odpicowywanie swoich gienków.

    Edit: No to super, nie musiałem długo czekać. Jak widzę motywy takie same Sovereign, czyli pimpowanie swojego angielskiego. Może się ktoś jeszcze zgłosi to już wogóle byłoby świetnie, wtedy można by to było ze spokojem zrobić bez obawy o pękającą głowę od nadmiaru obcego języka.

  4. #4
    Łowczy
    Dołączył
    Nov 2010
    Lokalizacja
    N 54° 17.13' E 18° 5.40' - współrzędne geograficzne mojego pokoju ;)
    Postów
    144
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Rozwój postaci, czyli jak zgarnąć daną cechę

    Miałem nadzieję, że nikt tego nie powie, ale.. BYĆ MOŻE.. wezmę się za przetłumaczenie przynajmniej części tekstu. Oczywiście jeśli ktoś zdecyduje się mnie wesprzeć i nie mam tu na myśli tylko wsparcia duchowego, choć też jest mile widziane 8-) W sumie to mi pozwoli poszlifować mój Inglisz.

    EDIT: To Bolvarusie myślę, że każdy z nas znalazł już jednego ochotnika
    EDIT 2: Pytałem Tengri ale skubany się zaczął wymigiwać od roboty
    EDIT odnośnie poniższego posta: Czepialstwo i Złośliwizm. Ale spoko, zostałeś przyjęty Dzisiaj jeszcze wezmę się do dzieła i postaram się wrzucić link do przetłumaczonej części tekstu. I po prostu będziemy dodawać kolejne fragmenty.







    Nie da się zmienić tej głupiej rangi na coś w stylu Wasz Kolega Michaś

  5. #5
    Krwawy Kardynał Awatar Samick
    Dołączył
    Oct 2010
    Postów
    5 767
    Tournaments Joined
    9
    Tournaments Won
    1
    Podziękował
    171
    Otrzymał 427 podziękowań w 262 postach

    Re: Rozwój postaci, czyli jak zgarnąć daną cechę

    Skoro (1+1)+(1+1) = 2 tak wychodzi po tym tekście:
    Cytat Zamieszczone przez Sovereign21
    To Bolvarusie myślę, że każdy z nas znalazł już jednego ochotnika
    Mogę również dopomóc w miarę moich sił i możliwości przez przetłumaczenie paru linijek.



  6. #6
    Chłop
    Dołączył
    Feb 2011
    Postów
    5
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Rozwój postaci, czyli jak zgarnąć daną cechę

    To lepiej ustalajmy po kolei odkąd dokąd tłumaczymy, żeby się nie zdarzyło, że dwie osoby przetłumaczą ten sam fragment tekstu.

  7. #7
    Łowczy
    Dołączył
    Nov 2010
    Lokalizacja
    N 54° 17.13' E 18° 5.40' - współrzędne geograficzne mojego pokoju ;)
    Postów
    144
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Rozwój postaci, czyli jak zgarnąć daną cechę

    Właśnie o tym pomyślałem. Własnie tak sobie wlazłem na tą stronkę.. to jest cztery i pół tysiąca linijek :ugeek: Na szczęście linijki są krótkie :? Trochę to potrwa. Dobra, biorę na początek całe intro (objaśnienia) i wstęp do rozdziału z generałami. Czyli następne będą już linijki opisów generalskich cech. Jak coś, to przetłumaczone fragmenty dawać mi na PW a ja je będę dorzucał do całości.

    Aha.. Jako, że każda cecha należy do pewnej rozwijającej się grupy np. Zdolny Atakujący(czyli Promising Attacker) to pierwszy poziom cechy GoodAttacker. Kodowe oznaczenia zostawiamy po angielsku - czyli wszelkie typu NoGoingBack czy wspomniane GoodAttacker. Problemem pozostaje tylko sprawdzenie, jak dokładnie ludzie odpowiedzialni za polonizację tłumaczyli poszczególne nazwy i wyrażenia.

    EDIT: W oryginale sam znajdę odpowiednie linijki tekstu i sprawdzę.







    Nie da się zmienić tej głupiej rangi na coś w stylu Wasz Kolega Michaś

  8. #8
    Chłop
    Dołączył
    Feb 2011
    Postów
    5
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Rozwój postaci, czyli jak zgarnąć daną cechę

    Ok, to ja przetłumaczę dzisiaj albo jutro z maks. 20 cech. Jak chcesz Samick coś przetłumaczyć to weź końcówkę cech generałów. Wysyłać razem z tłumaczeniem oryginał, tzn. chcesz sprawdzać czy wszystko się zgadza? Nie żebym był kiepski z angielskiego, ale nie gwarantuję 100% poprawności.

    Co do wielkości tej listy nie musimy się martwić, bo Samick przetłumaczy mnóstwo, tj. "parę linijek".

    Edit: I warto byłoby jakoś zaznaczyć w temacie, że to jest już właściwie "projekt" tłumaczenia, a nie wypisywanie albo poradnik.

    Takie sprawy pisać sobie na PW. I skończyć z tym offoptem proszę - Krzyżak

  9. #9
    Łowczy
    Dołączył
    Nov 2010
    Lokalizacja
    N 54° 17.13' E 18° 5.40' - współrzędne geograficzne mojego pokoju ;)
    Postów
    144
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Rozwój postaci (pełne kompendium nt. cech - tłumaczenie)

    Jako, że temat zmienił trochę swoje przeznaczenie, prosimy uprzejmie o nie umieszczanie nowych postów. Wszelkie informacje odnośnie naszego przedsięwzięcia dotyczącego przetłumaczenia 4500 linijek tekstu w oryginalnym angielskim spisie zasad nabywania cech przez postacie w grze będą wyświetlane w pierwszym poście tego tematu. Miejmy nadzieję, że cała ta akcja nie padnie niczym bunt, stłumiony w zarodku

    Edit: Do kuroja - lepiej byś zaczął tłumaczyć







    Nie da się zmienić tej głupiej rangi na coś w stylu Wasz Kolega Michaś

  10. #10
    Podkomorzy
    Dołączył
    Sep 2009
    Lokalizacja
    Poznań
    Postów
    1 833
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Rozwój postaci (pełne kompendium nt. cech - tłumaczenie)

    A może przeniesiecie(lub założycie na nowo, by był czysty) temat do działu projekty polonizacyjne? Wiem, że dział dot. modów, ale tam chyba będzie dość dobrze pasować

    A.K.A. Askorti

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Świta postaci
    By Przemysł II in forum Medieval II: Total War
    Odpowiedzi: 55
    Ostatni post / autor: 30-01-2015, 02:10
  2. Karty postaci
    By Tessali in forum Mody uzupełniające
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 30-10-2013, 20:19
  3. Jak zmienić wygląd postaci w Third Age
    By thenfiren in forum Third Age
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 29-06-2013, 19:55
  4. [Shogun 2] Wasz dowódca - rozwój cech
    By gombrowitch in forum Total War: Shogun 2
    Odpowiedzi: 47
    Ostatni post / autor: 18-07-2011, 21:49

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •