Strona 2 z 42 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 419

Wątek: Polish Kingdom Mod - temat archiwalny

  1. #11
    Wojski
    Dołączył
    Mar 2010
    Postów
    63
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 3 podziękowań w 2 postach

    Re: Polish Kingdom Mod - nowe i poprawione jednostki Polski

    Cóż mogę napisać? Jest pod wielkim wrażeniem Twojej pracy! Tak trzymaj, dzięki!
    "Jam nie z soli ani z roli ale z tego co mnie boli"
    "Jakby cierpienie uczyło, to Polska byłaby jednym z najmędrszych krajów świata"
    Amor Patriae nostra lex! (Miłość Ojczyzny naszym prawem!)

  2. #12
    Podkomorzy
    Dołączył
    Sep 2009
    Lokalizacja
    Poznań
    Postów
    1 833
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Polish Kingdom Mod - nowe i poprawione jednostki Polski

    Imponujące dzieło, ale mam wątpliwości co do jednostki "Tarczowi halabardnicy". Halabarda + tarcza?!
    Jakieś źródła...?

    Co do WWmwE, na bank przydałby im się ktoś, bo z tego co wiem, to mod jest na respiratorze

    A.K.A. Askorti

  3. #13
    Gość

    Re: Polish Kingdom Mod - nowe i poprawione jednostki Polski

    Bardzo sympatyczne, powiem więcej, cokolwiek zrobisz to będę ciebie w tym a także innych popierał. Zagadaj, a może już próbowałeś z thrashing_mad, taka kooperacja może wiele dać, ale sam doskonale o tym wiesz. Krytyką się nie przejmuj, zawsze takowi się znajdą. Tak trzymać.

  4. #14
    Szambelan Awatar Araven
    Dołączył
    Jan 2011
    Postów
    11 935
    Tournaments Joined
    2
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    402
    Otrzymał 276 podziękowań w 234 postach

    Re: Polish Kingdom Mod - nowe i poprawione jednostki Polski

    Witam. Aramegil spójrz ew. w wolnej chwili na tą rozszerzoną mapkę z Moda Midek by Zgrzybek, może do niej byś dodał te swoje jednostki za zgodą Zgrzybka oczywiście (tylko jak Go znaleźć?). Tu masz link viewtopic.php?f=102&t=1689 . Jak coś to ja mam to ściągniete ew. mogę Ci wysłać na maila. Dawno temu grałem na tej mapce i modzie w Medka II - i było naprawdę git. Dużo nowych prowincji, w tym szczególnie dla Polski . Pozdrawiam. (To tylko taka moja luźna propozycja ). Generalnie tak trzymaj zdolny z Ciebie Gość. Pozdrawiam.

  5. #15
    Wojski
    Dołączył
    Mar 2010
    Postów
    63
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 3 podziękowań w 2 postach

    Re: Polish Kingdom Mod - nowe i poprawione jednostki Polski

    Połączyłem oba mody "Polish Kingdom Mod - nowe i poprawione jednostki Polski"
    Twórca Aramegil oraz "Modek midek by Zgrzybek" Twórca jak sama nazwa wskazuje Zgrzybek.


    Czekam teraz na zgodę Aramegil(a).
    Niestety nie wiem do kogo mam się zgłosić o zgodę na wykorzystanie Modek midek by Zgrzybek.
    "Jam nie z soli ani z roli ale z tego co mnie boli"
    "Jakby cierpienie uczyło, to Polska byłaby jednym z najmędrszych krajów świata"
    Amor Patriae nostra lex! (Miłość Ojczyzny naszym prawem!)

  6. #16
    Łowczy
    Dołączył
    Dec 2010
    Lokalizacja
    Białystok
    Postów
    140
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Polish Kingdom Mod - nowe i poprawione jednostki Polski

    Cytat Zamieszczone przez TomekPL
    Połączyłem oba mody "Polish Kingdom Mod - nowe i poprawione jednostki Polski"
    Twórca Aramegil oraz "Modek midek by Zgrzybek" Twórca jak sama nazwa wskazuje Zgrzybek.


    Czekam teraz na zgodę Aramegil(a).
    Niestety nie wiem do kogo mam się zgłosić o zgodę na wykorzystanie Modek midek by Zgrzybek.
    Oczywiście, że wyrażam zgodę Ja też pracowałem nad modem "Modek midek by Zgrzybek", gdzie udało mi się przywrócić dźwięk oraz spolszczyć i poprawić nazwy wszystkich miejscowości oraz prowincji. Myślałem właśnie nad połączeniem go z moim modem, ale zarzuciłem ten pomysł z braku czasu (teraz wprowadzam mojego moda do dodatku Kingdoms - Teutonic) . Dlatego to świetnie TomekPL, że udało Ci się tak szybko połączyć obie modyfikacje Czekam na Twoje premierowe wydanie połączonego moda 8-)

  7. #17
    Wojski
    Dołączył
    Mar 2010
    Postów
    63
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 3 podziękowań w 2 postach

    Re: Polish Kingdom Mod - nowe i poprawione jednostki Polski

    Dzięki za zgodę na wykorzystanie Twoich jednostek, ale nadal mam problem z modem Zgrzybka?

    Wydanie połączenia obu modów nastąpi zaraz po wydaniu zgody na wykorzystanie Modek Midek by Zgrzybek.
    Dodatkowo poprawie parę rzeczy;
    -muszkieterzy będą strzelać salwami ( a nie pojedynczo)
    -poprawa szarży (lepsza penetracja oddziałów wroga)
    -zmiana rekrutacji (zmniejszenie dostępności jednostek).


    "Jam nie z soli ani z roli ale z tego co mnie boli"
    "Jakby cierpienie uczyło, to Polska byłaby jednym z najmędrszych krajów świata"
    Amor Patriae nostra lex! (Miłość Ojczyzny naszym prawem!)

  8. #18
    Łowczy
    Dołączył
    Dec 2010
    Lokalizacja
    Białystok
    Postów
    140
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Polish Kingdom Mod - nowe i poprawione jednostki Polski

    Troszkę się nie odzywałem, ale mogę już powiedzieć, że wprowadziłem mojego moda do dodatku Knigdoms - Teutonic oraz przygotowałem patch, który poprawia wersją moda do podstawki Medievala.
    Najważniejsze zmiany, to:
    1. Dodanie jednostki "Kawalerowie Jezusa Chrystusa", którzy są po prostu Braćmi dobrzyńskimi na koniach - będzie to najlepsza i najdroższa rycerska konnica Polski.
    2. Zmieniłem też jednostkę "Polscy zbrojni" (wcześniej Polscy pancerni) na "Polscy kopijnicy" - wzorowałem ją na Kopijnikach francuskich, zmieniłem umiejętności, usunąłem tarczę i bardziej zróżnicowałem im pancerz gotycki.
    3. Lepiej zbalansowałem polskie jednostki w modzie do dodatku Kingdoms i do podstawki Medievala.

    Podczas instalacji mojego moda do dodatku Kingdoms - Teutonic należy pamiętać, że musimy posiadać grę "Medieval II" zaktualizowaną oficjalnym patchem 1.05 oraz że wszystkie pliki mojego moda instalują się w głównym katalogu dodatku Kingdoms - Teutonic (czyli w lokalizacji Program Files\SEGA\Medieval II Total War\mods\teutonic).
    Link do "Teutonic Polish Kingdom Mod":
    serwer hotfile http://hotfile.com/dl/107135594/b9c3c7d ... m.exe.html
    serwer rapidshare http://rapidshare.com/files/449598798/t ... ingdom.exe

    Podczas instalacji patcha 1.02 do mojej modyfikacji przeznaczonej na podstawkę Medievala należy pamiętać, że musimy posiadać już zainstalowany mod "Polish Kingdom Mod" oraz że wszystkie pliki patcha instalują się w katalogu polish_kingdom (czyli w lokalizacji Program Files\SEGA\Medieval II Total War\mods\polish_kingdom).
    Link do patcha 1.02 dodatku "Polish Kingdom Mod":
    http://hotfile.com/dl/110651943/da3d2a5 ... 2.exe.html

    Więcej nie będę już pracowałem nad "Polish Kingdom Mod", ponieważ postaram się w marcu skupić na stworzeniu i poprawie jakiś 100 jednostek do modyfikacji WWMWE. Na szczęście nad połączeniem mojego moda i "Mod Midek by Zgrzybek" pracuje TomekPL, więc mam nadzieję, że już wkrótce pojawi się finalna wersja, która mocno ulepszy podstawkę Medievala a w szczególności grę Polską :!: .


    Cytat Zamieszczone przez kuroi
    Imponujące dzieło, ale mam wątpliwości co do jednostki "Tarczowi halabardnicy". Halabarda + tarcza?!
    Jakieś źródła...?
    Konkretnych źródeł nie mam niestety :/ Tworząc tę jednostkę tylko opierałem się na tych 4 rzeczach:
    1. Petycja polskich graczy do CA w sprawie rosteru dla Polski, gdzie wspomniana tam jest w spisie nowych jednostek właśnie formacja "Tarczowi halabardnicy" (http://www.petitiononline.com/kingdoms/petition.html).
    2. Artykuł na angielskiej wikipedii o broni zwanej Pollaxe (http://en.wikipedia.org/wiki/Pollaxe_%28Polearm%29). Jest tam ciekawa grafika przedstawiająca rycerza z pawężą i krótką halabardą, a właśnie moi tarczowi halabardnicy posługują się krótszymi halabardami od zwykłych. Ponadto z tego co udało mi się wyczytać z artykułu, to walką tą bronią wcale nie przeszkadzała silnemu, wyszkolonemu rycerzowi używać tarczy.
    3. Książka "Men-at-arms" o historii Polskiego średniowiecznego wojska, wydawana przez Osprey Publishing, a napisana przez Witolda Sarneckiego i Davida Nicolle (szczególnie interesująca jest grafika na stronie 34, poza nią nie doczytałem się konkretnie o Tarczowych halabardnikach, chociaż biorąc pod uwagę jak walczono w Polsce w XV wieku, to taka jednostka jest całkiem możliwa).
    4. Dodatek "Eastern Europe: Total War", gdzie pojawia się jednostka "Shield Halbardier" oraz oficjalny dodatek Kingdoms - Teutonic, gdzie mamy jednostkę Zakonu Krzyżackiego "Spieszeni halabardnicy (Dismounted Halbbruder)".

  9. #19
    Podkomorzy
    Dołączył
    Sep 2009
    Lokalizacja
    Poznań
    Postów
    1 833
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Polish Kingdom Mod - nowe i poprawione jednostki Polski

    Wspaniale jest słyszeć, że ktoś weźmie się za jednostki WWmwE, ponieważ brak bitew w wersji KO i 2.0 oraz częste crashe przy 1.1 bardzo ograniczają grywalność tego bardzo fajnego moda.

    A.K.A. Askorti

  10. #20
    Łowczy
    Dołączył
    Dec 2010
    Postów
    103
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Polish Kingdom Mod - nowe i poprawione jednostki Polski

    WWmwE w końcu doczeka się jednostek? :shock: Jak powiedziałem kumplowi to najpierw się roześmiał a potem ze zdziwieniem rzucił: "Serio?"
    Aramegil chłopie masz wielki talent. Wiedząc, że się za to bierzesz z niezwykłą niecierpliwością czekam na rezultaty
    Powodzenia!

    "Ta bitwa jest już przegrana, ale jest dopiero druga, zdążymy wygrać następną."
    Louis Ch. A. Desaix

Strona 2 z 42 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Polish Units v2
    By szwajcar in forum Mody uzupełniające
    Odpowiedzi: 493
    Ostatni post / autor: 14-11-2020, 10:41
  2. Polish Kingdom 2.0 preview
    By HellVard in forum Polish Kingdom
    Odpowiedzi: 515
    Ostatni post / autor: 23-06-2020, 21:57
  3. Polish Kingdom - informacje i download
    By HellVard in forum Polish Kingdom
    Odpowiedzi: 113
    Ostatni post / autor: 03-10-2017, 10:28
  4. Enty temat na temat aktualizacji steam.
    By baggins in forum Empire: Total War
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 11-07-2012, 11:24

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •