Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 31

Wątek: Egipt

  1. #1
    Łowczy
    Dołączył
    Jan 2010
    Lokalizacja
    Antwerpia
    Postów
    132
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    2
    Otrzymał 1 podziękowanie w 1 poście

    Gra Egiptem

    Witam. Chciałbym abyście w tym dziale opisywali swoje kampanie Egiptem. Ja zamierzam zagrać po raz pierwszy Egiptem i chciałbym zobaczyć jak wy graliście. pzdr
    "Moja nienawiść umrze wraz z Tobą."

    ~ Robert the Bruce do swego ojca

  2. #2
    Podstoli
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Katowice
    Postów
    454
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Gra Egiptem

    Ja właśnie gram teraz Egiptem. Bardzo fajna kampania, lekko nie jest ale, specjalnie trudno też nie. Kilka uwag i porad:
    - jeżeli chodzi o wojsko to najlepiej inwestować w milicję saraceńską - tania jednostka, liczna, doskonała przeciwko konnicy, wytrzyma atak cieżkiej piechoty np. rycerzy feudalnych, ja nawet zmieniłem swoją taktykę grając Turkami preferowałem armię wyłącznie złożoną z strzelczych sipahów - grajac Egiptem duże ilości milicji saraceńskiej + piesi łucznicy, generał i dwa lub trzy oddziały lekkiej jazdy do flankowania i pościgów. Tym samy stosuje się taktykę defensywną ale skutki są opłakane dla przeciwnika
    - jeżeli chodzi o łuczników to zdecydowanie pustynni łucznicy
    - jazda - najlepiej arabska, tania, dość dobra do ataków z flanki, doskonała do koszenia w pościgu

    Assasynów opłaca się rekrutować jak zbliża się oblężenie, na murach radzą sobie doskonale, czasami w polu - ale jednostka zdecydowanie droga.

    Ja planuję zaopatrzyć swoją piechotę w również jednostki ofensywne ale narazie nie mogę ich rekrutować - chodzi oczywiście o jednostkę Tabardarija z 20 w ataku.

    Kilka uwag natury strategicznej:
    - zdobądź szybko Jerozolimę, Akkę, i Antiochię (dobre położenie, most w pobliżu - można blokować - doskonałe miejsce do rozbijania armii krzyżowych)
    - nie zapomnij o Dongoli na samym dole nad Nilem - ja zapomniałem i miałem przez chwile kłopoty finansowe
    - do obrony granic wystarczą Ci dwie silne armie jedna nad Nilem druga w rejonie Antiochii
    - staraj się cały czas uzupełniać stan liczeny jednostek
    - organizuj Jihad-y, dzięki którym twoje jednostki zdobędą kolejne belki doświadczenia, najlepiej przeznacz sobie do tego jedną armię - dzięki temu zyska na doświadczeniu
    - nie zapomnij o rozbudowie Bagadadu po jego zdobyciu - możliwe, że stanie się pierwszym celem ataku Mongołów
    - najlepsze miejsca dla kupców - dwóch w rejonie Bagdadu, czterech w rejonie Dongoli (po dwóch na niewolników i kość słoniową - tworzysz coś na kształt monopolu i zyski jeszcze bardziej rosną)

    Po odprawieniu pięciu armii kryżowych pod Antiochią mam zamiar opitolić Turków z Aleppo, Edessy i Mosulu

    Wieczorem wrzucę jakieś obrazki dla Ciebie.

  3. #3
    Wojski
    Dołączył
    Jan 2010
    Lokalizacja
    Łódź
    Postów
    72
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Gra Egiptem

    Jeśli chodzi o wojsko to na początku raczej bez taktyki. Po trochu wszystkiego. Natomiast później używałem armii:
    -1xGenerał,
    -6xŁucznicy Mameluccy,
    -12xKrólewscy Mamelucy/ 6xKrólewscy Mamelucy, 6xMamelucy

    Najpierw łucznicy ostrzeliwują najgroźniejsze jednostki(ciężka kawaleria, włócznicy) a potem szarża, która zmiata wszystko. Czasami cała armia zaczynała uciekać zanim do nich dojechałem. Ta taktyka zawsze się sprawdzała, nigdy mnie nie zawiodła.

    Jeśli chodzi o podbijanie to:
    -najpierw Dongola,
    -potem na wschód i północ, aż do Kaukazu(na przełęczach ustawiłem forty i nikt mnie nie nękał od tej strony)
    -następnie Azja mniejsza, Grecja i dalej w stronę Rzymu.

    Mi największy problem sprawiała Wenecja. Ich armie były raczej słabe ale mieli ich strasznie dużo.


  4. #4
    Łowczy
    Dołączył
    Jan 2010
    Lokalizacja
    Antwerpia
    Postów
    132
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    2
    Otrzymał 1 podziękowanie w 1 poście

    Re: Gra Egiptem

    Trochę sobie dziś pograłem. I oto dotychczasowe efekty. Początkowo zająłem Jerozolimę, Akkę, Damaszek,Aleppo i Antiochie oraz Dongole i Jedde oczywiście. I potem czekałem na Mongołów. Jednak okazało sie że poszli na północ od M.Kaspijkiego więc sie ucieszyłem i z tego wszystkiego zaatakowałem Turcję, Podbiłem całą Azję Mniejszą, zostawiłem im tylko Erewań, Tbilisi i Sarkel i zostali oni moimi wasalami. Nastepnie był dzihad na Stambuł więc zabrałem go Bizancjum. I teraz nie wiem czy podbijać dalej cesarstwo bizantyjskie ii potem walczyć z Mongoła w Europie czy też ruszyć na zachód Afryki. Do wygrania kampanii brakuje mi 20 prowincji,Jerozolimę i Konstantynopol już mam więc aby muszę je utrzymać. Co radzicie teraz? oto screen z obecnej sytuacji.
    http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/2dd ... 2f2ab.html
    "Moja nienawiść umrze wraz z Tobą."

    ~ Robert the Bruce do swego ojca

  5. #5
    Łowczy
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Gdynia
    Postów
    125
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Gra Egiptem



    Najpierw proponuje na Afrykę, żeby zobaczyć jak daleko się posunęli Mongołowie. Potem możesz od płw. iberyjskiego ruszyć na Rzym. Jak byś próbował odwrotnie to nie posuń się za daleko na północ, bo Mongoły tam pewnie będą próbować coś zdobyć. Zaznaczyłem ci na mini-mapce. Jakby Mongoły nie opanowały pół Europy - to zrób to sam.

    Kacper z Oblusina [AAR]
    "Cóż jedną matką jaką znasz jest nadzieja... Głupią matkę masz..."

  6. #6
    Stolnik
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Wrocław
    Postów
    1 220
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 2 podziękowań w 2 postach

    Re: Gra Egiptem

    Zostali mi już tylko Mongołowie i tradycyjnie wstawiam screeny:


    1164 rok


    1174 rok


    1198 rok


    1254 rok (87 tura)

    W sumie to savy w kiepskich do screenowania momentach robiłem, ale jakiś tam obraz jest.
    Sprawa wolności jest sprawą nazbyt poważną, aby oddawać ją w ręce wzburzonej gawiedzi.
    Złe uczynki zostają często przyspieszone dzięki nieostrożnym usiłowaniom zapobieżenia im.
    John Dickinson

  7. #7
    Szambelan Awatar OskarX
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Bydgoszcz
    Postów
    2 256
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Gra Egiptem

    I co lepsze różowe czy żółte masz ten plus ,ze mozesz podbić Amerykę

  8. #8
    Podkomorzy
    Dołączył
    Sep 2009
    Lokalizacja
    Poznań
    Postów
    1 833
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Gra Egiptem

    O kurka, że też Ci się chciało
    Jestem zdziwiony twoim samozaparciem
    Mi się Egipt znudził po podbiciu samego bliskiego wschodu

    A.K.A. Askorti

  9. #9
    Szambelan Awatar OskarX
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Bydgoszcz
    Postów
    2 256
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Gra Egiptem

    Taaa pewnie kody na slonie i jazda poza tym fajnie sie gra Egiptem w Europie

  10. #10
    Stolnik
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Wrocław
    Postów
    1 220
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 2 podziękowań w 2 postach

    Re: Gra Egiptem

    Lol, że niby sugerujesz, że grałem na kodach?

    http://www.speedyshare.com/files/21785525/Egypt4.sav

    Możesz sobie sprawdzić kody i czy trudność niższa od vh/vh. Może o coś zupełnie innego chodziło, ale tak to jest bez przecinków.
    Sprawa wolności jest sprawą nazbyt poważną, aby oddawać ją w ręce wzburzonej gawiedzi.
    Złe uczynki zostają często przyspieszone dzięki nieostrożnym usiłowaniom zapobieżenia im.
    John Dickinson

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. egipt
    By Matisek in forum Broken Crescent XVII
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 14-10-2013, 14:17
  2. Egipt
    By Jan Pancesz III in forum Broken Crescent XVIII
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 26-05-2013, 19:47

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •