Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 20

Wątek: Wasze składy na multi.

  1. #1
    Łowczy
    Dołączył
    Jun 2010
    Postów
    126
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Wasze składy na multi.

    Jestem ciekaw jakie składy bierzecie na multi 12,5k CWB. Można tutaj skrytykować moje składy zaproponować innowację, czy podać swój skład armii. Na początek składy dla 2 moich ulubionych nacji: Pontu i Seleucydów.

    Skróty ulepszeń a/d=atak/obrona i do tego 0=brak b= brąz s= srebro g=złoto ^=exp i tak np. g/s to jednostka ze złotym atakiem i srebrną obroną.

    Wracając do moich składów pierwszy dla Pontu. 4* g/g brązowe tarcze 6* g/g łucznicy 2* s/s rydwany łucznicze 2* 0/0 rydwany z kosami 1* b/b jazda kapadocka 1* s/b lekka jazda pontyjska i chłopi. Tą armią gra mi się bardzo dobrze. Można spróbować rozłożyć inaczej ulepszenia. Mi taka pasuje.

    Skład dla Selków: 5* s/s srebrne tarcze 6* s/s łucznicy 3* b/0 katafrakci 2*0/0 kosy i 1*0/b chłopi. Tą armią bardzo dobrze gra się przeciwko większości nacji. Oczywiście składy tych armii mogą ulec zmianie zależnie od nacji przeciwnika lub ilości żołnierzy.

    Zachęcam do podzielenia się własnymi składami. Wieczorem podam składy dla Macedonii, Kartaginy i Grecji. Pozdrawiam!






  2. #2
    Chłop
    Dołączył
    Jan 2011
    Postów
    8
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Wasze składy na multi.

    Pytanie OT: Co robisz z chłopami?

  3. #3
    Słońce Niezwyciężone Awatar Amrod
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Związek Socjalistycznych Republik Europejskich
    Postów
    3 404
    Tournaments Joined
    1
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 10 podziękowań w 9 postach

    Re: Wasze składy na multi.

    Podczas fazy podchodzenia pod wroga mają za zadanie przyjąć na siebie pierwszy ostrzał nieprzyjacielskich łuczników. Chyba, że Hektor wymyślił jakieś nowe rewolucyjne zadanie
    the Sun and the Moon and the end of all time

  4. #4
    Maharbal
    Gość

    Re: Wasze składy na multi.

    Pewnie atakuje nimi spartan od tyłu*

    *pewien użytkownik twierdził, że udało mu się strażą miejską rozwalić spartan od tyłu

  5. #5
    Łowczy
    Dołączył
    Jun 2010
    Postów
    126
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Wasze składy na multi.

    Niestety nie udało mi się wymyślić jakiegoś rewolucyjnego zastosowania dla chłopów. Jedyne co to jeszcze utrudniają domyślenie się składu mojej armii podczas jej wybierania, bo jak wiadomo można sprawdzić ilość żołnierzy przeciwnika. A co do atakowania od tyłu w silniejszy oddział to kiedyś na multi byłem świadkiem pojedynku słabo ulepszone silver shieldy na g/g bronzowe na koniec zostało tak 60% bronzowych i kilka srebrnych, które jakoś wywaliło na tyły przeciwników i one wybiły prawie do końca owe potężne bronzowe tarcze. Gdybym nie zauważył tej sytuacji i nie nakazał moim bronzom jakiegoś normalnego zachowania to te silvery po prostu wybiłyby do nogi moją potężną falangę.






  6. #6
    Łowczy
    Dołączył
    Jun 2010
    Postów
    126
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Wasze składy na multi.

    Przyszedł czas na skład dla Grecji i Macedonii. Zapraszam też do podzielenia się własnymi propozycjami i skrytykowania moich składów. Więc:

    Grecja: 5* s/s armoured hoplites (główna siła armii) 2* 0/b spartanie (stoją na flankach w 2 szeregu i ubezpieczają łuczników) 6* g/g łucznicy (po prostu łucznicy) 2* s/b kretyni (łucznicy dalekozasięgowi) 2* g/g grecka jazda (potężna lekka kawaleria ) i nieodzowni chłopi. Od razu powiem jak taką armię ustawić żeby wycisnąć z niej jak najwięcej. A więc ustawienie będzie wyglądać następująco-> front armii u góry. :::::=ah ;;;;=spartanie ><><=łucznicy ^^^=cav

    :::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::
    ><><><><><><><><><><><><><><><
    ;;;;^^^___________________ ^^^;;;;

    Macedonia: 6* g/g królewscy 6* g/g łucznicy 2* 0/0 kretyni 2*g/g lansjerzy i powinno być o 20 denarów za dużo więc zabieramy jeden atak łucznikom więc 5 będzie g/g a jeden s/g i tą armię ustawiamy tak samo jak dla Grecji. Oczywiście falangi i łucznicy w luźnej formacji. Uciekanie (skrimish) u łuczników wyłączony. Można włączyć dopiero podczas walki pomiędzy piechotą. Jutro dodam Armenię i Kartaginę.






  7. #7
    Stolnik
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    1 203
    Tournaments Joined
    1
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1
    Otrzymał 40 podziękowań w 10 postach

    Re: Wasze składy na multi.

    Na kogo chcesz grać ww. składami?

  8. #8
    Witia
    Gość

    Re: Wasze składy na multi.

    No właśnie

    Ja takim składem Macedonii grałbym tylko na Egipt, Brytów, itd, choć i tak wolałbym zmodyfikować o większą ilość lekkiej koszem kreteńskich bądź złotych mieczy u królewskich pikinierów.

  9. #9
    Łowczy
    Dołączył
    Jun 2010
    Postów
    126
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Wasze składy na multi.

    Heh wszystko zależy też od stylu gry. A co do tego na kogo biorę Grecją w sumie na prawie wszystko nie za bardzo widzę inną metodę nią grania. Ew. 6* g/g ah i wtedy mozna by więcej cav ale do greckiej jazdy mam awersję po tym jak mój pełny prawie oddział przegrał z łucznikami. Te armie to generalnie przeciw skrimishowi bo grając na multi większość osób umiejących grać bierze armie skrimishową. Ta armie Grecji i Macedonii b.dobrze radzi sobie z Pontem, Egiptem, Scytią (ale z nią chyba najtrudniej wygrać skrimish fight) itp. Przeciw Kartaginie wziąłbym jeszcze więcej falang kosztem kretynów i tam ew. upg. u łuków. Na Brytanię brałbym coś w stylu poborowi pikinierzy żeby nie dali podejść pod moje główne siły tym wkurzającym miotaczom głów. Seleucydami można ew. wywalić upg. z łuczników i zainwestować w upg. dla katafraktów czy falang. Oczywiście przeciwko Grecji ani myślę brać kosy. A jako, że raczej mało gram teraz z dobrymi graczami to dobór armii nie ma aż tak dużego znaczenia.






  10. #10
    Zbanowany
    Dołączył
    Feb 2011
    Lokalizacja
    Łaciate opakowanie
    Postów
    12
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Wasze składy na multi.

    witam. Jakie frakcje i jakie składy są dobre na Kartaginę? Zauważyłem że armiami łuczniczymi nie bardzo da się to ścisnąć jak ktoś zacznie biegać sacred bandami a jeszcze ta szybka jazda...

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Wasze avatary
    By in forum Nasi Forumowicze
    Odpowiedzi: 1187
    Ostatni post / autor: 01-12-2020, 19:21
  2. Wasze kolekcje
    By KLAssurbanipal in forum Nasi Forumowicze
    Odpowiedzi: 75
    Ostatni post / autor: 05-06-2020, 14:48
  3. Wasze screeny z gry
    By voitek in forum Total War: Rome II
    Odpowiedzi: 94
    Ostatni post / autor: 29-03-2020, 17:23
  4. Wasze wideo
    By voitek in forum Total War: Rome II
    Odpowiedzi: 384
    Ostatni post / autor: 03-12-2016, 09:48
  5. [Shogun 2] Składy armii multiplayer
    By Ryuu in forum Total War: Shogun 2
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 22-04-2011, 12:09

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Możesz edytować swoje posty
  •