Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 20

Wątek: Wasze składy na multi.

  1. #11
    Słońce Niezwyciężone Awatar Amrod
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Związek Socjalistycznych Republik Europejskich
    Postów
    3 404
    Tournaments Joined
    1
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 10 podziękowań w 9 postach

    Re: Wasze składy na multi.

    Co do tej Grecji to kiepski pomysł trzymać tak mocną i drogą jednostkę na flankach narażając ją na ostrzał i utratę punktów z HP. W trakcie zwarcia i owszem, ale nie w fazie ostrzału.

    Ja ma raczej nudne składy, ale myślę, że wymagające i będące zmorą dla mało ruchliwych graczy.

    A w ogóle to nie ten dział, o multi piszemy w dziale multi (sic!).
    the Sun and the Moon and the end of all time

  2. #12
    Łowczy
    Dołączył
    Jun 2010
    Postów
    126
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Wasze składy na multi.

    Amrod-> Nieźle naspamowane rzucaczami a procarze dla Numidii nie wiem czy to dobry pomysł jak można łuczników. A spartanie podczas gdy zbliża się piechota wroga idą do przodu. Ja właśnie ich trzymam z tyłu na flankach w obawie przed strzelaniem do nich bo oni wg. mnie są wyjątkowo podatni na pociski. Armour mają za dużo za umiejętność. Mleko-> Ja bym zaryzykował Seleucydami. Chyba nawet taki skład jak podałem na początku. Przy czym Kartagińczyk może wziąć mało cav za to dobrych procarzy i aż tak łatwo nie będzie. A jak nie weźmie procarzy to cav rozjadą rydwany SB wystrzela łucznictwo (strzelaj w plecy) a to co z nich zostanie rozwali falanga z pomocą katafraktów wieżdżających wrogom w plecy. Raz tak prawie przegrałem z [-TWR-]Cookiem on bardzo dobrze gra Kartaginą bez cav prawie. A co do Macedonii dzisiaj zacząłem nią grać na nowym składzie a mianowicie 5* s/g królewskich 6* g/g łuczników 6* g/g lansjerów i epiccy chłopi z 2 ulepszeniami do ataku, żeby jeszcze lepiej kosić spartan, kohortę miejską i katafraktów od przodu. Przy czym nie grałem dzisiaj z prawie żadnymi klanowiczami i niestety nie miał kto pokazać mi wady tej armii.






  3. #13
    Słońce Niezwyciężone Awatar Amrod
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Związek Socjalistycznych Republik Europejskich
    Postów
    3 404
    Tournaments Joined
    1
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 10 podziękowań w 9 postach

    Re: Wasze składy na multi.

    Spam to takie pejoratywne słowo. Można max 8 to max 8 się bierze, to tak samo jakbyś powiedział, że ktoś spamuje piechotą W Numdii można na zmianę stosować łuki i proce. Z procarzami jest taki myk, że o ile w pierwszej chwili dostają straty, o tyle im dłużej trwa ostrzał tym lepiej sobie radzą. Kluczem jest ich poziomy ostrzał. Strzał, jeżeli nie trafi jednostki w pierwszym szeregu, to trafi tego w drugim, ze zwykłą strzałą tak nie ma.
    the Sun and the Moon and the end of all time

  4. #14
    Łowczy
    Dołączył
    Jun 2010
    Postów
    126
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Wasze składy na multi.

    Jednak ich mały zasięg mnie odstrasza. Łatwo ich wykurzyć lekka jazdą a jak będą chronieni to piechota też będzie dostawać. A Numidią zwłaszcza tą pierwszą armią ciężko grać przeciwko komuś ogarniętemu. A teraz podam moją ekstremalnie skrimishową armię Egipty. 4*s/s rydwany egipskie 2* g/0 ^ rydwany ha 6* g/0 ^ łucznicy 4* g/0 ^ procarze 2* g/0 łucznicy faraona 2* g/g straż faraona (falanga). Ta armia oczywiście nie ma szans najmniejszych z Brytami ale nacje typu Grecja/Tracja/Macedonia itp. nie mają szans daje replay, na którym widać mniej więcej jak gra takim Egiptem wygląda w praktyce.






  5. #15
    Zbanowany
    Dołączył
    Feb 2011
    Lokalizacja
    Łaciate opakowanie
    Postów
    12
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Wasze składy na multi.

    Ok, dzięki. Odkryłem dzisiaj, że dobry skład na Kartaginę to też Grecja. Biorę 6 ciężkich hoplitów, 4 zwykłych hoplitów i 8 łuczników (2 kreteńscy). ustawiam ciężkich z przodu (oni też mają ulepszone atak i obronę) a tamtymi 4 zwykłymi ochraniam łuczników z tyłu przed jazdą.

  6. #16
    Maharbal
    Gość

    Re: Wasze składy na multi.

    Wystarczy, że grający Kartaginą rzuci sacred bandy do zwarcia, a potem uderzy z tyłu kawalerią i będzie pozamiatane. Na mój gust ktoś kto ogarnia da radę rozwalić jeszcze zawczasu tych łuczników, bo ciężko jest bronić 8 oddziałów czterema

  7. #17
    Łowczy
    Dołączył
    Jun 2010
    Postów
    126
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Wasze składy na multi.

    A ja odradzę brania zwykłych hoplitów z jednego prostego powodu, że nic nie potrafią. Morale im się łatwo sypie w walce najefektywniejsi nie są. Jak chcesz grać bez cav to musisz mieć dużo mocniejszą piechotę i mocniejszy skrimish. Bo jak grając bez cav przegrasz skrimish to zostajesz wystrzelany ze wszystkich stron.






  8. #18
    Zbanowany
    Dołączył
    Feb 2011
    Lokalizacja
    Łaciate opakowanie
    Postów
    12
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Wasze składy na multi.

    hehe na mniej ogarniętych ten składz działa, na kartaginę też. A ja asem nie jestem, na razie mnie to wystarcza.
    A włąśnie tak się jeszcze zapytam jak to jest z tymi całymi zasadami cwb bo jeden koleś się wkurzył jak miałem 5 rydwanów w tym 2 łucznicze w poncie, że niby jest max 2. Jak to wreszcie jest? Bo według mnie rydwany wlicza się w limit kawalerii czyli 8 w tym max 6 takich samych i max 2 łucznicze.

  9. #19
    Maharbal
    Gość

    Re: Wasze składy na multi.

    Gostek najwidoczniej nie miał pojęcia o cwb, bo nie ma w nich takiej zasady jak max 2 chariots. Rydwany liczą się do limitu kawalerii, więc jedyne co w tym wypadku ogranicza gracza w wyborze to zasada max 6 same.

  10. #20
    Łowczy
    Dołączył
    Jun 2010
    Postów
    126
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Wasze składy na multi.

    W Poncie raczej nie powinno się brać aż tyle rydwanów. 2 ha tak ale kos nie więcej niż 1-2. Kiedyś grałem na 2 a teraz albo 1 albo wcale zależy przeciwko komu gram.






Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Podobne wątki

  1. Wasze avatary
    By in forum Nasi Forumowicze
    Odpowiedzi: 1187
    Ostatni post / autor: 01-12-2020, 19:21
  2. Wasze kolekcje
    By KLAssurbanipal in forum Nasi Forumowicze
    Odpowiedzi: 75
    Ostatni post / autor: 05-06-2020, 14:48
  3. Wasze screeny z gry
    By voitek in forum Total War: Rome II
    Odpowiedzi: 94
    Ostatni post / autor: 29-03-2020, 17:23
  4. Wasze wideo
    By voitek in forum Total War: Rome II
    Odpowiedzi: 384
    Ostatni post / autor: 03-12-2016, 09:48
  5. [Shogun 2] Składy armii multiplayer
    By Ryuu in forum Total War: Shogun 2
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 22-04-2011, 12:09

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Możesz edytować swoje posty
  •