Strona 1 z 174 1231151101 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 1737

Wątek: Dyskusja ogólna

  1. #1
    Gość

    Dyskusja ogólna



    SPIS TREŚCI:
    1. LINKI
    2. INSTRUKCJA INSTALACJI
    3. INNE .exe
    a) BI.exe
    b) Alx.exe
    4. OPIS MODA
    5. OPIS REFORM WYSTĘPUJĄCYCH W GRZE
    6. TYPY RZĄDU
    6. MINI GALERIA
    7. EUROPA BARBARORUM II






    1. LINKI

    FAQ
    STRONA MODA
    Forum moda na TWCenter

    Download:
    Dział download EB 1.1 i patch 1.2
    Wersja 1.1:
    TWCenter
    Patch 1.2
    TWCenter II totalwar.org

    EB fixy (poprawki, konieczne do lepszego działania gry):
    TWCenterIItotalwar.org

    Opcjonalne:
    Tekstury mapy kampanii z Roma Surrectum

    Submody:
    TWCenter II totalwar.org II Wybrane submody


    2. INSTRUKCJA INSTALACJI


    Instalujemy po kolei:

    1. Rome Total War wersja 1.5 (najlepiej Antologię z oboma dodatkami i wszystkimi patch`ami)
    • Przed instyalacją EB uruchamiamy przynajmniej raz Rome i dopalamy kampanie
      oraz wyłączamy porady komputera w oknie wyboru frakcji.

    2. EB 1.1
    3. EB 1.2 (trzeba usunąć angielski napis z okna wyboru miejsca instalacji)
    4. Poprawki (fixy) wrzucamy do folderu .../EB/Data

    3. INNE .exe

    a) EB na BI.exe (trzeba mieć zainstalowany dodatek Barbarian Invasion)
    totalwar.org
    Banalny instalator.

    b) EB na Alx.exe (trzeba mieć zainstalowany dodatek Alexander)
    TWCenter
    totalwar.org
    Po zainstalowaniu EB 1.2 i fixów trzeba ściągnąć to, rozpakować i przekopiować do odpowiednich folderów w folderze EB.
    Teraz należy jeszcze zmodyfikować 'element docelowy' we właściwościach skrótu (ikonki) Alexandra dodając po spacji -mod:eb -show_err -nm -noalexander
    Powinno to wygladać tak:
    "...\Rome - Total War\RomeTW-ALX.exe" -mod:eb -show_err -nm -noalexander


    4. OPIS MODA

    Bardzo skrótowo o modzie. Co było zaplanowane, aktualnie wszystko odpowiada prawdzie.

    EKONOMIA I POPULACJA

    Generalnie, wzrost populacji jest wolniejszy niż w oryginalnej RTW, a ekonomia będzie bardziej odpowiadać prawdziwej ekonomii tamtej epoki.

    - Porty handlowe są ograniczone w wielkości, w oparciu o naturalnie występujące przystanie i trasy żeglowne
    - Zasoby będą zmienione i lepiej dopasowane do ich wartości i rozmieszczenia w epoce klasycznej
    - "Cuda Świata" są usunięte (łącznie z ich efektami). W zamian, w wielu prowincjach umieszczone zostaną unikalne budynki, w oparciu o ich historyczne znaczenie.
    - Dochody i wydatki są dopasowane wg. naszych badań do wartości armii. To znaczy, że konkretna liczba prowincji będzie w stanie utrzymać konkretnej wielkości armię (jak zawsze, oparte o historyczne wartości)
    - Poszczególne frakcje będą miały indywidualne bonusy i minusy z konkretnych budynków. Wysokość podatków, handlu itp. będzie różna dla różnych frakcji.
    - Tworzymy nowy system religijny, oparty m.in. na zasadzie 'bóstw-patronów', zawierający tyle różnych bóstw i wierzeń ile się da.
    - Kompletnie nowy system budynków i ekonomii, z wieloma specyficznymi różnicami pomiędzy frakcjami.

    ARMIA I EKSPANSJA

    Mamy do dyspozycji 255 modeli i 500 jednostek. Pozbyliśmy się właściwie wszystkich oryginalnych jednostek, w zamian tworząc dla każdej frakcji osobną listę jednostek, jak również mnóstwo grup jednostek nie przynależących do konkretnych frakcji, dostępnych w poszczególnych regionach i prowincjach.
    Rekrutacja jednostek zdefiniowana jest dla każdej jednostki osobno, i dla każdej frakcji osobno. Niektóre frakcje będą trudniejsze od innych, będzie im trudniej rozwijać się i podbijać kolejne obszary. Generalnie, dostęp do nowych jednostek będzie trudniejszy niż w oryginalnej grze.

    Floty: zamiast pojedynczych statków, będzie się budować całe floty, złożone z różnych rodzajów okrętów.

    W miarę ekspansji, każda frakcja będzie miała do wyboru szereg różnych budynków reprezentujących styl rządzenia lub podbijania konkretnych prowincji, w rezultacie dostęp do różnych rodzajów jednostek i innych efektów.

    - Każda frakcja ma 15 unikalnych, nowych jednostek
    - Ponad 100 jednostek regionalnych/rebelianckich
    - Ok. 30 nowych rodzajów flot wojennych
    - Liczba i położenie Portów wojskowych będzie ograniczona
    - Zupełnie nowe i inne machiny oblężnicze
    - Statystyki jednostek zmienione, zmniejszona szybkość i śmiertelność, wydłuzony czas walki
    - Statystyki jednostek odpowiadające historycznym wartościom bojowym
    - Koszty jednostek dostosowane tak, aby zapewnić realistyczną strukturę armii (mniej elitarnych, więcej 'standardowych')
    - Rekrutacja oparta na historycznych regionach i współdziałaniu z podbitą ludnością
    - Nowe armie rebeliantów, nowe nazwy i nowe jednostki

    MAPA KAMPANII I INTERFEJS
    Spoiler: 

    Oprócz powiększenia i rozszerzenia mapy daleko na wschód, północ i południe, dojdą poniższe zmiany:

    - Nowa liczba rzek, w oparciu o historyczne i fizyczne mapy
    - Ikony zasobów i obiektów na mapie zmienione
    - Dopasowany teren i klimat
    - Nowe symbole frakcji
    - Interfejs użytkownika osobny dla każdej frakcji

    MULTIMEDIA I JĘZYK

    Częścią EB będzie Voicemod - mod zawierający nowe rozkazy i głosy, używający historycznych języków. Będziemy też mieli własną muzykę.

    Nazwy jednostek, prowincji, miast i budynków będą w odpowiednich, starożytnych językach. Rodziny królewskie mają zapewnione historyczne nazwiska. Nowa grafika, nowe logo, więcej cytatów na początek, i nowe filmy startowe dla frakcji.


    5. OPIS REFORM WYSTĘPUJĄCYCH W GRZE


    Celtowie (Eduowie/Arwernowie/Brytowie): 2
    Spoiler: 
    1.Czas wojowników
    -Eduowie/Arwernowie/Brytowie muszą zbudować łącznie, co najmniej 4 (Duże Targowiska)

    2.Czas żołnierzy
    -Eduowie/Arwernowie/Brytowie muszą zbudować łącznie, co najmniej 6 (Duże Targowiska)
    -Eduowie/Arwernowie/Brytowie muszą mieć łącznie, co najmniej 4 (Duże miasta)
    -Eduowie/Arwernowie/Brytowie zbudować łącznie, co najmniej 6 (Duże Świątynie)

    Sakowie: 1
    Spoiler: 
    -Musisz zająć i utrzymać Baktra, Marakanda, Alexandreia Eschate, Antiocheia Margiane, Alexandria Ariana i Taksashila przez 4 kolejne tury.


    Rzym: 3
    Spoiler: 
    1.Polibiusza
    Reforma Polibiusza polegała na zmianie taktyki i uzbrojenia, które zostały przyjęte w wyniku wojen z Kartaginą i Celtami.
    -Nie wcześniej niż w 242 roku p.n.e.
    -Musisz zdobyć, co najmniej 2 z tych miast (Segesta, Mediolanum, Patavium, Bononia)
    -Musisz zdobyć, co najmniej 2 z tych miast(Lilibeo, Messana, Syracuse)
    LUB
    -Zaczekaj, do 210 roku p.n.e.
    (Otrzymasz nowe jednostki dopiero po rozbudowie koszar).

    2.Mariusza
    Reforma Mariusza oznaczała powstanie armii zawodowej, do której mogli wstępować wszyscy obywatele bez względu na status majątkowy, ponieważ to państwo opłacało żołd i uzbrojenie żołnierzy. Była ona wynikiem ogromnej ekspansji terytorialnej Rzymu i braku rekrutów obywateli, którzy spełniali wymagania finansowe, by wypełnić rosnące zapotrzebowanie na żołnierzy.
    -Nie wcześniej niż w 172 roku p.n.e.
    -Masz więcej niż 6 Latyfundiów zbudowanych w Italii
    - Masz, co najmniej 45 prowincji
    -Musisz stoczyć ponad 250 bitew
    -Masz postać, która spełnia:
    Rozgarnięty/Charyzmatyczny/Energiczny
    Popularny
    Konsul lub Były Konsul
    Wpływy większe niż 2
    Dowodzenie większe niż
    LUB
    - Podbij 90 prowincji.

    3.Augusta
    Jeśli w Republice pojawi się człowiek, gotów obalić władzę Senatu, reformy te będą miały miejsce. (Ta reforma nie jest nieunikniona i wystąpi tylko, gdy pojawi się odpowiednia postać.)
    -Nie wcześniej niż w 125 roku p.n.e.
    - Masz, co najmniej 90 prowincji
    - W co najmniej 45 miastach masz II Typ Rządów
    -Musisz stoczyć ponad 400 bitew
    -Masz generała, która spełnia:
    Rozgarnięty/Charyzmatyczny/Energiczny
    Co najmniej Sprawny Biurokrata
    Co najmniej Arogant
    Co najmniej Ekspert rekrutacji
    Nie może być bezinteresowny
    (Jeśli warunki te są spełnione, Dziedzic otrzyma cechę z informacją, że chce przejąć władzę. Reforma nastąpi jak Dziedzic frakcji zostanie liderem.)

    Seleucydzi: 1
    Spoiler: 
    Przyjęcie Katafraktów
    -Nie później niż w 253 rok p.n.e.
    -Dwaj różni generałowie muszą przegrać po dużej bitwie (straż generała musi ponieść straty w walce) przeciwko frakcji, która korzysta katafraktów (Partia, Armenia lub Baktria).
    Po bitwie na mapie kampanii muszą się pojawić skrzyżowane miecze z informacją o starciu.


    Armenia: 2
    Spoiler: 
    1.Reforma Imperium Pan-Kaukaskie
    Etap 1:
    - Armavir jest, co najmniej dużym miastem
    -W Armavir musisz wbudować (rynek), (drogę), (garnizon miejski) oraz (proste osuszanie).
    = (Ojczyzna pojawi się w Armavir)

    Etap 2:
    -Zbuduj I Typ rządu w Armavir
    = (Pojawieniu „Ojczyzny” lub „Region ekspansji” w prowincjach Kaukazu)

    Etap 3:
    -Wybuduj III lub wyższy typ rządu w tych miastach (Armavir, Karkathiokerta, Ani-Kamah, Phraaspa, Kotais, Trapezous, Kabalaka i Mtskheta)
    = (Pojawieniu „Region ekspansji” w Amaseia i Mazaka)

    2.Perska Reforma
    - Wybuduj III typ rządu w tych miastach (Arbela, Seleukeia, Babylon, Ekbatana, Charax, Susa i Persepolis)
    - Wybuduj(persiapart) w tych miastach (Susa i Persepolis)
    = (Pojawieniu „Region ekspansji” w Suzie i Persepolis)

    Zachodnia Ekspansja 2:
    - Wybuduj III typ rządu i (persiapart) w tych miastach(Ekbatana, Seleukeia, Babylon i Charax)
    -Wybuduj (persiafull) w tych miastach (Susa i Persepolis)
    = (Pojawieniu „Region ekspansji” w Ekbatana, Seleukeia, Babylon i Charax)

    Zachodnia Ekspansja 3:
    - Wybuduj III typ rządu i (persiapart) w tych miastach(Palmyra, Edessa i Arbela)
    -Wybuduj (persiafull) w tych miastach(Ekbatana, Seleukeia, Babylon, Charax, Susa i Persepolis)
    = (Pojawieniu „Region ekspansji” w Palmyra, Edessa i Arbela)

    Zachodnia Ekspansja 4:
    - Wybuduj III typ rządu i (persiapart) w tych miastach(Tarsos, Antiocheia i Damaskos)
    -Wybuduj (persiafull) w tych miastach(Palmyra, Edessa, Arbela, Ekbatana, Seleukeia, Babylon, Charax, Susa i Persepolis)
    = (Pojawieniu „Region ekspansji” w Tarsos, Antiocheia i Damaskos)

    Wschodnia Ekspansja 2a:
    - Wybuduj III typ rządu i (persiapart) w tych miastach(Zadrakata, Apameia i Gabai)
    -Wybuduj (persiafull) w tych miastach (Susa i Persepolis)
    = (Pojawieniu „Region ekspansji” w Zadrakata, Apameia i Gabai)

    Wschodnia Ekspansja 2b:
    - Wybuduj III typ rządu i (persiapart) w tych miastach(Karmana i Gabai)
    -Wybuduj (persiafull) w tych miastach (Susa i Persepolis)
    = (Pojawieniu „Region ekspansji” w Karmana i Gabai)

    Wschodnia Ekspansja 3a:
    - Wybuduj III typ rządu i (persiapart) w tych miastach(Asaak, Hekatompylos i Alexandreia-Ariane)
    -Wybuduj (persiafull) w tych miastach(Zadrakata, Apameia, Gabai, Karmana, Susa i Persepolis)
    = (Pojawieniu „Region ekspansji” w Asaak, Hekatompylos i Alexndreia-Ariane)

    Wschodnia Ekspansja 3b:
    - Wybuduj III typ rządu i (persiapart) w tych miastach(Pura, Alexandropolis, Prophthasia i Alexandreia-Ariane)
    -Wybuduj (persiafull) w tych miastach(Zadrakata, Apameia, Gabai, Karmana, Susa i Persepolis)
    = (Pojawieniu „Region ekspansji” w Pura, Alexandropolis, Prophthasia i Alexandreia-Ariane)

    Wschodnia Ekspansja 4:
    - Wybuduj III typ rządu i (persiapart) w tych miastach(Baktra, Antiocheia-Margiane i Kophen)
    -Wybuduj (persiafull) w tych miastach(Pura, Alexandropolis, Prophthasia, Alexandreia-Ariane, Zadrakata, Apameia, Gabai, Karmana, Susa i Persepolis)
    = (Pojawieniu „Region ekspansji” w Baktra, Antiocheia-Margiane i Kophen)

    Kartagina: 1
    Spoiler: 
    -Nie wcześniej niż w 235 roku p.n.e.
    -Rozbuduj w 5 prowincjach „Koszary wojsk sojuszniczych” do najwyższego możliwego poziomu w tych miastach(Lepki, Garama, Adrumeto, Kirtan, Ippone, Tuat, Siga, Lixus, Sala, Gader, Mastia, Sucum-Murgi, Baikor, Arsé, Oxtraca, Numantia, Emporion, Tyde, Pallantia, Vellika, Tolosa, Massalia, Segesta, Arretium, Ariminum, Roma, Capua, Arpi, Taras, Rhegion)
    -Masz 3 z tych miast(Tolosa, Massalia, Segesta, Arretium, Ariminum, Roma, Capua, Arpi, Taras, Emporion, Arse, Mastia, Gader)
    LUB
    -Zaczekaj, do 200 roku p.n.e.


    Swebowie: 1
    Spoiler: 
    Druhtitīdiz
    Reformy Swebów wystąpi, gdy handel w Germanii będzie dobrze rozwinięty i zostaną zbudowane budynki wojskowe w prowincji z rudami żelaza.
    -Co najmniej 190 rok p.n.e.
    -Zbuduj Duże Targowiska w prowincjach: Kimbriolandam, Swebolandam, Rugolandam, Herusklandam, Habukolandam, Mrog Actagone (wpierw Hattolandam)
    - (army_barracks_U1)(L4 Regional MIC) w prowincjach: Luvarottea, Sarmiszegethusa, Burdava, Eburonum, Vindobona, Iuvavoaeta, Veldideno, Aventicos, Vindelicoppidos, Vienna


    6. TYPY RZĄDU

    Rząd typu I – umożliwia rekrutację najlepszych jednostek frakcji, którą gramy:
    > Wojska frakcji / poziom koszar 5
    > Wojska regionalne/ poziom koszar 2

    Rząd typu II:
    > Wojska frakcji / poziom koszar 4
    > Wojska regionalne / poziom koszar 3

    Rząd typu III:
    > Wojska frakcji / poziom koszar 3
    > Wojska regionalne / poziom koszar 4

    Rząd typu IV – umożliwia rekrutację najlepszych regionalnych jednostek:
    > Wojska frakcji / poziom koszar 2
    > Wojska regionalne / poziom koszar 5

    7. MINI GALERIA
    Spoiler: 






    8. EUROPA BARBARORUM II
    W produkcji jest sequel znanej bardzo dobrej modyfikacji do Rome TW. Zajmuje się nim wzmocniona ekipa pierwszego wydania moda. Nie muszę chyba przypominać jak dobrze wyglądają starożytne jednostki na silniku MTW II. Modyfikacja tworzona pod Kingdoms>>>czytaj dalej
    Ostatnio edytowane przez McAbra ; 04-08-2014 o 08:50

  2. #2
    Gość

    Re: Europa Barbarorum

    Cytat Zamieszczone przez Erwin
    Ja mam inny problem ,a związany jest z tym ,że na roku 266 BC gdy chce zakończyć ture i przychodzi kolej na Seleucydów to wywala mnie do windowsa. Myślałem ,że usunę całą zawartość Rome (prócz sejwów) i nagram wszystko jeszcze raz. Ale to nie pomogło i wróciłem do punktu wyjścia.

    Z góry dzięki za pomoc*


    *Mam nadzieje ,że ktoś mi pomoże
    Zobacz na PW

    Poprawiłem temat, przejrzyj zainstaluj pliki tzw. fixy, zerknij tutaj, jak gram w tego moda, to tylko pod dodatkiem Aleksander, nie ma najmniejszych problemów, inna gra...bez wind itp...
    Zobacz

    viewtopic.php?f=57&t=180

  3. #3
    Podczaszy Awatar Kyuzo
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    552
    Tournaments Joined
    2
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 4 podziękowań w 3 postach

    Re: EUROPA BARBARORUM

    Dobrze było by dorzucić dla wszystkich zainteresowanych tym wspaniałym modem linki do modyfikacji umożliwiających opalanie EB z innych .exe niż RomeTW.

    Osobiście polecam ALEXANDER EB, ponieważ jakby się nie rozwodzić nad zaletami i wadami wszystkich możliwych "exeków" ALEXANDER EB ma jedną niekwestionowaną przewagę nad pozostałymi dwoma - STABILNOŚĆ. W kampaniach jakie rozgrywałem na każdym z nich jedynie na "Alexie" nie musiałem się martwić, że co parę tur wywali mnie do pulpitu.


    Dla osób mających zainstalowany dodatek Alexander:

    http://www.zshare.net/download/51697518abdc7e31/

    Poniżej strony z opisem:
    http://forums.totalwar.org/vb/showthread.php?t=94861
    http://www.twcenter.net/forums/showthread.php?t=134572

    UWAGA: Na stronach o z opisem ALEXANDER EB poza modyfikacją umożliwiającą grę za pośrednictwem Alx.exe jest jeszcze instalator do moda EAEM.exe, który zmienia w EB znacznie więcej niż tylko rodzaj .exe.


    A tu dla tych którzy jednak wolą BI.exe lub nie mają Alexandra:

    http://www.freeformatics.com/store/show/4

    i stronka:
    http://forums.totalwar.org/vb/showthread.php?t=95664



    Cytat Zamieszczone przez Eutyches
    jeszcze możesz zmienić wodę, trochę poprawia szybkość

    http://www.europabarbarorum.com/webfile
    Mam jeszcze pytanie o tę poprawkę. Chciałem ją wypróbować, ale link nie działa.

    EDIT:
    Cytat Zamieszczone przez Eutyches
    Nie zauważyłeś, że jest temat o tym
    viewtopic.php?f=57&t=180
    , na starym forum jeszcze było
    ....
    Faktycznie nie zwróciłem uwagi, że jest jeszcze jeden temat o EB dotyczący odpalania moda na dodatku Alexander.
    Jednak uważam, że dobrze było by mieć wszystkie istotne linki dotyczące EB w jednym miejscu tz. w poście otwierającym i tam też odnośnik do tematu o "Alexie".

  4. #4
    Gość

    Re: EUROPA BARBARORUM

    Cytat Zamieszczone przez Kyuzo
    Dobrze było by dorzucić dla wszystkich zainteresowanych tym wspaniałym modem linki do modyfikacji umożliwiających opalanie EB z innych .exe niż RomeTW.

    Osobiście polecam ALEXANDER EB, ponieważ jakby się nie rozwodzić nad zaletami i wadami wszystkich możliwych "exeków" ALEXANDER EB ma jedną niekwestionowaną przewagę nad pozostałymi dwoma - STABILNOŚĆ. W kampaniach jakie rozgrywałem na każdym z nich jedynie na "Alexie" nie musiałem się martwić, że co parę tur wywali mnie do pulpitu.


    Dla osób mających zainstalowany dodatek Alexander:

    http://www.zshare.net/download/51697518abdc7e31/

    Poniżej strony z opisem:
    http://forums.totalwar.org/vb/showthread.php?t=94861
    http://www.twcenter.net/forums/showthread.php?t=134572

    UWAGA: Na stronach o z opisem ALEXANDER EB poza modyfikacją umożliwiającą grę za pośrednictwem Alx.exe jest jeszcze instalator do moda EAEM.exe, który zmienia w EB znacznie więcej niż tylko rodzaj .exe.


    A tu dla tych którzy jednak wolą BI.exe lub nie mają Alexandra:

    http://www.freeformatics.com/store/show/4

    i stronka:
    http://forums.totalwar.org/vb/showthread.php?t=95664



    Cytat Zamieszczone przez Eutyches
    jeszcze możesz zmienić wodę, trochę poprawia szybkość

    http://www.europabarbarorum.com/webfile
    Mam jeszcze pytanie o tę poprawkę. Chciałem ją wypróbować, ale link nie działa.
    Poprawione, dałem ze swego kompa

    Jakby, co to pisz...
    Nie zauważyłeś, że jest temat o tym
    viewtopic.php?f=57&t=180
    , na starym forum jeszcze było
    ....
    W temacie o tym modzie pod dodatek Aleksa, jest dokładniej napisane, gdzie co wrzucać, wrzucasz do katalogu packs, tego moda, tamto zostaje!

  5. #5
    Łowczy
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Miasto z Twierdzą Boyen
    Postów
    131
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: EUROPA BARBARORUM

    Mam pytanie, czy to normalne, że każda frakcja ma na starcie 5000 złota? Drugie pytanie, jakieś porady do tego moda(jak grać, jak zarządzać armią, skąd brać kase itd.)? Bo gra mi się w niego naprawdę ciężko w przeciwieństwie do RTR, który był dla mnie łatwy.

  6. #6
    Podczaszy Awatar Kyuzo
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    552
    Tournaments Joined
    2
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 4 podziękowań w 3 postach

    Re: EUROPA BARBARORUM

    Nie każda frakcja ma na starcie 5000 kilka z nich musi sobie poradzić mają jedynie 3000.
    Najważniejszy jest poziom trudności na jakim się gra ja osobiście gram wyłącznie na very hard dla mapy kampanii i medium dla bitew. Czyli ten zalecany przez samych twórców moda.

    Jeśli chodzi o moje doświadczenia z modem to może opisze na przykładzie Casse - Brytów, bo np. tacy Rzymianie to mają całkiem łatwo nawet na vh/vh.
    Zaczyna się z jedną prowincją, 3000, małą, ale niezgorszą armią, agentami i okrętem. Jak się mam mało kasy to trza oszczędzać na wszystkim. We wszystkich moich kampaniach na pierwszy odstrzał idą okręty zupełni nie potrzebne w pierwszej fazie gry, a drogie w utrzymaniu jak chol...ewka. W przypadku Casse najpierw wysyłam agentów na stały ląd. a potem dopiero rozwiązuje moją flotę. Dyplomata jak najszybcej musi podpisać jak najwięcej umów handlowych i sprzedawać mapy komu popadnie.
    Podobno są dwie drogi rozwoju pokojowa i agresywna. Przy pokojowej powinno się rozwiązać jak najwięcej oddziałów, wzmocnić ekonomicznie prowincje i czekać aż miasta zaczną przynosić dochód.
    W moim przypadku nie ma za bardzo takiej możliwości jedyną nadzieją dla Casse jest ekspresowe zdobycie najbliższej zbuntowanej osady Ratae. Najłatwiej było by ją zagłodzić, ale niestety buntownicy mają w pobliżu sporą armię, która jest bardzo silna i najczęściej przychodzi na odsiecz oblężonym. Trza po prostu nie licząc się ze stratami zdobyć jak najszybciej miasto. Potem jest już z górki. Po zniewoleniu lub splądrowaniu osady, bo okupacja się nie opłaca Casse mają już z górki dalszy podbój Brytanii to tylko kwestia czasu. Z taką bazą jak wyspy brytyjskie dalsza ofensywa to sielanka.

    Czyli ogólnie rzeczy ujmując moja strategia na początek większością nacji w EB wygląda tak:
    - przede wszystkim rozwiązanie floty po jej ewentualnym użyciu w pierwszej turze np. u greków
    - związanie tych oddziałów, które nie będą na koniecznie potrzebne - takie drastyczne cięcia dotyczą tylko tych nacji, które od początku mają wielką armie i dużo prowincji
    - najistotniejszą jednostką na początku kampanii jest dyplomata sprzedaż map i umowy handlowe to klucz do przetrwania
    - szybka ekspansja kosztem buntowników nawet przy bardzo dużych stratach - co poza oczywistym zyskiem zmniejsza wydatki na wojsko
    - nie rekrutować wojska póki nie zdobędzie się co najmniej jednej nowej prowincji nie tracą przy tym żadnej starej - to niestety może nie zawsze się udawać, ale na początku AI jest raczej pasywne i skore do ugody

    Oto rezultaty:


    Tyle ode mnie. Z chęcią poznam opinie i doświadczenia z EB innych graczy.

    Tak poza tym to fajnie mieć przy sobie taką mapkę pomagającą zaplanować podboje 8-)
    http://www.europabarbarorum.com/i/eb...80_antique.jpg

    EDIT:
    Zapomniałem dodać, że skupiłem się jedynie na początkowej fazie gry, bo jest w miarę podobna dla większości frakcji w ogólnych założeniach. Jeśli chodzi o dalsze etapy rozgrywki to poszczególne nacje znacznie się od siebie różnią dlatego wg. mnie porady powinno się już pisać konkretnie dla każdej z nich.

    a dla desperatów zawsze można
    zedytować plik descr_strat.txt znajdujący się w folderze EB:
    \EB\Data\world\maps\campaign\imperial_campaign
    Można tam właśnie pozmieniać początkową ilość pieniędzy dla frakcji. To jedna z pierwszych wartości znajdująca się pod nazwą każdej nacji.
    Ostatnio edytowane przez McAbra ; 17-07-2014 o 17:14

  7. #7
    Gość

    Re: EUROPA BARBARORUM

    Rzymianami łatwo !!! Chyba tylko na poczatku.Wychodzisz z Italli i zaczynaja sie schody ,wystarczy podbic jakas prowincje w Hiszpanii lub Grecji.Odnosnie jak grac
    http://www.twcenter.net/forums/showthread.php?t=97258 Zreszta jesli np. Rzym byłby w innym miejscu niz Italia schody byłyby jeszcze wieksze.Przeciez wiadomo ze Rzym rozwinął sie dzieki położeniu.W Eb to jest dobrze ukazane bo jak wiadaomo rzymianie az takimi wymiataczami nie sa jak w innych modach.

  8. #8
    Podczaszy Awatar Kyuzo
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    552
    Tournaments Joined
    2
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 4 podziękowań w 3 postach

    Re: EUROPA BARBARORUM

    Bez przesady w EB Rzymianie, aż tak osłabieni nie zostali.
    Jeśli chodzi o poziom vh/vh to faktycznie mają problemy np. z falangą bo nawet najsłabsza walczy wtedy jak elita i od przodu jest nie do ruszenia. Właściwie to tylko od tyły można z nią wtedy wygrać. Durnie to trochę wygląda jak paru kolesi z oddziału zostaje i walczą przeciwko całej armii nawet nie myśląc o ucieczce.
    Galowie czy Hiszpania choćby nie wiem jak wielką mieli armie jeśli tylko zginie im generał to z reguły całą masą rzucają się do ucieczki. Fajnie to wygląda tylko zazwyczaj w takich sytuacjach dobija mnie to, że zabrałem ze sobą za mało konnicy.
    Natomiast vh/m raczej większych kłopotów nie odnotowałem grając Rzymem. Na tym poziomie największy problem to wybór gdzie skierować główne natarcie żeby nie uwikłać się od razu w wojnę na kilka frontów. Ja zazwyczaj staram się po podboju całej Italii zając Grecję, Macedonia i ewentualnie Ilyrię, a dopiero potem ruszam na zachód. Przy bitwach na medium Galowie na początku nie stanowią absolutnie żadne wyzwanie. Dopiero później się to komplikuje.
    Oczywiście wiele zależy od poczynań AI. Jeśli np. taka Macedonia za bardzo się rozrośnie zanim do niej dotrę to nawet na vh/m może nie udać się jej podbić w początkowej fazie rozgrywki.

  9. #9
    Gość

    Re: EUROPA BARBARORUM

    Dlatego pisałem rzymianie maja dobre położenie geograficzne do podbojów.Co do falangi, to atak od tyłu tez nie jest skuteczny jesli walczymy z doswiadczonymi wojownikami.W Eb chyba najlepiej przedstawiona jest elestyczność falangi i czeste zmiany kierunku sariss.Wiesz ja gram w Eb przez Alexandra a tam gra sie znacznie ciężej.Własnie po zajeciu 4 prowincji w Syrii, Ptolemeusze(bo oni przejeli biznes po Selekuidach) w kilka tur odbili je.Moje wojska regionalne i najemnicy sa niczym w stosunku do falangi(a rzymskich legionów mam mało jakies 1den a jak juz, to kieruje je do ochrony granic z Galią i do morderczych bojów z Iberyjczykami).Wiedz grajac Rzymem nie jest tak cool jak np. w rtr. Pozdrawiam
    PS.Zabic generała i po krzyku,łatwo sie pisze trudniej robi czesto jeden skuteczny barbarzynski szturm na jedno ze skrzydeł powoduje ..spore komplikacje :?

  10. #10
    Słońce Niezwyciężone Awatar Amrod
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Związek Socjalistycznych Republik Europejskich
    Postów
    3 404
    Tournaments Joined
    1
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 10 podziękowań w 9 postach

    Re: EUROPA BARBARORUM

    Spotkaliście się z takim czymś jak odbycie triumfu w Rzymie? Otóż jeden z generałów dostała jakaś tam cechę i, że jak zdobęcie "imperator" to będzie mógł odbyć ten rzeczony triumf. Ktoś miał podobnie i co dokładnie trzeba zrobić?
    the Sun and the Moon and the end of all time

Strona 1 z 174 1231151101 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Dyskusja ogólna
    By Pop517 in forum World of Tanks
    Odpowiedzi: 689
    Ostatni post / autor: 17-07-2023, 22:38
  2. Dyskusja ogólna wersja 1.5
    By Herod in forum Call of Warhammer / Rage of Dark Gods: Battle for the Empire
    Odpowiedzi: 2256
    Ostatni post / autor: 01-09-2017, 15:25
  3. Dyskusja ogólna
    By Ensis in forum Civilization
    Odpowiedzi: 123
    Ostatni post / autor: 14-08-2017, 16:59
  4. 1648 v.2.0 - Dyskusja ogólna i download
    By maxcezar5 in forum 1648 - Thirty Years of War
    Odpowiedzi: 229
    Ostatni post / autor: 08-05-2016, 00:31
  5. Dyskusja ogólna
    By buger13 in forum RTR VII
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 13-04-2016, 17:51

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •