Strona 174 z 174 PierwszyPierwszy ... 74124164172173174
Pokaż wyniki od 1 731 do 1 737 z 1737

Wątek: Dyskusja ogólna

  1. #1731
    Podkomorzy
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    1 569
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    9
    Otrzymał 24 podziękowań w 19 postach
    Co do EB to mam dwa problemy. Pierwszy to taki, że grając Rzymem nie zmieniają mi sie jednostki. Jestem już w 70 roku p.n.e. a jednostki mam dokładnie takie jak na początku. Uzyskuję możliwość budowy nowych okrętów, ale legioniści wciąż są tacy jak na początku gry. Co jest nie tak? Da się z tym żyć, ale bug irytuje. A druga sprawa to dystans jaki pokonują oddziały. Gdy gra się na Bliskim lub Środkowym Wschodzie odległości są spore. By dojść z miasta do miasta trzeba "lat". To niehistoryczne i denerwujące. Co trzeba zrobić (gdzie pogrzebać) by zwiększyć dystans pokonywany przez jednostki? Poza tym mod bardzo fajny (nawet lepszy od RTR) ale mało stabilny.

  2. #1732
    Podczaszy Awatar BlackWood
    Dołączył
    Jul 2010
    Lokalizacja
    Cambridge UK
    Postów
    527
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 6 podziękowań w 5 postach
    Witam, postaram ci się szybko odpisać.

    1.Nie masz reform i innych wydarzeń, gdyż nie odpalasz skryptów, czyli na początku kampanii raz, od zapisu też raz.Klikasz na miasto wyskakuje ci okno doradcy, klikasz na portret potem na małą czarną ikonkę pod nim, czyli wskaźnik.Musisz robić to zawsze! Teraz kampanię lepiej zacząć od początku!

    2. Możliwe też że nie wgrałeś wszystkich części i dodatków z instalatora, jak i może nie zainstalowałeś poprawnie patcha 1.2 i fixsów(drobnych łatek do niego).

    3.W EB ruchy armii są OK, musisz poruszać się po drogach(będzie trochę szybciej), są też punkty "-" do poruszania się na mapie, trudności terenowe, przygody z zaopatrzeniem, itd.Chory generał.To taka mała symulacja.

    4.Stabilność jest bardzo dobra, jeśli grasz z dodatkiem Alexander, czyli z sub-modem, który umożliwia grę w EB na silniku z Alexandra.

    Pozdrawiam

  3. #1733
    Podkomorzy
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    1 569
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    9
    Otrzymał 24 podziękowań w 19 postach
    BlackWoodzie! Dzięki wielkie za odzew i zainteresowanie się moimi problemami. W sprawach związanych z informatyką biegły nie jestem, więc po przeczytaniu Twojego postu i przyglądnięciu się temu co mam zainstalowane wyszły kolejne problemy. Pozwolę sobie z nimi się podzielić z nadzieją, że wykażesz trochę cierpliwości i wyrozumiałości wobec mej ignorancji.
    1. Zauważyłem, że mam wgraną wersję 1.1 EB. Myślałem, że mam 1.2, ale nie. Natomiast w folderze moda mam plik z wypakowaną łatką 1.2 z napisem: "[First select your RTW where EB1.1 is, then remove this]", którego nie rozumiem. To znaczy nie wiem co mam konkretnie zrobić - co wyrzucić/usunąć? I z czego? A co do łatki - to jest, ale najwidoczniej nie jest aktywna. Co z tym fantem zrobić?
    2. W tym co mam zainstalowane Twoje rady nie skutkują gdyż pod oknem doradcy nie mam żadnej małej czarnej ikonki. Natomiast gdy klikam na ikonkę "pokaż jak", to szaleją mi daty - zmieniają się dowolnie (mapa zostaje jednak bez zmian).
    Czyli, tak jak piszesz, nie zainstalowałem poprawnie patcha 1.2. Tylko jak u licha mam go zainstalować?

    Wybacz, jeżeli me pytania wydają ci się nieco naiwne, ale jak wspomniałem, z komputerem radzę sobie raczej średnio. Liczę na Twoją wyrozumiałość

  4. #1734
    Podczaszy Awatar BlackWood
    Dołączył
    Jul 2010
    Lokalizacja
    Cambridge UK
    Postów
    527
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 6 podziękowań w 5 postach
    Ave!

    Jeśli chodzi o skrypt to klikasz na miasto, na doradcę i pokaż jak.Daty szaleją bo wcześniej grałeś bez skryptów, a teraz masz cztery tury na rok(dlatego też masz takie a nie inne poruszanie się armii na mapie).

    Moja rada odnośnie instalacji, musisz odinstalować moda i wgrać od nowa.Wgrywasz EB 1.1 potem łatę 1.2 do głównego folderu RTW.

    Kiedy czas przyjdzie na wersję 1.2, w instalatorze po dodaniu prawidłowej ścieżki, musisz usunąć ten napis "[First select your RTW where EB1.1 is, then remove this]" tak aby tylko został folder RTW, czy jaki tam posiadasz.Po tym zabiegu, foldery powinny się podmienić.

    Następnie wrzucasz fiksy do wersji 1.2 znajdziesz je tutaj http://forums.totalwar.org/vb/showth...before-posting

    Wszystkie trzy poprawki wklejasz do folderu RTW/EB/Data i zamieniasz.
    Potem grę odpalasz z single playera EB. Ja osobiście polecam jeśli posiadasz antologię, grać na dodatku Alexander, jest znacznie stabilnie.

    Pozdrawiam

  5. #1735
    Podkomorzy
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    1 569
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    9
    Otrzymał 24 podziękowań w 19 postach
    BlackWoodzie - wielkie Ci dzięki.
    Pozwól jednak, że przekażę Ci jak Cię zrozumiałem (by uniknąć nieporozumień, jako, że jak wspomniałem, biegły w tych działaniach nie jestem):
    1) Odinstalowuję moda. 2) Instaluję go ponownie. Najpierw 1.1. I tu mam pytanie - rozpakować go do folderu z grą podstawową (jak to zrobiłem teraz) czy do foldera Aleksandra (gdyż mam antologię - jak napisałeś)? 3) Instaluję 1.2. I tu znów - instaluję do folderu gdzie jest wersja 1.1 - jak rozumiem. Po usunięciu wspomnianego tekstu jakaś nazwa musi jednak być - jaka? Nie pamiętam jak to tam wyglądało, ale coś tam musi być napisane. Co? Jakie pliki 1.2 podmieni? 4) Pobrałem z linku który wskazałeś trzy pliki: edb.zip, scriptfixes12_2.zip oraz sprites12.zip - gdzie je wypakować dokładnie? Czy po prostu plikami, które się w nich znajdują podmienić te, które są już wgrane w folderze z modem? Czy są one niezbędne? 5) Jak uruchomię to zobaczę co jeszcze by trzeba zrobić. Na razie to tyle.
    Wielkie Ci dzięki za pomoc i cierpliwość. Ma wdzięcznośc będzie jeszcze większa gdy uda mi się to pieroństwo uruchomić.
    Pozdrowienia!!!

    EDIT:
    Spróbowałem poprawnie zamontować patch 1.2 na modzie 1.1 który mam wgrany. Wgrało się - i owszem. Pliki zostały podmienione (zmodyfikowałem sobie samodzielnie parę rzeczy, głównie statystyki jednostek, więc można to zauważyć). Ku mojemu zdziwieniu jednak:
    - stare zapisy pozostały ale grać mogłem tylko Rzymem (gdy próbowałem wracać do zapisów z Egiptu i Baktrii wybijał mi się ciągle Rzym)!
    - Choć np. plik ze statystykami jednostek został podmieniony, to statystyki jednostek pozostały stare! Także gdy próbowałem rozpocząć nową grę.
    - Na "stronie" gry wybijała mi się wciąż wersja 1.1 (choć pliki z patcha 1.2 zostały wprowadzone).

    Trochę nie rozumiem o co tu chodzi. Rozumiem tyle, że chyba jednak trzeba będzie odinstalować wszystko i zainstalować wszystko na nowo? Resztę pytań (poza instalacją patcha 1.2) pozostaje aktualna.

    Będę niepomiernie wdzięczny za pomoc!

    EDIT: Mod zainstalowałem. Wszystko gra jak należy (dziękuję za pomoc i wyrozumiałość osobom, które udzieliły mi rad i pomocy!). Mod rzeczywiście znakomity, lepszy nawet od RTR. To co mnie uderzyło to to, że reforma następuje stopniowo a nie od razu. Nowe jednostki są dostępne w miarę budowania po dacie reformy kolejnych stopni budynków werbunkowych. Co jest bardziej historyczne, jako że raczej uważa się iż reformy wojskowe odbywały się stopniowo. Jedynym zgrzytem jest to, że jak się już ma najwyższy poziom budowli, to by móc werbować nowe jednostki trzeba budynek zburzyć i zacząć od nowa budować - inaczej będzie można werbować tylko stare jednostki. Korzystnie zaskoczył mnie tez fakt, iż w sytuacji gdy zwycięstwo w bitwie jest mało prawdopodobne lub gdy starcie przybiera niekorzystny obrót dla komputera, ten jest w stanie wycofać swe jednostki z pola bitwy. Zasada ta nie działa tylko podczas szturmów na miasto (szkoda), ale w starciu w polu zdarzyło mi się to już dobrych kilka razy. Nie przypominam sobie takich sytuacji podczas gry na innych modach (może kilka razy ale tylko przed bitwą a nie podczas).
    Ostatnio edytowane przez Napoleon7 ; 20-07-2015 o 09:52

  6. #1736
    Wojski
    Dołączył
    Dec 2012
    Postów
    68
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach
    Hayasdan:
    Które z koszar trzeba wybudować, żeby mieć ormiańskich konnych łuczników?
    Mam scytyjskich ale jak gram Ormianami to lepiej Ormian.

  7. #1737
    Wojski
    Dołączył
    Dec 2012
    Postów
    68
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach
    Na mapie ukazującej warunki zwycięstwa Saków część mapy jest na czarno. Co to znaczy?

Strona 174 z 174 PierwszyPierwszy ... 74124164172173174

Podobne wątki

  1. Dyskusja ogólna
    By Pop517 in forum World of Tanks
    Odpowiedzi: 689
    Ostatni post / autor: 17-07-2023, 22:38
  2. Dyskusja ogólna wersja 1.5
    By Herod in forum Call of Warhammer / Rage of Dark Gods: Battle for the Empire
    Odpowiedzi: 2256
    Ostatni post / autor: 01-09-2017, 15:25
  3. Dyskusja ogólna
    By Ensis in forum Civilization
    Odpowiedzi: 123
    Ostatni post / autor: 14-08-2017, 16:59
  4. 1648 v.2.0 - Dyskusja ogólna i download
    By maxcezar5 in forum 1648 - Thirty Years of War
    Odpowiedzi: 229
    Ostatni post / autor: 08-05-2016, 00:31
  5. Dyskusja ogólna
    By buger13 in forum RTR VII
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 13-04-2016, 17:51

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •