Strona 5 z 174 PierwszyPierwszy ... 345671555105 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 1737

Wątek: Dyskusja ogólna

  1. #41
    Podczaszy Awatar Kyuzo
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    552
    Tournaments Joined
    2
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 4 podziękowań w 3 postach

    Re: EUROPA BARBARORUM

    Cytat Zamieszczone przez Amrod
    Ja ostatnio gram Luzytanami. Również jest ciekawie, choć niestety obszar Hiszpani jest jakiś zabugowany i zdecydowanie częściej niż w innych fragmentach mampy mod mnie wyrzuca podczas ładowania bitwy .
    Bardzo ciekawa frakcja. Ma parę bardzo potężnych jednostek zarówno jazdy jak i piechociarzy. I co ważne nie musi czekać na żadne reformy żeby je mieć. Duży plus. Do tego całkiem bogate okoliczne prowincje i bezpieczna pozycje.
    Natomiast jeśli chodzi o problemy techniczne to nie zaszkodzi zaaplikować tych poprawek http://forums.totalwar.org/vb/showthread.php?t=109936 nawet jeśli się już je kiedyś ściągnęło może akurat będzie nowsza wersja.
    Ja np. też kiedyś miałem, co kilka bitew CTD i z tego co pamiętał rozchodziło się o Missing sprites (jedna z poprawek).


    A, co do reform to wg. FAQ http://www.twcenter.net/forums/showthread.php?t=97258 (warto tam zaglądać) tylko u dziewięciu frakcji one występują, a konkretnie:

    Celts (Aedui/Arverni/Casse)
    Saka
    Romans
    Seleucids
    Hayasdan
    Carthage
    Sweboz


    No, no nie dość, że na te chwile EUROPA BARBARORUM ma, aż dwa (najczęściej odwiedzane) tematy w tym podforum to jeszcze w jednym z nich jest więcej postów niż we wszystkich pozostałych wątkach o innych globalnych modyfikacjach razem wziętych.
    Tak trzymać 8-)
    Szkoda, że nie mam za wiele czasu żeby tu częściej zaglądać.

  2. #42
    Łowczy
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Miasto z Twierdzą Boyen
    Postów
    131
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: EUROPA BARBARORUM

    Obiecałem hen, hen czasu temu, że wrzucę screeny ze swojej gry. Jak napisałem tak też czynie




    Oto i moja kampania Rzymem, może ją trochę omówię. Najpierw zająłem się Grecją, wynikło to z tego, że od początku mamy wojnę z Epirem, a ten bardzo się rozrósł w północnej części. Dalej pod nóż poszli moi dotychczasowi sojusznicy czyli Koinon Hellenon(dali mi casus belli w postaci ataku na jeden z moich legionów osłabionych po walce z Phyrrusem i jego słoniami), którzy pomogli mi do końca wyprzeć Epir . Obecnie zajmuję się przygotowaniami do wojny z Iberami i Kartaginą, zbieram Legiony z Grecji i rekrutuje nowe. Stan armii wynosi 1 pełen Legion w Azji mniejszej na wszelki wypadek przed zapędami Macedonii która rozrosła się na cały obszar, zjadając mój sojuszniczy Pont. 2 Legion stacjonuje na Krecie, ale przeniosę go do Panoni by podbił ten region i kontrolował ziemie przed Getami, którzy też są moimi sojusznikami(ale wiadomo jak z tymi sojuszami w grze jest :roll: ). 3 Legiony i 4'ty w drodze rozrabiają w Iberii a kolejne dwa świeżo zrekrutowane zostaną wysłane na Sycylię by zdobyć Messanę i Syrakuzy, które wywołają wojnę z Kartaginą. Jeżeli coś się zmieni na większą skalę napiszę o tym .

  3. #43
    Podczaszy Awatar Kyuzo
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    552
    Tournaments Joined
    2
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 4 podziękowań w 3 postach

    Re: EUROPA BARBARORUM

    Ładny zalążek światowego imperium. Nie ma to jak pokazać Grekom, że ich czas się już skończył. Trza tylko uważać na Macedonię, bo ta to się potrafi szybko regenerować.
    Germanie też nieźle sobie poczynają jak podbiją Galje to mogą być z nimi spore kłopoty.
    Zazwyczaj kiedy moja kampania po stronie Rzymian dobijała do podobnego momentu miałem dylemat czy już atakować Kartaginę czy może jednak jeszcze trochę pociągnąć nieźle prosperującą wymianę handlową :roll:
    Ale, chwila moment, co ja tu widzę. Na południu Italii panoszą się jakieś zbrojne bojówki Kartaginy. No to chyba wystarczający powód do zerwania sojuszu
    Powodzenia w wojnie punickiej. Szczególnie przy szturmie na Kartaginę.

    Moja kampania lekko utknęła od czasu poprzedniej relacji, ale może nie długo trochę ją rozruszam.
    Problem w tym, że zawsze najfajniej mi się gra w początkowej fazie rozgrywki. Kiedy to tworze z niemałym trudem podwaliny pod przyszłe imperium. Jak już się jest największą potęgą w okolicy trochę się gra nudzi. Chyba muszę sobie zacząć nową kampanię jakąś wschodnią frakcją 8-)

  4. #44
    Łowczy
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Miasto z Twierdzą Boyen
    Postów
    131
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: EUROPA BARBARORUM

    Problem w tym, że zawsze najfajniej mi się gra w początkowej fazie rozgrywki. Kiedy to tworze z niemałym trudem podwaliny pod przyszłe imperium. Jak już się jest największą potęgą w okolicy trochę się gra nudzi. Chyba muszę sobie zacząć nową kampanię jakąś wschodnią frakcją 8-)
    Ha! Dokładnie, jak dla mnie też początek jest najlepszy, bo potem gdy mamy zasobny skarbiec i rozwinięte prowincję, to nawet klęska wojska nie straszna. Bo posiadając od groma ludności i pieniędzy w prowincjach można zrekrutować kolejne pełne legiony, nawet wręcz możemy grać na zasadzie "hydry" utnij jedną a wyrosną dwie. A początki jak to początki mało kasy, trzeba inwestować w gospodarkę a nie w wojsko, więc każda bitwa jest emocjonująca i staram się ponieść jak najmniejsze straty, przy okazji zadając przeciwnikowi jak największe. Obecnie bitwy rozgrywam z lekkim znudzeniem, zwłaszcza ta wojna z Grecją była nudna, bo ot kolejna armia hoplitów, dlatego liczę na Lusotan(tak to się odmienia? :roll: ) i Kartaginę, że powieje trochę świeżością.

    Ps. też mieliście taki problem z pokonaniem tej straży przybocznej greckich generałów(Strategou, albo jakoś tak)? Osobiście niszczyłem całą armię z małymi stratami, w międzyczasie utrzymując ich na dystans, ale jak przychodziło do walki z nimi to masakra. Jak mieli jeszcze 3 złote belki doświadczenia, to otaczając ich z 4 stron traciłem od 400 do 600 ludzi typu Principes czy Hastati.

    2Ps. dodam, że gram na poziomie trudności Vh kampania i M bitwy. Bo lepszy ze mnie strateg niż taktyk.

  5. #45
    Wojski
    Dołączył
    Oct 2009
    Postów
    59
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1
    Otrzymał 3 podziękowań w 3 postach

    Re: EUROPA BARBARORUM

    Bo... straż przyboczna greckiego genka to Spartanie, a jak jeszcze posiedzą turę czy dwie w stolicy to wyglądają jeszcze wypaśniej, się ciesz że tylko 600 ludzi tracisz hehe... (wolałbym jednak by za ochronę mieli konnicę). Co do reform np. falanga grecka wymaga jakiś reform u Rzymian by się odblokowała.

    Jak dodać grekom Rodos jako homeland?
    Jest gdzieś do zassania faq czy manual do moda (chyba że jest w instalce a ja nie dojrzałem)?

  6. #46
    Stolnik Awatar Baal-Melkart
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    1 178
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1
    Otrzymał 14 podziękowań w 12 postach

    Re: EUROPA BARBARORUM

    Cytat Zamieszczone przez dabranocka
    Jak dodać grekom Rodos jako homeland?
    Odnajdujesz plik "CAMPAIGN_SCRIPT.TXT" (powinien znajdować się: Rome Total War\EB\Data\world\maps\campaign\imperial_campaign) . Robisz kopie zapasową na wszelki wypadek. Znajdujesz w nim wpis: "if I_LocalFaction greek_cities" a w sekcji pod nim: "console_command create_building Rhodos expansion". "Expansion" zmieniasz na "homeland". Niestety aby podziałało trzeba zaczynać kampanię od nowa.


    Cytat Zamieszczone przez Kyuzo
    Problem w tym, że zawsze najfajniej mi się gra w początkowej fazie rozgrywki. Kiedy to tworze z niemałym trudem podwaliny pod przyszłe imperium. Jak już się jest największą potęgą w okolicy trochę się gra nudzi. Chyba muszę sobie zacząć nową kampanię jakąś wschodnią frakcją
    Polecam Pont. Początki wymagają dużej sprawności w operowaniu armią, zwłaszcza od momentu, gdy Seleucydzi dojdą do wniosku, że należy nas zaatakować
    Żeś Jeden Święty jest, uznałem ciebie, Mazda-Ahuro,
    Gdy Dobra Myśl zeszła raz ku mnie,
    Bym głośno wyrzekł, co Myśl mówi Cicha, Najlepsza:
    u Kłamców licznych nie szukaj pochwały,
    Bo każdą Cnotę wrogiem ci uczynią.

  7. #47
    Podstoli
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    392
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: EUROPA BARBARORUM

    Zacząłem wczoraj dopiero grać w EB.

    Czy "Leukanoi"=Buntownicy, czy to po prostu nazwa własna?

  8. #48
    Chłop
    Dołączył
    Oct 2009
    Postów
    30
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: EUROPA BARBARORUM

    hej,
    Mam slabego kompa, ale nie przeszkadza mi to w grze RTW i w rozne mody do niego, co prawda grafike mam najmniejszych detalach i jednostki na sredniej, ale dobrze mi sie gra.
    i mam pytanko: jesli u was(macie dobre kompy) gra chodzi wolno, to u mnie bedzie jeszcze wolniej czy zmniejszajac grafike bedzie chodzic podobnie do was ?

    ps. prosze o odpowiedz, bo nie wiem czy sciagać.

  9. #49
    Stolnik
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Wrocław
    Postów
    1 220
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 2 podziękowań w 2 postach

    Re: EUROPA BARBARORUM

    Po chyba roku przerwy ponownie ściągnąłem. Grecjo witaj!
    Sprawa wolności jest sprawą nazbyt poważną, aby oddawać ją w ręce wzburzonej gawiedzi.
    Złe uczynki zostają często przyspieszone dzięki nieostrożnym usiłowaniom zapobieżenia im.
    John Dickinson

  10. #50
    Gość

    Re: EUROPA BARBARORUM

    Polecam EB na dodatku Alexander.Lepsze Ai, ładniejsza grafika ,praktyczmie zero błedów!!!Witam ponownie w swiecie Europy Barbarorum wersji 1.2.
    W EB liczy sie sprzet ..ram i procer..wiem ze np. karta radka 9550 ...dzwignie moda.Apropos mam do sprzedania prawie nowa karte radeona x1650 128 bit,256 ram.Moze ktos chce kupić jak cos pisac na prywacie(karta oczywiscie pod agpx8) :?: :?: Pozdrawiam

Strona 5 z 174 PierwszyPierwszy ... 345671555105 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Dyskusja ogólna
    By Pop517 in forum World of Tanks
    Odpowiedzi: 689
    Ostatni post / autor: 17-07-2023, 21:38
  2. Dyskusja ogólna wersja 1.5
    By Herod in forum Call of Warhammer / Rage of Dark Gods: Battle for the Empire
    Odpowiedzi: 2256
    Ostatni post / autor: 01-09-2017, 14:25
  3. Dyskusja ogólna
    By Ensis in forum Civilization
    Odpowiedzi: 123
    Ostatni post / autor: 14-08-2017, 15:59
  4. 1648 v.2.0 - Dyskusja ogólna i download
    By maxcezar5 in forum 1648 - Thirty Years of War
    Odpowiedzi: 229
    Ostatni post / autor: 07-05-2016, 23:31
  5. Dyskusja ogólna
    By buger13 in forum RTR VII
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 13-04-2016, 16:51

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •