Strona 4 z 11 PierwszyPierwszy ... 23456 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 105

Wątek: Oskarżam Polskę o...

  1. #31
    Kapitan królów i król kapitanów. Awatar PaskudnyPludrak
    Dołączył
    Jan 2010
    Lokalizacja
    Kraków
    Postów
    1 603
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    149
    Otrzymał 237 podziękowań w 155 postach

    Re: Oskarżam Polskę o...

    Cytat Zamieszczone przez George
    Takie zasłyszane od kogoś opinie to mimo wszystko słabe źródło do oceniania jakiejś postaci, bądź co bądź mogą się diametralnie różnić w zależności od osób. Przecież nikt nie przeprowadzał badań ani sondaży wśród ludności Podhala na temat "Ognia", nie mamy więc nawet niepełnego pojęcia o tym jak jest on tam teraz oceniany.
    Babcia tego mojego znajomego jest między innymi w filmie do którego linka podałem (zresztą to on mi powiedział o tym filmie) ,i ona jak i wielu starszych mieszkańców Waksmundu jest notorycznie 'gnębiona' przez historyków pro 'ogniowskich' i anty 'ogniowskich' jej nazwisko pojawia się w kilku pracach dot 'Ognia' ,historycy jednak biorą pod uwagę relację takich ludzi.Badań wśród mieszkańców nie przeprowadzano ,ale jak tam wspomina się tego człowieka świadczy choćby fakt że miejscowa ludność oprotestowała pomysł postawienia mu pomnika w jego rodzinnej wsi ,jak i fakt że kiedy już postawiono mu pomnik w Zakopanym ,po kilku dniach pojawiły się na nim napisy :morderca , i został uszkodzony ,dziś pomnik jest monitorowany.Przejedź się do Waksmundu,Rabki,Krościenka,Nowego Targu..... ,popytaj ludzi o 'Ognia' ,sam się przekonasz
    Cytat Zamieszczone przez George
    Oskarżenia nie pochodziły z Izraela a z polskiego ŻIH-u ale z tego co wiem potwierdzono tylko, że wśród osób zabitych przez oddział Ognia owszem, byli żydzi, lecz nie zabito ich z powodu narodowości. Obalono natomiast zarzuty Grossa o dokonanie mordu na 11 - 26 żydach w okolicy Krościenka.
    .
    Klasyka ,jak mordowano żydów,prawosławnych etc to nie ze wzgl na pochodzenie,wyznanie tylko za współpracę z komuchami ,a co powiesz na ulotki rozprowadzane przez grupę Ognia na których pisało np że Podhale będzie wolne tylko bez żydostwa ?
    Niejasna wg IPN jest też sprawa mordu na kilkunastu żydowskich dzieciach z sierocińca w Rabce (bo dzieciom ciężko przypisać współpracę z UB ) ,mimo że do dziś żyją ludzie którzy dobrze pamiętają te wydarzenia i wiedzą kto za tym stoi , widzieli też kto wyrzucił jedno z tych dzieci przez okno
    Właśnie w tym rzecz ,że wszelakie próby usprawiedliwiania zbrodni ‘żołnierzy podziemia’ skupiają się na tym że rzekomo na niewinnych nie trafiało ,tyle że okazuję się iż dla nich winny mógł być każdy wedle ich ‘widzi mi się’, a Żydzi to od razu szli do odstrzału ,gdyż panowało powszechne przekonanie że każdy Żyd to UB’ek albo kolaborant . Nie brakuję też przykładów kiedy mordowano niewinnych ludzi bo ich sąsiad pomówił o współpracę z UB ,mordowano nawet listonoszy bo też zostali uznani za zdrajców ojczyzny.Zdrajcą przez tych 'patriotów' można też było zostać uznanym np dlatego że zgłosiło się jakieś zwykłe przestępstwo (np kradzież) milicji ,a nie im.
    ...a sławny generał Wit-tenberg poprzedza go tak ,jak jutrzenka poprzedza słońce.-W.Kochowski "Lata potopu"
    "Nie wykuwać tarcz utopii. I nie kruszyć o nie kopii "

  2. #32
    Cześnik
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    226
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Oskarżam Polskę o...

    Cytat Zamieszczone przez PskudnyPludrak
    Klasyka ,jak mordowano żydów,prawosławnych etc to nie ze wzgl na pochodzenie,wyznanie tylko za współpracę z komuchami ,a co powiesz na ulotki rozprowadzane przez grupę Ognia na których pisało np że Podhale będzie wolne tylko bez żydostwa ?
    Niejasna wg IPN jest też sprawa mordu na kilkunastu żydowskich dzieciach z sierocińca w Rabce (bo dzieciom ciężko przypisać współpracę z UB ) ,mimo że do dziś żyją ludzie którzy dobrze pamiętają te wydarzenia i wiedzą kto za tym stoi , widzieli też kto wyrzucił jedno z tych dzieci przez okno
    Właśnie w tym rzecz ,że wszelakie próby usprawiedliwiania zbrodni ‘żołnierzy podziemia’ skupiają się na tym że rzekomo na niewinnych nie trafiało ,tyle że okazuję się iż dla nich winny mógł być każdy wedle ich ‘widzi mi się’, a Żydzi to od razu szli do odstrzału ,gdyż panowało powszechne przekonanie że każdy Żyd to UB’ek albo kolaborant . Nie brakuję też przykładów kiedy mordowano niewinnych ludzi bo ich sąsiad pomówił o współpracę z UB ,mordowano nawet listonoszy bo też zostali uznani za zdrajców ojczyzny.Zdrajcą przez tych 'patriotów' można też było zostać uznanym np dlatego że zgłosiło się jakieś zwykłe przestępstwo (np kradzież) milicji ,a nie im.
    Nie słyszałem o takich ulotkach, jeśli możesz to podaj jakiś link. Poza tym to może tak nie generalizuj, przechodzisz szybko od "Ognia" do ogółu "żołnierzy podziemia" przypisując zbrodnie zarzucane pojedynczemu oddziałowi (i to na dodatek nigdy nie udowodnione) jako powszechną cechę działania podziemia niepodległościowego.

    "Nie istnieje coś takiego, jak lewica i prawica. Jest tylko góra i dół. Możemy podążać w górę, w stronę naszego odwiecznego snu – wolności jednostki, lub w dół – w stronę totalitaryzmu. Ci, którzy chcą poświęcić naszą wolność w zamian za opiekę społeczną i bezpieczeństwo, wybrali ścieżkę wiodącą w dół." - Ronald Reagan

  3. #33
    Kapitan królów i król kapitanów. Awatar PaskudnyPludrak
    Dołączył
    Jan 2010
    Lokalizacja
    Kraków
    Postów
    1 603
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    149
    Otrzymał 237 podziękowań w 155 postach

    Re: Oskarżam Polskę o...

    Cytat Zamieszczone przez George
    Nie słyszałem o takich ulotkach, jeśli możesz to podaj jakiś link.
    Niestety nie mam linka , jest o tym mowa np. w książce Bogusław Derenia ‘Józef Kuraś Ogień Partyzant Podhala’ należy dodać że jest to książka przedstawiająca Kurasia raczej w dobrym świetle ,mimo to autor o tym wspomina jednak sugeruje że nie wiadomo czy twórcą tych haseł był sam Kuraś, o antysemityzmie ‘Ognia’ i jego ludzi ponoć można też przeczytać w tych książkach : ‘Bohater na nasze czasy? Józef Kuraś, Ogień z Waksmundu - porucznik czasu wojny’ Jerzy S. Łątka , ’ Pamięć, Historia Żydów Polskich przed, w czasie i po Zagładzie’ Barbara Engelking-Boni ,
    Kilka cyt o treści ulotek ‘Ogniowskich’ z pracy Bugusława Derenia -„Gnębiona przez najeźdźców bolszewickich i przeklęte żydostwo cierpi w kajdanach nasza ukochana ojczyzna...”, „Na terenie powiatu nowotarskiego grasują pluskwy żydowskie...”, Bierut (Bernstein), którego zrodziła parszywa Żydówka... Itd.
    Cytat Zamieszczone przez George
    Poza tym to może tak nie generalizuj, przechodzisz szybko od "Ognia" do ogółu "żołnierzy podziemia" przypisując zbrodnie zarzucane pojedynczemu oddziałowi (i to na dodatek nigdy nie udowodnione) jako powszechną cechę działania podziemia niepodległościowego.
    Romuald Rajs ps Bury ,przez prokuratora IPN i sąd został uznany winnym zbrodni ludobójstwa dokonanej w 1946 we wsiach Zaleszany,Puchały stare,Zanie,Szpaki,Końcowizna,wymorodwanie 30 furmanów(prawosławnych) w lesie koło Puchał starych ,przypisiuję się mu też inne zbrodnie
    Cytat z artykułu „Kto zapłaci za zbrodnie podziemia ?” Krzysztofa Pilawskiego ,o ‘Burym’ – „W informacji o ustaleniach końcowych śledztwa IPN stwierdzono że „Dokonane zabójstwa furmanów ,jak i skierowane ataki przeciw mieszkańcom wsi ,były wymierzone w osoby cywilne ,które realnie nie stanowiły zagrożenia dla oddziału. Brak jest danych że osoby , które straciły życie ,działały w strukturach państwa komunistycznego”
    Łupaszka przypisuję się jego grupie np spalenie litewskiej wioski i wymordowanie kilkunastu Litwinów(w tym kilku miesięczne dziecko),dziś już raczej nie ma wątpliwości że byli to ludzie z grupy 'Łupaszki' ,nie wiadomo tylko czy on sam tam był ......
    Generalnie to ze świeczką szukać takiej grupy której nie przypisywałoby się jakiś zbrodni.
    Cytat Zamieszczone przez George
    (i to na dodatek nigdy nie udowodnione)
    wiesz na Ukrainie też się mówi że na zbrodnie UPA nie ma dowodów
    ...a sławny generał Wit-tenberg poprzedza go tak ,jak jutrzenka poprzedza słońce.-W.Kochowski "Lata potopu"
    "Nie wykuwać tarcz utopii. I nie kruszyć o nie kopii "

  4. #34
    Stolnik
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Wrocław
    Postów
    1 220
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 2 podziękowań w 2 postach

    Re: Oskarżam Polskę o...

    Wejdź sobie w wikipedię, to zobaczysz tam kilkadziesiąt tego typu grup. Podałeś zbrodnie trzech i piszesz, że

    Generalnie to ze świeczką szukać takiej grupy której nie przypisywałoby się jakiś zbrodni.
    Sprawa wolności jest sprawą nazbyt poważną, aby oddawać ją w ręce wzburzonej gawiedzi.
    Złe uczynki zostają często przyspieszone dzięki nieostrożnym usiłowaniom zapobieżenia im.
    John Dickinson

  5. #35
    Kapitan królów i król kapitanów. Awatar PaskudnyPludrak
    Dołączył
    Jan 2010
    Lokalizacja
    Kraków
    Postów
    1 603
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    149
    Otrzymał 237 podziękowań w 155 postach

    Re: Oskarżam Polskę o...

    Cytat Zamieszczone przez MateuszKL
    Wejdź sobie w wikipedię, to zobaczysz tam kilkadziesiąt tego typu grup. Podałeś zbrodnie trzech i piszesz, że

    Generalnie to ze świeczką szukać takiej grupy której nie przypisywałoby się jakiś zbrodni.
    Napisałem o tych trzech grupach ponieważ akurat ich działalności jest mi jako tako znana i są to grupy, co do których zbrodniczej działalności raczej już nie ma wątpliwości ,jedynie jeszcze coś tam się próbuję umniejszać ,usprawiedliwiać .W przypadku innych grup zarzutów też nie brakuję tyle że ciągle jest wiele niejasności ,ale spokojnie, są na szczęście historycy którzy badają ten temat i obiektywnych prac nt ‘żołnierzy podziemia’ będzie więcej ,no i żyją jeszcze ludzie, którzy pamiętają te czasy
    Żeby było jasne ,ja nie potępiam ‘żołnierzy wyklętych’ tak jak pisałem na początku -w jakimś stopniu jestem pełen szacunku dla nich za bez wątpienia bohaterską postawę ,jednak z tego co się dowiedziałem (a trochę się zainteresowałem tematem ,co nie co poczytałem i czytam) wynika że w propagandzie PRL na ich temat było jednak trochę prawdy.Nie można unikać dyskusji nt zbrodni ‘żołnierzy podziemia’ i pomijać tego faktu bo popadamy ze skrajności w skrajność ,i jest to ciągle zakłamywanie historii tyle że teraz w drugą stronę ,każdy badacz który podchodzi do tematu obiektywnie i nie boi się napisać o zbrodniach ‘ŻP’ zostaje okrzyknięty zdrajcą ,komuchem etc
    ...a sławny generał Wit-tenberg poprzedza go tak ,jak jutrzenka poprzedza słońce.-W.Kochowski "Lata potopu"
    "Nie wykuwać tarcz utopii. I nie kruszyć o nie kopii "

  6. #36
    Krwawy Kardynał Awatar Samick
    Dołączył
    Oct 2010
    Postów
    5 767
    Tournaments Joined
    9
    Tournaments Won
    1
    Podziękował
    171
    Otrzymał 427 podziękowań w 262 postach

    Re: Oskarżam Polskę o...

    Czytam Was i zaczynam się zastanawiać czy aby nie oskarżycie Tarnowskiego o zbrodnie ludobójstwa. W końcu nie raz zdarzyło mu się wydać rozkaz wymordowania jeńców.



  7. #37
    Wojski
    Dołączył
    Oct 2009
    Lokalizacja
    Piekary Śląskie
    Postów
    52
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Oskarżam Polskę o...

    Ja bym dał tak:
    1. Mordy na Żydach zaraz po wojnie (tu już to było wspomniane zresztą)
    2. Chyba całość jeśli chodzi o PRL - od metod likwidacji opozycji, przez prymitywnych rządzących, tępoty ministrów, aż do propagandy.
    3. Dymitriady - czyli wyprawa warchołów do Moskwy, którzy myśleli że mogą robić co im się podoba.
    4. Nastawienie szlachty wobec chłopów i Kozaków - no tu dużo mówić nie trzeba.
    5. Za to, że Tusk razem z Komorowskim i Rosjanami zabili Kaczyńskiego w morderstwie smoleńskim i nikt tego nie widzi!
    6. Za środowisko Radio Maryja --> chyba pójdę do piekła
    7. Za to że zrobiono z JP II maskotkę narodową, a ludzie podniecają się kremówkami z Wadowic zamiast tym co tak naprawdę Jan Paweł chciał nam przekazać.
    8. I wstydzę się jeszcze za niektórych naszych pięknych i wspaniałych polskich emigrantów, którzy zrobili Polsce gębę na zachodzie. By ich piekło pochłonęło!

    Rzekłem

  8. #38
    Moderatorzy Lokalni Awatar Piter
    Dołączył
    Apr 2011
    Postów
    3 299
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    73
    Otrzymał 175 podziękowań w 142 postach

    Re: Oskarżam Polskę o...

    Cytat Zamieszczone przez eeerobert
    Witam! Chciałbym, abyście wpisywali tu zdarzenia z historii naszego kraju, których powinniśmy się waszym zdaniem wstydzić, największe błędy, jakie popełnialiśmy jako państwo i jako naród. No więc może ja zacznę (zdarzenia w kolejności chronologicznej):
    1.Wypędzenie Bolesława Śmiałego
    3.Sprowadzenie Krzyżaków do Polski
    7.Targowica
    8.Zamach majowy (tutaj jakby nie jestem pewny)
    9.Powstanie Warszawskie (tak-uważam, że to był błąd)
    1. No nie przesadzajmy, Bolesław Śmiały prowadził ciągłe wojny, ciekawe, czy Ty byś chciał, żeby teraz jakiś polityk atakował sąsiadów, a ludzie musieli iść do wojska, co byś zrobił?
    3. Sprowadzenie krzyżaków było w dobrej wierze, kto mógł pomyśleć, że zakon wojskowy tak się zmieni, zlaicyzuje i zgermanizuje, miało to tragiczne następstwa, ale początkowo wydawało się to słuszną decyzją, później Ci "zakonnicy" mówili: modlitwę, to my zostawmy klechom, po prostu zakon zmienił się w zwykłe gnuśne mocarstwo, które chciało więcej i więcej, a religia była już tylko przykrywką, ale kto to mógł przewidzieć.
    7. Targowica, no cóż, zdrajców narodu trzeba się wstydzić. Ale trzeba pamiętać, że większość założycieli Targowicy przyznała się do tego, że byli przekupieni przez Katarzyne.
    8. No nie przesadzajmy
    9. Tu akurat się z tobą zgodzę, władze w Londynie dokładnie wiedziały, jak to się może skończyć, wiedzieli co się działo na kresach wschodnich, ale widać postanowili spróbować, a może się uda? Za tą próbę zginęło wiele tysięcy ludzi. Co ciekawe tak niełaskawie dziś opisywana endecja, która była w rządzie na uchodźstwie sprzeciwiała się temu i przewidywała, że tak to się może skończyć.

  9. #39
    Agent Mossadu Awatar Marat
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Uć ( woj. Uckie )
    Postów
    4 371
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    43
    Otrzymał 89 podziękowań w 43 postach

    Re: Oskarżam Polskę o...

    kto mógł pomyśleć, że zakon wojskowy tak się zmieni,
    Andrzej II wiedział.
    Ksiądz Dominik, hetmanem będąc, uciekł w trawę
    I ze strachu nasrał w portki, osrał i buławę...

    "Paszkwil od chłopiąt dworskich" o księciu Dominiku Zasławskim.

  10. #40
    Moderatorzy Lokalni Awatar Piter
    Dołączył
    Apr 2011
    Postów
    3 299
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    73
    Otrzymał 175 podziękowań w 142 postach

    Re: Oskarżam Polskę o...

    Cytat Zamieszczone przez Marat
    kto mógł pomyśleć, że zakon wojskowy tak się zmieni,
    Andrzej II wiedział.
    Wątpię czy wiedział, może uznał, że mu się nie przydadzą, więc ich wyrzucił, ale nie znam tego tematu za bardzo.

Strona 4 z 11 PierwszyPierwszy ... 23456 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 43
    Ostatni post / autor: 23-12-2011, 19:03
  2. Szanuję Polskę za:
    By Piter in forum Dyskusje historyczne
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 15-06-2011, 15:11

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •