Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 17

Wątek: [Shogun 2] Składy armii multiplayer

  1. #1
    Chłop
    Dołączył
    Mar 2011
    Postów
    7
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    [Shogun 2] Składy armii multiplayer

    W potyczkach online co lepiej brać tańsze wojsko i mieć go więcej czy te droższe i mieć mniej ?

  2. #2
    Słońce Niezwyciężone Awatar Amrod
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Związek Socjalistycznych Republik Europejskich
    Postów
    3 404
    Tournaments Joined
    1
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 10 podziękowań w 9 postach

    Re: Armia

    Cytat Zamieszczone przez Ryuu
    W potyczkach online co lepiej brać tańsze wojsko i mieć go więcej czy te droższe i mieć mniej ?
    To zależy od wielu czynników. Najlepiej mieć dużo tanich łuczników i trochę silniejszej piechoty. Przynajmniej tyle wynika z kilku godzin jakie grałem.
    the Sun and the Moon and the end of all time

  3. #3
    Łowczy
    Dołączył
    Jun 2010
    Postów
    126
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: [Shogun 2] Składy armii multiplayer

    Nie ma sensu brać łuczników, na pewno nie dużo. Piechotę jak można to mocną z katanami a z jari nie koniecznie jakąś super mocną no i kawalerią trochę lekkiej trochę z yari. Zależy ile kasy.






  4. #4
    Chłop
    Dołączył
    Jun 2010
    Postów
    47
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: [Shogun 2] Składy armii multiplayer

    Hehe, przede wszystkim ważne jest jak najwięcej weteranów, bo tylko ci zdobywają doświadczenie w bitwach i można zwiększać ich różne atrybuty.

    Łucznicy w shogun 2 są bardzo istotni i robią masakryczne statystki zabitych. Wystarczy 2-3 jednostki weteranów samurai z katanami, żeby zatrzymać piechotę, by Ci zostali zmasakrowani przez łuczników z tyłu. To jeden z wielu przykładów taktycznych.

    Nie ma złej/słabej jednostki, ale jest źle użyta jednostka - yari włócznicy zostaną zmasakrowani przez miecze, ale z łatwością zniszczą najdroższą konnice przeciwnika.

    Obecnie posiadam sporo weteranów yari włóczników/mieczników, łuczników, samurai z katanami/naginatami, konnice katanów i łuczników mnichów. Mam pecha, bo nie udało mi się zdobyć jeszcze samurai łuczników do puli weteranów, a na własnej skurze przekonałem się co oni robią na 3 poziomie doświadczenia

  5. #5
    Słońce Niezwyciężone Awatar Amrod
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Związek Socjalistycznych Republik Europejskich
    Postów
    3 404
    Tournaments Joined
    1
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 10 podziękowań w 9 postach

    Re: [Shogun 2] Składy armii multiplayer

    [quote="Frem"Mam pecha, bo nie udało mi się zdobyć jeszcze samurai łuczników do puli weteranów, a na własnej skurze przekonałem się co oni robią na 3 poziomie doświadczenia [/quote]
    Doświadczenie samo w sobie chyba nic im nie daje, a dopiero jak wydamy punkty, które dzięki niemu dostajemy.
    the Sun and the Moon and the end of all time

  6. #6
    Łowczy
    Dołączył
    Jun 2010
    Postów
    126
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: [Shogun 2] Składy armii multiplayer

    Chyba, że tak jak w ETW/NTW +1 do all. Ty weźmiesz 3 odziały katan żeby zatrzymać piechotę to ja na nich poślę 3 odziały no dachi, lepszych od samurajów z katanami, a resztę armii poślę w twoje uber łuki.






  7. #7
    Wojski
    Dołączył
    Feb 2011
    Postów
    68
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: [Shogun 2] Składy armii multiplayer

    Nie ma sensu brać więcej niz 4 odziały jednostek strzelających. Gram obecnie raszującą armią i ktoś kto bierze skirmisza więcej niż 3-4 jest wgniatany w ziemię. Opłaca się brać 2-1 jednostek łuczników do zabijania no-dashi i mnichów z naginatami. Armie przegięte jakie widziałem to : armia mnichów z naginatami wszystko weterani. Armia hordy cav. z yari i cav z łukami. Jednak ryzykownie jest brać takie armie ,bo na obie można złożyć armię która wgniecie w ziemię te teoretycznie nie do pokonania armie.

  8. #8
    Chłop
    Dołączył
    Jun 2010
    Postów
    47
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: [Shogun 2] Składy armii multiplayer

    Cytat Zamieszczone przez .:PW:.Hektor
    Chyba, że tak jak w ETW/NTW +1 do all. Ty weźmiesz 3 odziały katan żeby zatrzymać piechotę to ja na nich poślę 3 odziały no dachi, lepszych od samurajów z katanami, a resztę armii poślę w twoje uber łuki.
    Ok tylko, że przed bitwą nie masz pojęcia co biorę i w jakiej ilości. Pamiętaj, że Twoje no dachi zanim dobiegną do moich samurai z katanami, to dostaną lanie od strzał, na co są bardzo wrażliwi.

    Co do ilości łuczników, to zwykle biorę 3-4 jednostki z doświadczeniem, zdarzało mi się brać 5. Zwykle do osłony moich łuczników daję włócznie i samurai z naginatami, bo przeciwnicy z konnicą zwykle próbują zachodzić mnie od tyłu i polują na moich łuczników, co zwykle im to nie wychodzi, bo pozostawione 2-3 oddziały do spraw masakrowania jazdy zostają w odwodzie właśnie na takie okazje.

  9. #9
    Chłop
    Dołączył
    Mar 2011
    Postów
    29
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: [Shogun 2] Składy armii multiplayer

    No dokładnie niema recepty na walke, ostatnio zauwazylem manie machin oblężniczych i branie po 10 odziałow rusznikarzy którzy strasznie masakrują morale.
    "Honor i Ojczyzna [PL] " najlepszy 1-ligowy polski ród Shogun 2

  10. #10
    Chłop
    Dołączył
    Mar 2011
    Postów
    33
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: [Shogun 2] Składy armii multiplayer

    łuczników bardzo łatwo jest obejść tym samym imo więcej niz 3-4 mija się z celem aczkolwiek mogą być przydatni, rush armia jest dość skuteczna ale wrażliwa na parę czynników i jeżeli bym wiedział że przeciwnik będzie miał rush armie to można fajnie zrobić bardzo skuteczną kontr armię ( no ale cięzko mieć pewność co do składu armii przeciwnika )

    jak ktoś napisał każda jednostka jest dobra o ile użyje się jej odpowiednio.

    mnie osobiście boli natomiast to jak ludzie ( i tu niestety przeważnie polacy jak już widzę armie z art/ może po prostu przypadek ) biorą mangonele ( to jeszcze ujdzie ) albo armaty (totalnie zbugowana jednostka i to nie jest mój wymysł wystaczy zrobić testy i poczytać np www.twcenter.net aby zrozumieć co to jest armata i jaką ma skuteczność. Ja rozumiem że każdy chce wygrać. tylko są 2 rzeczy:
    1. nie ma strony atakujacy/broniący się. osobiście już robię tak że jak widzę armaty stawiam się poza zasięg i czekam (a że 99% to ludzie którzy poza ustawieniem sie w okolicy armaty w trybie def nic poza tym nie potrafią to gra jest... długa. )
    2. nie wierzę że jakikolwiek poważny turniej będzie dopuszczał armaty w wydaniu takim jakim są teraz. Dlatego też totalnie olewam te jednostki w mojej armii. I radzę to też ludziom którzy używają te jednostki bo niestety poza wybraniem armaty i ustawieniem się w kwadrat/w lesie/na górce i czekanie ludzie mało co potrafią...

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Problem z Shogun 2: Zmierzch Samurajów - multiplayer
    By JanHetman in forum Sangi-in (Zmierzch Samurajów - pomoc techniczna)
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 29-03-2012, 16:14
  2. [Shogun 2] Pytania ogólne dot. Multiplayer'a
    By Frem in forum Total War: Shogun 2
    Odpowiedzi: 108
    Ostatni post / autor: 17-01-2012, 23:40
  3. [Shogun 2] Usprawnienia trybu multiplayer
    By Amrod in forum Total War: Shogun 2
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 21-11-2011, 00:17
  4. [Shogun 2] Update 2 dot. trybu multiplayer | 09-05-2011
    By Amrod in forum Total War: Shogun 2
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 20-05-2011, 23:53
  5. Wasze składy na multi.
    By .:PW:.Hektor in forum Rome: Total War
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 28-02-2011, 17:10

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Możesz edytować swoje posty
  •