Strona 2 z 11 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 109

Wątek: [Shogun 2] Pytania ogólne dot. Multiplayer'a

  1. #11
    Łowczy
    Dołączył
    Jun 2010
    Postów
    126
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: [Shogun 2] Pytania ogólne dot. Multiplayer'a

    Czy może się zdarzyć, że awansuje więcej niż jedna jednostka?






  2. #12
    Chłop
    Dołączył
    Mar 2011
    Postów
    5
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Pytania początkujacych graczy

    Witam
    pytanie 1 - do czego "służy" znacznik rodu na prowincji, na mapie kampani awatara w multiplayerze (za walkę na tym polu są jakieś bonusy)?
    pytanie 2 - od czego zależy jaką jednostkę dostaniemy jako weteranów w danej bitwie (bo nie od zdobytego przez nią doświadczenia ani od liczby zabitych tą jednostką)?
    pytanie 3 - na mapie multi atakując prowincję, której jeszcze nie mam muszę/występuję jako strona atakująca czy jest to losowe, czy nie ma znaczenia (pytam bo wnerwiają mnie gracze którzy z mangonelami armatami "granaciarzami" bunkrują się na wzgórzu obstawionym piechotą yari tworząc żywy czworobok pik i się z niego nie ruszają nawet o krok (nawet jednostki z mieczami nie dają rady pod taką górę atakować o kaw lepiej nie wspominać)?
    pytanie 4 - czy zna ktoś skuteczną metodę walki na morzu ze statkami uzbrojomi w działa gdy samemu się takowych nie posiada?
    pytanie 5 - co daje specjalizacja rodu w jakiejś dziedzinie (jestem w rodzie specjalizującym się w mieczach aczkolwiek oprócz możliwości posiadania w "świcie awatara" znacznika który daje "ponoszenie mniejszych strat przez jednostki z katanami" - albo coś w tym stylu)
    dzięki za odpowiedzi
    plus jedne nadprogramowe pytanie na które zapewne nie zna nikt odpowiedzi (kiedy patch naprawiający multi )

  3. #13
    Chłop
    Dołączył
    Mar 2011
    Postów
    29
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: [Shogun 2] Pytania ogólne dot. Multiplayer'a

    1. Znacznik rodu stawia przywódca rodu(chyba tylko przywódca bo ja dowodze rodem i moge go przestawaić) i określa on iż tą prowincję powinni atakować współtowarzysze (aby nabić punkty rodowe dla danej prowincji a tym samym przejąć ją lub umocnić)
    2. Jednostke weteranów dostajemy wtedy kiedy wyróżni się ona w boju tak samo jak awans jednostki w kampani
    3. Niema to najmnjszego znaczenia, jeśli na mapie nie ma budynków strategicznych a koles stoi na wzgórzu z rusznikarzami i machinami to poprostu olej to i nie atakuj bo przegrasz na 90%. Stań na środku mapy i zwyzywaj go od tchórzy pośli dwa nagie miecze i ić zrobić sobie coś do jedzenia )
    4. No nie grałem jeszcze na działa ale ja bym sugerował wziąść szybkie jednostki abordażowe.
    5. Specjalizacja twojego avatara daje spore możliwośći do rozwoju jednostek weteranów za żetony rodowe. Każdy ród ma inne profity dla poszczególnych jednostek. Co ciekawe poruszałem ten temat i nikt nic niewie a mianowicie o mozliwośc zmiany rodu. W encyklopedi gry pisze iż mozna zminic specjalizacje rodu ale żetony wydane na weteranów wtedy przepadają. Jest tylko jeden problem jak narazie niema przycisku (opcji) aby dokonać takowej zmiany.
    6. Patch będzie gdy będzie czyli do miesiąca zapewne
    "Honor i Ojczyzna [PL] " najlepszy 1-ligowy polski ród Shogun 2

  4. #14
    Chłop
    Dołączył
    Mar 2011
    Postów
    5
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: [Shogun 2] Pytania ogólne dot. Multiplayer'a

    Witam
    Dzięki za odpowiedzi .
    Tylko jedno zastrzeżenie weteranów dostaje się na pewno nie za wyróżnienie w tym konkretnym boju bo widziałem że miałem jednostki które więcej dostały doświadczenie, szewronów, miały więcej zabitych na koncie, a nie były jednostką weteranów. Myślę żę gra w jakiś sposób zlicza ilość doświadczenia/ bitew odbytych z danym rodzajem jednostki. Bo np:prawie zawsze mam w armii lek kaw lub kaw yari na początku zawsze miałem ashigaru yari i gdy mam te jednostki w armii bardzo często wyskakują jako weterani na koniec. Choć w zadziwiający sposób nie odnosi się to do łuczników mam tylko 3 ashigaru z łukami a samuraja żadnego. Także sam nie wiem. W każdym razie jeszcze raz dzięki szczególnie za punkt 3.
    pozdrawiam

    2. Jednostke weteranów dostajemy wtedy kiedy wyróżni się ona w boju tak samo jak awans jednostki w kampani

  5. #15
    Chłop
    Dołączył
    Mar 2011
    Postów
    29
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: [Shogun 2] Pytania ogólne dot. Multiplayer'a

    MOże doświadczenie zbiera się przez kilka bitew i jak się uzbiera to jednostka awansuje dodajmy też że każda jednostka musi mieć rózne statystyki do awansu i tak np jednostki z włuczniami muszą znacznie mniej zabić jednostek wroga niż samuraje z mieczami, wynika to z charakteru danej jednostki. Ja osobiście mam kilku samurajów z łukami poprostu w czasie walki maja duzo zabitych a przy tym małe straty własne. Ale osobiscie uwazam iż w danej walce jednostka musi poprostu duzo ubic a mało stracić albo bardzo duzo utuc przy duzych stratach własnych. Ja gram armią zrównoważoną mam wszystkich jednostek po troszku więc niezalezy czym sie grywa często, aczkolwiek kto wie może specjalizacja rodu też ma tu znaczenie.
    "Honor i Ojczyzna [PL] " najlepszy 1-ligowy polski ród Shogun 2

  6. #16
    Chłop
    Dołączył
    Mar 2011
    Postów
    1
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: [Shogun 2] Pytania ogólne dot. Multiplayer'a

    Mógłby ktoś pdoac jakąs taktykę na 1 vs 1 i jaką armie wybierać?

  7. #17
    Słońce Niezwyciężone Awatar Amrod
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Związek Socjalistycznych Republik Europejskich
    Postów
    3 404
    Tournaments Joined
    1
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 10 podziękowań w 9 postach

    Re: [Shogun 2] Pytania ogólne dot. Multiplayer'a

    To zależy od poziomu przeciwnika, mapy i poziomie gotówki. Ogólnie na 1vs1 najlepiej chyba wychodzi dużo piechoty + włócznicy przeciwko konnicy. Może 4 jednostki łuczników (samurajów lub zwykłych) + 3 włóczników i reszta zwykła piechota (5-6 jednostek lub więcej) Ale chociaż jedną kawalerię oprócz generała należy mieć.
    the Sun and the Moon and the end of all time

  8. #18
    Chłop
    Dołączył
    Nov 2010
    Postów
    46
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: [Shogun 2] Pytania ogólne dot. Multiplayer'a

    Amrod ma rację - z jednym zastrzeżeniem: jeśli przeciwnik ma armię składającą się w zasadzie tylko z konnych łuczników i np. wielkiej gwardii, a spotykałem się już z takimi, to ma się przerąbane. A branie takiej samej armii nie jest też rozwiązaniem, bo trzeba taką umieć grać.

  9. #19
    Słońce Niezwyciężone Awatar Amrod
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Związek Socjalistycznych Republik Europejskich
    Postów
    3 404
    Tournaments Joined
    1
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 10 podziękowań w 9 postach

    Re: [Shogun 2] Pytania ogólne dot. Multiplayer'a

    No tak, ale to nie przewidzisz jaką armię kto weźmie, w większości wypadków będzie brał albo samą piechotę albo wszystkich jednostek po trochu. Konni łucznicy nie są tak zwrotni jak w Rome (już nie wspomnę, że strzelają tylko w jedną stronę, co jest w ogóle śmieszne), ale jest naprawdę świetną jednostką na niszczenie kawalerii. Celność też dzięki ulepszeniu można zwiększyć do 80. I takie pytanie Yarden, przeciwnik używał zdolności jazdy w kręgu kantabryjskim?
    the Sun and the Moon and the end of all time

  10. #20
    Stolnik
    Dołączył
    Oct 2009
    Lokalizacja
    Warszawa
    Postów
    941
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: [Shogun 2] Pytania ogólne dot. Multiplayer'a

    Cytat Zamieszczone przez Yarden
    Amrod ma rację - z jednym zastrzeżeniem: jeśli przeciwnik ma armię składającą się w zasadzie tylko z konnych łuczników i np. wielkiej gwardii, a spotykałem się już z takimi, to ma się przerąbane. A branie takiej samej armii nie jest też rozwiązaniem, bo trzeba taką umieć grać.
    W takiej sytuacji ja zachowałbym oddział , albo łuczników albo piechotę z yari , generalnie jakiś tani i zatrzymał szarże gwardii na tej jednostce. A zara potem szarzował piechotą na walcząca kawalerię
    [-TotalWarRebel-]

Strona 2 z 11 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Shogun 2: Total War - DYSKUSJE OGÓLNE
    By voitek in forum Total War: Shogun 2
    Odpowiedzi: 1121
    Ostatni post / autor: 17-11-2021, 06:58
  2. Ogólne pytania dotyczące Empire:TW
    By Gaius Julius in forum Empire: Total War
    Odpowiedzi: 413
    Ostatni post / autor: 27-08-2021, 13:46
  3. Shogun z MI - dyskusje ogólne
    By KLAssurbanipal in forum Shogun & Mongol Invasion
    Odpowiedzi: 55
    Ostatni post / autor: 24-12-2015, 09:48
  4. Multiplayer - pytania / problemy
    By arturius-6 in forum Jo (Shogun 2 - pomoc techniczna)
    Odpowiedzi: 41
    Ostatni post / autor: 27-12-2012, 12:36
  5. Shogun 2 Contra - Pytania i uwagi
    By Amrod in forum Krwawe Igrzyska (turniej na Rome 2)
    Odpowiedzi: 123
    Ostatni post / autor: 03-04-2012, 19:42

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Możesz edytować swoje posty
  •