Zobacz wyniki ankiety: Na jakim poziomie trudności grasz ?

Głosujących
109. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Łatwy

    11 10.09%
  • Normalny

    41 37.61%
  • Trudny

    28 25.69%
  • Bardzo Trudny

    10 9.17%
  • Legendarny

    19 17.43%
Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 41

Wątek: Na jakim poziomie trudności grasz?

  1. #11
    Chłop
    Dołączył
    Mar 2011
    Postów
    4
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Na jakim poziomie trudności grasz?

    Bardzo trudny Chosokabe (czy jakoś tak) i legendarny Shimazu. Ogólnie mając 20 prowincji i wszystkie punkty handlu, stać mnie na utrzymanie 3 armii i 4 flot. A AI mając 3 prowincje może utrzymać nawet 6 armii Trochę to przysadzone.

  2. #12
    Chłop
    Dołączył
    Mar 2011
    Postów
    29
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Na jakim poziomie trudności grasz?

    Ja na normalu przejołem całą Japonie do 80 roku więć było łatwo , choć bywało ciężko kiedy wróg miał 2 zplądrowane marne prowincje i posiadał 2 stosy wojsk i do tego potrafił jeszcze werbować to jest przegięcie pały, skoro ja na 2 stosy musze mieć 10 razy tyle terenów. A jest to wqurzające bo gdy masz 50% terenów Japonni to nawet wierni sojusznicy wypowiadają ci wojne i jesteś na lodzie.
    Tera próbuje na trudnym, tylko czy poziom trudności poprawia statystyki AI tylko w ruchach kampani czy też na polu bitwy.
    "Honor i Ojczyzna [PL] " najlepszy 1-ligowy polski ród Shogun 2

  3. #13
    Łowczy
    Dołączył
    Jan 2010
    Postów
    122
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 1 podziękowanie w 1 poście

    Re: Na jakim poziomie trudności grasz?

    Komputer ma takie fory, że ja nie mogę. Grałem Shimizu (chyba tak) na trudnym, było nawet łatwo, ale jak zacząłem grać Takedą to Hattori miało z 5 pełnych flag i zaatakowali mnie od zachodu, północy i południa i po grze.
    Później grałem Date szło całkiem dobrze, gdy nagle zaatakował Uesgi ( coś takiego) też miał mase armii i przegrałem.
    Nawet nie próbuję na legendarnym, bo już wiem czym to się skończy. Zapewne jest jak z Napoleonem gdzie na najtrudniejszym poziomie milicja kosiła lepiej niż moi Fizylierzy.

  4. #14
    Łowczy
    Dołączył
    Sep 2009
    Lokalizacja
    Tychy
    Postów
    196
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Na jakim poziomie trudności grasz?

    Zamiast biadolić to należy wyjść z własną inicjatywą lub mieć odrobinę chęci i poprzeglądać zagraniczne fora. Znaleść odpowiedni mod i cieszyć się lepszą grą. Przecież to nie tak wiele...

  5. #15
    Chłop
    Dołączył
    Mar 2011
    Postów
    29
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Na jakim poziomie trudności grasz?

    Mod sprawi że komputer będzie słabszy bo nie rozumiem, jeśli PC dostaje 3 razy tyle kasy co my to widocznie tak ma być choc dla mnie to jest chore trzymajmy się jakiś realiów. Bo ruchy na mapie kampani i walki na polu bitewnym da się rade opanować i dominować ale z finansami to już się nie wygra. Jesli mod obniza wrogowi finanse to to samo co bym wybrał poziom normalny.
    "Honor i Ojczyzna [PL] " najlepszy 1-ligowy polski ród Shogun 2

  6. #16
    Łowczy
    Dołączył
    Sep 2009
    Lokalizacja
    Tychy
    Postów
    196
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Na jakim poziomie trudności grasz?

    Mod nie zmienia dochodów tylko ogranicza spam wrogich wojsk. Mod cały czas jest w opracowaniu, więc może być tylko lepiej.

  7. #17
    Chłop
    Dołączył
    Mar 2011
    Postów
    29
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Na jakim poziomie trudności grasz?

    No ale skoro chłopcy pracują nad patchami to może i to poprawią na lepsze sami.
    "Honor i Ojczyzna [PL] " najlepszy 1-ligowy polski ród Shogun 2

  8. #18
    Wojski
    Dołączył
    Dec 2009
    Postów
    65
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Na jakim poziomie trudności grasz?

    Możecie mi podać link do tego moda który zmniejsza spam tych jednostek (jeśli oczywiście jest już udostępniony)

  9. #19
    Chłop
    Dołączył
    Apr 2011
    Postów
    25
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Na jakim poziomie trudności grasz?

    Ja nie wiem co wy macie za problem z tymi "forami" dla PC...
    Osobiście, również gram na legendarnym, owszem jest ciężko, ale czy nie o to toczyły się dyskusje przez ostatnie 5-6 lat By twórcy w końcu realnie podnieśli poziom trudności? Nagle, gdy dostajecie to na co czekacie czyli całkiem sensownie "myślący" AI, którego działanie, strategia zmusza gracza do prawie nieprzerwanego wysiłku zaczyna się narzekanie na ahistoryczność, spam , nierealne możliwości wrogów...
    (Inna sprawa, że ta strategia to najprostsza jaka może być czyli ala Soviet Union hurra- rzucamy wszystko co mamy na wroga czyli na nas)
    No chwileczkę, a w jaki inny sposób twórcy mieli podnieść poziom trudności? Nie zapominajmy, że w kampanii gramy przeciwko maszynie, Gracz ma przewagę intelektualną. Może indywidualnie planować wręcz abstrakcyjne strategie działania. Przy odrobinie wysiłku można na prawdę świetnie się bawić z nacierającym wrogiem.
    I umówmy się, jeżeli ktoś gra na czas, spieszy mu się do zajmowania kolejnych prowincji, w krótkim okresie czasu zdobywa 10 prowincji nad którymi nie ma jak zapanować (czytaj: zabezpieczyć ich granic, ład i porządek) to proszę nie dziwić się, że za chwile wróg odbiera połowę naszych ziem w równie krótkim okresie czasu
    Być może, niektórzy z was powinni nieco przyhamować, rozwinąć umiejętności klanu, określić w którym kierunku się rozwijamy, co potrzebujemy , w jakiej dziedzinie chcemy mieć przewagę... To nie sztuka wbić się w głąb lądu bez asekuracji zaplecza militarno gospodarczego... Na wojnę trzeba się przygotować.
    Po to są różnego typu bonusy by z nich korzystać, na niektóre trzeba nieco poczekać, ewentualnie coś zrobić by je zdobyć (np prowincja z kuźnią)
    Na tym polega strategia. Najznakomitsi generałowie wpierw patrzyli za siebie (zaplecze) a potem przed siebie (przeciwnik)

  10. #20
    Chłop
    Dołączył
    Apr 2011
    Postów
    10
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Na jakim poziomie trudności grasz?

    Cytat Zamieszczone przez Hades
    Komputer ma takie fory, że ja nie mogę. Grałem Shimizu (chyba tak) na trudnym, było nawet łatwo, ale jak zacząłem grać Takedą to Hattori miało z 5 pełnych flag i zaatakowali mnie od zachodu, północy i południa i po grze.
    Później grałem Date szło całkiem dobrze, gdy nagle zaatakował Uesgi ( coś takiego) też miał mase armii i przegrałem.
    Nawet nie próbuję na legendarnym, bo już wiem czym to się skończy. Zapewne jest jak z Napoleonem gdzie na najtrudniejszym poziomie milicja kosiła lepiej niż moi Fizylierzy.
    Może być to związane z bugiem w grze, który objawia się tym iż można osiągnąć przychód powyżej miliona koku na rundę, co ustawia ciebie do końca gry.
    My favourite bug so far is when I fought several successful naval battles off Mikawa province then went and used my fleets to raid the local trade route in two places......only to find I was getting between 500,000 and 780,000 koku per turn - later on it was raking in over a million per turn.
    za http://forums.totalwar.org/vb/showthrea ... 7-Bug-list

Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Zniknął autozapis na poziomie legendarnym
    By [TIN]_Cichy in forum Magistratum (Rome II - pomoc techniczna)
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 20-12-2013, 19:32
  2. Problem z savem na legendarnym poziomie trudności
    By Kielki in forum Magistratum (Rome II - pomoc techniczna)
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 19-10-2013, 10:56
  3. Gra na poziomie bardzo trudnym
    By kaenski in forum Empire: Total War
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 25-10-2012, 17:28
  4. ukoczenie kampani na trudnym poziomie
    By iron7abc in forum Empire: Total War
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 16-04-2012, 19:47
  5. Czy grasz regularnie w Rome?
    By KLAssurbanipal in forum Rome: Total War
    Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 05-12-2009, 23:27

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •