Strona 11 z 12 PierwszyPierwszy ... 9101112 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 101 do 110 z 119

Wątek: Dyskusje Ogólne

  1. #101
    Cześnik
    Dołączył
    Nov 2009
    Postów
    251
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Dyskusje Ogólne

    Pamietam ze w poprzedniej wersji strzaly lecialy bardziej rozproszone a w tej leca juz normalnie jak w vanili,u was tez czy u mnie poprostu nie zainstalowalo sie poprawnie?

  2. #102
    Chłop
    Dołączył
    Mar 2013
    Postów
    15
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Dyskusje Ogólne

    Pozwalam sobie napisać tutaj moje pytanie.
    Czy jeśli mam polską wersję, to po zainstalowaniu moda zmieni się ona na angielską czy zrobi się mix?

  3. #103
    Cześnik Awatar JanHetman
    Dołączył
    Mar 2012
    Postów
    264
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Dyskusje Ogólne

    Chyba nic się nie zmieni, ale jeżeli coś się zmieni, to będzie mix.
    Pozdrawiam
    ; )

  4. #104
    Chłop
    Dołączył
    Mar 2013
    Postów
    15
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Dyskusje Ogólne

    No cóż, zainstalowałem. Proste się to okazało, bo użyłem Steam do tego celu i w sumie odwalił za mnie całą robotę. Wystarczyło wejść w "Warsztat" na Steam i odszukać Shogun 2 Fots. Następni przy uruchamianiu ze samej gry ze Steam trzeba odkliknąć że chce się ten Darth mode i już.

    Natomiast co do samego moda to... cóż jestem zawieziony. Otóż liczyłem na nieco większe AI kompa. Już piszę o co chodzi. Za pomocą szpiega udało mi się otworzyć bramy. Zaatakowałem nocą. No i włażę do środka (po uprzednim skasowaniu Genka który rzucił się na moich łuczników ale nadział się na włóczników - fakt że manewr był uzasadniony i mi się spodobał) i piechotą zaczynam metodycznie wyrzynać tych obrońców przy murach. No i tak wyrzynam, wyrzynam a żaden inny oddział wroga nawet nie drgnie i czeka na swoją kolej przy murku... egzekucja się smutna zaczęła robić. Stwierdziłem, że nie chce mi się tak kasować wroga i podszedłem do głównej flagi. No to wtedy wreszcie wszyscy się na mnie rzucili jak jeden mąż.
    Tak więc gdybym podchodził po kolei do oddziałów wroga, nie ruszając flagi, byłaby ubojnia.

    Ja rozumiem, że komp musi jakoś oddać to że podstępnie otworzyłem bramy i dodatkowo była to noc, ale skoro tak, to dowódca nie powinien od razu szturmować moich łuczników. To co on, po cichu przypadkiem na zwiad wyjechał?

    Dodatkowo nie widzę wielkich różnic w grafie. Hmm... a może mi się nie uruchomił mod? Można to jakoś stwierdzić, sprawdzić? Jeśli tak, to w jaki sposób?

  5. #105
    Salvo
    Gość

    Re: Dyskusje Ogólne

    a może mi się nie uruchomił mod?
    Chociażby więcej ludzi w oddziałach

  6. #106
    Chłop
    Dołączył
    Mar 2013
    Postów
    15
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Dyskusje Ogólne

    Mod jest uruchomiony i działa na poprzednich "sejwach". Liczebność jednostek jest faktycznie większa (choć najchętniej bym to wyłączył, a nie mam jak) i objawia się tak, że stare jednostki mają stare ilości a nowo rekrutowane są już "napakowane"

    Różnicy w grafie nie stwierdziłem, być może dlatego że musiałem przełączyć z ultra na wysokie, bo liczba ludzi w jednostkach dociążyła mi proca...

  7. #107
    Stolnik Awatar exar
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    840
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    12
    Otrzymał 16 podziękowań w 10 postach

    Re: Dyskusje Ogólne

    (choć najchętniej bym to wyłączył, a nie mam jak)
    Instalując DM ręcznie a nie przez steam, tworzy nam się launcher. Dzięki niemu, można dowolnie konfigurować DM według własnego uznania (liczebność jednostek, horo, liczebność garnizonów, itp...). Niestety nie potrafię powiedzieć jak to wygląda po instalacji moda przez steam.
    Moim zdaniem mod Dartha jest całkiem dobry, jednak mnie trochę irytują starcia. Jednostki szarżując, wbiegają w siebie i wbijają jak w masło, wyżynając w bardzo szybkim tempie. Czy ktoś zorientowany w modyfikowaniu ostatnich odsłon TW, wie może jakie wartości pozmieniać, żeby wydłużyć starcia? zmniejszyć impet szarżujących na siebie jednostek?

  8. #108
    Cześnik Awatar JanHetman
    Dołączył
    Mar 2012
    Postów
    264
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Dyskusje Ogólne

    Cytat Zamieszczone przez exar
    (choć najchętniej bym to wyłączył, a nie mam jak)
    Instalując DM ręcznie a nie przez steam, tworzy nam się launcher. Dzięki niemu, można dowolnie konfigurować DM według własnego uznania (liczebność jednostek, horo, liczebność garnizonów, itp...). Niestety nie potrafię powiedzieć jak to wygląda po instalacji moda przez steam.
    Moim zdaniem mod Dartha jest całkiem dobry, jednak mnie trochę irytują starcia. Jednostki szarżując, wbiegają w siebie i wbijają jak w masło, wyżynając w bardzo szybkim tempie. Czy ktoś zorientowany w modyfikowaniu ostatnich odsłon TW, wie może jakie wartości pozmieniać, żeby wydłużyć starcia? zmniejszyć impet szarżujących na siebie jednostek?
    Cześć Kun.
    Spróbuj moda ,, True Samurai''. http://www.twcenter.net/forums/showthre ... URAI-final
    ; )

  9. #109
    Stolnik Awatar exar
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    840
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    12
    Otrzymał 16 podziękowań w 10 postach

    Re: Dyskusje Ogólne

    Cześć Kun.
    Spróbuj moda ,, True Samurai''. http://www.twcenter.net/forums/showthre ... URAI-final
    Bardzo dziękuje JanHetman za link z tym ciekawym modem
    Narazie miałem czas rozegrać kilka własnych bitew i jestem pod wrażeniem. Sporo nowych jednostek, samuraje tłuką się dłużej , zmienione drzewko technologii, póki co nie mam tez problemów z dźwiękiem (dźwięk wystrzałów z armat zamiast dźwięku wypuszczanych strzał przez łuczników) tak jak to było w innych modach. Może okaże się dla mnie alternatywą dla DM.

  10. #110
    Podczaszy
    Dołączył
    Feb 2013
    Lokalizacja
    Fawlty Towers
    Postów
    677
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Dyskusje Ogólne

    Czy jest jakaś możliwość, by do minimum zmniejszyć rozmiary jednostek w DM? Niestety, ale mój komputer przy większych bataliach nie dźwiga nawet najmniejszej ilości, którą jestem w stanie uruchomić na tym modzie (gdzie rozmiar oddziału to gdzieś około 60 wojowników). Podoba mi się za to minimalna wielkość w "True Samurai", gdzie Ashigaru z Yari to jedynie 25 żołnierzy na oddział. Klimatycznie i nie obciążające kompa. Da radę ustawić taką ilość w DM?
    Mój dom spłonął
    I nic już
    nie zasłania Księżyca


    Pisać tylko na PW!

Strona 11 z 12 PierwszyPierwszy ... 9101112 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Dyskusje ogólne
    By Marat in forum XXIII MKO
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 04-04-2015, 12:28
  2. European Wars I - dyskusje ogólne
    By KLAssurbanipal in forum European Wars I
    Odpowiedzi: 112
    Ostatni post / autor: 15-01-2014, 21:17
  3. Dyskusje Ogólne
    By Milanos in forum Broken Crescent XVIII
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 30-09-2013, 15:20

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •