Strona 1 z 12 12311 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 119

Wątek: <<< M G >>>

  1. #1
    Cześnik
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    316
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 7 podziękowań w 5 postach

    <<< M G >>>

    Hasła wysyłacie na priv, w temacie wpisując nazwę swojej frakcji.

  2. #2
    Podkomorzy Awatar Avasil
    Dołączył
    Sep 2010
    Lokalizacja
    Kraków
    Postów
    1 993
    Tournaments Joined
    1
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    8
    Otrzymał 61 podziękowań w 33 postach

    Re: <<< M G >>>

    Żeby nie śmiecić w ambasadzie HRE.
    Genua wypowiedziała HRE wojnę, po części dlatego, że nie chciała sprzedać Bolonii Wenecji. Teraz się próbuje wycwanić i nie tracić jej za darmo, tylko sprzedać Sycylii. Mam turę przed Sycylią, czyli i sfinalizowaniem transakcji. W Bolonii jest jeden oddział, mogę ją spokojnie oblec znaczącą przewagę, blokując wszelkie przejścia armii niemieckiej(prosta sprawa, są w górach).

    Pop mówi, że jeśli oblegam, to złamałem regulamin, bo de facto należy do Sycylii. Moim zdaniem, bzdura.

    Zgodnie z regulaminem(i poprawką Marata):
    Zabrania się handlowania osadami przed podpisaniem rozejmu z wrogiem/zniszczeniem nacji. Mg ma prawo uczynić wyjątek od tej zasady, jeśli uzna, że taka wymiana nie będzie miała większego wpływu na wojnę.
    Pop złamał go, handlując. Zrobił to po wypowiedzeniu mu wojny przez Genuę. Świadomy, że Wenecja błyskawicznie może ją zająć i zrobi to. Wydaje mi się, że nikt MG o zgodę tutaj nie pytał. Ale wpływ na wojnę ma, znaczący. Z Sycylią Genua i Wenecja mają pony co prawda, ale brak dobrej prowincji, która daje duży dochód oraz miejsce rekrutacji blisko frontu, to spore osłabienie. Aha, i HRE samo wypowiedziało wojnę Wenecji stawiając fort na jej prowincji.

    Co więcej, moim zdaniem mówienie, że w takiej sytuacji ja łamię regulamin, jest co najmniej dziwne. Nie widzę punktu, który stoi przeciw mnie, jedynie wspomniany, który ciężko inaczej zinterpretować. Poza tym, równie dobrze w ten sposób państwa mogłyby się umawiać, a potem zmieniać zdanie, aby unikać oblężenia. Czy jeśli zapowiem, że sprzedam wszystkie swoje prowincje np. Bizancjum(jak uzbiera pieniądze, aby mi zapłacić), to będą nietykalne? ^^

  3. #3
    Podkomorzy Awatar Pop517
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Watykan
    Postów
    1 897
    Tournaments Joined
    4
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    20
    Otrzymał 15 podziękowań w 14 postach

    Re: <<< M G >>>

    gdybym wojska nie wycofał na moje tereny było by nieco inaczej ponieważ ja to zrobiłem tylko dlatego że sprzedałem Bolonie i nie bawmy się w to kto wojnę wypowiedział niezgoda na pon z twojej strony i gadka knechta oznacza wojnę i tyle
    że zacytuje Maha
    Cytat Zamieszczone przez Maharbal
    Skoro miasto od początku należało do mefista, i Abu go nie zdobył, mefisto miał prawo je sprzedać/przekazać nacji neutralnej. Złamania zasad nie było. Mówi o tym punkt 6 e) regulaminu.
    no chyba że się coś zmienił podczas mojej przerwy w grze
    Edit;jeśli mg uzna racje avasila to proszę o zezwolenie na wyburzenie wszystkiego z boloni w mojej turze bo gdybym wiedział wcześniej że nie mogę sprzedać to i tak bym to wyburzył a swoje wojska wycofał i na jedno by wyszło
    Edit2; czy ja się chce z tobą wykłócać avasil przedstawiłem już jak ja to widzę i teraz tylko decyzja mg

  4. #4
    Podkomorzy Awatar Avasil
    Dołączył
    Sep 2010
    Lokalizacja
    Kraków
    Postów
    1 993
    Tournaments Joined
    1
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    8
    Otrzymał 61 podziękowań w 33 postach

    Re: <<< M G >>>

    Standardowo:
    e)Zabrania się handlowania osadami z państwami neutralnymi i sojusznikami przed podpisaniem rozejmu z wrogiem/zniszczeniem nacji. Mg ma prawo uczynić wyjątek od tej zasady, jeśli uzna, że taka wymiana nie będzie miała większego wpływu na wojnę.
    W naszej wersji(która mam nadzieję trafi do regulaminu):
    Zabrania się handlowania osadami przed podpisaniem rozejmu z wrogiem/zniszczeniem nacji. Mg ma prawo uczynić wyjątek od tej zasady, jeśli uzna, że taka wymiana nie będzie miała większego wpływu na wojnę.
    Napisz w jaki sposób to rozumiesz, że mogłeś to zrobić. Wydaje mi się, że panuje tu określone prawo, a nie prawo zwyczajowe, więc prosiłbym opierać się na regulaminie, bo mało mnie interesuje zdanie Maharbala w innej KO, nie znam zaistniałej tam sytuacji, nie znam jego. Znam obecną i znam regulamin. Ale i w tym celu napisałem tutaj, do MG. Wydaje mi się, że w tej sprawie punkty są jasne i nie bardzo jest tu nad czym dyskutować, heh...

    I nie, nie chodzi mi o nie wiadomo co, tylko żebym mógł spokojnie to oblegać, a Sycylia nie przyjmowała oferty, i tak jestem zyskowny, do tego mam już gotową turę.

  5. #5
    Cześnik
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    316
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 7 podziękowań w 5 postach

    Re: <<< M G >>>

    Nikt regulaminu nie złamał. Cesarz mógł sprzedać Bolonię Sycylii, ale nie stanowi to ochrony dla tego miasta przed atakiem ze strony Wenecjanina.
    Ta sytuacja nie jest nadzwyczajna, budynki nie mogą zostać wyburzone podczas oblężenia.

  6. #6
    Podkomorzy Awatar Avasil
    Dołączył
    Sep 2010
    Lokalizacja
    Kraków
    Postów
    1 993
    Tournaments Joined
    1
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    8
    Otrzymał 61 podziękowań w 33 postach

    Re: <<< M G >>>

    Zabrania się handlowania osadami przed podpisaniem rozejmu z wrogiem/zniszczeniem nacji. Mg ma prawo uczynić wyjątek od tej zasady, jeśli uzna, że taka wymiana nie będzie miała większego wpływu na wojnę.
    Aha, i sprawy nie ma. Zerknąłem w grę, przepraszam. Nie ma tam nawet propozycji sprzedania. Chyba, że Sycylia ją w swojej turze wyśle HRE, a miasto jest OBLEGANE. Chyba nie wolno sprzedawać miast pod oblężeniem..

  7. #7
    Podkomorzy Awatar Pop517
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Watykan
    Postów
    1 897
    Tournaments Joined
    4
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    20
    Otrzymał 15 podziękowań w 14 postach

    Re: <<< M G >>>

    no ale dyplomacje my prowadzimy na forum więc w chwili w której maryniasz napisał zgoda ta prowincja należy do Sycylii

  8. #8
    Podkomorzy
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    1 547
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 1 podziękowanie w 1 poście

    Re: <<< M G >>>

    Miasto zostalo przez dyplomate wystawione sycylii do sprzedania, defacto jest to juz nasze miasto i dlatego pop zostawil tam juz tylko jedna jednostkę, trzeba troche myslec... Zazwyczaj tak się to robi, Sycylia traktuje Bolonię jako swoje miastro bo przed pierwszą turą nad bramą będzie widniała jeszcze flaga Sycylii, Jesli Wenecja zaatakuje to miasto potraktuje to jako wypowiedzenie wojny. A zadne pony nie bedą obowiązywac.

  9. #9
    Podkomorzy Awatar Avasil
    Dołączył
    Sep 2010
    Lokalizacja
    Kraków
    Postów
    1 993
    Tournaments Joined
    1
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    8
    Otrzymał 61 podziękowań w 33 postach

    Re: <<< M G >>>

    I miałeś wojnę z Genuą, zanim wykonałeś turę, czy złożono propozycję.. I co, tak ta prowincja będzie należeć do Sycylii przez 20 tur, a HRE czerpać dochód? Ale naprawdę nie mam ochoty się kłócić. Dla mnie sprawa jest prosta.

    Skoro regulamin zdaniem MG nie został złamany, OK. Uważam inaczej, ale nie sprzeczam się, w ten sposób po prostu i tak Was wyprzedzam, huh.

    Nie, nie ma oferty sprzedaży Bolonii w grze, przed chwilą sprawdzałem.
    Dla mnie to śmierdzi zwykłym kombinowaniem.

    @DOWN - W takim razie moje przeoczenie. Ale nie zmienia to faktu, że choć możecie sobie uważać prowincję za swoją, fizycznie taka nie jest.

    I naprawdę nie rozumiem jakim prawem sprzedawanie prowincji graniczącej z własnym wrogiem bez podpisania pokoju nie jest złamaniem regulaminu, byłbym wdzięczny, gdyby ktoś mi to wyjaśnił, bo dopóki tak się nie stanie będę podirytowany, o.

  10. #10
    Podkomorzy
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    1 547
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 1 podziękowanie w 1 poście

    Re: <<< M G >>>

    To skoroś taki mądry to sprawdź nie oblegając osady... nie wiesz, że jeśli osada jest oblegana to wszystkie propozycje odnośnie niej znikają... Nie atakuj miasta i wtedy sobie przeklikaj... No chyba, ze ja jestem debilem i ściągam inną turę, bo u mnie wyskakuje propozycja kupna...

    PS; W pierwszej turze Sycylia będzie już władać tą prowincją... czytać posty wyżej...

    @DOWNodp: To tak jak fizycznie nie ma żadnej wojny... na każdego twojego posta mam odpowiedź

Strona 1 z 12 12311 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Możesz edytować swoje posty
  •