Strona 7 z 7 PierwszyPierwszy ... 567
Pokaż wyniki od 61 do 68 z 68

Wątek: Ambasada Królestwa Węgier.

  1. #61
    Szambelan
    Dołączył
    May 2011
    Postów
    4 521
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    77
    Otrzymał 22 podziękowań w 18 postach

    Re: Ambasada Królestwa Węgier.

    Dzielnie walczycie, choć wcześniej zdradziecko się wobec Basileusa zachowywaliście.

    Ale ofensywy sześciu elitarnych korpusów cesarskich wasze pospolite ruszenie nie jest w stanie powstrzymać :!:

  2. #62
    Podkomorzy Awatar Avasil
    Dołączył
    Sep 2010
    Lokalizacja
    Kraków
    Postów
    1 993
    Tournaments Joined
    1
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    8
    Otrzymał 61 podziękowań w 33 postach

    Re: Ambasada Królestwa Węgier.

    Na wszelki wypadek przypominam, że Wenecję i Węgry łączy pon - do bodajże 33 tury. Oferta pokoju na czas nieokreślony została odrzucona, więc mam nadzieję to jasne, że sojuszu nie zrywałem tylko zamieniłem na 5-turowy pon zgodnie z regulaminem

  3. #63
    Cześnik
    Dołączył
    May 2010
    Postów
    305
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Ambasada Królestwa Węgier.

    Fragment regulaminu:

    g)W przypadku wojny pomiędzy dwoma sojusznikami, gracz jest zobowiązany opowiedzieć się po jednej ze stron. Musi on wybrać czy chce zerwać sojusz (z wszystkimi tego konsekwencjami) czy też zamienić go na 5-turowy PON.]
    Na wszelki wypadek przypominam, że Wenecję i Węgry łączy pon - do bodajże 33 tury. Oferta pokoju na czas nieokreślony została odrzucona, więc mam nadzieję to jasne, że sojuszu nie zrywałem tylko zamieniłem na 5-turowy pon zgodnie z regulaminem
    Poproszę o link do posta gdzie piszesz że zamieniasz sojusz na pona. Bo wydaje mi się że po prostu zerwałeś sojusz.

  4. #64
    Podkomorzy Awatar Avasil
    Dołączył
    Sep 2010
    Lokalizacja
    Kraków
    Postów
    1 993
    Tournaments Joined
    1
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    8
    Otrzymał 61 podziękowań w 33 postach

    Re: Ambasada Królestwa Węgier.

    Napisałem, że opowiadam się po stronie Cesarstwa i:
    Przybywamy z ofertą podpisania pona na czas nieokreślony i żywimy nadzieję, że konflikt nie zakończy się tragicznie.
    (poprzednia strona w tej Ambasadzie)

    Fakt, nie napisałem o zamianie na 5-turowy PON ani o zrywaniu sojuszu, ale cytat powyżej raczej jasno określa moje intencje i wybór. Mój błąd, że nie napisałem jak należy, to prawda ale wynika to z tego, że przez myśl mi nie przeszło że chciałbyś robić sobie kolejnego wroga zamiast skupić na obronie w i tak dość trudnej sytuacji, więc wydawało mi się, że zaakceptujesz. A odpowiedzi zwyczajnie nie zauważyłem. Miło gdyby zostało to uszanowane.

  5. #65
    Cześnik
    Dołączył
    May 2010
    Postów
    305
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Ambasada Królestwa Węgier.

    że przez myśl mi nie przeszło że chciałbyś robić sobie kolejnego wroga zamiast skupić na obronie w i tak dość trudnej sytuacji
    Sytuacja nie jest trudna lecz beznadziejna więc ilość wrogów nie robi wielkiej różnicy. Szczególnie, że rdzenne Włochy są raczej z wojska ogołocone więc dla upadającego państwa, które nie ma nic do stracenia to łakomy kąsek. Mógłbym podważać zgodność Twoich działań z regulaminem i że de facto zamiany sojuszu na pona nie było. Ale nie chce mi się tracić czasu na czcze dyskusje i rozbieranie regulaminu i Twoich słów na części. Schowałeś się za regulaminem. Gratuluje odwagi. Ale niech Ci będzie, choć mogłem w tej turze zdobyć Zagrzeb. Na przyszłość muszę rozważniej dobierać sojuszników. Masz swojego pona!

  6. #66
    Podkomorzy Awatar Avasil
    Dołączył
    Sep 2010
    Lokalizacja
    Kraków
    Postów
    1 993
    Tournaments Joined
    1
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    8
    Otrzymał 61 podziękowań w 33 postach

    Re: Ambasada Królestwa Węgier.

    Dziękuję.
    Ale nie, nie miałem w planach podejmować żadnej dyskusji, ponieważ miałbyś rację - nie napisałem wprost, same intencje to niedużo.

    Na przyszłość muszę rozważniej dobierać sojuszników.
    Przyznam, że takie stwierdzenie mnie trochę boli, ponieważ mimo sojuszu od bardzo wielu tur nie współpracowaliśmy ze sobą w żadnym stopniu, a ja z Bizancjum dość dużo, szczególnie w momencie gdy robiłem za nie tury w zastępstwie i wykonałem kluczowe tury, które zasądziły o wyniku wojny z Turcją i Egiptem. I od początku było wiadomo, że w pewnym momencie rozgrywki będę musiał dokonać decyzji - Węgry i Mediolan, czy Bizancjum. Aczkolwiek w wyniku zmian graczy tu się trochę zmieniło na twoją niekorzyść. Na dodatek łatwo było odnieść wrażenie, że odkąd podpisałeś wszędzie pokój i tylko się rozwijałeś, to przestałeś się interesować Kampanią. Gdyby było inaczej, to byłbyś w stanie wyczuć zagrożenie i/lub zorganizować sobie pomoc. Myśląc racjonalnie opowiadanie się za tobą nie miało najmniejszego sensu. Wpędzałbym się w trudną wojnę, musiałbym samemu zatroszczyć się o konieczne dodatkowe wsparcie "z zewnątrz" i walczyć przeciwko państwu, w którego sukces miałem spory wkład. Mimo to długo zastanawiałem się nad decyzją - z czystej sympatii do ciebie

  7. #67
    Cześnik
    Dołączył
    May 2010
    Postów
    305
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Ambasada Królestwa Węgier.

    Przyznam, że takie stwierdzenie mnie trochę boli, ponieważ mimo sojuszu od bardzo wielu tur nie współpracowaliśmy ze sobą w żadnym stopniu, a ja z Bizancjum dość dużo, szczególnie w momencie gdy robiłem za nie tury w zastępstwie i wykonałem kluczowe tury, które zasądziły o wyniku wojny z Turcją i Egiptem.
    Wybacz trochę się zagalopowałem. Nie współpracowaliśmy zbyt dużo a szkoda. Rozumiem też Twój wybór.

    Na dodatek łatwo było odnieść wrażenie, że odkąd podpisałeś wszędzie pokój i tylko się rozwijałeś, to przestałeś się interesować Kampanią. Gdyby było inaczej, to byłbyś w stanie wyczuć zagrożenie i/lub zorganizować sobie pomoc.
    Trafna uwaga. Tak dokładnie było. Robiłem szybko tury tylko pobieżnie patrząc co się dzieje w dyplomacji. Trochę się to na mnie zemściło. Teraz się obudziłem!

  8. #68
    Szambelan
    Dołączył
    May 2011
    Postów
    4 521
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    77
    Otrzymał 22 podziękowań w 18 postach

    Re: Ambasada Królestwa Węgier.

    No Panie Węgier, pospieszył się Pan z wyrokowaniem na temat losu moich pokonanych generałów.

    Raczej przeżyją - i wcale nie muszę w tym celu łamać regulaminu i ich ruszać - patrz:



    Odbić nie odbiję, ale sam też nie zdobędziesz - armie poszły na Genuę i Polskę, nie będzie czym walczyć z pełną flagą.

    A już chciałeś głowy krewnych cesarzowej do Konstantynopola wysyłać :!: Następnym razem nie mów hop...

Strona 7 z 7 PierwszyPierwszy ... 567

Podobne wątki

  1. Ambasada Węgier
    By Mnil in forum WKO XXX
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 05-07-2013, 19:17
  2. Ambasada Węgier
    By GRUHA in forum WKO XXX
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 19-07-2012, 14:31

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Możesz edytować swoje posty
  •