Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 43

Wątek: [Shogun 2] Porady bitewne

  1. #1
    Łowczy
    Dołączył
    Mar 2011
    Postów
    124
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    [Shogun 2] Porady bitewne

    Macie może jakieś porady? Grałem tylko w pierwszego Shoguna baardzo dawno temu (i tylko z komputerem). Teraz w 2 przez sieć prawie cały czas przegrywam i to do tego stopnia, że wczoraj gość rozwalił mnie praktycznie samą konnicą (jednym oddziałem). Preferuję małe bitwy do 5000 koku.

  2. #2
    Ranga Stara Gwardia, która wyparowała podczas zmian Awatar Wielki Mistrz Malborka
    Dołączył
    Apr 2011
    Postów
    3 168
    Tournaments Joined
    6
    Tournaments Won
    1
    Podziękował
    10
    Otrzymał 98 podziękowań w 83 postach

    Re: Porady bitewne

    Skoro preferujesz do 5000 koku to współczuję bo wtedy nie można wziąć żadnej fajnej armii i trzeba postawić na jedno co nie zawsze jest dobre po załóżmy weźmiemy samą konnicę (spotkałem kilku takich gości) a twój przeciwnik weźmie włócznie (yari i naginaty) to już po tobie, zapewne dopiero zaczynasz więc proponuję na mapie podbojów avatara zająć prowincje ze "zniżkową" świtą i na 5000 koku spamować aszigaru ze zniżką 15% wtedy może coś fajnego sklecisz i wygrasz
    Szukasz mocnej i wyluzowanej ekipy do gry w Total Wary? Zapraszam do SUNTZU! Napisz do mnie na steam.
    Odwiedź nasz kanał na YouTubie jeśli chcesz obejrzeć emocjonujące bitwy z Total Warów na najwyższym poziomie lub luźne zabawne materiały z udziałem naszych klanowiczów.
    Działacz i główny koordynator polskiej sceny multiplayer w Arenie Polskiej Społeczności Klanowej. Organizator Piątków z Areną co tydzień od 20:00.

  3. #3
    Łowczy
    Dołączył
    Mar 2011
    Postów
    124
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Porady bitewne

    Wpienia mnie ta gra. Cały czas trafiam na gości z jakimiś mega jazdami, łucznikami mnichami, katapultami... Jak już uda mi się cudem wygrać, to wychodzą z gry. Po prostu super. Fajnie grę wymyślili.

  4. #4
    Chłop
    Dołączył
    Apr 2011
    Postów
    15
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Porady bitewne

    Na gości wychodzących nic nie poradzisz póki CA z tym czegoś nie zrobi.Niestety im wyższy lvl tym częściej można się z tym spotkać.Mimo iż rozumiem takie postępowanie(przegrana to zjazd o jakieś 40 miejsc w statystykach,a wygrana to awans o jakieś 10,przy wyższych pozycjach) to jest ono oczywiście nie do zakceptowanie i oznacza tchórzostwo,brak honoru i kultury.Z artylerią braną przez camperów nauczysz się sobie radzić,jest to broń bardziej psychologiczna niż potrafiąca wyrządzić bardzo poważne szkody(chyba,że przeciwnik ma wyjątkowe szczeście i pierwszym strzałem zabije Ci generała,ale to rzadkość).No i oczywiście trzeba dużo razy przegrać,aby zdobyć odpowiedni exp,więc to jedyna droga przez ból porażek.Ja tam jestem sceptyczny co do graczy mających np. 150 zwycięstw i 10 porażek,uważam,że to quiterzy,z którymi nie warto marnować czasu,niestety i w naszym klanie są takie przypadki(przypadek mówiąc dokładniej-możesz zmieniać nicki,ale i tak mam Cię na oku kolego ).

  5. #5
    Wojski
    Dołączył
    Feb 2011
    Postów
    68
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Porady bitewne

    150/10 wcale nie ejst trudne do osiągnięcia, jednak gracze mający 200 wygranych i 0-5 porażek to prawdopodobnie quiterrzy, a art dobrze wykorzystany potrafi dużo zrobić.

  6. #6
    Chłop
    Dołączył
    Apr 2011
    Postów
    25
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Porady bitewne

    porady...bezsens. Jak ktoś gdzieś napisał: nie ma słabych jednostek, są tylko jednostki źle wykorzystane. Zarówno słabe-statystykami masy jak i pojedyncze skill-owe oddziały mogą być zabójcze o ile dobrze się je wykorzysta. Jedno co rzuca się wyraźnie w oczy, to fakt, że jakieś 70% graczy gra bardzo schematycznie. Czyli stosuje taktyki, które ogólnie zostały przyjęte za uniwersalne. Warto wziąć to pod uwagę. Dla takiego gościa kombinacyjne posunięcia (ja to nazywam robieniem chaosu) kompletnie go dekoncentrują. A przecież głownie o to chodzi by, doprowadzić przeciwnika do pomyłki. (np przegapienia ostrzału stojącego w słońcu generała, czy też szarży na odsłonięty bok.)
    No i na koniec pamiętać, że przeciwnik zmaga się dokładnie z tymi samymi problemami co my, stając do walki =]


    Mógłby ktoś wyjaśnić o co biega z tym wychodzeniem?
    Mam rozumieć, że typ co podda bitwę (czytaj: wyjdzie z serwera) nie traci nic? Co znaczy również, że nic nie zyskuje? (bo za przegraną też exp jest + PD dla weteranów)
    I najważniejsze czy ja też wtedy coś tracę?

  7. #7
    Chłop
    Dołączył
    Apr 2011
    Postów
    15
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Porady bitewne

    Z tym braniem jakichkolwiek jednostek to nie do końca tak jest.Co prawda każdy dysponuje taką samą liczbą punktów,ale generał na 10lvl 1800+powiedzmy dwie bardzo dobre jednostki weteranów(mnisi lub samuraje z katanami) +jacyś strzelcy lub kawaleria w zależności od upodobania.Jeśli wystawisz to naprzeciw armii ashigaru lub spamowi samurajów z katanami(którzy mają wystarczające morale aby duuużo wytrzymać nawet na 0 poziomie) za 5000,będzie ciężko wygrać,ponieważ przeciwnik otoczy Cię,zwiąże nawet na krótko ,co wystarczy na rozjechanie generała lub strzelców.

    Wychodzenie graczy następuje zazwyczaj gdy stwierdzają,że nie mogą wygrać-wtedy nic nie uzyskują,ani nie tracą(głównie chodzi o brak straty pozycji w rankingu i stosunku wygranych/przegranych).Niestety my też nic nie zyskujemy,a tracimy czas i zwycięstwo,które było już pewne.Niektórzy są tutaj bardzo wredni,miłem przypadek dosyć długiej bitwy,ganiałem generała przeciwnika po całej mapie(gość zdawał sobie sprawę od jakich 5 minut,że nie ma jakichkolwiek szans).Zamiast przegrać z honorem poczekał aż go dopadłem i w momencie gdy lektor oznacza bliskie zwycięstwo wyłączył grę.Gwoli ścisłości był to gracz na 10lvl.

  8. #8
    Łowczy
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    93
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Porady bitewne

    A nie pomyśleliście może że przez pierwsze 3 tygodnie tej gry był problem ze statystykami i niektóre wyniki się pokazywały, a niektóre nie. Dało to nieoczekiwaną premię graczom, którzy zaczęli grać od samego początku. Kiedy uczyli się grać, wynik się nie zapisywał. Potem po prostu mieli ogromną przewagę. Stąd taki wynik.
    No chyba, że mówicie o Francuzach. Rzeczywiście są tchórzami.

  9. #9
    Maharbal
    Gość

    Re: Porady bitewne

    A, ode mnie taka porada: jak widzicie w grze gości z tagiem: NEDKIL -uciekajcie jak najszybciej, bo z nimi są często problemy (wychodzenie z gry, noobiaste taktyki i chamskie zachowanie m.i.n.) :roll:

  10. #10
    Stolnik
    Dołączył
    Oct 2009
    Lokalizacja
    Warszawa
    Postów
    941
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Porady bitewne

    To samo z graczami [NC] . Przegrywając cały ich team wyszedł.
    [-TotalWarRebel-]

Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Porady Gry Rzeczpospolitą
    By czwarnom in forum Empire: Total War
    Odpowiedzi: 118
    Ostatni post / autor: 07-04-2014, 14:52
  2. Porady dla nowego gracza
    By szczepan25 in forum Warsztat rusznikarza (Empire: TW - pomoc techniczna)
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 29-07-2013, 23:04
  3. Samochody-Dyskusje i porady
    By maxcezar5 in forum Hobby
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 13-11-2012, 15:53
  4. Porady
    By Filiip10 in forum Komenda uzupełnień (Napoleon: TW - pomoc techniczna)
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 22-05-2012, 22:39
  5. Porady dla nowego
    By ratownik in forum Empire: Total War
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 04-09-2009, 17:21

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Możesz edytować swoje posty
  •