Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 25

Wątek: Wasza ulubiona nacja

  1. #11
    Chłop
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    41
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Wasza ulubiona nacja

    Polska(fajnie jest dokopać Ruskom i Niemcom) i wszystkie państwa na półwyspie iberyjskim(Almohadzi Hiszpanie Aragończycy i Portugalczycy) swietne położenie startowe. szybko przejmuję półwysep 4 prowincje z żelazem dają lepsze wojsko i aby podbijać resztę europy

  2. #12
    Chłop
    Dołączył
    Jun 2010
    Postów
    28
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Wasza ulubiona nacja

    Cytat Zamieszczone przez pitagoras14
    i wszystkie państwa na półwyspie iberyjskim(Almohadzi Hiszpanie Aragończycy i Portugalczycy)
    hmmm w Vikingu nie ma Portugalii jest prowincją do podbicia...

  3. #13
    Chłop
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    41
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Wasza ulubiona nacja

    a grałeś w moda XL masz pełno nowych nacjii jak np portugalia szkocja irlandia serbia. pełno nowych jednostek i nowe prowincje

  4. #14
    Chłop
    Dołączył
    Jun 2011
    Postów
    2
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Wasza ulubiona nacja

    Witam, nowy członek forum .
    W Medievala cisnę od bardzo dawna. Swoje się latka już ma... no ale nie offtopując:
    Grałem już wieloma nacjami (nie mam modów): ostatnio zwycięstwo odniosłem: Sycylijczykami, Almohadorami (czy jak oni mają ), Polakami, Duńczykami.
    Ulubiona nacja: Dania+Sycylijczycy
    Dlaczego?
    Prosta sprawa. Mają najlepsze możliwości do rozwoju handlu morskiego. Moja gra przeważnie to nie ciągła wojna na 4 fronty, ale:
    1. Rozwój gospodarczy,
    2. Podbijanie rebeliantów,
    3. Precyzyjny atak w formie blitzkriegu+desantu na frakcje z dużą ilością punktów zwycięstwa.
    W związku z powyższym np. Dania ma lepiej. Bo ich "chwalebne zwycięstwa" dotyczą gospodarki. Moja flota rozciąga się od Bałtyku po M. Czarne.
    Bardzo często w swojej grze mam następujące rejony ekspansji:
    1. Szwecja - gdyż przy dużej flocie, częsty dochód z prowincji to blisko 4k+,
    2. Desant na Sycylię - patrz wyżej,
    3. Zajęcie wszystkich wysp na morzu Śródziemnym, często też Wyspy Brytyjskie,
    Tak więc grając Duńczykami z jednej strony dostaję punkty zwycięstwa (wiem że w późniejszym okresie) za gospodarkę, a z drugiej strony przyglądam się grze komputera (mając flotę wszędzie fajnie widać jak dane państwa się tłuką).
    W sumie nigdy, albo prawie nigdy, nikt nie atakował prowincji Dani... ze szwabami na czele.

    Ps. nie cierpię gry Niemcami, Francuzami....

  5. #15
    Chłop
    Dołączył
    Jun 2010
    Postów
    28
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Wasza ulubiona nacja

    Ostatnio często próbuję Bizancjum i wychodzi całkiem całkiem o ile:

    1. "zgładzę" Turków w miarę szybko
    2. osiągnę trzeci stopień opancerzenia i piechota bizantyjska przez długie lata nie ma sobie równych

    potem to oczywiście wypadkowa tego co się będzie działo na mapie

    Druga opcja to ...Turcja

    Czeka się długo ale jak już "zmaterializują się" Janczarowie oraz Assasyni to bitwy są czasem wręcz bajecznie łatwe-z resztą inne jednostki też "nie przeszkadzają"

    Tak szczerze to uważam, iż Konstantynopol to miejsce które daje bardzo duży bonus na początku-możliwość osiągnięcia wysokiego stopnia jakości opancerzenia co znacząco zwiększa szanse naszych oddziałów na minimalne straty w bitwach

  6. #16
    Wojski
    Dołączył
    Dec 2010
    Postów
    64
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 1 podziękowanie w 1 poście

    Re: Wasza ulubiona nacja

    No, Bizancjum jest fajne. Wg mnie jedna z najłatwiejszych frakcji. Świetni generałowie, świetne jednostki, b.dobry dochód (szczególnie jak się szybko opanuje Egipt i Bliski Wschód), no i ten kolor jak Milka . Dzięki tym generałom i jednostkom błyskotliwe zwycięstwa przy stosunku sił nawet 10:1 nie są niczym wyjątkowym. Grając Bizancjum właściwie nie da się przegrać.
    Największym wyzwaniem wg mnie jest gra Niemcami. Od początku wszyscy Cie nienawidzą i mają chęć Ci dokopać. Pomimo posiadania dużego państwa dochód nie jest jakiś specjalnie wielki, jednostki ma się takie same jak wszyscy wokół. Atak na inne państwo chrześcijańskie może się łatwo skończyć ekskomuniką. Żeby w ciągu pierwszych 20-30 lat nie stracić żadnej prowincji trzeba się nieźle nakombinować. Polecam tym którzy szukają wyzwań.

  7. #17
    Chłop
    Dołączył
    Jun 2011
    Postów
    4
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Wasza ulubiona nacja

    Witam wszystkich miłośników Medka

    W Madivala grałem już ładnych parę lat temu, ostatnio wpadła mi w ręce złota edycja i postanowiłem troszkę odświeżyć sobie tę grę.

    Co do ulubionych nacji to moim zdaniem nie ma to jak gra Rzeczpospolitą, widok białego orła na czerwonych sztandarach robi jednak wspaniałe wrażenie. Wcześniej grałem w podstawową wersję gry, teraz postanowiłem zainstalować moda XL i muszę przyznać, że gra stała się bardzo trudna (oczywiście na poziomie expert) i niesamowicie wciągająca. Wszystkim starym graczom wracającym do Medka ze spokojnym sumieniem polecam tego moda.
    Co do gry Rzeczpospolitą to najbardziej denerwujący dla mnie jest fakt słabo wykształconych książąt jacy pojawiają się w grze. W porównaniu z zachodnią europą, Alohadsem czy Turkami (o Bizancjum nie wspominając wypadają bardzo słabo). Tym nie mniej myślę, że co najgorsze mam już za sobą, jeżeli nie pojawią się nieoczekiwane zdarzenia to za kilkanaście lat cała Europa powinna znaleźć się u stóp polskiego króla.
    Co do pozostałych nacji to kiedyś grałem Francją oraz Turkami. Gra Turcją nieszczególnie przypadła mi do gustu, głównie ze względu na dość specyficzne jednostki (duża liczba lekkiego wojska uzbrojonego w łuki), ja jednak wolę ciężkozbrojne rycerstwo.

  8. #18
    Chłop
    Dołączył
    Jun 2010
    Postów
    28
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Wasza ulubiona nacja

    Prawda jest taka że w historii mieliśmy może ze trzech taktycznie dobrych wodzów (Jan III Sobieski, Jeremi Wiśniowiecki, Stefan Czarniecki...i o innych to musiałbym pogrzebać w książkach od historii)...więc gra odzwierciedla nasz potencjał w tej kwestii-u nas prędzej się wytrenował na dobrego wodza niż urodził z talentem

    jak pisałem wcześniej lubię grać Polską, Danią, Bizancjum i Turkami- dobre położenie i za każdym razem inne potrzeby do zwojowania świata

  9. #19
    Chłop
    Dołączył
    Sep 2010
    Postów
    14
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Wasza ulubiona nacja

    ANGLIA

    w MTW1 nie ma problemu z tym, że jednostka nie ma pokrycia w jednostkach narodowych jak w MTV2, więc bardzo często wybieram Anglię bo lubię kolekcjonować rzadkie/lokalne jednostki.

    Zatem wypuszczam krucjatę po przekątnej Europy czyli ze Szkocji a w Ziemi Św. mam np niemieckich teutonik seargents, włoskich włóczników czy węgierskich Szekely zależnie od tego co chcę dodać do kolecji

  10. #20
    Chłop
    Dołączył
    Jun 2010
    Postów
    28
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Wasza ulubiona nacja

    Angole fajni moim zdaniem ci wojownicy klanowi bomba jak na początek no i łuczników (szkoda że ich wytrenowanie wymaga dosyć dużej ilości budynków ale moim zdaniem warto)

    tylko te posiadłości we Francji to z reguły na straty spisuję i wpierw wyspy opanowuję a potem tam coś kombinuję no i nie śmiertelne krucjaty

    aczkolwiek nie przepadam za Włochami, Francuzami, Niemcami, Hiszpanami i nie często ich wybieram

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Jaka jest wasza ulubiona kampania ;)
    By OskarX in forum Kingdoms
    Odpowiedzi: 126
    Ostatni post / autor: 08-01-2017, 18:49
  2. Third Age 3.1 - wasza ulubiona frakcja :-)
    By KrystianBorys in forum Third Age
    Odpowiedzi: 60
    Ostatni post / autor: 02-05-2016, 02:38
  3. Wasza ulubiona nacja
    By Furiusz in forum Barbarian Invasion
    Odpowiedzi: 54
    Ostatni post / autor: 21-02-2016, 22:12
  4. Najtrudniejsza nacja
    By Pmistrz in forum Empire: Total War
    Odpowiedzi: 53
    Ostatni post / autor: 08-06-2014, 22:53
  5. Twoja ulubiona nacja to...
    By Fallen in forum Rome: Total War
    Odpowiedzi: 162
    Ostatni post / autor: 19-02-2011, 14:13

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •