Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 18

Wątek: Napoleon total war vs Empire total war

  1. #1
    Chłop
    Dołączył
    Apr 2011
    Postów
    10
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Napoleon total war vs Empire total war

    Witam!
    Zamierzam kupno tej gry. Mam nadzieje, że mi doradzicie, która gra jest lepsza.

    Szukałem podobnego tematu, ale nic nie znalazłem
    Pozdrawiam

  2. #2
    Podczaszy
    Dołączył
    Jan 2010
    Postów
    527
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    10
    Otrzymał 1 podziękowanie w 1 poście

    Re: Napoleon total war vs Empire total war

    Napoleon jest przede wszystkim lepiej zoptymalizowany, ma bardzo dobrą grafikę i wciąga jak... Empire z kolei ma gorszą optymalizację, dużo bugów, większą mapę (w Napoleonie jest tylko Europa a w Empire Ameryka N i S choć nie całe i Indie) oraz więcej państw do wyboru. Bodajże jest wydanie złota kolekcja gdzie są obie gry plus DLC.
    Proszę link:http://www.3kropki.pl/p/6/4/0/empire...a_kolekcja.php
    Doradziłbym ci właśnie kupno tego pakietu

  3. #3
    Chłop
    Dołączył
    Apr 2010
    Postów
    19
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Napoleon total war vs Empire total war

    Plusem Empire jest to, że masz ogromną mapę składającą się z obszaru Europy, obu Ameryk oraz Indii. Gra ta umożliwia Ci ponadto dość swobodne postępowanie - można w dość łatwy sposób dobierać sobie sojusze oraz kształtować świat pod swoje dyktando. Podstawową wadą jest konsekwensja tegoż stanu rzeczy. Gra jest dość nudna. Nie znajdowałem się grając w Empire w jakichś mega trudnych sytuacjach. Wrogów łatwo się pokonuje.

    W Napoleonie sytuacja jest niejako odwrotna. Mapa jest duża, ale tylko Europę obejmuje (pomijając mniejsze kampanie Napoleona). Gra jest trudniejsza. Walcząc z wrogami trzeba się natrudzić. Minusem jest to, że prowadzenie swobodnej dyplomacji jest już prawie niemożliwe. Masz blok państw profrancuskich i antyfrancuskich. Swoje położenie bardzo trudno jest zmienić . Oczywiście dla jednych graczy to jest minus dla innych plus . Mi akurat to się nie podoba .

  4. #4
    Ranga Stara Gwardia, która wyparowała podczas zmian Awatar Wielki Mistrz Malborka
    Dołączył
    Apr 2011
    Postów
    3 168
    Tournaments Joined
    6
    Tournaments Won
    1
    Podziękował
    10
    Otrzymał 98 podziękowań w 83 postach

    Re: Napoleon total war vs Empire total war

    Ja mam empire ale ktoś mi kod zhackował a słyszałem o tej grze takie opinie że nawet mi się szukać nie chce, widziałem filmiki na youtube to gra jest wg mnie beznadziejna a w napoleonie kampania jest bardzo fajna i trudna nawet na łatwym poziomie trudności ze względu na ekonomię bo to już nie jest tak jak w rome że masz 10 armii po 20 jednostek i przychód 20000 na turę tutaj musisz się liczyć z ekonomią i dyplomacją oraz rozważnie wynajdywać technologie a największy plus napoleona to genialne multi i szybkość tej gry, choć na multi niektórzy mają kompa który ma 7 lat a neta kilkanaście kb/s i lagują ale jeśli masz minimalne wymagania to nie powinno ci się ciąc a gra będzie się ładować szybko (u mnie włącza się w 10 sekund) a multi jest na prawdę super, wg mnie lepsze niż w szogunie bo tam przedobrzyli a ci z moich kolegów co mają empire to mówią że w multi jest tyle bugów że ich odrzuca
    Szukasz mocnej i wyluzowanej ekipy do gry w Total Wary? Zapraszam do SUNTZU! Napisz do mnie na steam.
    Odwiedź nasz kanał na YouTubie jeśli chcesz obejrzeć emocjonujące bitwy z Total Warów na najwyższym poziomie lub luźne zabawne materiały z udziałem naszych klanowiczów.
    Działacz i główny koordynator polskiej sceny multiplayer w Arenie Polskiej Społeczności Klanowej. Organizator Piątków z Areną co tydzień od 20:00.

  5. #5
    Asuryan
    Gość

    Re: Napoleon total war vs Empire total war

    Minusem Napoleona w porównaniu z Empire jest o wiele mniejsza ilość grywalnych frakcji. Niewątpliwym plusem za to są kampanie multi, realniejszy system uzupełnień jednostek, możliwość wyboru postępowania z podbitą prowincją. Głównie tych trzech rzeczy brakuje w Empire.

  6. #6
    Stolnik Awatar william/kaszanka
    Dołączył
    Apr 2011
    Postów
    1 188
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    128
    Otrzymał 134 podziękowań w 95 postach

    Re: Napoleon total war vs Empire total war

    Cóż tutaj powiedzieć w Napoleonie jest dużo lepsza gra multi (moim zdaniem) jeszcze jak sciągniesz NTW3 to już wgl miodzio;]

    Lecz gdy chcesz grać na singlu to Empire

    Moja rada http://www.gram.pl/sklep/pc/empire-t...e-year-edition masz tutaj Napoleona Empire i DLC za 110 zł.
    Spoiler: 


    Turniej o Buławę Marszałka NTW - II miejsce
    Drużynowe Mistrzostwa Rome 2 - II miejsce
    Jesień Średniowiecza IV - III miejsce
    Nocne Granie Warhammer - I miejsce
    Turniej o tytuł Czempiona Mrocznych Bogów TWW - I miejsce

  7. #7
    Chłop
    Dołączył
    Feb 2011
    Postów
    20
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Napoleon total war vs Empire total war

    W Napoleonie walczy się lepiej (nowocześniejsze i lepiej specjalizowane jednostki), natomiast szkoda, że mapa taka mała.... w porównaniu z Empire........

  8. #8
    Stolnik
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Barbados
    Postów
    929
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Napoleon total war vs Empire total war

    Boli tylko że w Napoleonie strzela pierwszy szereg.



    Rock 'n' roll is the only religion that will never let you down
    Profil Steam
    Forum klanu Sacred Band

  9. #9
    Łowczy
    Dołączył
    May 2011
    Postów
    101
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Napoleon total war vs Empire total war

    Mam obie gry mają i muszę powiedzieć, że swój fajny klimat. Największym plusem jest możliwość gry Polską no i epicka kampania rozgrywana na 4 kontynentach. Może i jednostki są praktycznie takie same, ale to nie ważne. W Napoleonie dynamiczniejsze są bitwy morskie i multi jakoś bardziej przypadł mi do gustu. Kolejny plusem są Bitwy Napoloena, wielka frajda połączona ze zdobywaniem wiedzy historycznej. Krótko mówiąc obie gry polecam.

  10. #10
    Chłop
    Dołączył
    Sep 2010
    Postów
    33
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Napoleon total war vs Empire total war

    Napoleon nie ma elementu "polskości". A jakby było chociaż Księstwo Warszawskie z jedną prowincją to by chciało się grać. Nie bawi mnie granie pod cudzymi barwami.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Empire & Napoleon Total War GOTY - Niecodzienne pytanie
    By kleku in forum Empire: Total War
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 28-07-2011, 08:03
  2. Napoleon Total War: All In One Mod
    By grimero in forum Mody wszelakie
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 27-11-2010, 18:28
  3. AI w NAPOLEON: TOTAL WAR
    By Darth Nihlus in forum Napoleon: Total War
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 20-08-2010, 12:18
  4. Napoleon Total war w 3D !
    By maciejek59 in forum Napoleon: Total War
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 29-06-2010, 12:49

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •