Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 25

Wątek: Partia

  1. #1
    Wojski
    Dołączył
    Apr 2011
    Postów
    62
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Partia

    Witajcie
    Zacząłem ostatnio grać Partią na początku pomyślałem że mają kiepska armia[brak dobrej piechoty,łuczników]
    Ale gdy tylko zagrała bitwę zobaczyłem jaką ma konnice strzelecką to pomyślałem że będzie to bardzo łatwa gra
    Na początku podbiłem Armenię i z wszystkimi wokół podpisałem sojusz i prawa handlowe
    Kilka tur później Egipt zaatakował monarchie Seldżuków więc zerwałem sojusz z Egiptem a Pont zerwał z monarchią Sel.
    Potem patrze seldżukowie przegrywają zostaje im tylko Babilon a Egipt mnie zaatakował więc wziąłem całą swoją armie i ich zaatakowałem podczas bitwy widzę że większość ich armi to tacy ala hoplici i rydwany więc gdy skończyły się strzały wycofałem się na most i tam rozegrałem kilka bitew{Wygrałem}.Ale sam już nie wiem jak walczyć z nimi mogę się bronić na moście{Koło Babilonu} bardzo długo ale zaczynam mieć na minusie kasę .

    Znacie może jakieś słabości Egiptu bo ja widzę że oni mają full kasy i wojska?
    Co proponujecie żebym zrobił?
    {Jeśli ktoś grał Partią to wie jaki ona ma potencjał żeby stać się Imperium}

  2. #2
    Wojski
    Dołączył
    Dec 2010
    Postów
    82
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Partia

    Nie Seldżuków, tylko Seleucydów.
    Egipt powinieneś spokojnie rozklepać konnicą, jak brakuje Ci kasy, to zablokuj Egipcjan żeby nie zrobili Ci dużej krzywdy, a w międzyczasie zdobądź zachodnie połacie Azji Mniejszej, Trację oraz Grecję (szczególnie Grecję), do tego można dołożyć Rodos, Kretę i Cypr. W podbitych prowincjach helleńskich rekrutuj najemników (najemni hoplici, łucznicy kreteńscy, rodyjscy procarze, najemni peltaści) Możesz też zbudować trochę floty i wylądować w Egipcie właściwym (Aleksandria i dalej wzdłuż Nilu), odcinając ich od bazy finansowo-rekrutacyjnej.

  3. #3
    Wojski
    Dołączył
    Apr 2011
    Postów
    62
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Partia

    thnx teraz zastanawiam się czy by nie zniszczyć ostatecznie monarchii sel. bo maja tylko Babilon a ja cały czas ich bronię a oni tylko w mieście siedzą .To zatakuje pont jak tak mi radzisz.

  4. #4
    Wojski
    Dołączył
    Dec 2010
    Postów
    82
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Partia

    Babilon to wiocha, jeśli dobrze pamiętam, szkoda sił i środków... Możesz naklepać Pont, albo ominąć go statkami.

  5. #5
    Wojski
    Dołączył
    Apr 2011
    Postów
    62
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Partia

    No może to wiocha ale zysk by był a i tak ich ochraniam
    Przejąć to czy mają być moją zapora?

  6. #6
    Podkomorzy
    Dołączył
    Sep 2009
    Lokalizacja
    Poznań
    Postów
    1 833
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Partia

    Zajęcie Babilonu da Ci bonus bodajże 20% do przychodów z wszystkich farm
    No i jedna prowincja więcej nie zaszkodzi, nie? A w razie, gdyby Egipt miał ją odbić, to zburz wszystkie budynki, dostaniesz trochę kasy a Egipt będzie miał troszkę trudniej

    Czasem, gdy mam takie "widzimisię"(lub z góry wiem, że miasta nie utrzymam) to zajmuje wrogie miasto, wyżynam, burzę wszystko, daję max podatki i zostawiam aż się zbuntuje. Taka taktyka spalonej ziemi. Choć ma to tez związek z moim upodobaniem w kampaniach terytorialnych

    A.K.A. Askorti

  7. #7
    Wojski
    Dołączył
    Dec 2010
    Postów
    82
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Partia

    Taa, przychody z farm... Kto w romku używa farm? To już lepiej rzucić się na Rodos... Choć zajęcie miasta i spalenie go to zawsze jakiś pomysł, kaski trochę wpadnie... Swoją drogą, co w tej całej sytuacji robi Partia? może warto pokusić się o rozklepanie Partów (choć oni mają od początku katafraktów, więc mają spore zdolności pochłaniania obrażeń...)
    A zdobyte miasta nie możliwe do utrzymania można też oddawać słabej, neutralnej frakcji (choć to bardziej taktyka na Romka, ach ten Papież rozrzucony po Marrakeszu, Nowogrodzie i Bagdadzie...)

  8. #8
    Podkomorzy
    Dołączył
    Sep 2009
    Lokalizacja
    Poznań
    Postów
    1 833
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Partia

    Cytat Zamieszczone przez SirZielarz
    Swoją drogą, co w tej całej sytuacji robi Partia? może warto pokusić się o rozklepanie Partów (choć oni mają od początku katafraktów, więc mają spore zdolności pochłaniania obrażeń...)
    Nie przeczytałeś o czym jest temat, prawda?

    A.K.A. Askorti

  9. #9
    Wojski
    Dołączył
    Apr 2011
    Postów
    62
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Partia

    :shock: Wow ile jeszcze ludzi gra w Roma ciekawe

  10. #10
    Wojski
    Dołączył
    Dec 2010
    Postów
    82
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Partia

    Huh, dziwnym trafem pisząc to byłem przekonany, że dyskutujemy o grze Armenią... Ale jako że frakcje wiele się nie różnią...
    Swoją drogą, też włączyłem sobie grę Partami, żeby zobaczyć jak to wygląda, i muszę powiedzieć, że jest nieźle. Podbój Armenii to żadne aj waj, dokona tego sam król z początkowymi oddziałami (2 Katafrakci, 4 Konni łucznicy) wzmocniony oddziałem jakiejkolwiek piechoty do obsługi tarana i ewentualnie najemnikami sarmackimi. Przydatne jest szybkie wybudowanie koszar w tej prowincji na dalekiej północy, i zarekrutowanie tam 2 oddziałów piechoty, żeby móc wysłać jazdę na południe (mamy w końcu statek). Warto natomiast szybko ominąć Selków i ruszyć do takiego miasteczka na pustyni na południowy-zachód od Susy (prowincja Arabia), a następnie stamtąd na północny zachód do Palmyry. Te dwie prowincje (szczególnie Palmyra) dadzą nam bazę do wojny z Egiptem, bez konieczności rozwalania Selków, a spore pustynne przestrzenie będą dobrą barierą dla Egipskich ataków (szczególnie, jeśli nie zbudujemy tam dróg). Wojna z Egiptem jak na razie nie jest ciężka, konni łucznicy wzmocnieni najemną jazdą Arabską i Beduińską dobrze sobie radzą z Egipskimi rydwanami, zaś rozwalanie ich żenadnych włóczników kawalerią to czysta przyjemność. Niestety, u mnie w wyniku wzajemnego odbijania oblężeń Palmyrę zajęli ostatecznie Selkowie i moja armia nie ma się gdzie odtwarzać, to jakiegoś wielkiego dramatu nie ma.

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Gra Partią
    By szrama86 in forum Jak grać (porady odnośnie frakcji)
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 31-08-2015, 17:14
  2. Gra Partią
    By Fallen in forum Rome: Total War
    Odpowiedzi: 40
    Ostatni post / autor: 17-09-2014, 19:57

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •