Strona 13 z 14 PierwszyPierwszy ... 311121314 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 121 do 130 z 132

Wątek: INVASIO BARBARORVM 2: CONQVESTVS BRITANNIAE

  1. #121
    Cześnik
    Dołączył
    Aug 2010
    Postów
    235
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    12
    Otrzymał 11 podziękowań w 9 postach

    Re: INVASIO BARBARORVM 2: CONQVESTVS BRITANNIAE

    Mod po kolejnych ulepszeniach alej trzyma klimat i jest bardzo ciekawy. AI kompa tez całkiem dobre (zwlaszcza jest trudno jak sie walczy na raz z kilkoma przeciwnikami). Jedyne do czego mogę się przyczepić, to koszt utrzymania generalów ( zwłaszcza u Rzymian i głównej frakcji brytyjskiej) i wysokie koszty utrzymania wojsk u Rzymian .

  2. #122
    Szambelan Awatar Araven
    Dołączył
    Jan 2011
    Postów
    11 935
    Tournaments Joined
    2
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    402
    Otrzymał 276 podziękowań w 234 postach

    Re: INVASIO BARBARORVM 2: CONQVESTVS BRITANNIAE

    A kim grasz?
    Może też zainstaluję. Bitwy były dość długie dawniej.
    Nic się nie zmieniło?

  3. #123
    Cześnik
    Dołączył
    Aug 2010
    Postów
    235
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    12
    Otrzymał 11 podziękowań w 9 postach

    Re: INVASIO BARBARORVM 2: CONQVESTVS BRITANNIAE

    Witaj . Najpierw grałem tą najwiekszą frakcją brytyjską- Concilium Britanniae. Grałem na najwiekszych poziomach trudnosci. Walczac z jednym przeciwnikiem dawałem sobie dobrze radę, jednak jak przylaczyly sie do akcji na mnie inne frakcje, to juz bylo bardzo cięzko, do tego doszly koszty utrzymania generałów i armii, miałem gigantyczny minus na kasie i przegrałem. Tak jak bylo gdzies wpomniane, lepiej grac na medium/medium , komp nie ma tez wtedy jakis wielkich bonusów , jednak najgorszy jest ten koszt utrzymania generałów i czesciowo niektorych jednostek wojskowych Consilium Britanniae. Kolejna frakcje , ktora zaczelem grac- tak zeby sobie ja sprawdzic- to byli Rzymianie z kontynentu. Tutaj również wielkie koszty generałów i olbrzymie koszty utrzymania armii (jeszcze wieksze niz w Consilium Britaniae) psują wg mnie grę i tez jak zaatakuje nas kilka roznych przeciwnikow, to szybko mozna skonczyc grę, grałem tu rowniez na najwyzszych poziomach. Wrociłem znowu do gry Consilium i tym razem pozmieniałem koszty utrzymania generałów (zrobiłem to dla wszystkich frakcji, pozmieniałem wszystkim te koszty o mniej wiecej połowe) i zaczelem grac na pozimie medium/medium (zeby komp nie dostawal jakis wielkich bonusów) i teraz gra się całkiem dobrze, jest dalej trudno, ai kompa nadal dość dobrze sie zachowuje zarowno na mapie kampanii i w bitwach, trzeba na prawdę sie nameczyc, zeby odpierac przeciwnikow i cos pozajmowac. Tak jak wspomniałem pozmienialem tylko koszty utrzymania generałów, choc uwazac, ze ta frakcja brytyjska mogla by miec tez troche obnizone koszty utrzymania wojsk. Jezeli chodzi o Rzymian, to tam jakbym mial znowu nimi grac, to chyba raczej na pewno bym cos pozmienial w kosztach utrzymania wojsk, bo sa gigantyczne.

  4. #124
    Chłop
    Dołączył
    Feb 2014
    Postów
    4
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: INVASIO BARBARORVM 2: CONQVESTVS BRITANNIAE

    Witam. mam pytanie czy w tym modzie nie ma możliwości rekrutowania kapłanów, księży ? Nawracanie odbywa się tylko poprzez budowę budynków religijnych, czy jest inna możliwość ?

    Jak można zmienić koszt utrzymania jednostek tak dla laika bo faktycznie koszty zaporowe.

  5. #125
    Wielki Kuń Awatar Lwie Serce
    Dołączył
    Mar 2012
    Lokalizacja
    Siodło rumaka
    Postów
    9 896
    Tournaments Joined
    2
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    452
    Otrzymał 326 podziękowań w 212 postach

    Re: INVASIO BARBARORVM 2: CONQVESTVS BRITANNIAE

    Koszt utrzymania? Wchodzisz w folder data, później w export_descr_units i szukasz interesującej Cię jednostki.
    Będziesz miał takie coś (podaję z innego moda ale w innych jest analogicznie).

    type eorlingas
    dictionary eorlingas ; Eored Lancers
    category cavalry
    class heavy
    voice_type Heavy
    banner faction main_cavalry
    banner holy crusade
    soldier eorlingas, 30, 0, 1
    officer rohan_captain_early_flag
    mount eorlingas horse
    mount_effect elephant -4, camel -4
    attributes sea_faring, hide_forest, hardy, can_withdraw, can_formed_charge, knight, free_upkeep_unit
    formation 2, 4.4, 3, 6, 2, square
    stat_health 1, 3
    stat_pri 7, 9, no, 0, 0, melee, melee_blade, piercing, spear, 25, 1
    stat_pri_attr no
    stat_sec 5, 5, no, 0, 0, melee, melee_blade, blunt, mace, 25, 1
    stat_sec_attr ap
    stat_pri_armour 6, 4, 4, metal
    stat_sec_armour 0, 0, flesh
    stat_heat 6
    stat_ground 0, 0, -2, -1
    stat_mental 15, normal, trained
    stat_charge_dist 45
    stat_fire_delay 0
    stat_food 60, 300
    stat_cost 1, 950, 330, 100, 100, 950, 3, 150
    armour_ug_levels 2, 3
    armour_ug_models eorlingas, eorlingas_upg
    ownership milan
    era 0 milan
    era 1 milan
    era 2 milan
    recruit_priority_offset 10
    Zaznaczyłem na żółto linijkę odpowiadającą za sprawy pieniężne Pierwsze to czas produkcji, drugie koszt produkcji, a trzecie koszt utrzymania. Po prostu zmieniasz liczby, na takie jakie Ci odpowiadają.

    A co do kapłanów... cóż dawno w moda nie grałem, ale wydaje mi się, że kapłanów nie było Wydaję mi się, jeśli jest inaczej to prosiłbym kogoś bardziej ogranego w IB o sprostowanie
    Pozdrawiam.

    Niech żyje Gwardia!

  6. #126
    Cześnik
    Dołączył
    Aug 2010
    Postów
    235
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    12
    Otrzymał 11 podziękowań w 9 postach

    Re: INVASIO BARBARORVM 2: CONQVESTVS BRITANNIAE

    Kapłanów nie ma. W niektórych frakcjach- zwłaszcza Rzymianie i częściowo Consilium Britannae- warto troche pozmniejszac koszty jednostek, a na pewno pozmieniac koszty utrzymania generałow.

  7. #127
    Chłop
    Dołączył
    Feb 2014
    Postów
    4
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: INVASIO BARBARORVM 2: CONQVESTVS BRITANNIAE

    Dzięki za pomoc. Świat bez kapłanów ? Koszty faktycznie wysokie zagrałem Jutami po kilku turach gruby minus mimo, iż dostałem podarunek 40000 od Conslium -chyba trudniej jest utrzymać tylko nasz Sejm. pozdro

  8. #128
    Szambelan Awatar Il Duce
    Dołączył
    Jul 2012
    Postów
    7 688
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    163
    Otrzymał 384 podziękowań w 264 postach
    Pozwolę sobie odkopać temat jako że właśnie skończyłem krótką kampanię jako Regnum Britonum. Zacznę od tego że jest to nacja miła dla początkujących. Mamy granicę tylko z jednym państwem któremu nie w głowie ofensywne działania bo zaczyna z dwoma wojnami i dużym niezadowoleniem w osadach więc mamy wolną rękę do rozbudowywania swojego królestwa jako że wokół naszych granic aż roi się od miast buntowniczych. Bitwy były długie ale mi to akurat nie przeszkadzało, wręcz przeciwnie, była to miła odmiana po błyskawicach z najnowszych odsłon TW. Jedyną rzeczą do której można się przyczepić są wręcz absurdalne koszty utrzymania jednostek,zwłaszcza generalskich( standard to około 1600, u Rzymian jest to aż 2200!), dlatego polecam przysiąść po instalacji i pogrzebać trochę w plikach, mało roboty a gra się o wiele przyjemniej. Co do braku kapłanów, powiem szczerze że go nie odczułem ich ,świątynie dobrze sobie radzą z nawracaniem. Polecam wszystkim niezdecydowanym, mało znana tematyka a zarazem niezwykle ciekawa.

  9. #129
    Ostatni Smok Awatar Rhaegrim
    Dołączył
    Jun 2012
    Lokalizacja
    Strych pośrodku niczego.
    Postów
    1 653
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    63
    Otrzymał 47 podziękowań w 35 postach
    Pobawię się w nekromancję i powiem, że wróciłem sobie do tego po dłuższej przerwie i po moim zmaganiach z Concilvm Britanae. To jest do duże państwo na wyspie. Po wywaleniu skryptu z garnizonami grało mi się o wiele przyjemniej, choć zostawiłem oryginalne utrzymanie. Mod ma fajny klimacik, jednak uważam, że część utworów powinno się wymienić na jakieś lepsze. Enya nijak mi tu pasuje. Pogrywam sobie obecnie Piktami a potem polecę Ebrauc (Eboracum)
    "Madness you say! Do you fear me? Are you afraid of what I might do, of what I might say? What a fascinating reaction''

  10. #130
    Cześnik
    Dołączył
    Aug 2010
    Postów
    235
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    12
    Otrzymał 11 podziękowań w 9 postach
    Pytanie do Aravena- czy masz może jakieś ,,poprawki'' ograniczające spam armii w tej najnowszej odsłonie moda IB2-CONQUESTUS BRITANNIAE EXPANSION2 ? Gram dalej w Last Kingdom, ale z ciekawosci wrociłem tez do tego moda, ale spam armii kompa powala mnie na kolana. Wiem, że kiedyś miałem od Ciebie ,,poprawki'' do wczesniejszej wersji moda.

Strona 13 z 14 PierwszyPierwszy ... 311121314 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. INVASIO BARBARORVM 2: FLAGELLVM DEI
    By Herod in forum INVASIO BARBARORVM
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 02-01-2020, 10:41
  2. Invasio Barbarorvm: Restitvtor Orbis
    By buger13 in forum Mody wszelakie
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 01-01-2020, 10:57
  3. INVASIO BARBARORVM 2:AFRICA VANDALORVM
    By Luminos in forum INVASIO BARBARORVM
    Odpowiedzi: 64
    Ostatni post / autor: 01-01-2018, 09:11
  4. Vltimvs Romanorvm, mod muzyczny dla INVASIO BARBARORVM 2
    By Herod in forum Mody uzupełniające
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 05-11-2011, 09:29

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •