Strona 2 z 14 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 132

Wątek: INVASIO BARBARORVM 2: CONQVESTVS BRITANNIAE

  1. #11
    Gość

    Re: NVASIO BARBARORVM 2: CONQVESTVS BRITANNIAE

    Ciekawy mod, rozgrywka, muzyka ma to cos w sobie, te przejście pomiędzy starożytnością a średniowieczem idzie zauważyć...Wydzieliłem temat, i zmieniono trochę instalkę, poprawiono od razu z fixem, plik exe- instalacyjny jest większy...

  2. #12
    Gość

    Re: NVASIO BARBARORVM 2: CONQVESTVS BRITANNIAE

    Kontynuując kolejny monolog w dziale z modami , udał im się mod o starożytności, dlatego malkontentów oczekujących na jakikolwiek mod o starożytności pod Medka 2 nie rozumiem, udała im się wersja o Brytanii, jak i o schyłku Cesarstwa Zachodniorzymskiego Jest ciekawe zachowanie AI kompa, co wcześniej zauważono, jak i balans jest zasługujący na uwagę, ale grałem z doskoku, więc jak ktoś w to gra niech mnie poprawi że się mylę, albo potwierdzi moje zdanie...

  3. #13
    Cześnik
    Dołączył
    Aug 2010
    Postów
    235
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    12
    Otrzymał 11 podziękowań w 9 postach

    Re: NVASIO BARBARORVM 2: CONQVESTVS BRITANNIAE

    Mod bardzo wciąga. Podoba mi się ten czas przejsciowy miedzy starozytnoscią a średniowieczem na Wyspach Brytyjskich. Nie wiem czy dobrym rozwiązaniem było zrobienie w tym modzie polnocnej Francji, Belgii, Holandii i Niemiec. Mod moglby wg mnie tylko dotyczyc Wielkiej Brytanii i Irlandii. Jezeli jest ta pólnocna Francja, to mogliby zrobic tam wiecej prowincji. Wg mnie na mapie mozna byloby sobie podarowac Danię i poludniowa Norwegie, tym bardziej, ze sa tam tylko 2-3 prowincj

    Ai kompa na mapie kampanii radzi sobie calkiem dobrze. Z kolei na mapie bitewnej zalezy to od tego jakimi jednostkami komp dysponuje, jak ma słabsze jednostki, to jest łatwo, jak silniejsze , to juz tak prosto nie jest. Do tego dochodzi problem z kasą, zwlaszcza jak toczy sie wojne z dwoma roznymi wrogami.

    Denerwujacym mnie zwyczajem jest dodawanie jednostek kompowi jak go oblegam, albo jak zaczyna przegrywac. Mialem taka sytuacje obleglem kompa w jednym miescie, gdzie mial generala i 4 jednoski, po 1 turze oblezenia mial juz generala i chyba 7-8 jednostek, a po 3 turze mial juz chyba ze 20 jednostek.
    Podobne tez mialem , ze nagle na mapie kampanii pojawila sie armia kompa z 20 jednostkami . Komp przegrywal i chyba z tąd pojawienie sie tej armii.

    __________________________________________________ __________________________________________

    Kolejne moje spostrzezenia:

    1.Jak walczyłem z Jutami, to w czasie obleżenia wróg dostawał 4-5 jednostek na turę w oblezonym mieście. Teraz jak walczę z Królestwem Brytanii, to nie ma ono czegoś takiego, są tylko te jednostki wroga w miescie, które byly na początku oblęzenia. Moze to wynika z tego, ze Jutowie mieli mniej prowincji pod kontrolą i komp dzieki temu dostawał wzmocnienia do oblęzonych miast.

    2. Na mapie bitewnej komp radzi sobie raz lepiej raz gorzej. Jezeli ma dobre jednostki- zwlaszcza ciężką piechotę- to łatwo nie jest. Wg mnie o wiele ciekawiej i lepiej działa komp na mapie kampanii.

    3.Piraci-ci to naprawdę potrafią napsuć życia i rujnować budżet. W czasie walk z Sasami byłem ciągle na minusie z kasą, głownie przez piratów, którzy zablokowali mi kilka portów.Nie mialem swojej floty, wiec piraci sobie bardzo dlugo pouzywali i zrujnowali mi mocno budżet, nie dosc ze wojna, to jeszcze blokada. Byl czas, że doszedłem do ok. -125000. Prawie byłby moj koniec, ale wykaraskałem się dzieki temu, ze do wojny z Sasami i Jutami wlaczyl sie moj sojusznik-Królestwo Brytanii. Oprocz tego parę razy zastosowałem taktykę calkowite zniszczenia zdobytego miasta.

    4.Tamiza moglaby miec jakis bórd albo most, nie mowie o poczatkowej jej czesci, ale chociaż zeby cos takiego bylo w środkowej albo koncowej.

    5.Na północ od miasta Causannae jest rzeka, której nie da sie przejsc, tez nie ma żadnego brodu albo mostu i trzeba maszerowac naookolo rzeki.

    5.Moglyby byc jakies 4 -5 prowincje w dzisiejszej Kornwalii, a tak sa tam 2.

  4. #14
    Gość

    Re: NVASIO BARBARORVM 2: CONQVESTVS BRITANNIAE

    gra ktoś w moda? Czy tradycyjnie czeka na EB 2? Jeszcze inne są mody o starożytności pod Medka 2, i wcale nie najgorsze

  5. #15
    Cześnik
    Dołączył
    Aug 2010
    Postów
    235
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    12
    Otrzymał 11 podziękowań w 9 postach

    Re: NVASIO BARBARORVM 2: CONQVESTVS BRITANNIAE

    Ja caly czas gram w tego moda. Aktualnie mam podbitą tak w ok.60% Brytanie i toczę zazarte walki z Piktami, którzy maja chyba jakies nieprzebrane zasoby ludzkie. Zazwyczaj rozmwalam ich w bitwach, ale oni ciagle maja dużżżżżo wojska. Oprocz moje królestwa Catevullauni i Piktów sa jeszcze na Brytanii chyba 4 mniejsze organizmy panstwowe. Natomiast cala Irlandię opanowała jakas tamtejsza frakcja. Na kontynencie w polnocnej Francji rzadzi panstwo Novovidum (nie pamietam dokladnej nazwy), a dalej na wschod od nich jest duze panstwo Alemannów , a od tych dalej na wschod duze panstwo Turyngów. Merowingowie maja chyba tylko 2-3 prowincje na obszarze dzisejszej Belgii.

    Ogolnie zamierzam grać az do calkowitego opanowania Wysp Brytyjskich, a pozniej moze rzuce rekawice tym państwom, co są na kontynencie. Jak gdzie wczesniej pisalem, na poczatku gry i w trakcie walki z dwoma czy trzema panstwami bylo trudno, zwlaszcza z kasą, teraz to chyba mam najwiecej kasy ze wszytkich panstw.

    Zastanawiam sie , czy nie powinno byc jakis wiekszych limitow na czerpanie wojsk, bo ci Piktowie ciagle maja nowe armie, ktore rozwalam, a jencow wybijam, a ich dalej jest duzo.

  6. #16
    Podkomorzy Awatar Herod
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    1 889
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    5
    Otrzymał 5 podziękowań w 4 postach

    Re: INVASIO BARBARORVM 2: CONQVESTVS BRITANNIAE

    Mod. Jest. Wielki.

    Zwłaszcza system ekonomi. Fajny.

    [spoiler:2wz5c6lr]
    NEW TRADE BONUS MONEY SYSTEMS
    Cattle/land, money and gold

    Cattle/Land and Money Systems
    Types Income (Effecting trade base income bonuses and building trees)

    1-LAND /CATTLE
    -Gaels
    -Pict's
    -Germanic
    Base level needed:
    Building-
    1-market corn exchange or Livestock Cattle
    2-Cattle Farming: Land Owners
    Gaels: bóaire Bó Aires/Cerdí/láech
    Picts...same Bó Aires/Cerdí/láech
    Germanic Land Owners/Ceorle-Artisans/Craftsmen
    3-Ruling Assemblies ...unique buildings
    (needed: Barb Gov Center )
    -Gaels: The Céile: at feis
    -Germanic:folkmoot (in its ancient form)
    a-Franks: Warriors Assembly
    -Pict's: on Chambered Cairn on Moot Hill at Scone where the druids meet.
    The Druids acted as judges

    MONEY
    -Romans
    -Romano British
    Base level needed:
    1-Building-market corn exchange or
    Livestock Cattle
    Levels:
    2-Merchant(money lending)
    3-Roman govcenter for pop Assimilation)
    4-Curiales class: Land Owners
    5-Treasury Treasury (needed provincial civil gov)
    Cattle was worth about 1/2 a solidus. A cattle type trade bonus is less then a money based trade bonus. Having a large Roman curial class of land owners will bring noticeably higher trade base bonus return in comparison to the Germanic/Gaelic/Pict/land cattle trade gains.
    The game for all the cultures is based on a numerical values but at least the two different income types can be somewhat reflected.

    -Both systems have the same points...corn exchange(grain)and livestock but quickly diverge with provinces population upgraded settlements

    -The different types economy reflects the trade bonuses effects on ports, markets and the various other economically type driven buildings. The Money system is the most sophisticated and generates the higher bonuses but is the most expensive and more technologically challenging to construct. The Romans and more so the Romano British can digress and begin building the barter type economic systems, but thus forfieting the ability to build the higher level economic and technicalogical buildings that generate incolme in terms of money. This reflects the so called dark ages in ways of loss of certain technologies.

    -Eventual Goal: Roman(limited) and Romano factions will have a choice between the two economic systems. The money system being the more difficult.
    [/spoiler:2wz5c6lr]

    Kilkaset... dużo jednostek. Niespecjalnych graficznie, ale z ładnymi efektami. NIE MA takich znakomitych efektów brudzenia się śniegiem/błotem w żadnym innym modzie. Tutaj się brudzisz nawet podczas marszu. Modele, uzbrojenie etc zgodne z historią. Nawet oficery pomiędzy oddziałami się różnią wyglądem.

    Muzyka... to trzeba poprawić. Ładna na mapie kampanii i w menu, ale bitwy. Ale to jest chwila roboty, nawet mojego Drakkara można zainstalować.

    Mapa... wydaje się, że mała (Kawał Galii, Germanii z półwyspem Jutlandzkim, Irlandia i Brytania ze Szkocją). Wystarczy odpalić... ta mapa jest największą mapą regionalną, jaką widziałem). Być może większa nawet od mapy globalnej z podstawki. Mnóstwo miasteczek, a rzeki zgodnie z historią są żeglowne. Wsiadasz na okręt Alemanami i płyniesz na może północne, lub aby kogoś z zaskoczenia złupić.

  7. #17
    Cześnik
    Dołączył
    Aug 2010
    Postów
    235
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    12
    Otrzymał 11 podziękowań w 9 postach

    Re: INVASIO BARBARORVM 2: CONQVESTVS BRITANNIAE

    Witam
    Dalej gram w tego moda. Aktualnie mam podbitą w 85% Wielką Brytanię. Po ciężkich bojach pokonałem wreszcie Piktów. W Wielkiej Brytanii są teraz tylko 3 państwa: moje, Krolestwo Venedotii (ok.12 prowincji) i jeszcze jakies małe panstewko na obszarze Szkocji skladajace sie z 2 prownicji. Tymczasem Irlandia została zjednoczona przez państwo Connacht (nie pamietam dokladnej nazwy), jest tez jeszcze jedno panstwo wyspiarskie na wyspach miedzy Irlandią a Szkocją, panstwo to sklada sie chyba z 2 wysp.

    Tymczasem na kontynencie potezne panstwa maja Alemmanowie, Turyngowie i panstwo Novovidum. Merowingowie dalej maja 2-3prowincje.

    Zrobilem sobie podglad mapy i w Irlandii i tych powyższych państwach stoją wielkie armie, nie wiem, czy tak ma być , czy komp caly czas nadal produkuje wojsko. Zamierzam niebawem-po calkowitym podboju W.Bytanii-zaatakowac Irlandię i zmierzyc sie z jej wielka armią.

    Mogloby byc tez ciekawie, jakby ten państwa z kontynentu i Connacht z Irlandii probowały atakowac Wielka Brytanie. Nie wiem tez czemu państwa z kontynentu nie prowadza juz ze soba zadnych wojen np.Alemmanowie z Turyngami czy Novovidum z Alemmanami itp.


    __________________________________________________ __________________________________________________ ____________
    Witam

    Kolejna moja relacja z gry. Udało mi się podbić całą Wielką Brytanie. Po pokonaniu Piktów, ostatnim wiekszym panstwem w Wielkiej Brytanii było królestwo Venedotii mające ok 12 prowincji i leżace na terenie obecnej Walii. Od tego panstwa udało mi się kupić 4 prowincje, pozniej jednak nie chcieli nic juz sprzedawac, wiec doszło do wojny. Nie była ona tak długa jak z Piktami, ale dość uciązliwa. Na bolu bitwy calkiem dobrze radziła sobie wroga kawaleria, ktora miala w miare przemyslane manewry i czasami doprowadzała do szewskiej pasji moja piechotę. Ostatecznie królestwo Venedotii zostało wcielone do mojego państwa.

    Jeszcze w czasie trwania wojny z Venedotią , zaczełem probowac kupic jakies prowincje w Irlandii od tamtejszego królestwa Connacht, które miało opanowaną całą Irlandię. Connacht sprzedało mi 3 prowincje i ... wypowiedziało mi wojnę. Trwała jeszcze wojna z Venedotią i myslalem, że szybko strace swoje 4 prowincje w Irlandii. Wojska Connacht jednak szybko sie nie posuwały, zaczełem powoli przerzucac swoje armie z Wielkiej Brytanii do moich irlandzkich prowincji. c.d.n.


    ps. Czy komp w tym modzie moze w nieskonczonosc produkowac jednostki wojskowe? W OKNIE DYPLOMACJI Connacht jest napisane , ze jest bankrutem, ale ciagle mam wielkie armie i chyba produkuje nadal nowe jednostki. Z jednej strony te wielkie armie to duze wyzwanie, ale z drugiej troche malo realne, zeby mogli je oni utrzymac, jak nie maja kasy.

  8. #18
    Szambelan Awatar Araven
    Dołączył
    Jan 2011
    Postów
    11 935
    Tournaments Joined
    2
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    402
    Otrzymał 276 podziękowań w 234 postach

    Re: INVASIO BARBARORVM 2: CONQVESTVS BRITANNIAE

    Aż sobie pobiorę w tym tygodniu tego moda i zagram - zachęciłeś mnie . Toranaga te armie dodatkowe są ze skryptu jak Marat pisał wyżej (Spawn armies script czy coś podobnnie). Nawet jak AI nie ma kasy to i tak dostaje te dodatkowe armie, skrypt określa kiedy to następuje, np. po tym jak stracą jakieś prowincje konkretne albo w określonej turze. Jak pobiorę moda to popatrzę na to co ma w tych swoich skryptach i czy aby nie przesadzili z tym armiami dla kompa. Znaczy powiadasz mod stabilny i ciekawy? patch 1.066 masz? znaczy ten ostatni? Pozdrawiam.

  9. #19
    Cześnik
    Dołączył
    Aug 2010
    Postów
    235
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    12
    Otrzymał 11 podziękowań w 9 postach

    Re: INVASIO BARBARORVM 2: CONQVESTVS BRITANNIAE

    Witaj
    Jezeli chodzi o stabilność moda, to chodzi super. Niemiałem do tej pory chyba zadnego wywalenia, a rozegrałem juz bardzo wiele tur. Na początku, jak sie jest małym państwem, to jest ciężko. Gram królestwem Catavelluani (czy jako to sie pisze) i na poczatku mialem cięzkie boje z Sasami i Anglami, brakowało tez kasy, byłem tez wtedy blisko klęski, na szczescie uratowal mnie wtedy moj sojusznik, ktory tez rozpaczal wojne z Sasami. Pozniej - w miare zwiekszania sie panstwa- nie ma jakiegos wiekszego problemu z kasą, ba jest jej nawet bardzo dużo. Jedyne co mnie troche irytuje, to te wielkie armie kompa. Włączylem sobie podglad mapy i ogladalem armie Allemanaów, Turyngów, królestwa Connacht z ktorym walcze i panstwo Novovidum, mają one gigantyczne ilości wojsk na mapie i wiekszosc z nich jest obsadzona po 24 jednostki w jednej armii. Tak jak pisalem z jednej strony jest to wyzwanie, zeby jakos pomyslec i rozwalac przewazajace sily wroga, ale z drugiej troche to irytujace, ze rozwalasz, a tu znowu nowe. Na poczatku jest ok, ale z rozwojem gry komp ma coraz wiecej, mimo ze nie ma kasy zeby utrzymac tyle wojska.

    Mod napewno ciekawy, fajnie oddaje sytuacje na Wyspach Brytyjskich z czasu po ewakuacji wojsk rzymskich z Brytanii i najazdu Piktów, Szkotów z Irlandii, Anglow,Sasów i Jutów na obszary bylej rzymskiej prowincji w Brytanii. Wg mnie mod ma fajny klimat końca czasów rzymskich i poczatków wczesnego średniowiecza. Dla mnie mapa kampanii moglaby miec tylko ten obszar, tj. tylko Wyspy Brytyjskie bez tego obszaru w polnocnej Europie. Z drugiej strony jak sie uporam z Connacht w Irlandii, to rzuce wyzwanie Allemanom i reszcie na kontynencie.


    __________________________________________________ __________________________________________________ ________________



    Dalszy raport z mojej gry.

    Powoli zaczęłem uzyskiwac przewagę nad Connach w Irlandii. Dobrze, ze mialem dosc duzą flotę, dzieki ktorej dosc szybko przerzucilem do Irlandii swoje wojska z Anglii. Poczatkowo stalem i bronilem te cztery moje prowincje w Irlandii (3 wczesniej kupilem od Connacht, a ta jedną zdobylem w poczatkowej fazie wojny), komp przesuwal swoje jednostki w stronę tych moich 4 prowincji, poczatkowo tez atakowal, zwlaszcza jak mialem mniejsze siły.

    Postanowilem caly czas bronic te 4 prowincje, dzieki flocie przerzucalem tam tez nowe jednostki tworzone w Anglii, rowniez tez zabieralem do Anglii wykrwawione armie z Irlandi, zeby je spokojnie odbudować. Rozpoczelem tez swoja flotą rajdy po wybrzeżu Irlandii, gdzie atakowalem miasta przybrzeżne Connacht. Na poczatku chcialem je tylko łupic i niszczyc, zeby podkopać Connach ekonomicznie, ale tez z czasem zaniechalem tego i zaczelem calkowicie zajmowac przybrzezne miasta Connacht w polnocnej i zachodniej Irlandii. Wróg musial przerzucac w te rejony swoje wojska, dzieki czemu zelżal nacisk wroga na te moje 4 irlandzkie prowincje na pd-wsch wyspy. Rozpoczelem tez masową akcję przekupywania wrogich oddziałów, w tym celu przerzucilem do Irlandii duża liczbę dyplomatow, dzieki ktorym wiele oddziałów Connacht zostalo rozwiazanych,a niektore wrogie jednostki przechodzily pod moje rozkazy (byly to zazwyczaj jednostki lekkiej jazdy). Te jednostki robily pozniej rozne akcje dywersyjne i odciagaly wrogie wojska od wazniejszych celów.

    Na dzien dzisiejszy Connacht ma w Irlandii z 4 prowincje i szykuję sie koniec tego krolestwa.

  10. #20
    Podkomorzy Awatar Herod
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    1 889
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    5
    Otrzymał 5 podziękowań w 4 postach

    Re: INVASIO BARBARORVM 2: CONQVESTVS BRITANNIAE

    http://www.twcenter.net/forums/showthread.php?t=493025

    Vltimvs Romanorvm, mój submod muzyczny dla tego moda. Muzyka z podstawki mnie zbyt drażniła.


    __________________________________________________ ____________

    Jeżeli Torunaga uważasz iż AI jest za słabe (kampanijne) to polecam zainstalować AI z Call of Warhammera. Tylko uwaga jest taka iż przy tym respawnie armii wroga to gra będzie ciężka, bo AI z CoW potrafi namieszać.

Strona 2 z 14 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. INVASIO BARBARORVM 2: FLAGELLVM DEI
    By Herod in forum INVASIO BARBARORVM
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 02-01-2020, 10:41
  2. Invasio Barbarorvm: Restitvtor Orbis
    By buger13 in forum Mody wszelakie
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 01-01-2020, 10:57
  3. INVASIO BARBARORVM 2:AFRICA VANDALORVM
    By Luminos in forum INVASIO BARBARORVM
    Odpowiedzi: 64
    Ostatni post / autor: 01-01-2018, 09:11
  4. Vltimvs Romanorvm, mod muzyczny dla INVASIO BARBARORVM 2
    By Herod in forum Mody uzupełniające
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 05-11-2011, 09:29

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •