Strona 3 z 14 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 132

Wątek: INVASIO BARBARORVM 2: CONQVESTVS BRITANNIAE

  1. #21
    Cześnik
    Dołączył
    Aug 2010
    Postów
    235
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    12
    Otrzymał 11 podziękowań w 9 postach

    Re: INVASIO BARBARORVM 2: CONQVESTVS BRITANNIAE

    Witam
    Jest nowy patch do tego moda ma numer 1.0.66.

  2. #22
    Szambelan Awatar Araven
    Dołączył
    Jan 2011
    Postów
    11 935
    Tournaments Joined
    2
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    402
    Otrzymał 276 podziękowań w 234 postach

    Re: INVASIO BARBARORVM 2: CONQVESTVS BRITANNIAE

    Może zagram wreszcie w tego moda. Samego moda mam pobranego, a jak wyszedł patch to może spróbuję.

  3. #23
    Cześnik
    Dołączył
    Aug 2010
    Postów
    235
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    12
    Otrzymał 11 podziękowań w 9 postach

    Re: INVASIO BARBARORVM 2: CONQVESTVS BRITANNIAE

    Mod wciagajacy i klimatyczny. Bardzo podoba mi sie mapa, a zwlaszcza wielka ilośc prowincji na Wyspach Brytyjskich. Troche gorzej wg mnieprezentuje sie mapa północnej Francji, gdzie moglby byc o 4-5 wiecej prowincji.

    Gram teraz Królestwem Nowiodunum (nie pamietam dokladnie nazwy), które ma swoje położenie w połnocno-wschodniej Francji. Od razu po 2-3 pierwszysch turach (gram na najwyzszych poziomach trudnosci) nastapila na moje ziemie inwazja Franków, której ledwo co zdolałem sie przeciwstawić, do tego doszły problemy z kasą, ze az mialem na minusie 43tys. Dopiero po jakis 10-12 turach udało mi sie wrocic na plus i stawic wiekszy opór Frankom. Zamierzam podbic wszystkie prowincje na kontynencie, a to oznacza walke z Frankami, Turyngami, Alemmanami, Fryzami i Królestwem Brytani, potem zastanowie sie czy atakowac Wyspy Brytyjskie.

    Jezeli chodzi o bitwy, to zastanawiam sie , czy kawaleria generałow nie jest za silna, no i wojska kompa za łatwo jakos daja sie zachodzic od tyłu.

    Mode ten ma napewno jedna wielka zaletę- nie ma prawie wogole wywalania na pulpit, sprawidzilem to grajaca wczesniej bardzo dlugo Krolestwem Catavultanti.


    __________________________________________________ ________________________

    Witam
    Mój kolejny krótki raport z gry.

    Po jakims czasie udało mi się odbić moje stracone na rzecz Franków prowincje. Oprócz tego zdobyłem na Frankach 4 prowincje, 2 udało mi się złupić, mialem też dużą zapaść finansową, bo doszedlem az do 75tys. na minusie. Do tego wszystkiego moja armia , nie dość ze mniejsza niz Franków, była mocno wykrwawiona.Udało mi sie w końcu wyjść na plus i zamierzałem rozwalic Franków do końca. Wtedy jednak zaatakował mnie sojusznik Franków - Alemannowie. Straciłem na ich rzecz 2 prowincje. W trackie oblezenia przez nich jednego mojego miasta stracilem dosc liczna armie stojaca w tym miescie. Moje inne wojska -mimo wygrywanych bitew z Alemannami- potracily wielu zołnierzy, znowu tez zaczelo brakowac kasy i nie moglem uzupelniac stanów. Na szczescie jeszcze przed strata tych dwoch prowincji, zrobilem w nich totalne czyszczenie, czyli zniszczylem wszystko, co dalo sie zniszczyc, żeby dostac choc troche kasy. Tymczasem Frankowie złapali drugi oddech i rozpoczeli ataki na moje prowincje na północy, a Alemmanowie ciągle zagrazali na południu. Mimo uzupelnien moja armia jest o wiele mniejsza niż nawet same armie Franków, a co dopiero polaczonych sil frankijsko-alemannskich. Podejżewam, że przegram, bo ani Frankowie, ani Alemannowie nie zgadzaja sie na pokój.


    Mój kolejny raport
    Wdałem sie w bardzo ciezkie walki z Frankami i Alemannami. Udawało mi się rozbijac ich armie, ale w kazdej bitwie tez tracilem ludzi i byłem tez na duzym minusie w kasie (okolo - 90000). W pewnym momencie calkowicie zaczelem watpić, czy uda mi sie ich jakos troche opanować. Frankowie zdobyli mi jedna prowincję, a póxniej zadali dużą kleskę w otwartej bitwie, gdzie stracilem wielu żolnierzy, w tym momencie myslalem, ze bedzie koniec. Jedynym sukcesem w tym czasie bylo zdobycie jednej prowincji buntowników na wybrzeżu i wejscie w sojusz z Turyngami, choc ci ostatni nie wystapili zbrojnie przeciw moim wrogom. Posciagałem załogi garnizonów do moich dwóch mocno poszarpanych armii polowych. Jedna taka armia zrobila rajd po wybrzezu Franków i zdobyla i calkowicie zniszczyla 2 frankijskie prowincje, dzieki temu troche spadlem z minusowej kasy. Wpadłem na pomysl, zeby zdobyte prowincje dawac nawet za darmo moim sojusznikom Turyngom i w ten sposob odgradzac sie od Frankow i Alemmanów. Moja armia z wybrzeża frankijskiego skierowala sie w glab panstwa Frankow i zdobyla ich jedna prowincje , ktora oddałem Turyngom, pozniej tez dalem im kolejna zdobyta na wybrzezu Franków. Jednoczesnie tez moja druga armia polowa zdobyla moje miasto, ktore wczesniej zdobyli Frankowie, armia ta tez rozbila doszczetnie pomoc frankijską idaca na odsiecz. Ponownie wrocilem na pluc w kasie i zaczelem uzupelniac wykrwawione jednostki, a takze rozwijac moje miasta. Nadal nie jest kolorowo, ale mniej juz watpie w wygrana, choc napewno bedzie cieżko.

    W bitwach ai kompa spisuje sie tak sobie, lepiej zdecydowanie radzi sobie na mapie strategicznej, zwlaszcza jeszcze jak sie walczy z dwoma komputerowymi państwami, to jest ciezko.



    __________________________________________________ ____________________
    Dalej ciągle walcze z Alemannami, mimo że pokonuję ich, oni wracaja wciąz z nowymi siłami. Maja tanie i liczne jednostki, którymi ciągle zalewaja mi moje państwo. Te ich jednostki-mimo ze tanie- są całkiem dobre pod wzgledem parametrów obrony i ataku, a oprócz tego duze liczebnie. Mam ciągle problemy z kasą, często jestem na minusie. Z Frankami na pewien czas mialem spokój, sami poprosili o przerwanie wojny, jednak juz po kilkunastu turach znowu zaczeli najeżdżać na moje państwo. Generalnie gra na najwyższych poziomach trudności jest bardzo ciekawa i trzeba dobrze mysleć, żeby jakos przetrwac, zwalszcza jak sie walczy przeciwko dwóm państwom na raz.

  4. #24
    Podkomorzy Awatar Herod
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    1 889
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    5
    Otrzymał 5 podziękowań w 4 postach

    Re: INVASIO BARBARORVM 2: CONQVESTVS BRITANNIAE

    Jak nie chcesz, aby twe posty zaczęły znikać w trójkącie moderatorskim to zacznij stosować opcję "edytuj". Możesz też kopiować treść swego ostatniego posta, usuwać tenże i wklejać tekst do nowego.

  5. #25
    Cześnik
    Dołączył
    Dec 2009
    Lokalizacja
    Wrocław
    Postów
    214
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: INVASIO BARBARORVM 2: CONQVESTVS BRITANNIAE

    Nikt więcej nie gra w tego świetnego moda ?

    Bardzo podoba mi się mapa która jest zrobiona naprawde bardzo dobrze, ilość frakcji też jest dobra.
    Grywalność jest świetna, naprawdę gorąco polecam, bo jest bardo klimatycznie i dosyć ciężko !
    Z submodem muzycznym muzyka jest wgniatająca w fotel - czuć w niej epickość i klimat tamtych czasów - zwłaszcza w kawałku który leci w menu.
    Jedyne co mi się nie podoba to wykonanie jednostek, o ile większość prezentuje niezły poziom, to niektóre są wymodelowane i oteksturowane na odwal się.

    Bardzo polecam tego moda dla wszystkich, nie tylko fanów tamtego okresu ale poprostu dla każdego !

    Pomyśleć że jest to tylko zagryzka przed IB2 Flagelum Dei !

    Mam jeszcze pewne pytanie do znawców, moglibyście podać Polskie nazwy nacji występujących w modzie ?

    Aha i jeszcze bytanie o IB2 Flagelvm Dei, czy to będzie mod nie obejmujący jednego regionu a cały "świat", coś takiego jak Barbarian Invasion ?


  6. #26
    Cześnik
    Dołączył
    Aug 2010
    Postów
    235
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    12
    Otrzymał 11 podziękowań w 9 postach

    Re: INVASIO BARBARORVM 2: CONQVESTVS BRITANNIAE

    Czy ktos bardziej obeznany moze mi powiedziec, co trzeba zrobic, żeby komp nie dostawał/produkowal wielkiej liczby jednostek? Troche odechciewa mi sie grać, jak widzę 50-60 armii , ktore maja od 12-19 jednostek.

  7. #27
    Szambelan Awatar Araven
    Dołączył
    Jan 2011
    Postów
    11 935
    Tournaments Joined
    2
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    402
    Otrzymał 276 podziękowań w 234 postach

    Re: INVASIO BARBARORVM 2: CONQVESTVS BRITANNIAE

    Niemal na 100% komp dostaje spamowe armie ze skryptu. Można je zmniejszyć albo usunąć. Jest to w pliku campaign script w world/maps/campaign i w tej kamapnii jaką grasz bo nie wiem czy w tym modzie jest jedna kampania czy kilka. samego moda mam od dawna ale nie zainstalowałem na razie. Brak mi czasu na gę w te co mam, dlatego nie instaluje nowych. Pozdrawiam.

    edit: ew. Wstaw ten plik na sendspace to go obejrzę. Pozdrawiam.

  8. #28
    Cześnik
    Dołączył
    Aug 2010
    Postów
    235
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    12
    Otrzymał 11 podziękowań w 9 postach

    Re: INVASIO BARBARORVM 2: CONQVESTVS BRITANNIAE

    http://www.sendspace.pl/


    dalem tam ten plik, przepraszam ze troche późno, ale mialem duzo spraw na głowie, pozdrawiam

    http://www.sendspace.pl/file/b07693f161b84e965b5fc34


    Na razie wzielem sie na pewien sposób: blokuję statkami przejscia przez rzeki, dzieki temu ograniczam chyba ruchy armii kompa. Choc z drugiej strony na mapie tez sa przejscia lądowe, ktore moge tylko juz zablokowac swoimi armiami, ale tych w porównaniu do kompa mam mniej i poza tym kosztują mnie one.

  9. #29
    Szambelan Awatar Araven
    Dołączył
    Jan 2011
    Postów
    11 935
    Tournaments Joined
    2
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    402
    Otrzymał 276 podziękowań w 234 postach

    Re: INVASIO BARBARORVM 2: CONQVESTVS BRITANNIAE

    Wreszcie zainstalowałem. Dziś w telewizji Król Artur po raz któryś z koleji, ale czasy mniej więcej z tego moda. Zagrałem na razie Custom Battle no ciekawie, muza też klimatyczna. Pogram nieco. Pozdrawiam.

    Edit: Toranaga Ty grasz na submodzie muzycznym czy na muzie z moda?

  10. #30
    Cześnik
    Dołączył
    Aug 2010
    Postów
    235
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    12
    Otrzymał 11 podziękowań w 9 postach

    Re: INVASIO BARBARORVM 2: CONQVESTVS BRITANNIAE

    Witam

    Gram na muzie z moda, dla mnie na razie wystarczy. Postanowilem też byc ambitny i na razie Twoich poprawek zmniejszajacych nadprodukcje wojsk dla kompa nie zainstalowalem, postanowilem że zrobię to dopiero w kolejnej swojej grze, a na razie dalej prowadzę swoją kampanię i powoli niszcze Alemannów, później zamierzam rzucic wyzwanie Turyngom ( mają tyle wojska, że hoho). W dalszej kolejnosci zniszcze resztki Franków i Fryzów, a później zaczne podbijac Wyspy Brytyjskie.

    Mam ciekawa sytuację: na obszarze Norwegii są dwa miasta, jedno leżace na wybrzeżu podbiłem, a drugie leżace w głebi lądu jest chyba nie do podbicia, bo nie można sie do niego dostać, czy mozna cos z tym zrobic (no chyba ze ja gdzies przeoczyłem mozliwosc dojscia do niego). Podpowiem też , że na obszarze Norwegii są bogate łowiska ryb i chyba dwie kopalnie złota, juz zamierza tam wysłac swoich kupców, żeby osiagali z tego dochody.

    W sumie na tej mapie gry twórcy moda mogliby cos zrobic z tą Danią, dać tam jakies 2-3 miasta, bo tak to jest ona jakas bezużyteczna.

Strona 3 z 14 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. INVASIO BARBARORVM 2: FLAGELLVM DEI
    By Herod in forum INVASIO BARBARORVM
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 02-01-2020, 11:41
  2. Invasio Barbarorvm: Restitvtor Orbis
    By buger13 in forum Mody wszelakie
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 01-01-2020, 11:57
  3. INVASIO BARBARORVM 2:AFRICA VANDALORVM
    By Luminos in forum INVASIO BARBARORVM
    Odpowiedzi: 64
    Ostatni post / autor: 01-01-2018, 10:11
  4. Vltimvs Romanorvm, mod muzyczny dla INVASIO BARBARORVM 2
    By Herod in forum Mody uzupełniające
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 05-11-2011, 10:29

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •