Strona 23 z 23 PierwszyPierwszy ... 13212223
Pokaż wyniki od 221 do 227 z 227

Wątek: Spolszczenie do Bellum Crucis 6.2 z dnia 18.03.2012

  1. #221
    Chłop
    Dołączył
    Feb 2012
    Postów
    4
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Spolszczenie do Bellum Crucis 6.2 z dnia 21.01.2012

    Mam medka na dysku D:, czyli nie systemowym. Nie mam antywirusa. Poco mam defragmentować dysk i wgrywać nowsze drivery, jak z włoskim tłumaczeniem mi działa. To że pliki .bin są konieczne, to zdaje sobie sprawę, interesuje mnie ich rola. Zauważyłem że po ich usunięciu i tak się utworzą. Pytam o to bo skoro są w tłumaczeniu, czy mogą coś bruździć?

    Patcha zainstalowałem, efekt ten sam. Może zostawię pliki z włoskim tłumaczeniem dla bitew i problem rozwiąże. Ponawiam pytanie które pliki do czego służą, lub które zostawić z włoskiego żeby teksty w bitwach były po włosku?

    Cytat Zamieszczone przez Araven
    Akurat nie wgranie patcha 1.5 to bardzo zły pomysł. Bo Bellum go wymaga. Grę masz na dysku systemowym? Masz Win7, jak tak to zainstaluj Medka koniecznie na innej partycji niż system. Na czas instalacji wyłacz antywirusa. Pliki binarne są konieczne. Najpierw poinstaluj od nowa nie na dysku systemowym. zainstaluj sterowniki do grafiki najnowsze i zdefragmentuj dysk. Pozdrawiam

  2. #222
    Cześnik
    Dołączył
    Sep 2009
    Lokalizacja
    Warszawa
    Postów
    260
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 1 podziękowanie w 1 poście

    Re: Spolszczenie do Bellum Crucis 6.2 z dnia 21.01.2012

    Patch 1.5 Kwiatku, wprowadzał jedynie kosmetyczne zmiany do pliku edu, edb i campain_sript trzech kampanii kingdoms.
    Masz tu changelog patcha:
    http://www.twcenter.net/forums/showthread.php?t=96588

    W rzeczy samej, to spolszczenie jest problematyczną kwestią. U siebie udało mi się to odpalić bez wrednych ctd w bitwie na mapie strategicznej, dopiero po przemianowaniu plików geography_new, map.rwm, wywaleniu wszystkich plików string z folderu text oraz wyłączenia cache'a gry w pliku cfg. czyli:

    [io]
    file_first = true
    disable_file_cache = 1

    Aha, unpacker medka rozwala pliki graficzne tego moda. Więc jeśli chcesz go używać, zrób sobie odpowiednie kopie plików, zapisane stany rozgrywek, nie są kompatybilne z wszelkimi zmianami w plikach gry. Innymi słowy, po użyciu unpackera, niepoprawnie wyświetlały się mapy strategiczne, czarne pola zamiast typów terenów itd. Konsekwencją były ctd.
    A i pierwszą bitwę na mapie strategicznej, przechodziłem na oryginalnym włoskim pliku text, aby gra stworzyła sobie ewentualne kopie w plikach cache.

  3. #223
    Szambelan Awatar Araven
    Dołączył
    Jan 2011
    Postów
    11 935
    Tournaments Joined
    2
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    402
    Otrzymał 276 podziękowań w 234 postach

    Re: Spolszczenie do Bellum Crucis 6.2 z dnia 21.01.2012

    Kwiateq007zrób jak pisze Wilk. Jemu pomogło. Tobie też powinno.

  4. #224
    Szambelan Awatar Araven
    Dołączył
    Jan 2011
    Postów
    11 935
    Tournaments Joined
    2
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    402
    Otrzymał 276 podziękowań w 234 postach

    Re: Spolszczenie do Bellum Crucis 6.2 z dnia 21.01.2012

    Cytat Zamieszczone przez kwiateq0007
    Mam medka na dysku D:, czyli nie systemowym. Nie mam antywirusa. Poco mam defragmentować dysk i wgrywać nowsze drivery, jak z włoskim tłumaczeniem mi działa. To że pliki .bin są konieczne, to zdaje sobie sprawę, interesuje mnie ich rola. Zauważyłem że po ich usunięciu i tak się utworzą. Pytam o to bo skoro są w tłumaczeniu, czy mogą coś bruździć?

    Patcha zainstalowałem, efekt ten sam. Może zostawię pliki z włoskim tłumaczeniem dla bitew i problem rozwiąże. Ponawiam pytanie które pliki do czego służą, lub które zostawić z włoskiego żeby teksty w bitwach były po włosku?

    Cytat Zamieszczone przez Araven
    Akurat nie wgranie patcha 1.5 to bardzo zły pomysł. Bo Bellum go wymaga. Grę masz na dysku systemowym? Masz Win7, jak tak to zainstaluj Medka koniecznie na innej partycji niż system. Na czas instalacji wyłacz antywirusa. Pliki binarne są konieczne. Najpierw poinstaluj od nowa nie na dysku systemowym. zainstaluj sterowniki do grafiki najnowsze i zdefragmentuj dysk. Pozdrawiam
    KwiateQ007 tu masz link na temat problemu z bitwami, poczytaj, może którę porady Ci pomogą na Twe problemy z bitwami w Bellum viewtopic.php?f=21&t=10025

  5. #225
    Chłop
    Dołączył
    Feb 2012
    Postów
    4
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Spolszczenie do Bellum Crucis 6.2 z dnia 21.01.2012

    Cytat Zamieszczone przez Wilk
    [io]
    file_first = true
    disable_file_cache = 1
    A i pierwszą bitwę na mapie strategicznej, przechodziłem na oryginalnym włoskim pliku text, aby gra stworzyła sobie ewentualne kopie w plikach cache.
    Wilk - Dziękuje za kilka merytorycznych podpowiedzi. Na razie działa. W pliku cfg, dodałem disable_file_cache = 1. Następnie uruchomiłem moda w wersji (text)italiano i pograłem kilka tur. Rozegrałem 2 bitwy, przed drugą zrobiłem zapis i rozegrałem ją. Potem wyszedłem z gry, wrzuciłem polski text i uruchomiłem ponownie. Rozpocząłem od zapisanego stanu przed drugą bitwą. Gra uruchomiła się, bitwę rozegrałem. Później jeszcze raz od nowa stworzyłem nową kampanie i bitwy działają, gra przestała się wywalać. Mam nadzieje że tak jej zostanie 8-)

    Panowie, apropos drivera, nie wiem skąd ten pomysł, że może to mieć wpływ na stabilność moda w tej konfiguracji. No chyba że polskie znaki mogą rozwalać engine gry. Ale przecież gra działa jako kindoms po polsku, gra działa również z włoskimi tłumaczeniami. Gdyby to był problem drivera do karty to już na poziomie włoskich tekstów gra wywalała by się - a to dlatego że może jakieś tekstury, może jakieś alokacje pamięci, może jakieś rendery destabilizowały by grę. Tak podpowiada mi intuicja, oczywiście kodu nie widziałem i ręki obciąć sobie nie dam za tą tezę. Pozdrowienia i jeszcze raz dzięki za pomoc.

  6. #226
    Szambelan Awatar Araven
    Dołączył
    Jan 2011
    Postów
    11 935
    Tournaments Joined
    2
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    402
    Otrzymał 276 podziękowań w 234 postach

    Re: Spolszczenie do Bellum Crucis 6.2 z dnia 21.01.2012

    No i fajnie, czyli u Was chodziło to to polecenie w pliku config, a nie błąd w spolszczeniu powodujący ctd. Ja tego polecenie w configu nie mam i mi działa, więc nie wpadlbym na raczej na to . Dobrze, że Wilk jest dociekliwy. pozdrawiam.

  7. #227
    Szambelan Awatar Araven
    Dołączył
    Jan 2011
    Postów
    11 935
    Tournaments Joined
    2
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    402
    Otrzymał 276 podziękowań w 234 postach

    Re: Spolszczenie do Bellum Crucis 6.2 z dnia 18.03.2012

    Nowa wersja spolszczenia do wersji 6.2 do pobrania w poście nr 1 w tym temacie. Pozdrawiam.

Strona 23 z 23 PierwszyPierwszy ... 13212223

Podobne wątki

  1. Spolszczenie Bellum Crucis 6.3 z 15.11.2012
    By Araven in forum Bellum Crucis
    Odpowiedzi: 193
    Ostatni post / autor: 11-02-2016, 15:44
  2. Spolszczenie Bellum Crucis 6.1 z dnia 11.06.2011
    By Araven in forum Bellum Crucis
    Odpowiedzi: 64
    Ostatni post / autor: 24-01-2014, 20:10
  3. Bellum Crucis 5.1
    By in forum Bellum Crucis
    Odpowiedzi: 79
    Ostatni post / autor: 29-01-2011, 11:53
  4. Spolszczenie Bellum Crucis 6.3 z 05.06.2012 + popr. z 19.07
    By Araven in forum Projekty polonizacyjne
    Odpowiedzi: 115
    Ostatni post / autor: 01-01-1970, 01:00

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •