Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 37

Wątek: Might & Magic: Heroes VI

  1. #21
    Szambelan Awatar Kot
    Dołączył
    Jul 2011
    Postów
    3 071
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    13
    Otrzymał 15 podziękowań w 10 postach

    Re: Might & Magic: Heroes VI

    Wkładają tyle bezsensownych gratów do gry
    Ja osobiście nie kupie sobie heroesa 6,szkoda kasy(zawsze walą 100 zł za gre)
    a poza tym mój złom a raczej karta graficzna jest za słaba na to

  2. #22
    Holy Father Awatar Volomir
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    3 433
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    173
    Otrzymał 265 podziękowań w 166 postach

    Re: Might & Magic: Heroes VI

    Nie kupie Beta skutecznie mnie zniechecila... Szczegolnie plakac mi sie chce jak widze denny rozwoj bohatera, totalny brak klimatu i te smieszne kwadraciki na polu bitwy (HEKSY BYLY GENIALNE! CZEMU JE ZLIKWIDOWANO SIE PYTAM!?). Do tego dziwne miasta (konwersja WTF?!), nudna rozgrywka itd. W ogole dziwie sie, ze kolejne firmy nie widza finansowego potencjalu jaki drzemie w tej serii! Próbują na siłe rewolucjonizowac, nie bojmy sie tego powidziec, najlepsza gre jaka kiedykolwiek sie ukazala! Przeciez pic polega na tym, ze Heroes 3 byl idealny. Teraz wystarczy przeniesc go do 3D i wystylizowac na klimat trojki. W ten sposob stracili by w oczach krytykow, ale zyskali w oczach starych graczy i przyciagneliby nowych, mlodszych. Od biedy dodali by karawany, nowe artefakty, jakies nowe zamki i jazda!

  3. #23
    Podczaszy Awatar Janek
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    771
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    35
    Otrzymał 35 podziękowań w 26 postach

    Re: Might & Magic: Heroes VI

    IMO zmiany z surowcami i rozwojem bohatera miały na celu zbalansowanie multiplayera i nie są takie złe (wreszcie prawie że najważniejszym elementem rozgrywki nie jest to jakie czary się w gildii wylosują). Mniej jest też uber-jednostek typu wampiry w poprzednich częściach.
    Natomiast jakoś wykonanie całości niestety nie poraża - lepiej mi się grało w King's Bounty / Wojownicza Księżniczka.

  4. #24
    Szambelan Awatar Kot
    Dołączył
    Jul 2011
    Postów
    3 071
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    13
    Otrzymał 15 podziękowań w 10 postach

    Re: Might & Magic: Heroes VI

    E tam multi...Gra jest przynajmniej ciekawsza
    A w dzikich hordach to się troche z nieumarłymi nie postarali,Arantirem sobie armie wskreszałem gdy oblegałem Flamschrein(czy jakos tak)

  5. #25
    Lena
    Gość

    Re: Might & Magic: Heroes VI

    Ok. Tydzień temu stałam się z ciekawości posiadaczką nowej części Heroesów. Z początku niektóre rzeczy mi nie pasowały. Przykład? Choćby opisywane już wcześniej miasto. Po pewnym czasie jednak idzie do tego przywyknąć. Wszystko jest uproszczone do granic możliwości. Ot przycisk rozbudowy, rekrutacji, tawerna... Plusem jest fakt, iż po rozbudowie, wygląd naszego miasta ulega zmianie. Kolejna ciekawostka (moim zdaniem bardzo przydatna). Opanowane miasto można przekształcić w swoje macierzyste, lub po prostu zniszczyć. Można więc grać spokojnie powiększając swą armię bez martwienia się o przymusową rozbudowę innej frakcji i kupowanie innych jednostek, aby utrzymać zamek.
    Kolejną rzeczą, do której się przyzwyczajam, jest drzewko umiejętności. Nauczona trzema częściami Heroesów, po osiągnięciu poziomu, czekałam na pojawienie się znanego już okienka z dwoma umiejętnościami do wyboru. I co? No i niestety nic z tych rzeczy. Aby ulepszyć bohatera, trzeba poszukać w jego panelu opcji doskonalenia. Tutaj jest jednak spory plus. Mamy do wyboru cały szereg nowych umiejętności. Już nie na "chybił trafił" jak kiedyś. Ciekawostką jest wprowadzenie ścieżki łez i ścieżki krwi, które ściśle wpływają na umiejętności bohatera.
    Spotkałam się w Internecie z krytyką zmniejszenia rodzajów surowców. Tutaj akurat stanę po stronie zwolenników. Jak często zdarzyło Wam się czekać po kilka tur na upragniony tygiel rtęci do rekrutacji Arcydiabła? Albo ile razy rozbudowa gildii magów kolidowała z rozbudową miasta lub kupowaniem jednostek? Tutaj problem się rozwiązuje.
    Przed premierą, szczycono się wprowadzeniem nowej frakcji - Świątyni. Z pozoru jednostki wydawały się być rodem z mangi. Tymczasem mamy do czynienia z całkiem dobrą, efektowną drużyną. Z moich obserwacji, wizualnie bliżej jej do baśniowych stworów aniżeli do wspomnianych już tworów rodem ze wschodu. Szkoda, że nie powiedziano więcej o pozostałych miastach. Do tej pory miałam okazję grać Przystanią i Nekropolią. O ile w tej pierwszej, zaskakujących postaci nie ma (co nie znaczy, że nie wprowadzono nowych "potworków"), o tyle w Nekropolii jednostki są wizualnie na bardzo, bardzo dobrym poziomie. Szczególnie przypadła mi do gustu nowa odsłona Wampira. Co prawda w "Trójce" wzorowany był trafnie na horrorach z lat dwudziestych i na tym polegał czar, ale "Szóstka" świetnie nadrabia tą zmianę. Nie ma już ataku z pazurów - jest miecz. I to całkiem dobrze władany miecz. Zapomniano również o małozasięgowym Zombie. Na jego miejsce zaoferowano nam Ghule, które sprawnie i szybko poruszają się po polu bitwy. Pozostawiono jakże lubiane przeze mnie Licze/Arcylicze, których o ile dobrze pamiętam, w "Czwórce" nie było.
    Ciekawym pomysłem jest możliwość transformacji Prządki Losu/Tkaczki Przeznaczenia, które teraz pełnią funkcję czempiona frakcji.
    Z pewnością cieszy mnie jedno - oddzielenie Nekropolii od Inferno, które tak bluźnierczo scalono w części czwartej.
    Póki co mam przyjemność przechodzić pierwszą po samouczku kampanię. Wykonana jest nadzwyczaj dobrze. Jest fabuła, jest syndrom następnej tury. Całość tworzy solidną historię. Pełną emocji, wyzwań i momentami żalu. Dialogi są wykonane na wysokim poziomie, co daje nam jeszcze większą przyjemność z gry.
    Jedyne, czego mi brakuje, to kursor z konikiem stojącym na tylnych nogach w momencie, gdy podnosimy coś z mapy Ale nie jest źle.

    Podsumowując. Nową część Heroesów obdarzam silnym 9/10

  6. #26
    Asuryan
    Gość

    Re: Might & Magic: Heroes VI

    Mi brakuje przede wszystkim frakcji z piątki. A dokładniej Academy, Sylvan, Dungeon, i Fortress. Chodzą co prawda plotki o tym że Academy pojawi się w DLC. Nie podoba się mi także ograniczenie ilości surowców oraz przejęcia kopalni dopiero po tym, jak opanuje się fort lub miasto odpowiedzialne za strefę kontroli danego terenu. Podoba się mi za to rozwój bohatera, ścieżka krwi i łez, broń rodowa. Na szczęście porodziłem sobie w końcu z usługą Conflux - wystarczyła zmiana modemu na nowszy. Gra offline bowiem dostarcza niestety tylko połowę przyjemności, nawet gdy chodzi o single player, co też uważam za błąd.

    Ogólnie oceniam tą część na 7/10, a w trybie offline tylko na 5/10.

  7. #27
    Lena
    Gość

    Re: Might & Magic: Heroes VI

    Zastanawiam się czy z pozostałymi frakcjami nie będzie jak w przypadku "Piątki", gdzie poprzez chociażby "Dzikie Hordy", otrzymaliśmy kolejne miasto. Zapewne taki zabieg marketingowy.
    Z kopalniami trochę racja - nie można już powoli wykańczać wroga, odcinając go od zasobów. Ach i zapomniałam o jednej rzeczy, której dziś uświadczyłam, a która bardzo mi się spodobała. Podróż łodzią nie zajmuje już tyle czasu. Można jednego dnia wsiąść na łódź, przepłynąć kawałek, wysiąść i jeszcze pochodzić po lądzie. Nie kojarzę, czy było tak w poprzedniej części, ale to naprawdę fajne ułatwienie.

  8. #28
    Holy Father Awatar Volomir
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    3 433
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    173
    Otrzymał 265 podziękowań w 166 postach

    Re: Might & Magic: Heroes VI

    Przykład? Choćby opisywane już wcześniej miasto. Po pewnym czasie jednak idzie do tego przywyknąć. Wszystko jest uproszczone do granic możliwości. Ot przycisk rozbudowy, rekrutacji, tawerna... Plusem jest fakt, iż po rozbudowie, wygląd naszego miasta ulega zmianie.
    Detal, ale irytujacy szczegolnie, ze wplywa negatywnie na klimat.


    Opanowane miasto można przekształcić w swoje macierzyste, lub po prostu zniszczyć. Można więc grać spokojnie powiększając swą armię bez martwienia się o przymusową rozbudowę innej frakcji i kupowanie innych jednostek, aby utrzymać zamek.
    Wypaczenie rozgrywki! I to jest niewybaczalne! W Herosach zawsze trzeba bylo sie natrudzic i zdobycie zamku, nawet posiadajac swietnie zaplecze finansowe, nie przynosilo ulgi. Ba! Trzeba bylo sie natrudzic, zeby je obronic, a czesto dbac przez parenascie kolejek, zanim odzyska sile i zacznie sie samo bronic. A teraz co? Wpadasz, wybijasz, przeksztalczasz i jest super:/ dzieki!

    Kolejną rzeczą, do której się przyzwyczajam, jest drzewko umiejętności. Nauczona trzema częściami Heroesów, po osiągnięciu poziomu, czekałam na pojawienie się znanego już okienka z dwoma umiejętnościami do wyboru. I co? No i niestety nic z tych rzeczy. Aby ulepszyć bohatera, trzeba poszukać w jego panelu opcji doskonalenia. Tutaj jest jednak spory plus. Mamy do wyboru cały szereg nowych umiejętności. Już nie na "chybił trafił" jak kiedyś. Ciekawostką jest wprowadzenie ścieżki łez i ścieżki krwi, które ściśle wpływają na umiejętności bohatera.
    Kolejny minus! Losowosc Heroesa byla ok, ale miala tak na prawde marginalny wplyw na rozgrywke, bo jak sie troche pokombinowalo, to spokojnie mozna bylo uzyskac bohaterem to co sie chciala (ewentualnie bez 1 góóóóóóra 2 umiejetnosci mniej przydatnych). Teraz te umiejetnosci sa jakies bez polotu, wszystkich bohaterow budowalem wedlug jednego schematu. Jednym slowem wielka nuda.

    Spotkałam się w Internecie z krytyką zmniejszenia rodzajów surowców. Tutaj akurat stanę po stronie zwolenników. Jak często zdarzyło Wam się czekać po kilka tur na upragniony tygiel rtęci do rekrutacji Arcydiabła? Albo ile razy rozbudowa gildii magów kolidowała z rozbudową miasta lub kupowaniem jednostek? Tutaj problem się rozwiązuje.
    Bogowie! Leno! To nie byl problem! To sprawialo, ze trzeba bylo kombinowac, ciulac dokonywac trudnych wyborow, szukac surowcow, wymieniac je i KOMBINOWAC! Teraz tego brak i to jest tragedia! Inna sprawa jest, ze budynki sa drogie, wiec szybka rozbudowa nawet z jednym surowcem nam nie grozi. No ale czy tylko o to chodzi?

    Przed premierą, szczycono się wprowadzeniem nowej frakcji - Świątyni. Z pozoru jednostki wydawały się być rodem z mangi. Tymczasem mamy do czynienia z całkiem dobrą, efektowną drużyną. Z moich obserwacji, wizualnie bliżej jej do baśniowych stworów aniżeli do wspomnianych już tworów rodem ze wschodu.
    Generalnie ten nowy zamek mnie ani nie ziebi ani nie parzy. Pare jednostek fajnych, pare mniej i tyle. Jendakze zamek ten ma wielki minus jak pozostale...

    Do tej pory miałam okazję grać Przystanią i Nekropolią. O ile w tej pierwszej, zaskakujących postaci nie ma (co nie znaczy, że nie wprowadzono nowych "potworków"), o tyle w Nekropolii jednostki są wizualnie na bardzo, bardzo dobrym poziomie. Szczególnie przypadła mi do gustu nowa odsłona Wampira. Co prawda w "Trójce" wzorowany był trafnie na horrorach z lat dwudziestych i na tym polegał czar, ale "Szóstka" świetnie nadrabia tą zmianę. Nie ma już ataku z pazurów - jest miecz. I to całkiem dobrze władany miecz. Zapomniano również o małozasięgowym Zombie. Na jego miejsce zaoferowano nam Ghule, które sprawnie i szybko poruszają się po polu bitwy. Pozostawiono jakże lubiane przeze mnie Licze/Arcylicze, których o ile dobrze pamiętam, w "Czwórce" nie było.
    Jednostki sa strasznie bezplciowe! Malo charakterystyczne, nudne i zle wykonane. Do tego czesto mam problem z rozpoznaniem, ktora wersja to ta ulepszona:/ Najczesciej sa tylko przemalowane! Przytoczone wampiry wygladaja jak hmm... nie wiem jak co:/ Jakby nie byly podpisane to bym nie wiedzial ze to wampiry. Gdzie im do tych z 3, albo nawet swietnych, humorystycznych z 4? Tragedia, pospolitosci i zero wyobrazni.

    Zeby nie bylo, nie jestem fanatykiem 3! Gralem we wszystkie czesci, sporo czasu poswiecilem z 1&2, 3 uwazam za jedna z najlepszych gier tak w ogole. Z drugiej strony swietnie bawilem sie takze z 4! No i co pewien czas wracam do nienajgorszej 5! Ale to co zaserwowali nam w 6 to po prostu jest smieszne! Mam wrazenie ze to porstacka gra na konsole, uproszczona do bólu, zeby amerykanski nastolatek, czasem sie nie pogóbil na ekranie:/ Policzek w twarz dla sredniowymagajacego odbiorcy.
    I tak:
    heroes 8/10
    heroes 2 9/10
    heroes 3 11/10
    heroes 4 7.5/10
    heroes 5 7/10
    heroes 6 5/10
    Powiem jeszcze jedno, boli mnie, ze tak slaba gra jest sygnowana marka Heroesów szczegolnie, ze z z ta zacna seria ma bardzo malo wspolnego.

  9. #29
    Asuryan
    Gość

    Re: Might & Magic: Heroes VI

    Cytat Zamieszczone przez Volomir
    Wypaczenie rozgrywki! I to jest niewybaczalne! W Herosach zawsze trzeba bylo sie natrudzic i zdobycie zamku, nawet posiadajac swietnie zaplecze finansowe, nie przynosilo ulgi. Ba! Trzeba bylo sie natrudzic, zeby je obronic, a czesto dbac przez parenascie kolejek, zanim odzyska sile i zacznie sie samo bronic. A teraz co? Wpadasz, wybijasz, przeksztalczasz i jest super:/ dzieki!
    Dokładnie, tym bardziej że w 6 można w jednym zamku wykupić siły z wszystkich posiadanych włości... Tak bez czekania na karawany - jakimiś magicznymi ukrytymi teleportami :/ Rozgrywka przez takie uproszczenia tylko cierpi...

  10. #30
    Lena
    Gość

    Re: Might & Magic: Heroes VI

    Cytat Zamieszczone przez Volomir
    Malo charakterystyczne, nudne i zle wykonane. Do tego czesto mam problem z rozpoznaniem, ktora wersja to ta ulepszona:/
    To akurat kulało we wszystkich częściach. Gdyby nie widok jednostek w slotach, nie dostrzegłbyś wielkich różnic na polu bitwy.
    Cytat Zamieszczone przez Volomir
    Wypaczenie rozgrywki! I to jest niewybaczalne! W Herosach zawsze trzeba bylo sie natrudzic i zdobycie zamku, nawet posiadajac swietnie zaplecze finansowe, nie przynosilo ulgi. Ba! Trzeba bylo sie natrudzic, zeby je obronic, a czesto dbac przez parenascie kolejek, zanim odzyska sile i zacznie sie samo bronic. A teraz co? Wpadasz, wybijasz, przeksztalczasz i jest super:/ dzieki!
    Nadal można tak robić - przekształcanie miasta nie jest przymusowe. Moim zdaniem możliwość przebudowy jest mądrą możliwością. Dlaczego jako potężny bohater/władca nie umielibyśmy tego robić?

    Cytat Zamieszczone przez Volomir
    Detal, ale irytujacy szczegolnie, ze wplywa negatywnie na klimat
    Trochę konserwatywne podejście z tym klimatem Wolę taki uproszczony widok niż ten, który zaserwowali nam w piątej części.
    Prawda jest taka, że twórcy próbują odrobinę odmienić grę. Gdyby tego nie robili, zarzucano by im wtórność, a gdy to robią, krytykuje się ich za innowacje.
    Z tego co pamiętam, "czwórka" była bardzo potępiana po premierze ze względu na wprowadzone zmiany. Czas pokazał, że w kolejnych częściach znów było inaczej. Jestem więc skłonna powiedzieć, że VII będzie cechowała się kolejnymi przemianami. Może nawet wróci tradycyjny widok miasta?

    Zdaję sobie jednak sprawę, że od nowych Heroesów mogę wymagać mniej niż Wy. Z prostego faktu - gram dla zabicia czasu, hedonistycznej rozrywki i ta prostota mi na rękę. Z czasem zaczęłam woleć pykanie na mapce od kombinowania (od którego nie stroniłam grając ze znajomymi w Heroesów 3 w latach ich świetności). W ogóle nie przepadam za strategiami w czystej postaci. Zwyczajnie, po "babsku" nudzi mnie to. Dlatego chętniej sięgam po "Wiedźmina", który oferuje innego rodzaju rozgrywkę i humor.
    Myślę, że problemem stało się to, że Heroesi z biegiem czasu odeszli od tradycyjnej formuły i bardziej skłonili się ku nowemu nurtowi gier, co tu dużo mówić, przeznaczonych dla innego pokolenia. Dlatego jest bardziej kolorowo, prosto. Obawiam się, że wychowaliśmy się na innych grach. A coraz nowsze ich wydania pod presją nowinek i rozszerzania wymagań sprzętowych stają się tym, czym się stają.
    Tak po cichu mogę się przyznać, że zrobiło mi się przykro widząc screeny z trzeciej części gry Max Payne. Jako konserwatywna fanka oczekiwałabym osadzenia jej w grafice, klimacie i wszystkim innym, rodem z "dwójki". No, ale czas już przywyknąć, że wszystko się zmienia...

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •