Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 46

Wątek: Shogun 2 - CTD

  1. #1
    Łowczy
    Dołączył
    May 2010
    Postów
    104
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    [Rozwiązane] Shogun 2 Total war - czarny ekram???

    Gra mi się zawiesiła i wyskoczył czarny ekran podczas rozgrywania samouczka bitewnego dla średnio-zaawansowanych, i zmusza mnie to do restartu. Nie wiem czy inni też tak mają. To na pewno nie jest wina mojego komputera, mam konfiguracje sprzętową lepszą niż jest to wymagane.

  2. #2
    Ensis
    Gość

    Re: Shogun 2 Total war - czarny ekram???

    Na pewno to wina twojego kompa bo innym wszytko działa. Zrób synchronizację gry i nie wpadaj w panikę. Jak się to będzie często powtarzać dopiero napisz.

  3. #3
    Chłop
    Dołączył
    Mar 2011
    Postów
    4
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Shogun 2 Total war - czarny ekram???

    Też tak miewam od czasu do czasu. To nie kwestia shogun-a jako takiego, tylko tego że zmusza moją karte ATi 5870 do wiekszego wysiłku i w rezultacie do pojawienia się tego problemu. Osobiscie podejrzewam najnowsze drivery od ati lub zasilacz nie wyrabiajacy przy maksymalnym obciazeniu karty graficznej.

    Jeśli po wystąpieniu problemu monitor przechodzi u Ciebie w stan spoczynku bo nie widzi kompa to masz ten sam problem co ja.

  4. #4
    Łowczy
    Dołączył
    May 2010
    Postów
    104
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Shogun 2 Total war - czarny ekram???

    Jak sobie z tym poradzić, już któryś raz się to dzieje.
    Mój komputer jest całkiem całkiem

    Nie wiem czemu to się dzieje

  5. #5
    Chłop
    Dołączył
    Mar 2011
    Postów
    4
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Shogun 2 Total war - czarny ekram???

    Ja obnizylem taktowanie GPU o 10 i wczoraj przez 4.5h grania juz nie zanotowalem "black screen issue". Dzis zainstaluje mocniejszy zasilacz i wroce do orginalnych ustawien taktowania. Dam znac co wyjdzie.

  6. #6
    Łowczy
    Dołączył
    May 2010
    Postów
    104
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Shogun 2 Total war - czarny ekram???

    Cytat Zamieszczone przez stormlake
    Ja obnizylem taktowanie GPU o 10 i wczoraj przez 4.5h grania juz nie zanotowalem "black screen issue". Dzis zainstaluje mocniejszy zasilacz i wroce do orginalnych ustawien taktowania. Dam znac co wyjdzie.
    chciałbym wiedzieć jak to zrobiłeś. Czy można to zrobić na NVIDIA GeForce 9800 GT?

  7. #7
    Chłop
    Dołączył
    Mar 2011
    Postów
    4
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Shogun 2 Total war - czarny ekram???

    Cytat Zamieszczone przez pawelk198604
    Cytat Zamieszczone przez stormlake
    Ja obnizylem taktowanie GPU o 10 i wczoraj przez 4.5h grania juz nie zanotowalem "black screen issue". Dzis zainstaluje mocniejszy zasilacz i wroce do orginalnych ustawien taktowania. Dam znac co wyjdzie.
    chciałbym wiedzieć jak to zrobiłeś. Czy można to zrobić na NVIDIA GeForce 9800 GT?
    W sterownikach ati to jest proste, wchodzisz do zakładki "performance" zaznaczasz "enable overclocking" i suwasz suwakiem.

    Odpowiadajc bezposrednio na pytanie to TAK da się to zrobić na NVIDIA GeForce 9800 GT.
    Nie chce cię wprowadzac w jednak w błąd co do metod wiec musisz sam poszperać w goggle, ostatni raz karte od nich mialem 3 lata temu i wtedy trza bylo używac dodtakowego programiku, bo sterowniki tego nie umożliwialy, latwy do znaleszenia w google, cos o nazwie nTune.

    Podumowoujac moje doświadczenia, tak jak zgadywałem wczesniej u mnie brakowalo mocy w krytycznych momentach na polu bitwy i karta się wyłaczała (jakis system bezpieczeństwa w GPU).
    Po wymianie zasilacza na mocniejszy Shogun 2 dziala bezproblemowo. Gram z jednostkami o podwojonym skladzie (np. odzial chlopow ma liczebnosc 400, smurajów 320) najwieksze starcie jakie zaliczylem to obrona zamku po 12000 po kazdej stronie, gra działa płynnie bez wiekszych zgrzytów.

  8. #8
    Wojski
    Dołączył
    Feb 2011
    Postów
    50
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Ekran wczytywania po bitwach

    Witam, mam następujący problem: co jakiś czas zawiesza mi się wczytywanie mapy kampani po stoczonej bitwie - pasek postępu miga na jakiś 30% i nic się nie dzieje. jest to irytujące bo niektórych bitwe nie da się wygrac z automatu. Czy ktoś ma podobny problem lub lepiej - wie co mozna z tym zrobić?
    Veni, vidi, vici

  9. #9
    Chłop
    Dołączył
    Nov 2010
    Postów
    4
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Ekran wczytywania po bitwach

    We właściwościach gry jest opcja: Sprawdź spójność plików gry... mi pomogło na coś innego ale też związanego z wczytywaniem. Powinno pomóc.

  10. #10
    Łowczy
    Dołączył
    Jan 2010
    Postów
    122
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 1 podziękowanie w 1 poście

    Re: Ekran wczytywania po bitwach

    mam to samo po tym najnowszym patchu tyle, że w multi, a "Sprawdź spójność plików gry" nic nie pomaga.

Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. CO-OP TW: Shogun 2
    By Maslosky in forum Shogun II
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 07-12-2013, 09:08
  2. Shogun 2: All In One Mod
    By Ensis in forum Mody wszelakie
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 06-04-2011, 06:35
  3. Shogun PL
    By Gajush in forum Shogun & Mongol Invasion
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 05-03-2010, 10:54

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •