Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: Rzymianie się na mnie uwzięli! (gra Kartaginą)

  1. #1
    Stolnik Awatar HellVard
    Dołączył
    Jul 2010
    Postów
    1 156
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    95
    Otrzymał 158 podziękowań w 102 postach

    Rzymianie się na mnie uwzięli! (gra Kartaginą)

    Witam wszystkich. Czy ktoś może mi powiedzieć o co chodzi, bo ja tu od zmysłów odchodzę! Zainstalowałem sobie romka. Włączyłem kampanię Kartaginą, na vh/vh. Chciałem zrobić mały eksperyment. W Caralis i Lilybajon zabrałem cały garnizon i zburzyłem budynki, aby osada się zbuntowała. Zrobiłem tak dlatego, by nie mieć od razu wojny z Rzymem, tylko najpierw szybko uporać się z Numidią, potem z Hiszpanią i w międzyczasie flotą uniemożliwiać ewentualną inwazję na Afrykę. Gdy oblegałem Cyrtę, koło Tapsus władowali mi się Brutusowie. O co co chodzi? Za KAŻDYM razem gdy grałem, zaczynali oni od ekspansji na Grecję. Nic to, zaczynamy jeszcze raz. Zrobiłem wszystko tak, jak poprzednio i znowu przypłynęli. Za trzecim razem wyłączyłem mgłę wojny. Okazało się, że od początku gry ładują wojsko na statki i od razu zapierniczają do Afryki! Jeśli od początku buduję flotę, to mam za mało gotówki, by rozbudowywać gospodarkę, a jeśli nie mam przynajmniej jednego okrętu więcej, to za każdym razem przegrywam. Po turze czy dwóch, Juliusze zamiast zwyczajowo wziąć się za Caralis, przypłynęli na Baleary. WTF?! A grając bez pozbywania się tych prowincji, zdobywam Sycylię i jakoś się tam bronię, ale prędzej czy później Hiszpania i Numidia oczywiście mnie zaatakują, a mam za mało wojska, by walczyć na tyle frontów. Pomożecie towarzysze?

  2. #2
    Podkomorzy
    Dołączył
    Sep 2009
    Lokalizacja
    Poznań
    Postów
    1 833
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Rzymianie się na mnie uwzięli! (gra Kartaginą)

    To dlatego, że AI rodów rzymskich na zapisane by jak najszybciej rozwalać się w konkretnych kierunkach.
    Atak Brutusów na Grecję, Juliuszów na Korsykę i Galię oraz Scypionów na Sycylię i Afrykę jest 100%-owym pewnikiem.

    A.K.A. Askorti

  3. #3
    Szambelan Awatar Araven
    Dołączył
    Jan 2011
    Postów
    11 935
    Tournaments Joined
    2
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    402
    Otrzymał 276 podziękowań w 234 postach

    Re: Rzymianie się na mnie uwzięli! (gra Kartaginą)

    No racja ale Helvard napisał, że w Afryce napadają go Brutusowie a nie Scypionowie. Generalnie Ai ma też zaprogramowane by szybciej atakoważ człowieka. Pozdrawiam.

  4. #4
    Maharbal
    Gość

    Re: Rzymianie się na mnie uwzięli! (gra Kartaginą)

    Polecam poradnik grania Kartaginą, zrobiony przez Leonidasa z |-TAoW-|, tutaj link: viewtopic.php?f=35&t=2684

  5. #5
    Stolnik Awatar HellVard
    Dołączył
    Jul 2010
    Postów
    1 156
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    95
    Otrzymał 158 podziękowań w 102 postach

    Re: Rzymianie się na mnie uwzięli! (gra Kartaginą)

    No, początek był ciężki, ale jakoś przetrzymałem Dwie armie Brutusów zniszczyłem oddziałem składającym się z samych generałów i jednego oddziału słoni, w międzyczasie udało mi się rozbić Numidię. Dzięki temu miałem kasę na budowę floty, i zatopiłem brutkom 3 naprawdę niezłe armie Odzyskałem Caralis, zająłem prawie całą Hiszpanię całą zachodnią Afrykę tylko podstawowymi jednostkami (iberyjska piechota i jazda z okrągłymi tarczami) + generałowie i najemni procarze. Teraz planuję inwazję na Italię i pozbycie się Brutusów i Scypionów. Jedyne, czego mi brak w Kartaginie, to brak jakiejkolwiek ciężkiej piechoty

  6. #6
    Chłop
    Dołączył
    May 2011
    Lokalizacja
    ŁDZ
    Postów
    36
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Rzymianie się na mnie uwzięli! (gra Kartaginą)

    Cytat Zamieszczone przez HellVard
    Jedyne, czego mi brak w Kartaginie, to brak jakiejkolwiek ciężkiej piechoty
    Brak cięzkiej piechoty Polecam stronke z wszystkimi nacjami i ich jednostkami - http://www.g-unleashed.com/index.php?cat=34&pid=357 , przecież masz tam chociązby święty zastęp , co do dziwnego zachowaniarodów rzymskich - gdy grasz kampanie na very hard wszyscy na ciebie jadą , ja gram teraz Germanami i od razu mam wojnę z Brytanią i Galią za to podpisałem przymierze ze Scypionami,Senatem i Macedonią 8-) , oczywiście do momentu kiedy będe z nimi graniczył

  7. #7
    Maharbal
    Gość

    Re: Rzymianie się na mnie uwzięli! (gra Kartaginą)

    Jemu chyba chodziło, że na początku nie ma. I faktycznie, pierwsza dobra piechota w Kartaginie to dopiero piechota punicka-włócznicy libijscy są średni, tacy ani dobrzy ani źli. Rzecz w tym, że na początku wystarczy do walki sama jazda

Podobne wątki

  1. Gra Kartaginą
    By adi in forum Jak grać (porady odnośnie frakcji)
    Odpowiedzi: 102
    Ostatni post / autor: 11-11-2017, 17:41
  2. Co o mnie myslisz ?
    By Andzia in forum Nasi Forumowicze
    Odpowiedzi: 414
    Ostatni post / autor: 01-03-2015, 19:26
  3. Kartagina
    By Markus in forum Rome KO II
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 16-02-2014, 14:41
  4. Okradli mnie
    By Trias in forum Archiwum Tawerny
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 29-07-2010, 13:44
  5. mam pytanie ?dlaczego mnie wywala jak walczę z tatarami
    By rekinescu in forum Podzamcze (MTW II, Kingdoms - pomoc techniczna)
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 03-12-2009, 19:17

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •