Strona 9 z 9 PierwszyPierwszy ... 789
Pokaż wyniki od 81 do 85 z 85

Wątek: Ataki w Norwegii

  1. #81
    Podkomorzy Awatar Herod
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    1 889
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    5
    Otrzymał 5 podziękowań w 4 postach

    Re: Ataki w Norwegii

    Cytat Zamieszczone przez Witia
    Jak ktoś przez całe życie jeździ Ferrari po autostradach i nagle przerzucisz go na ruskie ziemianki i dasz trabanta, będzie czuł dyskomfort. Prawda ?
    Dokładnie, jak wspominałem:
    Być może taki Norweg jak słyszy iż ma pójść na 21 lat do więzienia w Norwegii to płacze po nocach i wzywa mamusię niczym Pers na widok swego biczowanego (osobno) ubrania.
    Bo to inna mentalność, inny poziom życia. Ale raz iż w kraju pojawili się imigranci, którzy to mają inną mentalność i żyli w innych warunkach i nie są święci, co komplikuje sprawę. Dwa - na Breviku nie wywarło to wrażenia ani wcześniej, ani później.

    Osobiście ja nie miałbym wielkich oporów przed przeniesieniem się do takiego wiezienia. Podejrzewam (może bez podstaw) iż taki typowy Somalijczyk, ktoś z krajów byłego (dalszego) ZSRR czy innych ubogich ziem za życie do końca istnienia na ziemi wyrżnąłby całe Oslo.
    A ludzie emigrują... np. Słowianie Wschodni do nas, którym grzecznie dajemy azyl, którym płacimy z tego tytułu i którzy śmieją się nam w twarz, gdy popełnią przestępstwo i grozi im nasze polskie więzienie. Mnie to osobiście irytuję i smuci, bo sam byłem czegoś takiego świadkiem.

  2. #82
    Podstoli
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    z miasta Łodzi, gdzie bieganie psom szkodzi
    Postów
    355
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 2 podziękowań w 2 postach

    Re: Ataki w Norwegii

    To, że kary będą drakońskie, a warunki w więzieniach nieludzkie nie sprawi, że przestępcy zamienią się w potulne owieczki. Sprawców najcięższych zbrodni (mordercy-recydywiści, psychopaci pokroju Breivika) nie zatrzyma perspektywa długiej odsiadki w złych warunkach, nie bądźcie śmieszni. Systemu kar w Norwegii nie należy oceniać w oderwaniu od kontekstu - jest to jeden z elementów polityki kryminologicznej konsekwentnie i z sukcesami realizowanej w krajach skandynawskich. W tamtejszych realiach funkcjonuje ona bardzo dobrze, bo narody nordyckie to małe i bogate społeczności. U nas, w prawie 40mln kraju o dużym rozwarstwieniu społecznym taka polityka nie sprawdziłaby się.

    Zupełnie inną sprawą jest kara śmierci - osobiście uważam, że powinna być przywrócona i stosowana właśnie wobec sprawców najcięższych zbrodni - recydywistów - pozbawionych szans na resocjalizację - stwarzających zagrożenie dla społeczeństwa. Ale to temat na inną dyskusje
    "Wobec każdej sprawy mam jedno zdanie rano, drugie około południa, a wieczorem... och, wieczorem nie mam żadnego zdania" - Talleyrand

  3. #83
    Podkomorzy Awatar Herod
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    1 889
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    5
    Otrzymał 5 podziękowań w 4 postach

    Re: Ataki w Norwegii

    To, że kary będą drakońskie, a warunki w więzieniach nieludzkie nie sprawi, że przestępcy zamienią się w potulne owieczki. Sprawców najcięższych zbrodni (mordercy-recydywiści, psychopaci pokroju Breivika) nie zatrzyma perspektywa długiej odsiadki w złych warunkach, nie bądźcie śmieszni.
    Ale takie warunki mogą elegancko wykończyć naszych milusińskich morderców-recydywistów i psychopatów. Pamiętajmy też o imigrantach (jest ich coraz więcej) - Kraje Skandynawskie dzisiaj to nie kraje Skandynawskie 20-40 lat temu, gdy np. zniesiono kraje śmierci, a tam mieszkali sami swoi i było fajnie. No i w końcu mamy jeszcze innych przestępców.
    Uważam iż albo trzeba utrudnić imigrantom przybywanie (może niesubiektywnie, ale skasowałbym azyl) do danego kraju, albo doprowadzić do zrównania standardów więzień, żeby taki Białorusin, Ukrainiec u nas (zwłaszcza u nas) czy Arab w Norwegii nie śmiał się karze prosto w pysk.
    Zupełnie inną sprawą jest kara śmierci - osobiście uważam, że powinna być przywrócona i stosowana właśnie wobec sprawców najcięższych zbrodni - recydywistów - pozbawionych szans na resocjalizację - stwarzających zagrożenie dla społeczeństwa. Ale to temat na inną dyskusje
    Na widły ich!

  4. #84
    Szambelan
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    ביאַליסטאָק
    Postów
    2 238
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    2
    Otrzymał 2 podziękowań w 2 postach

    Re: Ataki w Norwegii

    hehe dobry komentarz mi wpadl w oko i chyba swietnie oddaje klimat:

    ''Po Smoleńsku mieliśmy wysyp ekspertów od lotnictwa i katastrof, teraz mamy wysyp ekspertów od prawa karnego, jego stosowania, skuteczności i sposobów zapewnienia bezpieczeństwa społeczeństwu. Polak potrafi - zawsze wie lepiej.''

  5. #85
    Podkomorzy Awatar Herod
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    1 889
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    5
    Otrzymał 5 podziękowań w 4 postach

    Re: Ataki w Norwegii

    Każdy mówi za siebie...
    Ja po prostu boję się o własny łeb, a konkretnie iż ktoś ten łeb uwali (bardzo lubię swoją głowę... jestem do niej przywiązany od dzieciństwa), a potem będzie się śmiał. Akurat zdarzyła się okazja to dziele się swoimi spostrzeżeniami i uwagami. Skoro wiesz lepiej - moje gratulacje, możesz się podzielić dla dobra ludzkości, a nie drwić z niewesołej sytuacji (może jesteś hydra lub Cerber to ci nie zależy). Polak potrafi - zawsze wie lepiej.

    Ps. Lepszy chwilowy wysyp ekspertów niż olanie całej sprawy. A Smoleńskiem się nie interesowałem, bo nie boję się iż Tu-154 spadnie na mój łeb, ani też zupełnie nie znałem faktów (oprócz tego iż samolot miał swe lata, psuł się i rozbił się w Rosji, a mój sąsiad skończył we fragmentach)



    Edit: Ciekawostka taka... widły i pochodnie mile widziane.
    http://www.newsweek.pl/artykuly/sekc...eivika,80200,1

    Darz bór! Spuścić Komorowskiego!

Strona 9 z 9 PierwszyPierwszy ... 789

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •