Strona 3 z 9 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 85

Wątek: Ataki w Norwegii

  1. #21
    Holy Father Awatar Volomir
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    3 433
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    173
    Otrzymał 265 podziękowań w 166 postach

    Re: Ataki w Norwegii

    Komunizm i realny socjalizm, bo o nich mowa, były największą zbrodnią przeciwko ludzkości - nikt się z tym nie kłóci.
    Problem polega jednak na tym, że w przypadku ideologi komunistycznej ateizm nie był jej źródłem, tylko skutkiem. Ateizm w naturalny sposób wpasowywał się w koncepcje czerwonych. Idealny komunista był ateistą na potrzeby ideologii. Nie odwrotnie. Tak więc nie rozumiem sensu mówienia, że zbrodnie komunistów należy przypisać ateizmowi. To jest odwracanie uwagi od realiów. Komunista nie zabijał w imię ateizmu, tylko komunizmu. Dla porównania, średniowieczne katole-czubki inkwizytorzy/krzyżowcy/etc, zabijali DLA RELIGI. Dla swojego boga. Jest różnica i to znaczna.

    Prosiłbym o wskazanie mi wojny i zbrodni motywowanych ateizmem bezpośrednio, a nie tak dalece pośrednio jak sugerujesz. Idąc Twoim tokiem rozumowania możnaby stwierdzić, że większość zbrodni i przestępstw w Polsce jest motywowana religią katolicką, bo większość Polaków deklaruje się jako katolicy. Ma to sens ? Nie ma.
    Pelna zgoda z Witia Nikt nie mordowal w imie ateizmu. To bzdurne demonizowanie ateizmu nie majace oparcia w faktach. Zreszta, nie ma sensu sie tu uzewnetrzniac, Witia to jasno i klarownie przedstawil.

  2. #22
    Cześnik
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Katowice
    Postów
    324
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Ataki w Norwegii

    Problem polega jednak na tym, że w przypadku ideologi komunistycznej ateizm nie był jej źródłem, tylko skutkiem. Ateizm w naturalny sposób wpasowywał się w koncepcje czerwonych. Idealny komunista był ateistą na potrzeby ideologii. Nie odwrotnie
    Moja wypowiedź wskazywała na to, że niesprawiedliwym jest uznawanie katolicyzmu jako jednego z głównych źródeł zła na tej ziemi (obok konserwatyzmu) kiedy za większością zła wyrządzonego w 20 wieku stali ludzie o poglądach lewicowych będących ateistami. Zgodzę się, że sam ateizm nie był powodem dokonania tych zbrodni tak samo jak sądzę, że wydarzenia w Norwegi nie są inspirowane Chrześcijaństwem. Glaca co do tego drugiego przypadku jednak myśli inaczej.

    . Dla porównania, średniowieczne katole-czubki inkwizytorzy/krzyżowcy/etc, zabijali DLA RELIGI.
    W kwestii inkwizycji (zwłaszcza słynnej Hiszpańskiej) jak i wypraw krzyżowych to polecam przeczytanie pierwszego lepszego opracowanie na ten temat by się przekonać jak często wiara wykorzystywana była w gierkach politycznych.

    większość zbrodni i przestępstw w Polsce jest motywowana religią katolicką, bo większość Polaków deklaruje się jako katolicy
    Jeśli katolicyzm zakładał by "zbrodnie i przestępstwa" jako jedno z podstaw swojej ideologi to czemu nie

  3. #23
    Podkomorzy Awatar Dagorad
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    1 877
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    5
    Otrzymał 87 podziękowań w 65 postach

    Re: Ataki w Norwegii

    Fakt że jest on chrześcijaninem i rasistą nie znaczy też że mordował w imię Trójcy Świętej/Kościoła równie dobrze może on traktować swoją wiarę jak spora część ludzi czyli element tradycji. Poza tym przecież on nie wymordował muzułmanów.

    No ale cóż. Konserwa to konserwa. Myślenia mało, kompleksów dużo.
    Jest zatwardziałym konserwą ponieważ ma taki wpis na facebooku? Można tam ustawić status neonazista? Poza tym to chyba nie temat na takie tandetne prowokacje względem konserwatystów.

  4. #24
    Podkomorzy Awatar Zakapior-san
    Dołączył
    Sep 2009
    Lokalizacja
    dzikie Bieszczady
    Postów
    1 891
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    21
    Otrzymał 33 podziękowań w 17 postach

    Re: Ataki w Norwegii

    Konserwa to konserwa. Myślenia mało, kompleksów dużo.
    Czyli pakujemy wszystkich do jednego wora i pod lód. Dla dobra ludu pracującego miast i wsi oczywiście.
    Ja myślę, że mogę się mylić.
    No to ciekawe czy z tym zafiksowaniem wszystkich konserwatystów do "zakompleksionych i bezrozumnych" przyznasz się do błędu
    To, że ofiary zostają uznane za ofiary na tle politycznym rozumie się samo przez się.
    Słowo klucz: ZOSTAJĄ UZNANE.
    Skrajny prawicowiec likwiduje ( to dobre słowo - likwiduje ) ludzi o innych poglądach, przeciwników politycznych z ugrupowania trzymającego władzę w państwie. Nie wiem co dziwnego jest w moim komentarzu tej sytuacji.
    Jak to co jest dziwnego? Skąd wiesz że był to skrajny prawicowiec? Nie dopisuj sobie rozwiązań pod własną ideologię przez to co ktoś znalazł na profilu z fejsa LOL :shock:
    Druga sprawa- jak to likwiduje ludzi z ugrupowania trzymającego władzę w państwie? To tam padli tylko partyjni? Pytał się przed strzałęm każdego o legitkę?
    Elrond już na ten temat napisał- jeśli koleś kumplowałsię z neonazistami to był skrajnym socjalistą a nie prawicowcem. Za parę dni powinno być wszystko jasne, na razie go jeszcze dobrze nie przesłuchali.
    Problem polega jednak na tym, że w przypadku ideologi komunistycznej ateizm nie był jej źródłem, tylko skutkiem.
    Ateizm był podstawą komunizmu tak samo jak idea walki klas. Jakakolwiek religia była dla komuchów ostoją feudalizmu, mieli zwalczać religie jednocześnie z likwidacją wrogów ludu, kułaków, imperialistów i burżujów.
    Dla porównania, średniowieczne katole-czubki inkwizytorzy/krzyżowcy/etc, zabijali DLA RELIGI.
    Z krzyżowcami było tak, że religia miała tylko wymiar propagandowy, tak naprawdę jak zwykle chodziło o kasę i władzę. Tylko lewacy o tym zapomnieli (?) i wszędzie się rozpisują o czynniku religijnym jako kluczowym.
    Prosiłbym o wskazanie mi wojny i zbrodni motywowanych ateizmem bezpośrednio, a nie tak dalece pośrednio jak sugerujesz.
    Podaj mi chociaż jedną wojnę która toczyła się TYLKO I WYŁĄCZNIE dla religii :roll: Nie znajdziesz, z ateizmem też się nie znajdzie. Z tym że ateizm był pośrednio przyczyną masakry jaką zrobili Hitler i Stalin- największej masakry w dziejach.

  5. #25
    Stolnik
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Wrocław
    Postów
    1 220
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 2 podziękowań w 2 postach

    Re: Ataki w Norwegii

    Cytat Zamieszczone przez Witia
    No ale cóż. Konserwa to konserwa. Myślenia mało, kompleksów dużo.
    Nie wiem, jak można na to patrzeć z tej perspektywy? Przecież jak ktoś robi coś takiego, to jest czubkiem do tego stopnia, że każda ideologia w jego głowie jest niebezpieczna. Ktoś zabija kilkudziesięciu ludzi przez konserwatywne kompleksy? Nie, jest po prostu po%#bany. Równie dobrze za młodu mógł wpaść w inną rodzinę i ten zamach zrobić w imię Allacha.
    Sprawa wolności jest sprawą nazbyt poważną, aby oddawać ją w ręce wzburzonej gawiedzi.
    Złe uczynki zostają często przyspieszone dzięki nieostrożnym usiłowaniom zapobieżenia im.
    John Dickinson

  6. #26
    Podkomorzy
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Białystok/Warszawa
    Postów
    1 236
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Ataki w Norwegii

    Zabawne, jak szybko potraficie skierować każdą dyskusję na stare tory i jak szybko pojawiają się utarte podziały
    Prosperity or egalitarianism - you have to choose. I favor freedom - you never achieve real equality anyway, you simply sacrifice prosperity for an illusion. - Mario Vargas Llosa

  7. #27
    Witia
    Gość

    Re: Ataki w Norwegii

    Dobra. Z tym:
    No ale cóż. Konserwa to konserwa. Myślenia mało, kompleksów dużo.
    Przesadziłem - sorry.

    Cytuj:
    To, że ofiary zostają uznane za ofiary na tle politycznym rozumie się samo przez się.

    Słowo klucz: ZOSTAJĄ UZNANE.
    Inaczej. To są ofiary polityczne. Chodzi jedynie o to co bardziej szczegółowego powiedzą po śledztwie. Ale sedno jest takie a nie inne - czubek poglądowy/polityczny zabijał innych za inny światopogląd.

    Ateizm był podstawą komunizmu tak samo jak idea walki klas. Jakakolwiek religia była dla komuchów ostoją feudalizmu, mieli zwalczać religie jednocześnie z likwidacją wrogów ludu, kułaków, imperialistów i burżujów.
    Mieszasz przyczyny i skutki. Idee tworzone przez Marksa zaimportowały ateizm, ponieważ świetnie wpasowywał się w koncepcję społeczeństwa bezklasowego. Ateizm był pomocny przy realizowaniu koncepcji znoszenia barier i różnic między ludźmi, bo religie są takimi barierami. Komunizm nie powstał na ateizmie. Komunizm skorzystał z ateizmu.

    Zastanów się nad tym.

    Podaj mi chociaż jedną wojnę która toczyła się TYLKO I WYŁĄCZNIE dla religii :roll: Nie znajdziesz, z ateizmem też się nie znajdzie. Z tym że ateizm był pośrednio przyczyną masakry jaką zrobili Hitler i Stalin- największej masakry w dziejach.
    Ehhh.. Przeczytaj jeszcze raz mój ostatni post. Napisałem tam jaki sens ma odwoływanie się do takich 'pośrednich' przyczyn. Najwyraźniej z emocji nie przeczytałeś nawet całości

  8. #28
    Podkomorzy Awatar Aquila
    Dołączył
    Oct 2009
    Lokalizacja
    PZŃ
    Postów
    1 363
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Ataki w Norwegii

    "Musimy upewnić się, że wywrzemy wpływ na innych kulturowych konserwatystów tak aby obrali nasz antyrasistowski, prohomoseksualny, proizraelski sposób myślenia" - tak w 2009 roku w dyskusji na jednym z norweskich portali pisał Anders Behring Breivik, okrzyknięty zgodnie przez politycznie poprawne media "prawicowym ekstremistą".
    Tu poglądy z jego posta z zeszłego roku:
    "Critical to multiculturalism (Anti-kulturmarxistisk)
    Anti-racist
    Pro Progress Party (maybe right)
    Pro Israel (+ support for Armenia, Christian Copts / Maronite / Assyriere, cultural conservative Indians, support for the establishment of a Christian state Biafra, Southern Nigeria and support to the establishment of a Christian state in Sudan, support for Russian / Thailand / Philippines / China + fighting Jihad)
    Anti-UN
    Anti-EU
    Critical to kulturmarxistiske media (all)
    Pro free market
    Pro Christian "
    http://translate.google.com/translate?h ... ng-breivik

    Tutaj jego posty na norweskiej stronce przetłumaczone na angielski.

    Jak to jest skrajna prawica, to

  9. #29
    Podkomorzy Awatar Zakapior-san
    Dołączył
    Sep 2009
    Lokalizacja
    dzikie Bieszczady
    Postów
    1 891
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    21
    Otrzymał 33 podziękowań w 17 postach

    Re: Ataki w Norwegii

    "VG" podał, że mężczyzna miał zarejestrowaną broń: pistolet, strzelbę oraz karabin maszynowy. Należał do klubu strzeleckiego, jest także członkiem loży masońskiej.
    Szwedzka organizacja Expo, monitorująca skrajne organizacje w Skandynawii, twierdzi, że Breivik był także aktywnym użytkownikiem i miał zarejestrowany profil na szwedzkiej nazistowskiej stronie internetowej Nordisk.nu.
    źródło:
    http://fakty.interia.pl/raport/zamachy- ... ka,1672201

    Tak gwoli ścisłości- naziści to nie skrajna prawica ale skrajna lewica.

  10. #30
    Podkomorzy Awatar Dagorad
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    1 877
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    5
    Otrzymał 87 podziękowań w 65 postach

    Re: Ataki w Norwegii

    Tak gwoli ścisłości- naziści to nie skrajna prawica ale skrajna lewica.
    Tak gwoli ścisłości to naziści teraz to po części banda rasistów marząca o wielkości swojego narodu grupująca się w bandy, tacy bandyci tylko że mają oni rzekomo jakiś "cel". Nazizm został wyprany ze swoich lewackich poglądów i jest traktowany jako "wyższy" poziom nacjonalizmu. Zresztą same prawicowe poglądy też zostały dziwnie zmienione (przez media co ludzie oczywiście kupili) tak że teraz rasizm i nacjonalizm jest uważany za część poglądów prawicowych.

Strona 3 z 9 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •