Strona 1 z 15 12311 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 141

Wątek: Perspektywy pracy-studia vs zawód

  1. #1
    Podstoli
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    z miasta Łodzi, gdzie bieganie psom szkodzi
    Postów
    355
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 2 podziękowań w 2 postach

    Perspektywy pracy-studia vs zawód

    Idźcie na ślusarza. Albo hydraulika. Fachowcy są potrzebni, a po studiach i tak będziecie bezrobotni ;p
    "Wobec każdej sprawy mam jedno zdanie rano, drugie około południa, a wieczorem... och, wieczorem nie mam żadnego zdania" - Talleyrand

  2. #2
    Intrygant Awatar Rapsod
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    1 271
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 1 podziękowanie w 1 poście

    Re: Matura

    Popieram. Po studiach nie ma żadnych fachowców.

  3. #3
    Podkomorzy
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Białystok/Warszawa
    Postów
    1 236
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Matura

    Nie po wszystkich studiach będziecie bezrobotni
    Prosperity or egalitarianism - you have to choose. I favor freedom - you never achieve real equality anyway, you simply sacrifice prosperity for an illusion. - Mario Vargas Llosa

  4. #4
    Gość

    Re: Matura

    to po co idziecie na ekonomie albo inne filozofie?

  5. #5
    Maharbal
    Gość

    Re: Matura

    Cytat Zamieszczone przez Regulus
    Idźcie na ślusarza. Albo hydraulika. Fachowcy są potrzebni, a po studiach i tak będziecie bezrobotni ;p
    Należało o tym mówić, zanim człowiek poszedł do szkoły średniej, a nie po tym, jak ją skończył

  6. #6
    Stolnik
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Podlaskie
    Postów
    1 058
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 1 podziękowanie w 1 poście

    Re: Matura

    A tam na takie coś nigdy nie jest za późno 8-) ja przykładowo mam za sobą 3 sem na studiach a od lutego nie ma mnie na nich i mi sie nie spieszy jakoś wracać choć na pewno je skończę , czas pokaże kiedy
    "Gdy z polskich stadionów zniknie wszelki blask nadejdzie czas ze docenicie nas"
    "Jestem Kibolem, nie ważne co o mnie powiedzą, jestem człowiekiem z pasją"

  7. #7
    Witia
    Gość

    Re: Matura

    Popieram. Po studiach nie ma żadnych fachowców.
    Sory, ale strasznie pitolisz ( o ile to nie ironia - nie mogę wyczuć ) Po gównianych studiach nie ma fachowców - owszem, bo trudno być fachowcem w dziedzinie tak nieprecyzyjnej jak politologia, socjologia, językoznawstwo i inne.

    Widać że nie masz kompletnie pojęcia o środowiskach na uczelniach technicznych. Żadnego. Naukę i technologie rozwijają zapewne 'kowalscy', a nie fachowcy.

    Idźcie na ślusarza. Albo hydraulika. Fachowcy są potrzebni, a po studiach i tak będziecie bezrobotni ;p
    Jak satysfakcjonuje kogoś średnia krajowa, albo mniej, to proszę bardzo.

  8. #8
    Holy Father Awatar Volomir
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    3 433
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    173
    Otrzymał 265 podziękowań w 166 postach

    Re: Matura

    Jak satysfakcjonuje kogoś średnia krajowa, albo mniej, to proszę bardzo.
    Oj bardzo bys sie zdziwil ile w takim zawodzie mozna zarobic. Duzo wiecej niz po wiekszosci studiow wyzszych (i mam na mysli ze spora kase, a nie wieksze niz po studiach, ale nadal mala).

  9. #9
    Intrygant Awatar Rapsod
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    1 271
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 1 podziękowanie w 1 poście

    Re: Matura

    Cytat Zamieszczone przez Witia
    trudno być fachowcem w dziedzinie tak nieprecyzyjnej jak politologia, socjologia, językoznawstwo i inne.
    Dziedziny ogólne są nieprecyzyjne z definicji. Nie ma nic precyzyjnego i konkretnego aplikacyjnie w matematyce, fizyce, geografii, ekonomii, socjologii, cz psychologii. Dzieje się tak dopiero w teorii gier, fizyce medycznej, geodezji, analizie rynkowej, badaniach ewaluacyjnych i psychologii pracy.

    Cytat Zamieszczone przez Witia
    Naukę i technologie rozwijają zapewne 'kowalscy', a nie fachowcy.
    Naukę rozwijają naukowcy zajmujący się badaniami podstawowymi, realizowanymi w większości przypadków na uniwersytetach (czyli właśnie przedstawiciele tych nieprecyzyjnych nauk podstawowych). Technologię zaś nauki aplikacyjne, stosowane, których odkrycia wdrażane są do użytku. Napisanie strategii rozwojowej dla miasta czy założenie sieci komputerowej dla firmy to zadania fachowe, ale wkładu w naukę nie wnoszą żadnego. Co innego uzasadnienie teorii mobilizacji zasobów ludzkich czy znalezienie dowodów na prawdziwość teorii strun - to właśnie wkład w naukę i jej rozwój.

  10. #10
    Stolnik
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Podlaskie
    Postów
    1 058
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 1 podziękowanie w 1 poście

    Re: Matura

    Cytat Zamieszczone przez Volomir
    Jak satysfakcjonuje kogoś średnia krajowa, albo mniej, to proszę bardzo.
    Oj bardzo bys sie zdziwil ile w takim zawodzie mozna zarobic. Duzo wiecej niz po wiekszosci studiow wyzszych (i mam na mysli ze spora kase, a nie wieksze niz po studiach, ale nadal mala).


    przykładowo ładna średnia krajowa gdy za zrobienie (spawanie) takiego płotu ziomek wziął 3,5 tys robota trwała coś około 2 tyg fakt roboty nie ma co dziennie bo na kolejną trochę musi poczekać aż coś znajdzie ale średnia krajowa chyba to nie jest (dla jednych te 3,5 k będzie mało szczególnie Wawa bo tam są inne stawki lecz na Podlasiu to jest naprawdę dużo)

    Żeby nie było nie zamierzam zniechęcać do nauki wręcz odwrotnie bo mimo wszystko warto jakiś papier posiadać choćby z tego względu że póki człowiek młody i mający dużo zapału może harować te 11 12 godzin w jakiś ciężko fizycznych ale patrząc na osoby starsze pracujące ze mną w takowych zawodach myślę że chętnie by to rzucili wpizdu.

    Zresztą same bycie na studiach to jest zajebista sprawa 8-) życie studenta to chyba najlepsze życie jakiem jest i tylko takie poj jak ja nie potrafią tego docenić.
    "Gdy z polskich stadionów zniknie wszelki blask nadejdzie czas ze docenicie nas"
    "Jestem Kibolem, nie ważne co o mnie powiedzą, jestem człowiekiem z pasją"

Strona 1 z 15 12311 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 738
    Ostatni post / autor: 02-08-2022, 06:07
  2. Odpowiedzi: 54
    Ostatni post / autor: 11-04-2014, 08:48
  3. Studia a praca
    By MiChAl I wspaniały in forum Archiwum Tawerny
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 12-02-2010, 19:57
  4. WWmwE błąd pracy.
    By SpookS in forum Where West meets with East
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 30-11-2009, 14:33

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •