Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

Wątek: Klany

  1. #1
    Chłop
    Dołączył
    Jul 2011
    Postów
    4
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Klany

    Witam, chciałbym się dowiedzieć jak można wstąpić do jakiegoś klanu, oraz poznać jakieś polskie klany. Co daje członkostwo w takim klanie? Zauważyłem, że gracze klanowi są lepsi od tych szarych, co nie oznacza, że są niepokonani.

  2. #2
    Stolnik
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    1 203
    Tournaments Joined
    1
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1
    Otrzymał 40 podziękowań w 10 postach

    Re: Klany

    Co prawda ostatnio jestem trochę poza sceną, ale od dawna nie słyszałem, żeby coś się działo z polskim podwórkiem. Mój klan (SB) obecnie skupiony jest na Shogunie II, podobnie zresztą jak pozostałe. Może są jakieś polskie grupki grające w RTW (czasem się pojawiały, typu PFW, ale nic mi nie wiadomo o turniejowych osiągnięciach tychże), musiałbyś sam popytać na lobby - tutaj zbyt aktywnie się nie udzielają.

    Jeżeli chodzi o klanowych graczy, to cóż, są klany i klany. Nie wiem które nadal są aktywne, a które zarzuciły granie na tej części TW. Wiem że jest kilka, co do których nie można mieć zastrzeżeń, jeżeli chodzi o poziom gry, np. TAoW, ale dość często się zdarza, że grupka randomów skrzykuje jakąś ekipę, ubierają się w tagi, no ale grają tak samo... w takim klanie niczego byś się nie nauczył. Z drugiej strony, z tego co pamiętam TAoW od zawsze miało dość wyśrubowane wymagania ("dość wyśrubowane" to znaczy jakieś turniejowe osiągnięcia, ogólna renoma, rozpoznawalność, coś na co się ciężko pracuje i poświęca długie godziny na ćwiczenie techniki).

    Nie wiem na jakim grasz poziomie, ale podejrzewam, że jeżeli nikt się Tobą jeszcze nie zainteresował, to dopiero zaczynasz. Znajdź jakiegoś doświadczonego partnera do gry i zacznij z nim trenować. Uwierz mi, że wtedy o wiele szybciej uczysz się dobrych nawyków i szlifujesz technikę w zastraszającym tempie

  3. #3
    Witia
    Gość

    Re: Klany

    Znajdź jakiegoś doświadczonego partnera do gry i zacznij z nim trenować. Uwierz mi, że wtedy o wiele szybciej uczysz się dobrych nawyków i szlifujesz technikę w zastraszającym tempie
    Dokładnie. Polecam Ci Leonidasa ( był w TAoW, teraz nie wiem co się z nim dzieje, jest nieuchwytny ). To słynny polski gracz, jeden z najlepszych na scenie, w opinii wielu mistrz posługiwania się piechotą ( szczególnie upodobał sobie technikę walki w prostokącie - spartańska krew ). Z nim daleko zajdziesz.

  4. #4
    Chłop
    Dołączył
    Jul 2011
    Postów
    4
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Klany

    Ja akurat jeśli gram to zazwyczaj staram się wybierać nacje z dość mocną piechotą, wiem, że ciężej poprzez brak ha, ale uważam, że w ten sposób się więcej naucze. Uważam, że np. taką Grecją, poprzez to, że jest ciężej, jest lepiej grać niż Rzymem. No i jak się naucze bdb bronić przed skirmishem to będe miał łatwiej go używać. Dzięki za rady, ale do TAoW to raczej długa droga. Grałem 2v2 wczoraj z graczem tego klanu (Katya), no i powiem szczerze, że pomimo dobrego sojusznika, i drugiego wroga na podobnym lub troche wiekszym ode mnie poziomem (1v1 raz z nim wygrałem, raz przegrałem), udało nam się zabić ledwie 40% wojsk przeciwnika(wszycy oprócz mnie w tej bitwie mieli klan).
    A w temacie zaproszeń to kiedyś mnie zapraszali do klanu [Mercs] - (chyba tak się to pisze), ale odmówiłem.

  5. #5
    Stolnik
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    1 203
    Tournaments Joined
    1
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1
    Otrzymał 40 podziękowań w 10 postach

    Re: Klany

    O Mercsach nigdy nie słyszałem, nie wiem jak grają, nie jestem teraz na bieżąco z turniejami. Jeżeli masz możliwość gry z kimś z TAoW czy z takim np. Paullusem albo inną personą nad którą spuszcza się pół lobby, to nie wahaj się i graj, żeby chociaż zobaczyć jakie zagrywki stosują. Na początku najlepiej się uczyć poprzez kopiowanie zagrań, za jakiś czas będziesz sam je modyfikował pod swój ulubiony styl gry. Staraj się też grać wszystkimi nacjami, aby mieć mniej więcej na równym poziomie opanowaną grę różnymi formacjami i składami armii, od piechotnej Grecji czy Kartaginy, po skirmishową Scytię. Elastyczność w tej grze to klucz do zwycięstwa w każdym turnieju, jak nie potrafisz zaskoczyć przeciwnika - przegrałeś.

    Ogólnie moim skromnym zdaniem nawet dobrze, że odrzuciłeś propozycję Mercs, bo to kompletne noname i zamiast się rozwijać, tkwiłbyś w stagnacji. Celuj jak najwyżej, nawet bez taga przy dość intensywnym graniu i dobrym poziomie za niedługo zaczną się pojawiać propozycje od rozsądniejszych grup. Znajomy z którym kiedyś sporo grałem niesamowicie szybko poczynił ogromne postępy poprzez wnikliwe analizy repków przegranych bitew - skarbnica wiedzy na temat rzeczy, nad którymi musisz popracować. Przy okazji zaprzyjaźnij się z jakimś wymiataczem, to będzie jeszcze szybciej. Za miesiąc, dwa, będziesz już kosić całe lobby, może nawet szybciej, bo z tego co piszesz widzę, że nie jesteś świeżakiem

    A co do samego Rzymu napomknę tylko, że póki co unikaj grania tą frakcją jak ognia. Uczy wielu złych nawyków na początku przez to, że ma i jazdę i piechotę ze świetnym morale w rozsądnej cenie jak na ich parametry, w dodatku mają auxy za śmieszne 400 denarów. Jak ci parę razy skrzydło pójdzie od byle ataku jakiegoś nooba grając niby lipniejszą nacją, to szybciej się nauczysz ogarniać całą armię niż gdybyś grał Rzymem Zresztą Rzym jest słaby na większość nacji, a gra nim jest nad wyraz wymagająca, jeżeli masz do czynienia z ogarniętym przeciwnikiem.

  6. #6
    Maharbal
    Gość

    Re: Klany

    Jeśli chcesz mogę z Tobą co-nieco pograć. Na moje osiągnięcia w turniejach składa się tylko 2 miejsce na BI w poprzednich Wielkich Igrzyskach, ale myślę, że nie będziesz mógł narzekać na moje granie

    W kwestii klanów...Mercs to taki trochę dziwny klan. Powstał jakieś 1,5 roku temu, jest tam ze 2 czy 3 solidnych graczy, ale reszta to noobki. Na dodatek bardzo wkur***ją Potwierdzam opinię Jarla-dobrze, że tam nie poszedłeś.
    Najlepsze dwa, typowo ,,romowe" klany to na chwilę obecną HoS i TAoW, które po rozpadzie PK bardzo się wzmocniło (Aragon i Gwyndane, jedni z lepszych członków tego klanu poszli właśnie do ,,Artów", Paullus gra sam). Dostać tam nie jest się łatwo, tak jak już Jarl napisał w TAoW są wysokie wymagania, jeśli chodzi o potencjalnych członków klanu, po prostu należy coś sobą reprezentować + jakieś udziały w turniejach.
    Jeśli jesteś na etapie ,,coś tam umiem ale jeszcze nie wymiatam i chciałbym grać w klanie na RTW", polecam jeden z dwóch: Hell albo Sith. Oba są międzynarodowe, w Hell np: grają zarówno Yanki, brytole jak i Irańczyk, z kolei Sith reprezentują m.i.n. brytole i Rumuni. W razie czego służę pomocą

    PS-Witia, nie mogłeś się powstrzymać 8-)

  7. #7
    Chłop
    Dołączył
    Jul 2011
    Postów
    4
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Klany

    Na grę zawsze jestem chętny, zazwyczaj od około 9 do godziny 15 gram. Teraz to już tego klanu Mercs chyba nie ma. Dobrze by było, jeśli bym mógł z Tobą pograć. Zobaczyłbym lepiej na czym stoję. Według mnie jestem na etapie coś tam umiem ale nic szczególnego . A skąd mogę dowiedzieć się o różnych turniejach? Na tym forum to w tym roku, żadnych chyba nie ma. Chciałbym na jakimś wystąpić, tak żeby troche doświadczenia nabrać. A powtórki zawsze zapisuje, i staram się zobaczyć co źle zrobiłem, jaką armie wybrał rywal i jak zagrał. A co uważacie na temam klanów Heaven, czy USSR, nie dlatego, że chciałbym dołączyć, a z tego powodu, że grałem z ich przedstawicielami kilka(naście) razy.

  8. #8
    Maharbal
    Gość

    Re: Klany

    W listopadzie tego roku powinna być 3 edycja Wielkich Igrzysk. Za innym turniejami po prostu się rozglądaj, może na głównym forum TW są jakieś informacje na ten temat :?:

    Heaven to strasznie noobowy klan, powstały stosunkowo niedawno. Nie znam tam nikogo prezentującego przynajmniej przyzwoity poziom. USSR to z kolei stary i uznany klan, zrzeszający różnych graczy z Rosji (podobno są też ludzie spoza tego kraju, ale mówią chyba po rosyjsku). Najlepszy tam gracz to chyba Fastfudov-czołówka światowa. Z tego co wiem, Agronom też prezentuje wysoki poziom. Reszta towarzystwa gra bardzo różnie-zdarzają się i słabizny, przegrywające Selkami na Trację i takie średniaki. Duży przekrój umiejętności.

    Jak się chcesz ustawić ze mną na grę to napisz do mnie na gg, numer mam w profilu.

  9. #9
    Stolnik
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    1 203
    Tournaments Joined
    1
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1
    Otrzymał 40 podziękowań w 10 postach

    Re: Klany

    Ogólnie to uważam, przynajmniej z perspektywy sprzed pierwszych Igrzysk, że jedynym liczącym się klanem był TAoW (i takie persony jak Pirx [Polak], Ahy, Scorp, Acunal i reszta), PK istniało wyłącznie dzięki Paullusowi (przy czym naprawdę muszę przyznać, że to geniusz). USSR i resztę zgrai zjadało się raczej bez większych problemów. Hell i Sith są dobre na 5 minut, ale ogólnie ich poziom, w porównaniu do stażu na scenie RTW, jest żenujący.

  10. #10
    Witia
    Gość

    Re: Klany

    Mam podobne wrażenie. Są ludzie i są klany. W wielu zagranicznych i polskich klanach można się doszukiwać graczy światowego poziomu, ale TAoW prezentowało światowy poziom jako całość.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. [MULTI] Klany
    By Wald in forum Archiwalne wiadomości
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 23-02-2014, 19:33
  2. Fall of the samurai klany
    By Michas1996 in forum Koszary Cesarza
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 07-06-2012, 08:44
  3. Klany
    By Memnon[pl] in forum Total War: Shogun 2
    Odpowiedzi: 115
    Ostatni post / autor: 02-03-2012, 12:33
  4. są jeszcze klany w M2TW?
    By Dunkel in forum Medieval II: Total War
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 12-08-2010, 10:29

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Możesz edytować swoje posty
  •