Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 29

Wątek: [Shogun 2] Multi i spam ashigaru

  1. #1
    Chłop
    Dołączył
    Aug 2011
    Postów
    6
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    [Shogun 2] Multi i spam ashigaru

    Witam
    Mam do doświadczonych graczy na multi pytanie odnośnie ostatniej tendencji (nie gram za często ) spamowego ataku Ashigaru. Armie takich graczy są nie do wytępienia. Nieważne jak się dostosuje armie (doświadczone jednostki ) wróg i tak nas zalewa masą i co byśmy nie robili nie ma szans wygrać.
    Ok ponarzekałem teraz konkretnie.

    1. Słyszałem że statystyki ashigaru maja być zmniejszone czy ktoś wie kiedy to nastąpi.

    2. Czy macie jakieś pomysły odnośnie walki z takimi oddziałami ? (samemu nie grając spamem ashigaru ?)

    3. I z skąd od niedawna taka tendencja na spam jednostek ? (około miesiąca temu gracze grali "normalnie" czyli armie bardzo zróżnicowane.

    Za zainteresowanie z góry dziękuje.

    Pozdrawiam
    Od ashigaru spamera wole kampera

  2. #2
    Stolnik
    Dołączył
    Oct 2009
    Lokalizacja
    Warszawa
    Postów
    941
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Multi i spam ashigaru

    Zauważyłem to samo i jestem dosłownie wkurw*ony taką sytuacją.

    Wczoraj przegrałem chyba z 5 bitew , wszystko na graczach z klanu , którzy mieli conajmniej 10 ashi na 9. I co mogłem zrobić? Sam miałem tylko 5 mieczy , co z tego , że obydwoma łukami po 100 wystrzelałem , że rusznice jak z automatu waliły ... Skończyło się jak zawsze.

    Na tą chwilę to wydaje mi się najlepszym rozwiązaniem ściągnąć ashi pomiędzy budynki , jakieś skały - generalnie w wąskie miejsce , gdzie nie mogą rozwinąć swojej liczebnośći. W taki sposób ostatnio 3 czy 4 moje naginaty , wszystko na 6 lvl zatrzymało 7 ashi na 9.Z oddziału pozostawało po 20 ludzi , ale dali rade.
    Nie wydaje mi się żeby wjazd kawalerią od razu w miecze , nawet jeśli byłyby bez osłony to też dobry pomysł.Tych mieczy jest po prostu tak dużo , że w jednej chwili zaleją kawalerię , która nie będzie się mogła ruszyć.To też przerabiałem.
    [-TotalWarRebel-]

  3. #3
    Cześnik
    Dołączył
    Sep 2009
    Lokalizacja
    Tarnobrzeg
    Postów
    294
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Multi i spam ashigaru

    Gracze z "top" 50 grają głównie takim spamem, ale to tym rodzajem chamskim, genek, 3 ashigaru z yari i reszta z mieczami.
    Sposobów jest wiele na ich pokonanie, każda mapa jest inna, przeciwnik też a więc warunki są zmienne, podam tylko punkty według mnie najważniejsze, i potrzebne.
    1.Rusznice
    2.Dużo mocnej kawalerii, jazda z katanami jest jak złoto na taki spam.
    3.Za wszelką cenę wyeliminować generała wroga, tak jest najprościej, i nie dopuścić żeby usiadł na stołku.
    4.Łuki można sobie podarować, chyba żeby wybić genka z daleka.
    5.Jakiekolwiek naginaty się nie sprawdzą, w grę z tych lepszych jednostek wchodzą tylko katany i no-dachi.
    6.Artylerię raczej odradzam.

  4. #4
    Podstoli
    Dołączył
    Feb 2010
    Postów
    431
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Multi i spam ashigaru

    Jak dla mnie to takie bitwy to loteria, często wygrywam właśnie w taki sposób, że zajeżdżam jazdą ich generała w momencie kiedy mooja piechta jeszcze się trzyma, ale to zależy jak się uda. Nawet robiąc wszystko idealnie nie można być pewnym sukcesu. Dlatego koniecznie muszą coś z tym zrobić, ulepszeni loan swords są lepsi od kataniarzy, tym bardziej że tańsi. Proponowałbym nie ruszać podstawowych jednostek, bo to spowoduje że ashi będą nieużyteczni, tylko znacząco podrożyć weteranów na wyższych lvl. No a przede wszystkim wprowadzić limit max 6 jednostek jednego rodzaju.

  5. #5
    Maharbal
    Gość

    Re: Multi i spam ashigaru

    Bo oni powinni być w zasadzie bezużyteczni. Po ostatnim patchu po prostu zrobiła się paranoja-bydło z pożyczonymi mieczami na 9 poziomie ma 22 ataku, więcej od no-dachi i kataniarzy, a kosztują bodaj czy nie 2 razy mniej :? :x
    Podobno dobrze sprawują się jednostki z ostatniego DLC, tylko że to znowu cios w stronę ,,zwykłych" graczy, co to nie wyrzucają pieniędzy na tego typu atrakcje.

  6. #6
    Słońce Niezwyciężone Awatar Amrod
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Związek Socjalistycznych Republik Europejskich
    Postów
    3 404
    Tournaments Joined
    1
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 10 podziękowań w 9 postach

    Re: Multi i spam ashigaru

    A o jakim spamie mówicie? Tym, gdzie przeciwnik używa samej piechoty ze wsparciem jazdy, czy tam gdzie ten spam jest bardziej zróżnicowany (ashi yari, loan, rusznice)? Jeżeli to pierwsze to najlepiej tak jak napisał Sareth, wyprowadzić tak przeciwnika, żeby nie mógł rozwinąć całego skrzydła, zatrzymać na rzece (nie w samej rzece, ale gdy już pierwsze jednostki oddziału wychodzą). Taki przeciwnik ma jeszcze kawalerię, więc należy w pierwszej kolejności ją wyeliminować, żeby móc spokojnie szarżować i ponawiać. Z tego co czytałem na tw.org ashi jest podatne na szok w wyniku szybkiej utraty stanu osobowego, więc przyda się wszystko co ma wysoką szarżę. Nawet zauważam tendencję w ulepszaniu katan i loan swords na szarżę, do 25-30 pkt. No dachi na dłuższą metę się nie sprawdzi raczej. Generała najlepiej spieszyć i żeby włączył się w walkę (ja mam go z Banzai). Dobrze też mieć bohatera, który inspiruje nasze jednostki. Łuki nie wydają mi się całkiem nieprzydatne. Ostrzał ogniem lub świszczącymi może zrobić różnicę.

    Taka armia przeciwnika ma najpewniej również +2 morale wynikające z awatara. Można to zlikwidować poprzez świtę, kruka -1 oraz metsuke przy przegrupowaniu, również obniża o -1. Przeciwnik może mieć wtedy 7 (jak ulepszy), plus pola ryżowe +1. Dobrze żeby była chociaż jedna jednostka z okrzykiem. Rusznice się przydadzą, ale do wyeliminowania generała, łuki raczej w ostrzale awatara sprawują się słabo, szczególnie gdy jest ulepszony o pancerz. I jeszcze taka uwaga, jeszcze nie spotkałem się, żeby ashi był ulepszony na +9. To, że tak wygląda na jednostce to nic, ale w pewnym momencie nawet ulepszenie ashi staje się nieopłacalne, bo odbywa się kosztem innych jednostek.

    Osobiście jednak dla mnie jest gorszy zróżnicowany spam, gdzie przeciwnik bierze i włócznie, i loan swords i rusznice ashi. Aczkolwiek tacy przeciwnicy mają zazwyczaj problemy z obracaniem się.
    the Sun and the Moon and the end of all time

  7. #7
    Maharbal
    Gość

    Re: [Shogun 2] Multi i spam ashigaru

    Mówimy o spamie ashigaru w każdej postaci. Wszystko jedno, czy to mieszane bydło z pożyczonymi mieczami, włóczniami i rusznicami, czy tylko kilka jednostek bydła z pożyczonymi + np: samuraje z katanami czy z no-dachi + kilka porządnych kawalerii czy jakimkolwiek innym. Dla mnie spam zaczyna się tam, gdzie przeciwnik używa 6 i więcej nawalonych weteranów bydła.

  8. #8
    Chłop
    Dołączył
    Aug 2011
    Postów
    6
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: [Shogun 2] Multi i spam ashigaru

    Spam niestety jest spamem z tym że od dłuższego czasu nie da się z takimi wygrać. na rozegranych bitwach 2 vs 2 na 10 walk jedna wygrana bo przeciwnicy nie mogli okrążyć.
    Jednak moje pytanie brzmi czy wiecie coś o patchu który ma zmniejszyć ich staty.
    Bo powiem szczerze mi się już w multi odechciewa grać.
    Od ashigaru spamera wole kampera

  9. #9
    Cześnik
    Dołączył
    Sep 2009
    Lokalizacja
    Tarnobrzeg
    Postów
    294
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: [Shogun 2] Multi i spam ashigaru

    Amrod, nie ma szans powstrzymać wielkiego spamu tym co mówisz, jak zabierzesz ze sobą bohatera łuki i rusznice to stracisz i pieniądze i wygraną.Łuki są drogie, a nie nadają się do niczego przy spamie.Rusznice zgodzę się 1 bądź 2 (teraz robotę robią ciężcy).Ale z jednostkami strzelającymi sytuacja wygląda dosyć kiepsko.Łatwo je złapać, bardzo kiepsko zrobione auto-uciekanie (RTW rządzi) ostrzałem praktycznie nie da się kierować bo jednostki wariują.
    Jak strzelasz to nie masz tego czym zasłonić, jak zasłonisz to nie masz czym strzelać.I tak niestety na ten moment to wygląda.
    Łuki zadają zbyt małe obrażenia lekkozbrojnym, są za drogie.Skuteczny łucznik kosztuje od 1k w górę za tę kasę masz 3 Ashigaru z mieczem z czego 2 i 0,7 dobiegnie.Za mało siadają morale od ostrzału. Genka goście dają do kwadratu i nakładają np.Yari ashigaru, nie do ubicia z odległości, wjazd kawalerią też bezsensowny tym bardziej że zazwyczaj ma tam pare włóczników.Bydło i genek na nocniku trzymają bardzo długo, gdy ma się małą armię, już dawno jest po naszym gieniu, lub armii.
    Każda bitwa rozgrywa się w innym terenie, za każdym razem mamy inny skład po ostatniej bitwie.Bardzo ciężko jest się stawić takiemu cwaniakowi.Ale z Amrodem zgodzę się, że takiemu bezmózgiemu spamerowi łatwo nabić kuku, jego ruchy kończą się po wysłaniu wszystkiego do walki, ale gość z mieszaną armią jest praktycznie nie do zdarcia, w dodatku w 90% jest to skurw.... stojący za rzeką, na najwyższej górce w lesie w rogu mapy.Oczywiście ile grałem dane było mi się bronić może 5 razy.
    Takie są teraz przykre realia, pogoń za pkt, oszustwa dla rankingu, epoka odłączania kabelka, alt-f4 i wielokrotnego restartowania stw, aby znaleźć "jedynkę albo dwójkę".

    Uogólniając:Nie ma pewnego sposoby na taki spam, jedyny to spamować samemu.Dużo zależy od przeciwnika i własnych ruchów i wielkiego faaartaaa.Zaczynasz grać z łukiem na mieszanych-trafiasz na spamera, grasz na squadem na spamera- masz mieszańca na górce.Przykre jest tym bardziej to, że grają tak gracze "top"50.

    Ale nie martwmy się chodzą ploty że znerfią ashigaru, i zmienia cały system naliczania pkt na mapie.Na steam zresztą się coś już kotłowało dziś.

    Wystarczy ściągnąć staty loanom, albo zmniejszyć ich skład osobowy do takiego jak mają np. samuraje.Dać blokadę jak pisano wyżej na max 6 jednego typu, lub tak jak podajże na Empire , im więcej jednostek tego samego typu tym droższe.Sposobów jest milion.
    Tylko ciekaw co teraz będzie "potworem" Pisałem zmęczony, wiec sorry za galimatias.

  10. #10
    Słońce Niezwyciężone Awatar Amrod
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Związek Socjalistycznych Republik Europejskich
    Postów
    3 404
    Tournaments Joined
    1
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 10 podziękowań w 9 postach

    Re: [Shogun 2] Multi i spam ashigaru

    Pewnie mówisz o tym http://www.twcenter.net/forums/showthre ... st10040820 Craig zapowiedział, że loan armies będą "pieśnią przeszłości".

    Faktycznie, może trochę przekoloryzowałem z tymi różnymi jednostkami. I niestety można sobie polemizować i rozpisywać o składzie i o świcie generała, ale przecież nie wiemy co przeciwnik weźmie, tak jak napisałeś właśnie, więc moim zdaniem zbalansowane armie są jednak lepsze (czy raczej takie, w których dobrze się czujemy), kwestia jednak, żeby nie zahaczyć o jakiś las czy inny teren dający bonus piechocie.

    Cytat Zamieszczone przez Zib
    (...)takiemu bezmózgiemu spamerowi łatwo nabić kuku, jego ruchy kończą się po wysłaniu wszystkiego do walki, ale gość z mieszaną armią jest praktycznie nie do zdarcia, w dodatku w 90% jest to skurw.... stojący za rzeką, na najwyższej górce w lesie w rogu mapy.
    A to prawda co do pierwszej części zdania. Mam nawet fajną powtórkę. Osobiście uważam, że miałem sporo szczęścia, że to coś pokonałem, szczególnie, że oddałem bez walki świątynię z morale przeciwnikowi. Łuki okazały się jednak przydatne, praktycznie zdjąłem nimi generała (2x855+950). Jak widać, przeciwnik nie reagował na szarże, dopiero na końcu, a kawaleria yari zapodziała mu się w tłumie. Potem doszło znaczne zmęczenie i puściło. Ale część jednak umie wykorzystać potencjał takich armii.
    the Sun and the Moon and the end of all time

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Shogun 2: Gra wyłacza przy wczytywaniu starcia(sngl i multi)
    By Kies in forum Jo (Shogun 2 - pomoc techniczna)
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 23-01-2012, 20:32
  2. [Shogun 2] Ród w Multi
    By Frem in forum Total War: Shogun 2
    Odpowiedzi: 61
    Ostatni post / autor: 13-10-2011, 10:34
  3. [Shogun 2]Problem z bitwą na multi
    By OskarX in forum Total War: Shogun 2
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 02-08-2011, 12:16
  4. [Shogun 2] Zmiana rodu w trybie multi
    By Ziag in forum Total War: Shogun 2
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 03-04-2011, 22:51

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Możesz edytować swoje posty
  •