Strona 7 z 7 PierwszyPierwszy ... 567
Pokaż wyniki od 61 do 68 z 68

Wątek: DLC - Rise of the Samurai

  1. #61
    Chłop
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    19
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: DLC - Rise of the Samurai

    Nie wiem czy cokolwiek jest, bo niby czemu mialoby byc - to zupelnie oddzielny okres/kmapania. Aczkolwiek jeszcze nie gralem (jak zagram dam znac, ale to moze byc za kilka miesiecy przy moim tempie grania w shoguna2), najlepiej wejdz na twcenter i poszukaj info albo kup dodatek.

    http://www.twcenter.net/forums/showthread.php?t=485380 tutaj pisza, ze sa nowe zamki - (tylko nie wiem czy to ogolnie kazdy ma, czy po zakupie rots)

  2. #62
    Cześnik
    Dołączył
    Feb 2011
    Postów
    228
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    3
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: DLC - Rise of the Samurai

    Już mam wszystkie DLC za jednym razem :]

    No i cóż, żadna jednostka nie jest w głównej kampanii a hero powinni by być przynajmniej bo są w podstawowej kampanii ich wersje "nie hero" (np. kobity ) Widać trzeba będzie ręcznie to zrobić bądź poczekać aż ktoś zrobi (jedna osoba na twcenter już go robi ale jak rozgrzebałem pliki gry to roboty z tym w cholereeeeeeeee bo budynki w każdej kampanii mają inne nazwy, wiec każdą jednostkę trzeba "przekonwertować" na do innego budynku.. masa roboty )

  3. #63
    Chłop
    Dołączył
    Feb 2010
    Postów
    7
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: DLC - Rise of the Samurai

    Te nowe zamki, to chyba nie będą te z RoTS, bo tu na pierwszym poziomie nie ma nawet palisady, tylko jest to osada na wzgórzu Co bym przeniósł do "czystego Shoguna" to większy - na oko - obszar najmniejszego forciku, który znacznie utrudnia strzelanie w plecy.

    Co do innych aspektów, już samego RoTS:
    Gra ma wszystkie nowe budynki. Największą imo zmianą, jet to ze w każdej osadzie z automatu jest pole musztry, które ma dwie ścieżki rozwoju na "baraki" (dodatkowe okno do werbunku itp) oraz "straż" (większy garnizon i represje). Dwie ścieżki rozwoju ma też budynek targu (można go przerabiać na spichlerz albo na klasyczne targowisko). Moim zdaniem wszytko tu fajnie zrobiono i nie ma do czego się przyczepić.
    Zmieniono drzewka rozwoju generałom, na troszkę uboższe imo. Jest też nowe drzewko rozwoju kończące się na pierwszych sztukach z podstawki. Choć po prawdzie to ta inność jest trochę udawana, bo większość się tylko inaczej nazywa, a ma podobne skutki jak te z podstawy.
    Bardzo utrudniono (a może to wina mojego rodu, gram Kamakura Minamoto) pracę agentów, która jest bardzo droga. Do tego stopnia, że kiedy mi pojawił się 7-gwiazdkowy sou (mnich) komputera, to mogłem się tylko modlić, żeby nie tykał mojej armii. Mój 4-gwiazdkowy junsatsushi miał poniżej 30% szans na przekupienie go przy koszcie takiej operacji w okolicach 6k, podobne szanse miała shirabyoshi. Wspomniane panie są bardzo nieprzyjemnym rywalem, któremu nie wolno pozwolić nabrać doświadczenia, bo mogą storpedować każda kampanię (udane oczarowanie armii powoduje utratę tury :|). W 100 kolejkach nie udało mi się uzyskać monomi (ninja) bo ich zdaję się można werbować tylko w prowincjach z takimi tradycjami, których jest parę na krzyż.
    Co do jednostek to jest to troszkę bieda: poborowi z naginatami, poborowi z łukami, świta z naginatami, mnisi z naginatami, świta z mieczami, świta z łukami, piechota samurajska, jazda samurajska, jazda z naginatami, piechota z bombami. Bohaterów nie widziałem, bo gdy się dochapałem odpowiedniej technologii, to mi się zawaliło państwo i nie stać mnie było na wybudowanie odpowiednich budynków. W każdym razie w encyklopedii są opisani: mnich-bohater z naginatą, mnich-bohater z tetsubo, konny samuraj - bohater, bohaterka onna bushi i onna bushi. Z tym że ta ostatnia, w wersji pieszej, nie ma podanych warunków rekrutacji, więc nie wiem jak można ja uzyskać.
    W bitwach lądowych wielkich różnic nie zauważyłem, w morskich to okręty się pala jak pochodnie po najmniejszym "miźnięciu" ogniem i gdy spotykają się wyrównane floty to straty obu stron są ogromne. Jeśli chodzi o jednostki morskie, to tu już jest zupełny ugór - lekkie/średnie/ciężkie pomocnicze, ich samurajskie i pirackie odpowiedniki, oraz średni z bombami wyczerpują listę jednostek morskich.
    Na mapie strategicznej to z kolei męczę się jak męczyłem się tylko w Ikko-Ikki. W końcu doszło do tego, że walczyłem na dwa fronty (ród startuje mniej więcej jak Hojo w podstawce), to komp w ciągu dosłownie kilku kolejek wysadził 4 desanty w trzech różnych miejscach. Spalił mi pola, zablokował porty, w efekcie czego miałem głód i bankruta co chwila, spadek honoru dajmio i zanim zdążyłem pokonać wojska inwazyjne, to miałem bunty :] Gram na poziomie trudnym. Ogólnie gruba zabawa, aczkolwiek znowu mam takie nieodparte poczucie, które mi towarzyszyło na pierwszych wersjach MedkaII, że niezależnie od sojuszy i barw, to gracz jest i tak głównym wrogiem wszystkich na mapie. A'propos mapy - co było widać na skinach przedpremierowych- jest przecudowna.

  4. #64
    Wojski
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    50
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: DLC - Rise of the Samurai

    Kończę długą kampanie minamoto kamakury na średnim. Uzupełnianie jednostek jest wolniejsze. Wybranie budynkow zwiekszajacych ilosc miejsc w kolejce werbunku i szybkosc uzupelnien obniza obronnosc regionu (tylko 2 jednostki garnizonowe). Tylko obniżanie morale przez mnicha jest bezpłatne , za reszte trzeba grubo płacić. Bitwy morskie to czyste spalanie wroga. Znaczenie straciły pola bo tylko zamki pochłaniaja pożywienie. Z drugiej strony pierwszy poziom zamku nie ma murów. W długiej kampanii trzeba rozwalić fujiwarę a przynajmniej zająć prowincje na dalekim wschodzie. Jest na to mniej tur niż w standardowej kampanii.

  5. #65
    Podstoli
    Dołączył
    Dec 2010
    Postów
    444
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 2 podziękowań w 2 postach

    Re: DLC - Rise of the Samurai

    ile tur składa się na rok?

  6. #66
    Szambelan Awatar Gajusz Mariusz
    Dołączył
    Dec 2013
    Lokalizacja
    Łódź
    Postów
    4 829
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1 043
    Otrzymał 1 040 podziękowań w 697 postach
    Mam zamiar w najbliższym czasie podjąć wyzwanie w tym dodatku. Jaki ród proponujecie na początek?

    "Będziemy walczyć na plażach, na polach, na ulicach. Będziemy walczyć na wzgórzach. Nigdy się nie poddamy!!!" Winston Churchill
    "Godna śmierć wystarczy za nagrodę."
    "Spartanie nie pytają ilu, tylko gdzie?" Agis II



  7. #67
    Podkomorzy Awatar Chaak
    Dołączył
    May 2011
    Postów
    1 844
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    262
    Otrzymał 254 podziękowań w 191 postach
    Kamakura Minamoto, dostajemy tam Yoshitsune i Yoritomo, także trzymają klimat. Poza tym leżą w fajnym, dającym dużo możliwości miejscu - środkowej części mapy, przy dolnej granicy (z dostępem do morza), podobnie do klanu Hojo w podstawce. O ile pamiętam to rodowe bonusy tez mieli całkiem dobre.

    寧我負人,毋人負我。
    曹操

  8. Użytkownicy którzy uznali post Chaak za przydatny:


  9. #68
    Podstoli Awatar Sanvone
    Dołączył
    Aug 2013
    Postów
    411
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    21
    Otrzymał 55 podziękowań w 26 postach
    Tak jak pan Chaak mówi: Kamakura Minamoto (bonusy rodowe: dostęp do pieszych samurajów od początku gry, 20% tańsze utrzymanie samurajów, +10% do prędkości przeładowania samurajów, +20% do szybkości odkrywania sztuk wojennych).

    Poza tym dość ciekawy i prosty może być też drugi klan z rodziny Minamoto - Kiso, którzy mają +20% do zasięgu ruchu armii i rekrutowanie samurajów trwa u nich o 1 turę krócej. Położenie nie jest takie złe z tego co kojarzę, bo na południu mamy rodzimy klan, a od Tairy oddzielają nas góry i kilka frakcji na drodze wkoło.

    Fukuhara Taira jest też ciekawy na początek jeżeli nie lubisz polegać na elitarnych/mało licznych oddziałach, ponieważ wszystkie jednostki wyposażone w Naginaty u nich dostają +1 pancerza jak i są o 20% tańsze w utrzymaniu, dodatkowo zaczynasz grę z dostępem do Mnichów Wojowników z Łukami, a po 3-4 turach także Mnichów Wojowników z Naginatami jak i jazdy z Naginatami. Minusem jest trochę posiadanie licznych wasali, którzy zajmują ciekawe ziemie wokół Kyoto (np. prowincję z Świętymi Ziemiami, które przydałyby się nam by produkować Mnichów Wojowników na wyższym poziomie doświadczenia).

    Na pewno nie tykaj się Fujiwarów bo oni akurat są trudni. Co do drugiego klanu z rodu Taira to mam mieszane uczucia - niby gra daje im Hard na poziom trudności ale jak dla mnie to tak wcale nie jest bo są oni najbardziej wysuniętym na zachód klanem więc, mają duże możliwości ekspansji, a ponadto ich bonusy rodowe ułatwiają im przejęcie i utrzymywanie szlaków handlowych koło Kyushu. Poza tym bitwy morskie są bardzo miłe w moim odczuciu. Jedyny minus - pewnie będzie trzeba dużo desantów przez duże części mapy robić potem by uporać się z resztą klanów.

    Pozdrawiam

    Pozdrawiam

    Mój kanał Youtube (Seria Total War, XCOM: Enemy Within, Age of Wonders 3, Mass Effect 3 Multiplayer)

  10. Następujących 2 użytkowników podziękowało Sanvone za ten post:


Strona 7 z 7 PierwszyPierwszy ... 567

Podobne wątki

  1. Fall of The Samurai - DYSKUSJE OGÓLNE
    By KLAssurbanipal in forum Koszary Cesarza
    Odpowiedzi: 386
    Ostatni post / autor: 25-11-2016, 23:39
  2. Fall of the Samurai - Oceny Użytkowników
    By Salvo in forum Koszary Cesarza
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 16-07-2013, 18:04
  3. Fall of the samurai klany
    By Michas1996 in forum Koszary Cesarza
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 07-06-2012, 09:44

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •