Strona 9 z 9 PierwszyPierwszy ... 789
Pokaż wyniki od 81 do 87 z 87

Wątek: Medieval II - O grze z mojej strony

  1. #81
    Wojski
    Dołączył
    Dec 2010
    Postów
    82
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Medieval II - O grze z mojej strony

    Pobożność generałowi można podbić też budując świątynie i szkoląc kapłanów w mieście w którym jest zarządcą.
    Poziom trudności modyfikuje statystyki jednostek kompa, wzmacnia wrogich generałów (lepsze cechy), zmniejsza koszty utrzymania armii wroga i zwiększa jego agresywność. Jeśli chodzi o "inteligentność" zachowań to nic się nie zmienia.
    Jeśli chodzi o szkolenie - po prostu nie należy się nastawiać na szkolenie każdego członka Rodziny, ani adoptować bez patrzenia wszystkich którzy się zgłaszają. Adoptujemy tych, którzy mają ciekawe cechy i są młodzi (osobiście praktycznie nie adoptuje kandydatów mających ponad 25 lat, chyba że mają jakieś super cechy). Niezłych gienków możemy też na początku pozyskać wydając księżniczki za wrogów - np. Bizancjum czy Polska może łatwo pozyskać Węgierskiego początkowego generała (bodajże Istvan, ma chyba 4 gwiazdki).

  2. #82
    Chłop
    Dołączył
    Oct 2012
    Postów
    2
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Medieval II - O grze z mojej strony

    A ja mam pytanie kiedy wroga armia oblega mój zamek to wyprowadzam atak jako pierwszy. Jednak kiedy jesteśmy na mapie bitewnej to oni porzucają machiny oblężnicze i ustawiają się w szyku i czekają aż ja ich zaatakuję. Co zrobić żeby ruszyli do ataku Bardzo proszę o pomoc bo to psuje zabawę jak mam wychodzić z zamku i szarżować

  3. #83
    Wielki Kuń Awatar Lwie Serce
    Dołączył
    Mar 2012
    Lokalizacja
    Siodło rumaka
    Postów
    9 896
    Tournaments Joined
    2
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    452
    Otrzymał 326 podziękowań w 212 postach

    Re: Medieval II - O grze z mojej strony

    Ty atakujesz to oni na Ciebie czekają Możesz się pobawić jak masz kawalerię i poprowokować to przy odrobinie szczęścia dostaną się pod Twój ogień. Jeśli masz konnych łuczników to możesz postrzelać i wywabiać pojedyncze oddziały w zasadzki. Mówię o sytuacji kiedy dwoma oddziałami konnych łuczników wyjechałeś. Zacząłeś strzelać do kawalerzystów wroga. Oni ruszyli. Ty robisz swoimi szybki odwrót. Następnie kiedy kawaleria wroga odchyla kopie Ty okrążasz i tłuczesz wręcz. Mozolne acz skuteczne. Ale najlepiej to wychodzić do wroga jak masz ciężkich kawalerzystów. Wtedy trzeba przyszarżować i po sprawie W innym wypadku nie radzę wychodzić bo i tak zazwyczaj atakują na fortyfikacje po kilku turach a wtedy jest łatwiej.
    Czyli urządzanie prowokacji powinno pomóc

    Niech żyje Gwardia!

  4. #84
    Asuryan
    Gość

    Re: Medieval II - O grze z mojej strony

    Cytat Zamieszczone przez Szomin
    A ja mam pytanie kiedy wroga armia oblega mój zamek to wyprowadzam atak jako pierwszy. Jednak kiedy jesteśmy na mapie bitewnej to oni porzucają machiny oblężnicze i ustawiają się w szyku i czekają aż ja ich zaatakuję. Co zrobić żeby ruszyli do ataku Bardzo proszę o pomoc bo to psuje zabawę jak mam wychodzić z zamku i szarżować
    Nie wyprowadzać ataku jako pierwszy. Najlepiej grać na limitowanych czasowo bitwach i bronić się podczas oblężeń - wtedy muszą zaatakować, bo jak atakujący nie zdąży wygrać przed upływem czasu, to przegrywa...

  5. #85
    Wielki Kuń Awatar Lwie Serce
    Dołączył
    Mar 2012
    Lokalizacja
    Siodło rumaka
    Postów
    9 896
    Tournaments Joined
    2
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    452
    Otrzymał 326 podziękowań w 212 postach

    Re: Medieval II - O grze z mojej strony

    Racja Asuryanie ale są wyjątki. Jak ma się doskonałą kawalerię w zamku to aż korci żeby wystrzelić kopiami w powietrze przeciwnika

    Niech żyje Gwardia!

  6. #86
    Asuryan
    Gość

    Re: Medieval II - O grze z mojej strony

    Jak się ma doskonałą kawalerię w zamku, to robi się wypad podczas obrony zamku i rozwala wrogowi sprzęt oblężniczy. A później robi się drugi wypad, jak wróg wycofuje się z pola bitwy (a pozbawiony możliwości przedostania się za mury zawsze to czyni)...

  7. #87
    Chłop Awatar Sirruf
    Dołączył
    Mar 2014
    Lokalizacja
    Bristol, UK
    Postów
    14
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Medieval II - O grze z mojej strony

    tak jak koledzy napisali - pozbaw wroga sposobu wejscia do osady - automatycznie wygrasz bitwe.

    ewentualnie mozesz miec w osadzie duzo dobrej konnicy, wtedy mozna wyjsc i ich wyrznac

    ja osobiscie robilem tez tak podczas oblezenia: czekalem az wrog wejdzie do osady i zetrze sie z moimi wlocznikami/miecznikami w tym samym czasie wyprowadzalem konnice bocznym wyjsciem i uderzalem na niego od tylu, panika murowana. ta sama konnica wylapywala wtedy uciekinierow z pola walki

Strona 9 z 9 PierwszyPierwszy ... 789

Podobne wątki

  1. Strony z kamuflażem pancernym
    By mossin in forum Dzieje najnowsze od 1914 do dziś
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 01-03-2011, 10:49
  2. Strony z nutami
    By Maharbal in forum Archiwum Tawerny
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 23-10-2009, 22:19

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •