Strona 12 z 45 PierwszyPierwszy ... 2101112131422 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 111 do 120 z 441

Wątek: Medieval XL - Dyskusja ogólna i Download

  1. #111
    Podstoli Awatar [IG] Misiak
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Poznań
    Postów
    367
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1
    Otrzymał 4 podziękowań w 2 postach

    Re: Medieval XL - mod

    Pograłem wczoraj nieco. Oto kilka moich przemyśleń na temat moda:

    1. Dużym plusem jest mapka z BC.Co prawda jest to moja ulubiona mapa, więc jestem mało obiektywny
    2. Do plusów na pewno można śmiało doliczyć jednostki, których użyłeś. O ich statystykach nie wspominam, ponieważ widziałem, że chcecie coś z tym zrobić
    3. o AI niestety dużo powiedzieć nie mogę, przeprowadziłem tylko 3 oblężenia, w których jednostki przeciwnika zachowywały się podobnie do tych z BC. Tak mi się przynajmniej wydaje.
    4. Bardzo fajnie, że KAM 2150 zrobił muzykę. Chwała Ci za to Ta z MTW II jest dość....monotonna.
    5. Gram sobie Bizancjum...no właśnie nazwy.... Czy masz w planach zmianę nazw Państw na mapie kampanii? Niby nic ale dodawało to klimatu niewątpliwie.
    6. To samo tyczy się "herbów" tychże. Te z MTWII są kompletnie dziwaczne i mało klimatyczne.
    7. Trochę brakuje mi tytułów typu "król Polski" przy każdym generale. Czy docelowo mają takowe być?
    8. Czy język moda ma być w przyszłości ujednolicony? Część teksów jest w języku polskim, część w angielskim. Fajnie byłoby gdyby widniał jeden.

    Na chwilę obecną tyle mi przychodzi do głowy


    Jeszcze raz gratuluję moda i życzę wytrwałości w kontynuowaniu prac. Mod robi ogromne wrażenie i ma potencję.

  2. #112
    Cześnik
    Dołączył
    May 2010
    Lokalizacja
    Bytom
    Postów
    278
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Medieval XL - mod

    Kurtka, ale się temat rozkręca Częściej muszę tu zaglądać.

    Co do stabilności to jest ok. Nie wywala się. Co do postu EliminatorTa to powiedz mi czy wgrałeś patcha z pierwszego postu ? Bez niego może się wywalać w 20 turze (około).

    Dziękuję za słowa uznania. Co do rzeczy, które należało by poprawić to w momencie gdy zabrałem się za tworzenie moda miałem nieco ambitniejsze plany, jednak nie wszystko się udało zrobić. Po pewnym czasie moim celem zostało wypuszczenie wersji stabilnej i grywalnej.

    Poprawić w pierwszej kolejności musiałbym generałów, którzy z powodu braku lojalności "stają się" buntownikami zaraz po opuszczeniu miasta. Później ikonki, unit cardy, herby i budynki. Do tego nowe nacje. Co do tytułów nie zamierzam tego ruszać, nie znam się na tym i nie mam chęci uczenia się kolejnej rzeczy dotyczącej edycji m2 tw.

    Najważniejsze pytanie kiedy te zmiany zostaną wprowadzone otóż problem jest z moimi chęciami , ale jak by udało się zbudować jakiś niewielki zespół to myślę, że można by było zrobić z tego na prawdę fajnego moda w pełni kompleksowego mogącego konkurować z najlepszymi.

    Chciałbym jeszcze bardzo podziękować Kamilowi za pracę, którą wkłada w moda (bardzo dobra muzyka + walka z EDB) oraz Aravenowi za kopanie mnie co jakiś czas

  3. #113
    Podstoli Awatar [IG] Misiak
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Poznań
    Postów
    367
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1
    Otrzymał 4 podziękowań w 2 postach

    Re: Medieval XL - mod

    Zaglądaj obowiązkowo!!! W końcu to temat o Twoim modzie.
    Teraz masz wersję stabilną, więc możesz wcielić w życie plany, z których musiałeś zrezygnować Wykonałeś tyle pracy, że zbrodnią byłoby niekontynuowanie prac. A to, że Araven Cię kopie to dobrze To i ja Cię kopnę na zachętę

  4. #114
    Szambelan Awatar K A M 2150
    Dołączył
    Nov 2009
    Lokalizacja
    Gdańsk
    Postów
    2 061
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    12
    Otrzymał 52 podziękowań w 45 postach

    Re: Medieval XL - mod

    Uff, wreszcie mogę ogłosić wydanie pierwszej wersji moich statystyk do jednostek

    Lekko nie było, najpierw 3 tygodnie mojej pracy przepadło i przez ostatnie 2 dni odtwarzałem to co zajęło mi tak dużo czasu. Ledwo żyję, ale alfa skończona


    Instalacja: wrzucić poniższy plik do folderu MXL/data i nadpisać:
    http://www.speedyshare.com/RQq6g/export-descr-unit.txt


    Jest to dopiero alfa i nie udało mi się odtworzyć wielu rzeczy związanych z balansem, obecnie jazda jest trochę za mocna, rozmiary jednostek są domyślne, morale i ceny tylko minimalnie ruszone, buntownicy nie mają zmienionych parametrów pancerza(ale sam atak i obronę tak).

    Co do jazdy to lekką łatwo rozłożyć, ale ciężką najlepiej atakować pikinierami, bo może nawet włóczników rozłożyć, jeżeli nie będą mieli przygotowanych szyków. W sumie jest to realistyczne, ale dla grywalności może to być aż nazbyt realistyczne ; )

    Sama jazda na przyszłość i tak zachowa swoje statystyki, ale liczebność się zmniejszy oraz koszta budowy i utrzymania pójdą o 50%-75% w górę.



    Wersja beta statystyk wyjdzie tak za miesiąc lub dwa, w niej będą zmienione rozmiary oddziałów oraz większość cen. W pełnej wersji statów ukończone zostaną koszta oraz morale.

    Myślę także nad wywaleniem formacji schiltron, ponieważ AI za późno formuje krąg włóczni przez co włócznicy są łatwo miażdżeni przez jazdę.

    Dzięki Kruku za wspomnienie mojej pracy w swoim poście Wyedytuj pierwszy post i dodaj link do muzyki i statów

    Gorąco proszę o testowanie moich statów. Jak wspominałem w ciągu 2 dni w miarę odtworzyłem 3 tygodnie mojej wcześniejszej pracy, także łatwo mogły zakraść się błędy.

  5. #115
    Cześnik
    Dołączył
    May 2010
    Lokalizacja
    Bytom
    Postów
    278
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Medieval XL - mod

    Huhu, super. Chyba będę musiał pokusić sie o jakiś instalator

    Już wrzucam do pierwszego postu.

  6. #116
    Szambelan Awatar Araven
    Dołączył
    Jan 2011
    Postów
    11 935
    Tournaments Joined
    2
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    402
    Otrzymał 276 podziękowań w 234 postach

    Re: Medieval XL - mod

    Muza Kama jest świetna. Można pomyśleć o daniu AI bitewnego Germanicu5 wersja 5.6, chyba, że już jest w modzie. Z nowa muzą i statystykami Kama będzie ok.

  7. #117
    Szambelan Awatar K A M 2150
    Dołączył
    Nov 2009
    Lokalizacja
    Gdańsk
    Postów
    2 061
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    12
    Otrzymał 52 podziękowań w 45 postach

    Re: Medieval XL - mod

    Wstawiam wersję 0.2 mojego pliku EDU. W tym patchu zmienione zostały rozmiary oddziałów i dosłownie kilka jednostek trochę zmieniło staty.

    http://www.speedyshare.com/jxdbM/export-descr-unit.txt

    Nowe rozmiary jednostek:
    Włócznicy - 200
    Łucznicy/Piechota - 150
    Lekka jazda - 80
    Średnia jazda - 70
    Ciężka jazda - 60

    Niektóre nacje ze względu na ich charakterystyczne jednostki mogą wyłamywać się poza powyższe standardy, np: cięższy rycerze serbscy mają 70 ludzi w oddziale, zamiast 60.

  8. #118
    Szambelan Awatar Araven
    Dołączył
    Jan 2011
    Postów
    11 935
    Tournaments Joined
    2
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    402
    Otrzymał 276 podziękowań w 234 postach

    Re: Medieval XL - mod

    Melduję, że pograłem z 50 tur. No zajebiaszczy mod. Z mużą Kama i na tym w/w pliku jednostek wersja 2.0. Lekarstwo na niską lojalność startową generałów jest bardzo proste. Wysyłam PW do zacnego Kruka84.
    Należy ścigać Autora by dopieścił swe świetne dzieło, bo niewiele jest do poprawy. Chwała Kamowi 2150, że pomaga mu w tym zbożnym dziele. Pozdrawiam.

    Edit: Pw do Kruka84 poszło, czekam na odpowiedź.

  9. #119
    Łowczy
    Dołączył
    May 2012
    Postów
    194
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Medieval XL - mod

    Opis moda bardzo mnie nakręcił na ściągnięcie, grzecznie czytałem książkę podczas gdy mój pro internet pobierał wszystko co trzeba i gdy już wszystko było zainstalowało stała się rzecz niesłychana... Problem taki sam jak u EliminatorT tylko że po ponownej instalacji dalej nie mogę grać w kampanię ;/ Nic nie pomaga ;/

  10. #120
    Szambelan Awatar K A M 2150
    Dołączył
    Nov 2009
    Lokalizacja
    Gdańsk
    Postów
    2 061
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    12
    Otrzymał 52 podziękowań w 45 postach

    Re: Medieval XL - mod

    :shock: Jakby to co radzę się jeszcze z grą na moich statach wstrzymać, bo w przyszłym tygodniu wydaję w sumie dosyć obszerny patch, bo całkowicie zmieniający koszta jednostek oraz ich utrzymanie, a także zmianie ulega morale jednostek. Wyeliminowałem też bugi z wersji 0.2 gdzie czasami o jedno zero, tu czy tam za dużo dałem, bo jakaś jazda ma 175 ludzi x

Strona 12 z 45 PierwszyPierwszy ... 2101112131422 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. medieval 2 total war
    By ZakusPL in forum Podzamcze (MTW II, Kingdoms - pomoc techniczna)
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 23-08-2013, 15:49
  2. Jak rozpatchować medieval 2
    By gelo441 in forum Podzamcze (MTW II, Kingdoms - pomoc techniczna)
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 30-11-2012, 10:43
  3. Medieval II
    By srokaaa in forum Podzamcze (MTW II, Kingdoms - pomoc techniczna)
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 22-09-2012, 11:26
  4. Medieval II MULTIPLAYER
    By yaqub in forum Medieval II: Total War
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 01-02-2011, 18:32
  5. [ROZWIĄZANE] Medieval 2 i Win 7
    By Filo in forum Podzamcze (MTW II, Kingdoms - pomoc techniczna)
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 11-12-2009, 17:31

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •