Strona 6 z 7 PierwszyPierwszy ... 4567 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 51 do 60 z 68

Wątek: Tsardoms: Total War

  1. #51
    Szambelan Awatar chochlik20
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    4 182
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    292
    Otrzymał 482 podziękowań w 340 postach
    Mod zaliczał pierwszą, a konkretniej kilka wpadek. Podczas oblężenie Konstantynopola na samym początku walki gra się zawieszała i wywalała do pulpitu. Gdy zmniejszyłem grafikę zaczęło gliczować na pauzie i nie pozostawało nic innego jak wyłączenie gry menedżerem zadań. Gliczowało się też przy końcu innej bitwy, ale na szczęście udało mi się dokończyć bitwę bez ujrzenia pulpitu.
    Ogólna sytuacja w kampanii jest taka, że brakuje mi 6 prowincji, Turcy mają dwie w Europy i są mega, ale to mega mocni! Wiem, że wersji 1.5 dało radę zblokować przejście do Azji Mniejszej i mam nadzieję, że to samo będzie i tutaj w momencie wszczęcia wojny.
    Przepis na idealną kawę:

    Grafik: Co to za lura!? Kawa powinna być czarna, mocna, ostra i aromatyczna. Zrób mi drugą.

    Tytus: Rozkaz! Kawa powinna być czarna… Carbo medicinalis, czyli węgiel drzewny powinien ją doczernić. …mocna… Czy może być coś mocniejszego od spirytusu 95%? …ostra i aromatyczna… Reszty dokona papryka, pieprz, jodyna i… dezodorant „Brutal”.
    Grafik: O, teraz to jest kawa! To mnie postawi na nogi!
    Tytus: Szkoda, że nie dodałem jeszcze dynamitu.


    Księga XVI

  2. #52
    Troublemaker Awatar Nezahualcoyotl
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Hidden Castle
    Postów
    6 637
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    373
    Otrzymał 893 podziękowań w 599 postach
    Fakt iż gliczowanie zdarza się w trakcie bitew (najczęściej podczas oblężeń).W tej sytuacji trzeba walkę rozpocząć od nowa albo prowadzić rozgrywkę "z dystansu" i nie zbliżać się kursorem do wadliwego obszaru.
    Co do blokady przejścia pomiędzy Europą a Azją Mniejszą,w moim przypadku,to nie działało gdyż zarówno armie powoływane na Krucjaty lub Jihady przechodziły bez żadnych problemów.
    P.S.Spróbuj zwasalizować przeciwnika a wówczas jego prowincje automatycznie się wliczają do Twoich.


    In quexquichcauh maniz camanahuatl ayc pollihuiz yn iteno yn itauhca in Mexico-Tenochtitlan


    Jeśli avek to tylko z Indianką!
    *************************
    https://www.youtube.com/channel/UCo3...6M-C3c_Wc_57BQ

    *************************
    Był czas kiedy osobnika owego zwano @zajac.





  3. #53
    Szambelan Awatar chochlik20
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    4 182
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    292
    Otrzymał 482 podziękowań w 340 postach
    To przejście, gdzie są zielone strzałki da się, bo sprawdzałem, ale są jeszcze dwa. Mam nadzieję, że uda zablokować flotą, a jak nie to czekać mnie będzie mocno upierdliwa walka z Turcją. Ta, co prawda ma w armiach głównie konnice strzelecką, ale też ciężką piechotę. Zobaczymy, co będzie.

    Znam mechanikę z wasalizacją, ale na ten moment jestem tylko w stanie wojny z Bizancjum, a temu pozostały tylko dwie prowincję. Dodatkowo z racji tego, że wybrałem długą kampanię, a do jej ukończenia potrzebuję konkretnych regionów. Jeden z nich kontrolują Osmani . Nie chcę otwierać nowego frontu, bo mają sporo armii niedaleko mnie. Póki, co nie spieszę się na wojnę z nimi. Muszę nawrócić nowo pobite terytoria. I tu muszę przyznać, że twórcy nie ułatwiają zadania. Potrzeba sporej liczby duchownych, aby nawrócić do odpowiedniego poziomu.

    Czy komuś grającemu w wersję 2.0 zdarzyło się, aby Bochemia przeszła na husycyzm? Były już eventy o Husie, krucjatach, ale niestety Bochemia uparcie trzyma się katolicyzmu. W ogóle jest taka możliwość?
    Przepis na idealną kawę:

    Grafik: Co to za lura!? Kawa powinna być czarna, mocna, ostra i aromatyczna. Zrób mi drugą.

    Tytus: Rozkaz! Kawa powinna być czarna… Carbo medicinalis, czyli węgiel drzewny powinien ją doczernić. …mocna… Czy może być coś mocniejszego od spirytusu 95%? …ostra i aromatyczna… Reszty dokona papryka, pieprz, jodyna i… dezodorant „Brutal”.
    Grafik: O, teraz to jest kawa! To mnie postawi na nogi!
    Tytus: Szkoda, że nie dodałem jeszcze dynamitu.


    Księga XVI

  4. #54
    Chłop Awatar michal77
    Dołączył
    Aug 2015
    Postów
    22
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    4
    Otrzymał 5 podziękowań w 3 postach
    Cytat Zamieszczone przez chochlik20 Zobacz posta
    To przejście, gdzie są zielone strzałki da się, bo sprawdzałem, ale są jeszcze dwa. Mam nadzieję, że uda zablokować flotą, a jak nie to czekać mnie będzie mocno upierdliwa walka z Turcją. Ta, co prawda ma w armiach głównie konnice strzelecką, ale też ciężką piechotę. Zobaczymy, co będzie.

    Znam mechanikę z wasalizacją, ale na ten moment jestem tylko w stanie wojny z Bizancjum, a temu pozostały tylko dwie prowincję. Dodatkowo z racji tego, że wybrałem długą kampanię, a do jej ukończenia potrzebuję konkretnych regionów. Jeden z nich kontrolują Osmani . Nie chcę otwierać nowego frontu, bo mają sporo armii niedaleko mnie. Póki, co nie spieszę się na wojnę z nimi. Muszę nawrócić nowo pobite terytoria. I tu muszę przyznać, że twórcy nie ułatwiają zadania. Potrzeba sporej liczby duchownych, aby nawrócić do odpowiedniego poziomu.

    Czy komuś grającemu w wersję 2.0 zdarzyło się, aby Bochemia przeszła na husycyzm? Były już eventy o Husie, krucjatach, ale niestety Bochemia uparcie trzyma się katolicyzmu. W ogóle jest taka możliwość?
    Zrobiłem całą kampanię Turkami i oprócz tego, że faktycznie występują czasami glitche graficzne to ani razu nie przydażył mi się crash. Jesteś pewien, że pobrałeś nową wersję 2.0 po 17 października + hotfix?

    https://www.twcenter.net/forums/show...on-2-0-Release
    "Głupiec wszystko potrafi, mądry ciągle się uczy."

    https://ebmultiplayer.com/

  5. #55
    Szambelan Awatar chochlik20
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    4 182
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    292
    Otrzymał 482 podziękowań w 340 postach
    Jest jakaś różnica? Data folderu wskazuje na 5 października. Hotfixa dodałem i póki, co nie licząc gliczy uświadczyłem niedawno jeden komunikat o błędzie. W każdym razie do wygranej brakuje mi dwóch prowincji ( w tym jednej kontrolowanej przez Osmana). Jak ją ukończę to pobiorę tą po 17.X, ale i tak nowa kampania dopiero za jakiś czas.
    Przepis na idealną kawę:

    Grafik: Co to za lura!? Kawa powinna być czarna, mocna, ostra i aromatyczna. Zrób mi drugą.

    Tytus: Rozkaz! Kawa powinna być czarna… Carbo medicinalis, czyli węgiel drzewny powinien ją doczernić. …mocna… Czy może być coś mocniejszego od spirytusu 95%? …ostra i aromatyczna… Reszty dokona papryka, pieprz, jodyna i… dezodorant „Brutal”.
    Grafik: O, teraz to jest kawa! To mnie postawi na nogi!
    Tytus: Szkoda, że nie dodałem jeszcze dynamitu.


    Księga XVI

  6. #56
    Chłop Awatar michal77
    Dołączył
    Aug 2015
    Postów
    22
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    4
    Otrzymał 5 podziękowań w 3 postach
    Cytat Zamieszczone przez chochlik20 Zobacz posta
    Jest jakaś różnica? Data folderu wskazuje na 5 października. Hotfixa dodałem i póki, co nie licząc gliczy uświadczyłem niedawno jeden komunikat o błędzie. W każdym razie do wygranej brakuje mi dwóch prowincji ( w tym jednej kontrolowanej przez Osmana). Jak ją ukończę to pobiorę tą po 17.X, ale i tak nowa kampania dopiero za jakiś czas.


    Jest różnica, o ile pamiętam większość graczy miała niestanne crashe w późniejszych turach + naprawili parę innych rzeczy.
    "Głupiec wszystko potrafi, mądry ciągle się uczy."

    https://ebmultiplayer.com/

  7. Użytkownicy którzy uznali post michal77 za przydatny:


  8. #57
    Szambelan Awatar chochlik20
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    4 182
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    292
    Otrzymał 482 podziękowań w 340 postach
    Kampanie ukończyłem dzięki Timuridom oraz Osmanom, którzy wycofali armie z Europy zostawiając tylko garnizony. Nie pozostaje mi nic innego jak zastąpić starą wersję.

    Pewnie nie naprawili błędu, który tyczył się bombard. Był wersji 1.5, 1.7 i 2.0. i domyślam się, że będzie on nadal.
    Przepis na idealną kawę:

    Grafik: Co to za lura!? Kawa powinna być czarna, mocna, ostra i aromatyczna. Zrób mi drugą.

    Tytus: Rozkaz! Kawa powinna być czarna… Carbo medicinalis, czyli węgiel drzewny powinien ją doczernić. …mocna… Czy może być coś mocniejszego od spirytusu 95%? …ostra i aromatyczna… Reszty dokona papryka, pieprz, jodyna i… dezodorant „Brutal”.
    Grafik: O, teraz to jest kawa! To mnie postawi na nogi!
    Tytus: Szkoda, że nie dodałem jeszcze dynamitu.


    Księga XVI

  9. #58
    Chłop
    Dołączył
    Feb 2013
    Postów
    31
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach
    Mod ciekawy, dopracowany ale jedno mnie kompletnie odrzuca - spam armii. Florencja z 2-3 miastami ma 5 pełnych flag, większe państwa to już szkoda gadać a przeszedłem tylko 70 tur. Nie wiem co sądzić o agresywności, grałem Mediolanem na vh i bot zaatakował mnie tylko raz po czym szybko przyjął pokój. to jeszcze do przełknięcia, ale ten spam...

  10. #59
    Szambelan Awatar chochlik20
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    4 182
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    292
    Otrzymał 482 podziękowań w 340 postach
    Cytat Zamieszczone przez killerk Zobacz posta
    Mod ciekawy, dopracowany ale jedno mnie kompletnie odrzuca - spam armii. Florencja z 2-3 miastami ma 5 pełnych flag, większe państwa to już szkoda gadać a przeszedłem tylko 70 tur. Nie wiem co sądzić o agresywności, grałem Mediolanem na vh i bot zaatakował mnie tylko raz po czym szybko przyjął pokój. to jeszcze do przełknięcia, ale ten spam...
    Grałem Chorwacją, Ks. Aten, Wołoszczyzną, Osmanami i nie spotkałem się ze spamem armii od mniejszych nacji. Co do większych to się nie ma, co się dziwić. Startują z dużą liczbą prowincji, a na starcie mają też sporą liczbę wojska. Zresztą pod tym względem w tym modzie w porównaniu do innych nie ma tragedii.

    Wyszła wersja 2.2 - https://www.moddb.com/mods/tsardoms-...war-version-22
    Przepis na idealną kawę:

    Grafik: Co to za lura!? Kawa powinna być czarna, mocna, ostra i aromatyczna. Zrób mi drugą.

    Tytus: Rozkaz! Kawa powinna być czarna… Carbo medicinalis, czyli węgiel drzewny powinien ją doczernić. …mocna… Czy może być coś mocniejszego od spirytusu 95%? …ostra i aromatyczna… Reszty dokona papryka, pieprz, jodyna i… dezodorant „Brutal”.
    Grafik: O, teraz to jest kawa! To mnie postawi na nogi!
    Tytus: Szkoda, że nie dodałem jeszcze dynamitu.


    Księga XVI

  11. Użytkownicy którzy uznali post chochlik20 za przydatny:


  12. #60
    Troublemaker Awatar Nezahualcoyotl
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Hidden Castle
    Postów
    6 637
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    373
    Otrzymał 893 podziękowań w 599 postach
    Cytat Zamieszczone przez killerk Zobacz posta
    Mod ciekawy, dopracowany ale jedno mnie kompletnie odrzuca - spam armii. Florencja z 2-3 miastami ma 5 pełnych flag, większe państwa to już szkoda gadać a przeszedłem tylko 70 tur. Nie wiem co sądzić o agresywności, grałem Mediolanem na vh i bot zaatakował mnie tylko raz po czym szybko przyjął pokój. to jeszcze do przełknięcia, ale ten spam...
    Jedyny konkretny spam to mają Timurydzi ale zanim oni się pojawią można się już odpowiednio na nich przygotować. Po drugie to nawet dobrze iż osady rebelianckie mają pełne garnizony i to nie bynajmniej z jakimiś śmieciowymi jednostkami. Dzięki czemu nie dochodzi do sytuacji,jak w czystej podstawce,kiedy gracz jedną armią może podbić kilka regionów. Ekonomia obok rozbudowy armii w tym modzie to podstawa i narzekam jedynie że tylko frakcje włoskie mają swoich kupców.


    In quexquichcauh maniz camanahuatl ayc pollihuiz yn iteno yn itauhca in Mexico-Tenochtitlan


    Jeśli avek to tylko z Indianką!
    *************************
    https://www.youtube.com/channel/UCo3...6M-C3c_Wc_57BQ

    *************************
    Był czas kiedy osobnika owego zwano @zajac.





Strona 6 z 7 PierwszyPierwszy ... 4567 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Falcom Total War 3 : The Total Conquest
    By in forum Mody wszelakie
    Odpowiedzi: 81
    Ostatni post / autor: 02-01-2020, 12:39
  2. [Recenzje modów] Sicilia Total War (mod do Rome: Total War)
    By Arroyo in forum Archiwalne wiadomości
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 29-03-2014, 11:38
  3. Napoleon total war vs Empire total war
    By vinett in forum Napoleon: Total War
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 18-08-2011, 07:38

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •