Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: sposób na mnichów wojowników

  1. #1
    Chłop
    Dołączył
    Oct 2011
    Postów
    9
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    sposób na mnichów wojowników

    Witam wszystkich to mój pierwszy post na tym forum.

    Moje pytanie brzmi czy jest jakiś sposób na mnichów wojowników ? Testowałem różne jednostki ale zawsze mnisi wygrywali ? Dużo osób gra mnichami w trybie AVATARA i prawie zawsze jak trafie na takiego gracza przegrywam potyczkę ;-/



    pozdrawiam

  2. #2
    Łowczy
    Dołączył
    Mar 2011
    Postów
    124
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: sposób na mnichów wojowników

    Obecnie prawie nie da się wygrać z taką armią. Może konnica w krzakach + część na widoku. Poświęcasz tę część na widoku i jak koleś myśli, że już nie masz kawalerii, robisz mu wjazd na plecy. Jeśli nie zostawił niczego w odwodzie, to masz szansę wygrać. Też mam ten problem. Łucznicy guzik robią, bo koleś sobie tyle ich naspamuje, że spokojnie do łuczników dojdzie.

  3. #3
    Chłop
    Dołączył
    Oct 2011
    Postów
    9
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: sposób na mnichów wojowników

    szkoda że tak jest ;-/

  4. #4
    Podstoli
    Dołączył
    Feb 2010
    Postów
    431
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: sposób na mnichów wojowników

    Jedyny sposób dający jakieś szanse, a i tak nie gwarantujący zwycięstwa, bo tego się chyba zrobić nie da, to postawić linię z yari ashi na której ten tłum się na chwile zatrzyma, co pozwoli łucznikom przetrzepać ich trochę bardziej. Po dojściu do zwarcia walić w generała. Moje oddziały mnichów łuczników potrafią w porywach wybić do 400 wrogów razem. Choć to i tak niczego nie gwarantuje, zwykle jest ich na tyle dużo, że nawet mimo dużych strat, zabitego generała i wrogiej jazdy na tyłach, ci mnisi potrafią dalej się przebić.

  5. #5
    Wojski
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    50
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: sposób na mnichów wojowników

    Masz 2:59 czasu na doprowadzenie armii przeciwnika do stanu używalności wstecznej a więc pozostaje rush. Trzeba się liczyć że monk spamer usiądzie w lesie, poczeka aż mu się ryk naładuje i ruszy pełną ławą na ciebie a jego skrzydła będą zabezpieczane przez elitarna kawalerie mnichow (z 4 jednostki). Możesz spróbować zaryzykować użycie świty niewyważonych włóczni, wiary i znużonego światem ale trzeba je mieć i one tylko osłabia trochę działanie kapliczki, drogi ikko-ikki i mistrza yari. Strzelców najlepiej mieć na koniach, zdążą dojechać i coś spróbować zrobić więcej niż jedna salwa i odwrót a potem ostrzał w jednostki oddalone w wykonaniu piechoty. Jeśli nie masz armii na rush to wszystko zależy od tego z kim grasz i czy zdołasz oszukać jego kawalerie (bo z nią nie wygrasz raczej) i huknąć go konnicą od flanki.

    Uniwersalne zestawienie to 3 x kawaleria łucznikow, 2 jednostki samurajów z rusznicami, sporo naginat samurajskich i katan, kawaleria mnichów i generał ze stań i walcz i świta niewyważonych włóczni( na średnich wielkościach woja tak około 1000 ludzia na 14000 kasy).

  6. #6
    Podczaszy
    Dołączył
    Jan 2010
    Postów
    527
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    10
    Otrzymał 1 podziękowanie w 1 poście

    Re: sposób na mnichów wojowników

    Z armiami z mnichami wygrałem tylko raz. Koleś poleciał jazdą na mojego kompana zostawiając piechotę bez osłony to ja mu ją po prostu wytłukłem przez przewagę. A tak jak ktoś jest ograny, ma doświadczonych mnichów a ty ich nie posiadasz to nie ma szans. Można przynajmniej stworzyć duże problemy ale i tak przegrasz.

  7. #7
    Stolnik Awatar kirlan
    Dołączył
    May 2010
    Postów
    1 141
    Tournaments Joined
    2
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    19
    Otrzymał 15 podziękowań w 12 postach

    Re: sposób na mnichów wojowników

    Ciekawa sprawa z tymi mnichami :roll:

    W Shogun1 to była moja ulubiona jednostka - prawie nie do zatrzymania (przez to że właściwe nigdy nie uciekali, nawet krańcowo zmęczeni na misji - kamikadze zachowywali posłuszeństwo i chęć walki).

    Ale nie byli wszechmocni - zatrzymywali ich naginata, dziesiątkowali ich łucznicy i arkebuzerzy, a i oskrzydlenie przez kawalerię jari było dość nieprzyjemne i bolesne, zdaje się też że kensai mógł sporo mnichów wymłócić ... eeeh ! piękne o były bitwy 8-) 8-) 8-)
    no ale to historia .....


    ... a jakby jakąś twardą jednostką przyblokować, a z tyłów ostrzeliwać łucznikami, dla pewności okrążyć kawalerią i pociąć im plecy ...

    .. :shock: - a może łucznicy koni (są chyba tacy w nowym szogunie?): doskocz, ostrzelaj , odskocz bez strat , ostrzelaj, odskocz bez strat ... - i tak się bawić aż mnisi wyginą

    (nożyce - kamień - papier - taka jest chyba reguła? jeśli tak to musi być jakiś sposób na mnichów
    "Mądry dowódca bardziej dąży do zwycięstwa niż do bitwy."

  8. #8
    Stolnik
    Dołączył
    Oct 2009
    Lokalizacja
    Warszawa
    Postów
    941
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: sposób na mnichów wojowników

    Można się tak bawić , ale osoba , która bierze dużo mnichów nie będzie czekała tylko od razu poleci zaatakować , więc nie zada dużo strat. A w innych przypadkach , albo ludzie mają dużo mnichów łuczników z lepszym zasięgem lub sami mają łuczników konnych,
    [-TotalWarRebel-]

  9. #9
    Łowczy Awatar Polakko
    Dołączył
    Nov 2011
    Lokalizacja
    Tychy
    Postów
    139
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: sposób na mnichów wojowników

    O tak armie mnichów są dosyć dużym problemem ale mi tak śrenio uda się pokonać (z ledwością a czasmi przez błędy wrażego gracza) 2 na 5 takich armi, dużo też zależu od mapy, jeśli to dobieranka to będzie ciężko ale da sie wygrać, przedewszystkim jazda- ja osobiście stawiam głównie na jazde i przeważnie mam tak z 6-7 odziałów jazdy więc zwyczajnie wygrywam liczebnością z jazdą mnichów a potem tylko im na tyły wiechać i giena ubić.
    Ale zasada kamień-papier-nozyce działa jak najbardziej, bo na jazde wysyłasz naginaty/yari, na naginaty/yari samurajów/ pożyczone miecze, na pożyczone miecze/samurajów jazde, łucznicy nadają się do osłabiania wszystkich jednostek ale w zwarciu wymiękają ze wszystkimi. Proste
    "Śmierć jednego człowieka to tragedia, śmierć miliona to statystyka"- Józef Stalin

  10. #10
    Podstoli
    Dołączył
    Feb 2010
    Postów
    431
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: sposób na mnichów wojowników

    No teraz to już chyba nie ma o czym dyskutować, spam mnichów należy już do przeszłości. Dalej są skuteczni ale nie przesadzeni i zwykły oddział samurajów z katanami może ich zatrzymać. Po raz pierwszy od początku gra wydaje się być zbalansowana.

Podobne wątki

  1. GALERIA WOJOWNIKÓW! (starożytność - XXI wiek)
    By KLAssurbanipal in forum Dyskusje historyczne
    Odpowiedzi: 832
    Ostatni post / autor: 17-03-2024, 02:29
  2. Konie wojowników na przestrzeni wieków.
    By Grandal in forum Dyskusje historyczne
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 31-12-2010, 17:17
  3. Sposób na Rzym
    By Qba1993 in forum Rome: Total War
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 19-05-2010, 22:47
  4. Sposób na nude
    By ottoman in forum Medieval II: Total War
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 25-12-2009, 19:34

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Możesz edytować swoje posty
  •