Postanowiłem odświeżyć sobie roma i zagrać jakąś kampanie - padło na buntowników Cesarstwa Zachodniego. Rozgrywkę zaczynałem kilka razy, irytowały mnie prowincje jakie buntowały mi się na starcie aż w końcu dostałem Lepcis Magna, 2 prowincje graniczne na wchodzie i Ravenne. Od razu destrukcja budynków w tamtych miastach, zebrałem dość potężną armię i hajda podbijać półwysep!! Początkowy minus zlikwidowałem łupiąc Rzym i Tarentum. Przebiegu kampanii nie będę opisywał, bo nie ma sensu. Co do ciekawszych wydarzeń: wyrugowałem Bizantyjczyków z Europu, zniszczyłem Alemanów, hordę Franków, Sarmatów, podbiłem plemiona Berberów, walczyłem jak przegrałem kampanie!! z Wandalami.
Ravenna - miasto w którym wybuchł bunt przeszło na stronę Cesarstwa( za dużo kmiotów w mieście), zebrałem pospiesznie jakaś tam armię z 6 jednostek generalskich plus ciężka piechota - victora!! ludność pod nóż a ja dalej prowadzę podboje - wszakże cesarstwo padło. A tu wyskakuje mi obrazek z komunikatem: kampanie zakończona niepowodzeniem. Patrzę po wyskakujących eventach - nowy porządek, nowy przywódca frakcji itp. Podbite moje prowincje stały się nowym Cesarstwem Zachodnim, którym już nie mogłem pograć
Próbował ktoś z Was kampanii buntownikami?
Dla ludzie, którzy zapytają: jak zagrałeś tą frakcją? przecież nią nie można - odsyłam do założonego przeze mnie wątku pt. tytułem: "Gra frakcjami niegrywalnymi" :ugeek: