Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13

Wątek: Wojny totalne

  1. #1
    Chłop
    Dołączył
    Jan 2010
    Postów
    4
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Wojny totalne

    Nie byłem pewien do jakiego działu dać ten temat , ale ten dział jest odpowiedniejszy chyba. Gram Polską i nieustannie muszę toczyć wojny z sąsiadami. Nie chcą żadnych rozejmów mimo ogromnych strat. Jeśli już dojdzie do rozejmu to po 5 turach przeciwnicy go zrywają. Macie jakieś pomysły na takich sąsiadów?

  2. #2
    Podkomorzy
    Dołączył
    Sep 2009
    Lokalizacja
    Poznań
    Postów
    1 833
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Wojny totalne

    Zniszczyć. Czego się spodziewałeś po serii, która ma w nazwie "total war"? To zobowiązuje.

    A.K.A. Askorti

  3. #3
    Krwawy Kardynał Awatar Samick
    Dołączył
    Oct 2010
    Postów
    5 767
    Tournaments Joined
    9
    Tournaments Won
    1
    Podziękował
    171
    Otrzymał 427 podziękowań w 262 postach

    Re: Wojny totalne

    Kuroi dał dobrą radę, ja dorzucę kilka swoich.

    Niech zgadnę, jak zawierasz rozejm, to od razu przerzucasz wolne siły na inny front? Nie rób tego! To tylko prowokuje przeciwnika.

    Próbuj ustabilizować gdzieś granicę według zasady: im krótsza granica tym lepiej. A najłatwiej oprzeć granicę na krańcu mapy, prawda? Marsz na wschód jest nieunikniony. Spróbuj zmontować przymierze, to zawsze dodaje parę punktów respektu u sąsiadów. Najłatwiej takie przymierze zawrzesz z wrogiem Twojego wroga.

    Możesz jeszcze spróbować stworzyć strefę buforową. Podczas wojny atakuj i zdobywaj. Po czym po uzyskaniu kilku miast wytycz sobie najłatwiejszą do obrony granicę. To nie wszystko! Miasta/zamki które nie chcesz mieć ... burzysz. Burzysz wszystko co się da. Po tym kroku zawierasz traktat, w którym zrzekasz się spustoszałych miejscowości w zamian za pokój i parę dukatów. Przeciwnik nie ma zbyt dużych korzyści z miejscowości, musi sporo odbudowywać, utrzymywać porządek i załogi. W tym czasie Ty opływasz w dostatku... Opływałbyś, gdyby nie dziesiątki inwestycji, które finansujesz ze zdobytych pieniędzy.



  4. #4
    Łowczy
    Dołączył
    Dec 2011
    Lokalizacja
    Mazowieckie
    Postów
    133
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    13
    Otrzymał 5 podziękowań w 5 postach

    Re: Wojny totalne

    Ja dodam od siebie coś takiego.
    Walcz z jednym krajem na raz.
    Na początku rozgrywki dąż do przymierza z PapieRZem, jak kogoś ekskomunikuje, to jeszcze wsparcie dostaniesz.
    U mnie to działa, a jak będziesz metodycznie eliminował sąsiadów, to się potem spokojnie zajmiesz dalszą częścią mapy. Papierz Papież

  5. #5
    Krwawy Kardynał Awatar Samick
    Dołączył
    Oct 2010
    Postów
    5 767
    Tournaments Joined
    9
    Tournaments Won
    1
    Podziękował
    171
    Otrzymał 427 podziękowań w 262 postach

    Re: Wojny totalne

    Cytat Zamieszczone przez Neron
    Ja dodam od siebie coś takiego.
    Walcz z jednym krajem na raz.
    Na początku rozgrywki dąż do przymierza z PapieRZem, jak kogoś ekskomunikuje, to jeszcze wsparcie dostaniesz.
    U mnie to działa, a jak będziesz metodycznie eliminował sąsiadów, to się potem spokojnie zajmiesz dalszą częścią mapy.

    Papież lubi narzucać wstrzymanie działań na kilka tur, co częstokroć może dobić, jeśli w międzyczasie skończy się oblężenie albo przeciwnik postanawia zdobyć nasz zamek.



  6. #6
    Podstoli Awatar GRUHA
    Dołączył
    Jan 2011
    Postów
    394
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    15
    Otrzymał 6 podziękowań w 6 postach

    Re: Wojny totalne

    Cytat Zamieszczone przez Samick
    Papież lubi narzucać wstrzymanie działań na kilka tur, co częstokroć może dobić, jeśli w międzyczasie skończy się oblężenie albo przeciwnik postanawia zdobyć nasz zamek.
    Ale jesli narzuca na ciebie wstrzymanie działan to na wroga także i wtedy czekasz sobie i bach ekskomunika na wroga i robisz z nim co chcesz mozliwie uda ci sie nawet krucjate utworzyc na ktores z jego panstw
    - Jesteś.. - Tak szaleńcem -Więc.. -Nie, nie zabije cie, tylko bede się tobą bawił jak dziecko zabawką odrywając każdą cześć i czerpał z tego wielką przyjemność

    Caedite eos! Novit enim Dominus qui sunt eius
    Arnaud Amaury

  7. #7
    Krwawy Kardynał Awatar Samick
    Dołączył
    Oct 2010
    Postów
    5 767
    Tournaments Joined
    9
    Tournaments Won
    1
    Podziękował
    171
    Otrzymał 427 podziękowań w 262 postach

    Re: Wojny totalne

    A ja w tym czasie tracę zamek, kawał dobrego woja i dowódcę? Kiepski interes, szczególnie że takie żądania pojawiają się wtedy, gdy mam dużą przewagę nad przeciwnikiem i już robię z nim co chce.



  8. #8
    Chłop
    Dołączył
    Oct 2009
    Postów
    15
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Wojny totalne

    Jeżeli wroga armia znajduje się w Twojej prowincji, możesz ją bezkarnie zaatakować i zniszczyć/przepędzić.

  9. #9
    Podczaszy
    Dołączył
    Apr 2012
    Lokalizacja
    3miasto
    Postów
    584
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Wojny totalne

    Zaatakować raczej nie, ale bronić się tak. Ja tam zawsze jak toczę jakąś wojnę, to mam jakiegoś dyplomatę w pobliżu Rzymu i daję Papieżowi w łapę. W ten sposób, mając wysoką reputację, Papa nie zagrozi mi ekskomuniką tylko dużym spadkiem reputacji. Mimo że jak zaatakujemy przeciwnika, wyświetla się komunikat, że ten atak może zakończyć się ekskomuniką, to tak się nie stanie.

  10. #10
    Chłop
    Dołączył
    Aug 2012
    Postów
    33
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Wojny totalne

    Jeśli chodzi o zaprzestawanie działań, to papa czasami na serio może poirytować... Dlatego lepiej mi się gra państwami arabskimi A wracając do tematu... Jeśli już chcesz grać katolikami, to często warto dobrze zinfiltrować przeciwnika. Stworzyć kilka aremek z artylerią i w ciągu kilku tur zniszczyc totalnie wrogie państwo. Ewentualnie jeśli już masz misję od papieża możesz pokusić się o wybicie rodziny panującej zabójcami, ale wtedy trzeba być ostrożnym. Pamiętaj tylko że jeśli będziesz mieć już te 20 prowincji, to możesz pokusić się i o eksomunikę, bo wtedy to już nie ma dla ciebie większego znaczenia ( chyba że zaczną się buntować prowincje, ale to już inna historia )

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. wypowiedzenie wojny
    By eeerobert in forum Rome: Total War
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 26-09-2010, 16:35
  2. Wojny Bałtyckie do KO
    By Haller in forum Medieval II Kampanie
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 06-01-2010, 11:50
  3. Mgla Wojny
    By Itcheb in forum Podzamcze (MTW II, Kingdoms - pomoc techniczna)
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 19-12-2009, 17:10
  4. ZSRR i przygotowania do wojny
    By Maximus XI in forum Dzieje najnowsze od 1914 do dziś
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 23-11-2009, 21:44
  5. Wojny Bałtyckie
    By Rapsod in forum Mody uzupełniające
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 01-01-1970, 01:00

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •