Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 50

Wątek: Gra Numidią

  1. #11
    Łowczy
    Dołączył
    Feb 2010
    Postów
    185
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Gra Numidią

    Szczerze to też wole ciężką piechote Rzymską od jednostek Numidii. Co to za walka: podbiegnij, walnij, odskocz :? . Najfajniej się walczy ciężką piechotą ze wsparciem ciężkiej kawalerii. A co do Numidii. Grałem nią kiedyś, straciłem Siwe, ale szybko ją odbiłem. Pobiłem Kartagine i mi się znudziło

  2. #12
    Chłop Awatar Narayan
    Dołączył
    Jun 2010
    Postów
    8
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Gra Numidią

    Witam!

    Grając Numidią kampanię na poziomie H/H podzieliłem ją na pod kampanie:

    1)Kampania Afrykańska:
    W tej kampanii trzeba za wszelką cenę zdobyć Kartaginę, zająć ją bez wybijania ani zniewolenia ludności w celu budowy Koszar Armii i rekrutacji pierwszych jednostek Legionistów numidyjskich ponieważ niebawem czeka nas inwazja Scypionów . Do zdobycia Kartaginy wykorzystać wszelkie dostępne jednostki a w miastach zostawiając tylko najmniejsze wymagane garnizony a całą kasę inwestować w drogi, targowiska, porty i świątynie Miquarta czyli w budowle dające kasę bo z kasą Numidia ma spory problem,(jeżeli nie zajmiemy Kartaginy to czeka nas niechybny koniec niesiony na ostrzach mieczy Legionów Rzymskich)
    Po odparciu inwazji Scypionów czas na następną pod kampanie:

    2)Kampania Sycylijsko - Sardyńska:
    W tej kampanii po-prostu zdobyć wszystkie 3 miasta na Sycylii i dalej odpierać ataki Scypionów, następnie szybki desant na Sardynię i czas na kolejną kampanie:

    3)Kampania Italska (wiadomo najtrudniejsza):
    W tej kampanii zastosowałem taktykę "żabich skoków" czyli szpiegami sprawdzałem w których miastach są małe garnizony szybki desant, szturm i wycinanie mieszkańców,
    po takich akcjach trzeba odpierać szaleńcze ataki rodów rzymskich w celu wyparcia nas z Italii polecam obronę w miastach, tym sposobem zniwelowałem liczebność armii rzymskich w Italii o 80%, po takiej rzezi kolejno zajmowanie miast italskich w między czasie zniszczone zostają Senat i Scypioni !

    4)Kampania Hiszpańska:
    Desant w rejonie Korduby zajęcie jej doszkolenie jednostek i marsz wzdłuż wybrzeża podbijając Nową Kartaginę i Oskę , po zajęciu wybrzeża konieczne są posiłki w postaci 1 lub 2 armii aby dopełnić podboju Iberii w między czasie desant jakimś niewielkim korpusem na Baleary i zajęcie Palmy i Kartagina zniszczona!

    5)Kampania Galijsko - Grecka:
    Po podbiciu Iberii i Italii w miarę możliwości wysyłać kolejne armie na podbój Galii jeśli jeszcze ta frakcja nie została zniszczona przez Brytanie oraz trudniejsza sprawa kampania w Grecji w zależności jak się losy potoczyły ciężkie walki z Brutusami, Macedonią lub Grekami taktyka jak w Italii "żabie skoki" i obrona w Miastach po kampanii Greckiej na pewno nie będzie już jednej z nacji Macedonii lub Grecji a może uda się wyeliminować Brutusów.

    6)Kampania Nad Dunajska:
    W tej Kampanii ofensywa posuwa się z północnej Italii i Grecji w kierunku Dunaju i poza tą rzekę po tej kampanii nie ma już Macedonii , Brutusów i Juliuszów.

    Po takiej Wielkiej Kampanii cieszymy się posiadaniem IMPERIUM NUMIDIUM
    Pozdrowienia dla maniaków Kartaginy i Rome Total War!

  3. #13
    Łowczy
    Dołączył
    Dec 2010
    Postów
    111
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Gra Numidią

    A może pomiędzy kampanią Iberyjską,a Galijsko - Greckiej przydałby się jakaś kampania na Egipt,a może nawet dalej na Antiochię :?:

  4. #14
    Chłop
    Dołączył
    Jan 2010
    Postów
    18
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Gra Numidią

    Co do Twojego pierwszego punktu Narayan to się nie zgodzę do końca Kartaginę trzeba zająć, owszem, ale najlepiej ją wyciąć. Trochę opóźnimy produkcję legionistów ale nawet pustynną piechotą wspartą łucznikami i jazdą jesteśmy w stanie wiele zdziałać.

    Kartagina ma bardzo wysoki współczynnik populacji więc szybko się odbuduje. Jeżeli jej nie wybijemy to musimy w niej zostawić dość spory garnizon żeby nie było buntu. Tych wojsk może nam później zabraknąć w innym miejscu...

  5. #15
    Chłop
    Dołączył
    Jun 2010
    Postów
    41
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Gra Numidią

    Witam po dość długiej nieobecności na forum!
    Odkurzam ten temat, ponieważ dzisiaj zacząłem grać kampanię Numidią. Frakcja ciekawa i jak wszyscy wyżej pisali na początku trudna. Skarbiec świeci pustkami, więc trudno zaciągnąć armię. Zacząłem od opuszczenia Siwy i podboju Cyreny. W Afryce zachodniej stworzyłem dwie armie, jedną posłałem na prowincje Saharę (miasto podajże Nepto). Drugą armię systematycznie wzmacniałem i po kilkunastu turach byłem gotowy zaatakować Kartaginę. Nie zdobyłbym miasta, gdyby nie posiłki nadesłane z Cyreny. Zauważyłem, że w Kartaginie mogę rekrutować legionistów numidyjskich, ale postanowiłem sonie, że tą jednostkę zacznę rekrutować dopiero gdy będę miał prowincje w Italii. Obecnie desantowałem wojska na Sycylii i podbiłem Lilybaeum i Syrakuzy.

    screen z gry (popatrzcie na mapke):
    http://imageshack.us/photo/my-images/27 ... idia1.jpg/
    Ave Bator - cytat z RTW

  6. #16
    Chłop
    Dołączył
    Apr 2013
    Postów
    26
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Gra Numidią

    Z Kartaginą ciężkie boje czekają śmiałków.

  7. #17
    Kierowca bombowca Awatar McAbra
    Dołączył
    May 2012
    Lokalizacja
    Wild East
    Postów
    2 620
    Tournaments Joined
    5
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    118
    Otrzymał 106 podziękowań w 70 postach

    Re: Gra Numidią

    E tam.
    Wcale nie ciężkie, Kartagina na tym etapie jest zajęta walką z Rzymem,
    nawet dobrowolnie odeśle nam garnizon z Carthago na Sycylię...
    Zdobywając dwa miasta (Thapsus i Carthago) poprawiamy sobie gospodarkę i mamy trzy drogi ekspansji.
    Wolna amerykanka!

  8. #18
    Wojski
    Dołączył
    Dec 2012
    Postów
    68
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach
    Numidia może werbować słonie w swoich stajniach?

  9. #19
    Wojski
    Dołączył
    Dec 2012
    Postów
    68
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach
    Trafiłem na tajemnicę czy olewkę? W "bitwa gracza mają dostępne słonie", ale tu http://rtw.heavengames.com/rtw/strat...ttle/EleClass/ nie ma o Numidii.

  10. #20
    Kierowca bombowca Awatar McAbra
    Dołączył
    May 2012
    Lokalizacja
    Wild East
    Postów
    2 620
    Tournaments Joined
    5
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    118
    Otrzymał 106 podziękowań w 70 postach
    Numidia nie może werbować słoni w kampanii, możesz liczyć tylko na najemników.

Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Numidia ,jak grać?
    By MajkelloKróllo in forum Rome: Total War
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 15-11-2012, 17:24

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •