Strona 5 z 5 PierwszyPierwszy ... 345
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 50

Wątek: Gra Numidią

  1. #41
    Podczaszy Awatar hdshovcase
    Dołączył
    Apr 2014
    Lokalizacja
    to jest gdzieś...tam
    Postów
    516
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    124
    Otrzymał 42 podziękowań w 30 postach
    Ja ją obroniłem w jednej bitwie, ale drugą przegrałem.Wojnę wypowiedziała mi Kartagina, a ja skupiając się na gospodarce,rozwiązałem w circie całą armie.Z rekrutowałem trochę piechoty pustynnej (polecam zostawić sobie trochę oszczepników na koniach fenomenalnie działają na słonie) Kartagina oddała Kartaginę i Thapsus bez walki w zamian , ale podbili mi Cirte.Ich wojska są słabe,ale mają przytłaczającą przewagę liczebną.Nie muszę się martwić o przychody bo Kartagińskie miasta są bardzo bogate a i po ulepszeni w nich baraków o jeden poziom mogę rekrutować numidijskich legionistów,ale panem sytuacji będę mógł się poczuć, dopiero kiedy zdobędę Italię. Uwielbiam te nację, bo jest najtrudniejsza z całej gry.
    Ostatnio edytowane przez hdshovcase ; 16-04-2015 o 22:04
    "Kto pierwszy wykół zabójcze ostrze musiał mieć duszę z twardej stali"
    Poprzedni nick: Idh

  2. #42
    Zagubiony Teoretyk / Stara Gwardia Awatar Ituriel32
    Dołączył
    Nov 2009
    Lokalizacja
    Za daleko
    Postów
    3 343
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    148
    Otrzymał 393 podziękowań w 292 postach
    Numidia to moja ulubiona nacja w Romku i jedna z najbardziej ukochanych z tego okresy. Żałuję że w R2 tylko ją pominęli.

    Czy najtrudniejsza to nie wiem, nie pamiętam już za bardzo. Numidią atakowało się Kartaginę jak najwcześniej i później pełna ofensywa na Wieczne Miasto.

    Ja czasami lubiłem poczekać z atakiem na Rzym, ciekawiej było. Połączenie piechoty pustynnej (o dziwo bardzo dobra jednostka) z legionistami było bardzo klimatyczne.

    Śmierć to Twoje przeznaczenie.
    A poza tym sądzę, że Rzym należy zniszczyć.

    KABANOS to taka kiełbaska i zespół muzyczny, oba polecam.

    Jeśli nie musisz czegoś zrobić, to nie rób. Ale jeśli już musisz, to zrób to szybko.

  3. #43
    Łowczy Awatar Kałach
    Dołączył
    Aug 2015
    Postów
    115
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    2
    Otrzymał 2 podziękowań w 1 poście
    A czy numidia napewno da rade Rzymowi? troche mi sie nie wydaje zeby piechote pustynna byla az tak dobra zeby pokonac legiony Rzymu.
    Zapraszam na mój kanał youtube
    https://www.youtube.com/channel/UCJJ...KvRKbirZARbkjQ

    Nagrywam różne Total Wary

  4. #44
    Zagubiony Teoretyk / Stara Gwardia Awatar Ituriel32
    Dołączył
    Nov 2009
    Lokalizacja
    Za daleko
    Postów
    3 343
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    148
    Otrzymał 393 podziękowań w 292 postach
    Piechota pustynna + legioniści jako kowadło i jazda z tyłu jako młot, rozbija się wszystko.
    A sama piechota pustynna jest naprawdę bardzo przyzwoita a jeśli walczy na pustyniach to jest prawie mega. Przy czym nie są to rzeźnicy typu berserker czy spartanie, którzy rozbiją wroga w stosunku 1-3/5. Pustynni poniosą straty ale dadzą ci dużo czasu by wbić się wrogowi jazdą w plecy.

    Numidia ma naprawdę przyzwoite połączenie na linii jazda-piechota. A na modach jest jeszcze lepiej.

    Śmierć to Twoje przeznaczenie.
    A poza tym sądzę, że Rzym należy zniszczyć.

    KABANOS to taka kiełbaska i zespół muzyczny, oba polecam.

    Jeśli nie musisz czegoś zrobić, to nie rób. Ale jeśli już musisz, to zrób to szybko.

  5. #45
    Szambelan Awatar chochlik20
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    4 182
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    292
    Otrzymał 482 podziękowań w 340 postach
    Cytat Zamieszczone przez Kałach Zobacz posta
    A czy numidia napewno da rade Rzymowi? troche mi sie nie wydaje zeby piechote pustynna byla az tak dobra zeby pokonac legiony Rzymu.
    Ja samą lekką jazdą rozjechałem wojska senatu rody nie są aż tak potężne jak się wydaje, a jak pisał @ituriel ta frakcja naprawdę potrafi wymiatać. Boli trochę brak słoni...

    Tutaj masz ukończoną kampanie na Darthmod - http://forum.totalwar.org.pl/showthr...r%C3%B3t/page3
    Przepis na idealną kawę:

    Grafik: Co to za lura!? Kawa powinna być czarna, mocna, ostra i aromatyczna. Zrób mi drugą.

    Tytus: Rozkaz! Kawa powinna być czarna… Carbo medicinalis, czyli węgiel drzewny powinien ją doczernić. …mocna… Czy może być coś mocniejszego od spirytusu 95%? …ostra i aromatyczna… Reszty dokona papryka, pieprz, jodyna i… dezodorant „Brutal”.
    Grafik: O, teraz to jest kawa! To mnie postawi na nogi!
    Tytus: Szkoda, że nie dodałem jeszcze dynamitu.


    Księga XVI

  6. #46
    Stolnik Awatar Idill`a (MZ)
    Dołączył
    Jan 2010
    Postów
    1 156
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    60
    Otrzymał 81 podziękowań w 58 postach
    Ja samą lekką jazdą rozjechałem wojska senatu
    Wbrew pozorom milicja konna tudzież wszelka jazda posługująca się w pierwszej fazie oszczepami jest potężna.
    Osobiście improwizuję, wprowadzając reżym w rozgrywce. Obecnie między innymi rezygnuję z wierzchowców (którymi każdą bitwę można wygrać). Wówczas rody są jak najbardziej potężne. Słabości AI pojawiają się w innych elementach. Niezdolność do skutecznej konsolidacji floty wojennej to asumpt do pełnej hegemonii na morzu dla gracza.
    Wojując samą piechotą, ważna jest błyskotliwość taktyczna (sprytne zastosowanie potencjalnej przewagi), dynamika w rozgrywaniu kawalerii i piechoty przeciwnika oraz właściwe dobieranie pól bitewnych.

    Hastati oraz Principes są to paradoksalnie stosunkowo przeciętne oddziały, sparowanie pilum równoważy starcie piechoty. Wojowie galijscy zgniatają hastati, piechota pustynna oraz harcownicy dadzą wystarczającą przewagę.
    Flankowanie numidyjską jazdą, gwarantuję drastyczny spadek morale. Pamiętaj, że bitwę wygrywasz łamiąc przeciwnika, nie go niszcząc. Jeden oddział na flance w odwrocie to strach w oczach innych rzymskich psów.

  7. Następujących 2 użytkowników podziękowało Idill`a (MZ) za ten post:


  8. #47
    Szambelan Awatar chochlik20
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    4 182
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    292
    Otrzymał 482 podziękowań w 340 postach
    Cytat Zamieszczone przez Idill`a (MZ) Zobacz posta
    Wb Słabości AI pojawiają się w innych elementach. Niezdolność do skutecznej konsolidacji floty wojennej to asumpt do pełnej hegemonii na morzu dla gracza.
    Słabością jest również fakt, że rody sobie wzajemnie nie pomagają. Można oblegać miasto jednego z rodów, ale inne już nie przyjdą mu w sukurs. Prędzej można spodziewać się, że będą chciały odbić je dla siebie. Tak naprawdę walka na płw. nie jest wielkim wyznaniem.
    Przepis na idealną kawę:

    Grafik: Co to za lura!? Kawa powinna być czarna, mocna, ostra i aromatyczna. Zrób mi drugą.

    Tytus: Rozkaz! Kawa powinna być czarna… Carbo medicinalis, czyli węgiel drzewny powinien ją doczernić. …mocna… Czy może być coś mocniejszego od spirytusu 95%? …ostra i aromatyczna… Reszty dokona papryka, pieprz, jodyna i… dezodorant „Brutal”.
    Grafik: O, teraz to jest kawa! To mnie postawi na nogi!
    Tytus: Szkoda, że nie dodałem jeszcze dynamitu.


    Księga XVI

  9. #48
    Podczaszy Awatar hdshovcase
    Dołączył
    Apr 2014
    Lokalizacja
    to jest gdzieś...tam
    Postów
    516
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    124
    Otrzymał 42 podziękowań w 30 postach
    Cytat Zamieszczone przez chochlik20 Zobacz posta
    Boli trochę brak słoni...
    Numidia nie może rekrutować słoni?
    "Kto pierwszy wykół zabójcze ostrze musiał mieć duszę z twardej stali"
    Poprzedni nick: Idh

  10. #49
    Szambelan Awatar chochlik20
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    4 182
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    292
    Otrzymał 482 podziękowań w 340 postach
    Cytat Zamieszczone przez Idh Zobacz posta
    Numidia nie może rekrutować słoni?
    Dawno nie grałem, ale wydaje mi się, że nie było takiej możliwości. Jedynie najemne słonie mogła kupić.
    Przepis na idealną kawę:

    Grafik: Co to za lura!? Kawa powinna być czarna, mocna, ostra i aromatyczna. Zrób mi drugą.

    Tytus: Rozkaz! Kawa powinna być czarna… Carbo medicinalis, czyli węgiel drzewny powinien ją doczernić. …mocna… Czy może być coś mocniejszego od spirytusu 95%? …ostra i aromatyczna… Reszty dokona papryka, pieprz, jodyna i… dezodorant „Brutal”.
    Grafik: O, teraz to jest kawa! To mnie postawi na nogi!
    Tytus: Szkoda, że nie dodałem jeszcze dynamitu.


    Księga XVI

  11. #50
    Zagubiony Teoretyk / Stara Gwardia Awatar Ituriel32
    Dołączył
    Nov 2009
    Lokalizacja
    Za daleko
    Postów
    3 343
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    148
    Otrzymał 393 podziękowań w 292 postach
    W podstawce nie można, najemne raz na bardzo długi czas (jak padną w bitwie to łzy w oczach: "taka strata"). Za to na większości modów już są.

    Śmierć to Twoje przeznaczenie.
    A poza tym sądzę, że Rzym należy zniszczyć.

    KABANOS to taka kiełbaska i zespół muzyczny, oba polecam.

    Jeśli nie musisz czegoś zrobić, to nie rób. Ale jeśli już musisz, to zrób to szybko.

Strona 5 z 5 PierwszyPierwszy ... 345

Podobne wątki

  1. Numidia ,jak grać?
    By MajkelloKróllo in forum Rome: Total War
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 15-11-2012, 17:24

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •