Strona 5 z 34 PierwszyPierwszy ... 3456715 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 331

Wątek: Dyskusje ogólne

  1. #41
    Szambelan
    Dołączył
    May 2011
    Postów
    4 521
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    77
    Otrzymał 22 podziękowań w 18 postach

    Re: Kolegium KO

    Jeszcze link do strony 6:

    viewtopic.php?f=337&t=7666&start=100

  2. #42
    Szambelan
    Dołączył
    Oct 2009
    Lokalizacja
    Poznań
    Postów
    2 142
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Kolegium KO

    Gratuluję temu wspaniałemu "Kolegium KO" tej jakże wytężonej pracy nad ciągłością i spójnością różnych kampanii!

    Nie wiem co by się działo gdyby nie pojawiała się Wasza niezmierzona ilość interwencji w celu trzymania tu porządku i uczciwości...

    Wiedziałem że tak będzie, starajcie się tak dalej!


    KO:
    - WKO XXXIII: Sycylia
    - WKO XXXI: Bułgaria
    - MKO XXI: Egipt
    - MKO XXII: HRE
    - MKO XXXI: Wenecja
    - MKO XXXII: Dania
    - MKO XXXIII: Bizancjum

  3. #43
    Szambelan
    Dołączył
    May 2011
    Postów
    4 521
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    77
    Otrzymał 22 podziękowań w 18 postach

    Re: Kolegium KO

    "Kolegium KO" tej jakże wytężonej pracy nad ciągłością i spójnością różnych kampanii!
    Mnil, masz może trochę racji, ale z drugiej strony trochę przesadzasz. Kolegium nie jest od tego, żeby znajdować ludzi do kampanii.

    Od tego są gracze - jak ktoś rezygnuje, to się szuka zastępcy. Naprawdę wystarczy trochę dobrych chęci.

    Gracze grający w WKO 32 już praktycznie spisali ją na straty, a wystarczyła naprawdę mała odrobina inicjatywy, żeby znaleźć zastępców.

    Oczywiście oprócz wykazania krzty chęci (np. popytania ludzi na PW, czy nie chcieliby przejąć porzuconej frakcji w jakiejś KO), trzeba jeszcze w ogóle chcieć dopuścić nowych do gry - bo jak ktoś nie chce, żeby tzw. "nowicjusz" zagrał w KO, bo "jeszcze przypadkiem zrobi złe ruchy i przez niego przegram" - no to nic nie poradzisz. Takiej postawy nie rozumiem. Wiadomo, że co jakiś czas ktoś z różnych przyczyn zrezygnuje z gry w KO, więc trzeba uzupełniać nowymi, nie ma siły. Przecież każdy kiedyś był nowy w KO :!: - a poza tym nie trzeba wiele czasu i wysiłku, żeby dać takiemu nowemu graczowi kilka lub kilkanaście kluczowych porad, żeby grał już na przyzwoitym poziomie. A dalej doświadczenie już zrobi swoje i po kilku turach powinien łapać mniej więcej, co i jak.

    Wiem po sobie, bo mi też bardzo pomogło właśnie to, że mi na GG ludzie sporo rzeczy wytłumaczyli - czego nie robić, co robić, itp.

    Podsumowując - jak się komuś nie podoba, że KO upadają, to niech najpierw sam ruszy tyłek i temu zaradzi - a dopiero potem zwala winę na Kolegium (przy czym nie piję tutaj do Ciebie Mnil - nie czuj się obrażony, bo nie do Ciebie to się odnosi, rozumiem, że nie podoba Ci się to co się dzieje ostatnio z KO i nie zarzucam Ci, że to Ty masz ten tyłek ruszyć - piszę ogólnie do wszystkich, którym się nie podoba, że niektóre KO upadają).

    Co do składu Kolegium, to Rapsod w ogóle zrezygnował z grania w KO, więc chyba ktoś powinien go zastąpić.

    ====================================

    Edit:

    A znam przypadki, że ludzie nie chcieli, żeby nowy gracz przejął jakąś frakcję.

    Np. na Węgry w WKO 30 - nie wpuszczono bodajże Adiego087, kiedy był jeszcze całkiem nowy. "Bo sytuacja za trudna, więc nie przejmuj". :roll: Zresztą akurat Mnil coś o tej sprawie wie - bo w tej WKO walczył z Węgrami, za które tury robił Knecht - grający w tej samej KO HRE. Więc Mnilowi to było na pewno nie na rękę.

    A teraz widzę, że Adi już gra na naprawdę dobrym poziomie. I po co były te cyrki z odmawianiem mu możliwości przejęcia frakcji :?:

    Teraz i tak wszedł nowy gracz (GRUHA) - mimo, że znowu były oczywiście protesty. Ale tym razem Joopiter z Jankerem zadziałali i do przejęcia doszło.

    W innej KO pamiętam, że kiedyś Zachar nie chciał, żeby jakiś gracz coś tam przejął. Ale w końcu Zachar zmienił zdanie - jego szczęście.

    Z drugiej strony nie mówię, że odmawianie przejęcia przez kogoś frakcji kiedy sytuacja jest bardzo trudna (chociaż podejrzewam, że wtedy w WKO 30 aż tak trudna nie była - skoro kilka tur później armie Mnila zostały rozbite a przewaga wroga była duża) jest czymś w 100% złym. Ma to swoje plusy i minusy, na pewno nie jest całkowicie czymś złym. Dla jednych to korzystne (np. dla sojuszu tych frakcji), dla innych mniej (np. dla ich wrogów). Mi chodzi tylko o to, żeby nie mieć pretensji, że tyle frakcji stoi pustych i że za połowę pozostałych frakcji robi tury kilku graczy, skoro odmawia się chętnym możliwości przejęcia. :roll:

    Jeśli ktoś nie chce, żeby nowi przejmowali frakcje w KO, to niech nie ma pretensji do nikogo, że jest tyle pustych miejsc a KO upadają. Proste.

  4. #44
    Szambelan Awatar OskarX
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Bydgoszcz
    Postów
    2 256
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Kolegium KO

    Domen, a co do tego wszystkiego ma przejmowanie frakcji przez nowych graczy ?
    Ja się wyjątkowo zgodzę z Mnilem Np. Kolegium miało się zajmować czarną listą, od jakiegoś czasu powinno się na nią umieścić errichto, ACN, czy DemonHunter, a żaden z pięciu członków Kolegium się nawet nie wypowiedział. I po co istnieje taki temat jak "Wolne miejsca w KO." skoro od 2 lat nic się w nim nie uzupełnia ? Syf trochę jest moim zdaniem.

  5. #45
    Szambelan
    Dołączył
    May 2011
    Postów
    4 521
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    77
    Otrzymał 22 podziękowań w 18 postach

    Re: Kolegium KO

    Idea umieszczania na Czarnej Liście graczy, którzy zniknęli na dobre (jak Errichto np. - bo ACN może wróci), też mi się nie podoba. Po cholerę :?:

    Jak wrócą, to niech sobie grają - o ile ktoś będzie ich chciał do swojej KO przyjąć (biorąc pod uwagę ryzyko, że znowu znikną bez słowa).

    Na Czarnej Liście to się umieszcza tych co łamią często regulamin albo notorycznie opóźniają tury bez wyjaśnienia.

    Ale oni dopóki grali to raczej tur nie opóźniali ani regulaminu nie łamali - a teraz po prostu gdzieś zniknęli. Ale to 1 wykroczenie jest, a nie 1000.

    I po co istnieje taki temat jak "Wolne miejsca w KO." skoro od 2 lat nic się w nim nie uzupełnia ?
    Może dlatego się nic tam nie uzupełnia, bo powstał temat "Poszukiwani zastępcy do KO" - a to jedno i to samo :?:

    BTW - Demon Hunter niby co przeskrobał, że chcesz go dawać od razu na Czarną Listę :?:

    Może od razu spalmy ich na stosie - po co Czarna Lista :?:

    Domen, a co do tego wszystkiego ma przejmowanie frakcji przez nowych graczy ?
    To, że stare pierdoły narzekają, że im się KO sypią, a nowym nie chcą dać przejąć. A jak połowę wszystkich graczy dasz na Czarną Listę, zbanujesz, spalisz na stosie, ukamieniujesz, ukrzyżujesz, poćwiartujesz żywcem, i tak dalej - to na pewno to nie rozwiąże problemu frekwencji w KO.

  6. #46
    Szambelan Awatar OskarX
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Bydgoszcz
    Postów
    2 256
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Kolegium KO

    To jest przecież jak regulamin, kogo obchodzi czy ktoś wróci, czy nie. Nie poinformowali, zniknęli bez śladu i jeszcze by mieli sobie grać? Znowu wejdą do wko na kilka dni i potem miesiącami szukać zastępstwa...tak się właśnie syf robi, może jakby autor tematu o wolnych miejscach regularnie od 2 lat go uzupełniał, to szybciej by się te zasty znajdywały. Z drugiej strony jakby lepiej tą czarną liste prowadzić to też by było mniej dziur w ko a tak wgl proponowałbym się przenieść do Dyskusje - Ogólnie nie warto tu spamować

  7. #47
    Szambelan
    Dołączył
    May 2011
    Postów
    4 521
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    77
    Otrzymał 22 podziękowań w 18 postach

    Re: Kolegium KO

    Nie poinformowali, zniknęli bez śladu i jeszcze by mieli sobie grać?
    Ja nic do nich nie mam - nie jestem obrażony. Co najwyżej dziwię się im, że nie napisali nawet, że znikają.

    Jakby ACN wrócił, to nie miałbym nic przeciwko żeby znowu grał - tylko nie chciałbym, żeby drugi raz taki numer wywinął.

    Co to za problem napisać, że się znika, a nie znikać bez słowa.

    Znowu wejdą do wko na kilka dni i potem miesiącami szukać zastępstwa...
    Na pewno nie wejdą do tych KO, w których grali, bo tam już wszędzie inni ludzie przejęli ich frakcje.

    może jakby autor tematu o wolnych miejscach regularnie od 2 lat go uzupełniał, to szybciej by się te zasty znajdywały.
    Jak szukam zastępcy tam gdzie np. mi zależy, żeby kogoś znaleźć - to sam pytam ludzi na GG i na PW.

    I do tej pory nie miałem ani razu jeszcze problemu z szybkim znalezieniem zastępcy (no może raz czy dwa miałem).

    a tak wgl proponowałbym się przenieść do Dyskusje - Ogólnie nie warto tu spamować
    To załóż tam temat. A te posty wyżej tutaj zostają, czy poprosić jakiegoś moda, żeby przekleił je do nowego tematu :?:

  8. #48
    Podkomorzy
    Dołączył
    Mar 2012
    Postów
    1 395
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Kolegium KO

    Co do demona, notorycznie opóxnia KO,kolejka stoi już 20 dni,7 dni temu napisał że już się łapie...

  9. #49
    Szambelan
    Dołączył
    May 2011
    Postów
    4 521
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    77
    Otrzymał 22 podziękowań w 18 postach

    Re: Kolegium KO

    A dzisiaj był na GG widziałem go dostępnego. I co - nic nie odpisywał dlaczego opóźnia :?:

    A w jakiej KO tyle stoi - nie macie tam MG, czy co :?: Albo sojusznika nie ma, żeby za niego zrobił :?:

  10. #50
    Szambelan Awatar OskarX
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Bydgoszcz
    Postów
    2 256
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Kolegium KO

    Na Czarnej Liście to się umieszcza tych co łamią często regulamin albo notorycznie opóźniają tury bez wyjaśnienia.
    Notoryczne opóźnianie tury jest już o niebo lepsze, niż nagłe zniknięcie, bez wyjaśnienia nikomu i opóźnienie KO na kilka tygodni, bo nie wiadomo czy wróci, czy nie. Za to od razu powinna być czarna lista. "Takich ludzi powinno się eliminować."

    Może dlatego się nic tam nie uzupełnia, bo powstał temat "Poszukiwani zastępcy do KO" - a to jedno i to samo :?:
    No i się nie dziwie, że tak mało zastów jest branych, skoro jest taki syf w tym temacie. Jak się zwolni jakaś frakcja to ktoś tam po prostu wrzuci o tym ogłoszenie, a i tak nikt tego nie czyta 8-) Moim zdaniem pomysł z tablicą jest o niebo lepszy, tylko autorowi się nie chce tyłka ruszyć, żeby tam coś uzupelnic. Dodać do tego nieobecność kilku graczy na czarnej liście i już powstaje chaos


    BTW - Demon Hunter niby co przeskrobał, że chcesz go dawać od razu na Czarną Listę
    No jeśli ktoś pisze w temacie czarna lista, że ten gracz nie zrobił tury przez 18 dni i nie znalazł zastępstwa, ani nie dał hasla nikomu to bym się nawet nie zastanawiał tylko od razu zakazał gry w KO.


    Ja nic do nich nie mam - nie jestem obrażony. Co najwyżej dziwię się im, że nie napisali nawet dlaczego znikają
    Dobra, ta rozmowa dalej nie ma sensu, a i tak się nie tyczy tematu. Według tego co czytam, to najlepiej by było, żeby każdy mógł bez poinformowania nikogo sobie znikać na tygodnie, potem wracać i grać w nowych ko.

Strona 5 z 34 PierwszyPierwszy ... 3456715 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Dyskusje ogólne
    By Marat in forum XXIII MKO
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 04-04-2015, 12:28
  2. Dyskusje Ogólne
    By Ensis in forum DarthMod Shogun 2
    Odpowiedzi: 118
    Ostatni post / autor: 16-05-2014, 21:48
  3. European Wars I - dyskusje ogólne
    By KLAssurbanipal in forum European Wars I
    Odpowiedzi: 112
    Ostatni post / autor: 15-01-2014, 21:17
  4. Dyskusje Ogólne
    By Milanos in forum Broken Crescent XVIII
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 30-09-2013, 15:20

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Możesz edytować swoje posty
  •