Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Wątek: Rome Hot Seat script generator

  1. #1
    Chłop
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    47
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Rome Hot Seat script generator

    Witam. Po pierwsze, jestem nowy, zaglądając do kuźni spodziewałem się zobaczyć stary bałagan znany mi z starego forum. Jednak ujrzałem, że jest tu zapanował tu w miejsce chaosu - ład. Domyślam się, że tematy, znajdujące się w głównej części działu są do poszufladkowania, zatem jeśli ten temat znajduje się w niewłaściwej części, spowodował zamieszanie, bądź po prostu jeszcze nie mają być tu wprowadzane tematy, proszę o wyrozumiałość i usunięcie/przeniesienie wątku. Proszę też o nie atakownie mojej osoby w sprawie, że jest to skrypt, a nie mod, jednak, nie istnieje dział ze skryptami i uznałem, że ten temat najlepiej będzie pasował tutaj.

    Przejdźmy zatem do rzeczy: Przeglądając ostatnio zagraniczne fora, udało mi się wpaść na tę stronę: http://forums.totalwar.org/vb/showthread.php?t=64876 Znajduje się na niej generator skryptów umożliwiający grę w rome na dwie lub więcej osób. Przetestowałem i muszę powiedzieć, że jest prawie bardzo dobry, lub dobry. (Jak kto woli.) Jedyne niedogodności to mianowicie fakt, że twórca nie zablokował możliwości przeprowadzania bitwy osobiście, brak "gazetki codziennej" pojawiającej się co turę, jeżeli nas zaatakuje komputer po turze drugiego gracza, to jesteśmy bezsilni (Zwłaszcza jeśli zaatakowała nas rodzina rzymska.) i skrypt trzeba aktywować co turę (na jej początku). To już wyższa szkoła jazdy i zapewne niemożliwa ale by się przydały jakieś hasła.

    Edit

    1.Przygotowanie:
    a) Po ściągnięciu generatora należy dokonać małej modyfikacji w pliku export_descr_advice.
    Znajdźcie ten fragment...
    ;------------------------------------------
    AdviceThread Help_Campaign_Keyboard_Shortcuts_Scroll_Thread
    GameArea Campaign

    Item Help_Campaign_Keyboard_Shortcuts_Scroll_Text_01
    Uninhibitable
    Verbosity 0
    Threshold 1
    Attitude Normal
    Presentation Default
    Title Help_Campaign_Keyboard_Shortcuts_Scroll_Text_01_Ti tle
    Script scripts\show_me\HotSeatScript.txt
    Text Help_Campaign_Keyboard_Shortcuts_Scroll_Text_01_Te xt1
    ... i dodajcie linijkę zaznaczoną na czerwono. (Ta czynność musi zostać wykonana na wszystkich komputerach.)
    b) Uruchomić generator, ukarze nam się wiersz poleceń w którym musimy wpisać kolejno:
    -liczbę graczy
    -państwa (Muszą być tak samo zapisane jak w descr_strat z kampanii imperialnej np. Roman_julii, wszystkie państwa muszą być w frakcjach grywalnych.)
    Oczywiście, ten plik musi również tak samo wyglądać na każdym komputerze, dlatego najlepiej, żeby zrobiła go jedna osoba i rozesłała do wszystkich uczestników. W każdym bądź razie skrypt się zapisze na partycji C. My musimy go tylko przerzucić do skryptów, a dokładniej do folderu show me.
    2.Rozgrywka
    Gra jest dość komfortowa, pomijając fakt, że trzeba uruchamiać skrypt co turę, inaczej gra będzie się toczyła, tak, jakbyśmy nic nie zrobili. Robimy to wciskając klawisz F1, następnie (?) aby wywołać Victorię (tę panią z górnego lewego rogu ekranu) i (X) w jej oknie. Teraz możemy wykonać nasze ruchy i wcisnąć klepsydrę. Gra w momencie, kiedy dojdzie do następnego gracza w kolejce zapisze stan gry i można go już wysłać do tej osoby, albo kombinacją CTRL+L kontynuować rozgrywkę w trybie Hot Seat. Grę musi zacząć gracz, który został w skrypcie wypisany jako pierwszy.
    Plusy:
    -No cóż, to zawsze jest multiplayer.
    Minusy:
    -No właśnie, ten nieszczęsny skrypt,
    -Brak raportów z końca tury, samemu trzeba sprawdzać np. finanse,
    -Brak zablokowanych opcji w stylu bitwa osobista,
    -Brak zabezpieczeń,
    -Nie wiem jak wygląda sprawa misji senatu.
    To chyba wszystko.
    you must delete this account

  2. #2
    Gość

    Re: Rome Hot Seat script generator

    Bardzo fajnie, ze coś takiego znalazłeś...Jakbyś miał jeszcze coś, to proszę bardzo...Rome jest tak, już niby, wymodowany, ale co rusz pokazuje się coś nowego, czasami umyka w nawale różnych dodatków...
    dzisiaj już nie, ale jutro reanimuję mody, na tyle ile się da...Mam nadzieję, ze znajdzie się jakaś kopia forum...

  3. #3
    Chłop
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    47
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Rome Hot Seat script generator

    A czy to ewentualne udoskonalenie to real, czy bardziej fantazja? Fajne by były rozgrywki w Rome, zwłaszcza, że Medieval II to u mnie pokaz slajdów. Liczę, choć bardziej łudzę się, że odpowiedź będzie satysfakcjonująca. Zarówno dla mnie jak i fanów tej gry. I powodzenia w pracy.
    you must delete this account

  4. #4
    Podstoli Awatar GRUHA
    Dołączył
    Jan 2011
    Postów
    394
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    15
    Otrzymał 6 podziękowań w 6 postach

    Re: Rome Hot Seat script generator

    mam gdzies na dysku program wlasnie do roma wszystkie fajnie pieknie all robi za nas niby ale problem sie w tym ze czasami wczytuje sie nam frakcja poprzednika albo save mknie latami swietlnymi nawet jesli internet jest git albo bledny sie pzresle i trzeba samemu, probowalem z kolegami kilku krotnie ale dalismy sobie spokoj zbyt czeste problemy
    - Jesteś.. - Tak szaleńcem -Więc.. -Nie, nie zabije cie, tylko bede się tobą bawił jak dziecko zabawką odrywając każdą cześć i czerpał z tego wielką przyjemność

    Caedite eos! Novit enim Dominus qui sunt eius
    Arnaud Amaury

Podobne wątki

  1. Jak wyłączyć Garrison Script?
    By Wilczur2012PL in forum Call of Warhammer / Rage of Dark Gods: Battle for the Empire
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 29-05-2014, 13:03
  2. Third Age Garnison Script
    By scooter606 in forum Third Age
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 15-01-2013, 21:06
  3. preferences.script
    By Bzyqusek in forum Komenda uzupełnień (Napoleon: TW - pomoc techniczna)
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 20-06-2011, 16:17
  4. Hot seat dla Rome total war
    By ewertos in forum Rome: Total War
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 14-02-2011, 20:23
  5. Tryb hot-seat w Rome
    By Adam_bos in forum Medieval II Kampanie
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 31-07-2010, 06:33

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •