Strona 2 z 70 PierwszyPierwszy 12341252 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 698

Wątek: Pytania początkujących moderów

  1. #11
    Łowczy
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    138
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Pytania początkujących moderów

    Mam takie pytanie. W Rome Total War mogłem sobie spokojnie edytować jednostki i budynki przez pliki export_descr_unit i export_descr_buildings ale w Medievalu II Total War nie mogę edytować przez te pliki bo po prostu ich nie mam. Gra działa wszystko jest spoko ale czegoś mi brakowało. Na wszystkich stronach pisze że potrzeba 11GB miejsca na dysku a mój Medieval ma niecałe 8 GB. Czego to jest wina, że nie mam tych plików?

  2. #12
    Podczaszy
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Warszawa
    Postów
    558
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Pytania początkujących moderów

    Cytat Zamieszczone przez Czesio133
    Mam takie pytanie. W Rome Total War mogłem sobie spokojnie edytować jednostki i budynki przez pliki export_descr_unit i export_descr_buildings ale w Medievalu II Total War nie mogę edytować przez te pliki bo po prostu ich nie mam. Gra działa wszystko jest spoko ale czegoś mi brakowało. Na wszystkich stronach pisze że potrzeba 11GB miejsca na dysku a mój Medieval ma niecałe 8 GB. Czego to jest wina, że nie mam tych plików?
    One muszą być. W pliku data. Użyj opcji wyszukaj - możesz mieć ukryte np.
    Jeżeli ich nie znajdziesz (co jest niemożliwe) rozpakuj Medievala za pomocą unpackera.


  3. #13
    Łowczy
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    138
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Pytania początkujących moderów

    Uruchamiam plik data i jest :
    animations - folder
    cursors - folder
    sounds - folder
    world - folder
    fmv - folder
    Czyli raczej są ukryte spóbuje tym unpackerem.


    A tym unpackerem to całą gre czy tylko folder.
    PS. Ściągnąłem jakiegoś głupiego tego unpacker i nie mogę się w nim połapać biorę scan i nic a watch to jakieś głupie wyskakuje.
    PS2. Ze skanowałem i nic nie znaleziono. Nie wiem co teraz robić.

  4. #14
    Wojski
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    56
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Pytania początkujących moderów

    Czesio133 a masz czystego Medka2 czy z dodatkiem Kingdoms?
    "Niewiele jest zalet, których Polacy by nie mieli, i niewiele jest też wad, których umieliby się ustrzec"- Winston Churchill
    "Nie każde złoto blask okrywa."

  5. #15
    Łowczy
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    138
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Pytania początkujących moderów

    Czystego i orgyginalnego.

  6. #16
    Wojski
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    56
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Pytania początkujących moderów

    OK, po spatchowaniu MTW2 do wersji bodajże 1.5 w glownym folderze z gra utworzy ci sie folder tools a w nim unpacker w ktorym znajdowac sie beda unpackery z ktorych bedziesz mog skorzystac.
    "Niewiele jest zalet, których Polacy by nie mieli, i niewiele jest też wad, których umieliby się ustrzec"- Winston Churchill
    "Nie każde złoto blask okrywa."

  7. #17
    Łowczy
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    138
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Pytania początkujących moderów

    Aha czyli muszę spatchować bo mam v.1.0.




    PS Ale przecież nie ma patcha 1.5 do podstwaki jest tylko do Kindomsa, a do zwykłego jest największy 1.3.

    Opcja edytuj...
    Dzięki działa wszystko gittes. Mam jeszcze jeden problem. Mianowicie w jakim pliku się zmienia maksymalną liczbę rekrutów w export_descr_units czy buildings. A czy dałoby się jeszcze zrobić takby ci rekruci byli na początku, np.: mam maksymalnie 100 rekrutów to mogę odrazu 100 rekrutować?
    A właśnie próbowałem się bawić w tych plikach i one najwyraźniej nie są czytane tylko jakieś inne lub z płyty czy czegoś innego.
    Jak coś w jednym z plików zmienie to nic się w grze nie zmienia. Nie da się jakoś zrobić by akurat te pliki były czytane

  8. #18
    Cześnik
    Dołączył
    Sep 2009
    Lokalizacja
    Warszawa
    Postów
    260
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 1 podziękowanie w 1 poście

    Re: Pytania początkujących moderów

    Z tymi rekrutami to sprecyzuj pytanie. Czy chodzi ci o maksymalną liczbę dostępnych na turę oddziałów w drzewku szkolenia, czy o skalę jednostek a może o zmianę ilości żołnierzy w grupie. To są 3 różne rzeczy i w trzech różnych miejscach się to zmienia.

    Co do niedziałania, no cóż ma prawo nie działać, w końcu gra wczytuje domyślnie pliki z folderu "packs" a nie z folderu data. Były na to dwie metody albo edycja pliku cfg moda albo stworzenie nowego moda - nowy folder, plik konfiguracyjny i plik uruchamiający exe albo bat.

    Swoją drogą przydał by się ten poradnik ze starego forum o tworzeniu własnych modyfikacji tak samo jak opis komend w plikach cfg "file_first=1", "unlimited_men_on_battlefield=0" itd.

  9. #19
    Łowczy
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    138
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Pytania początkujących moderów

    Z tymi rekrutami to chodzi mi o liczby rekrutów, że załóżmy koszary udestępniają maksymalną liczbę rekrótów 5 jakiś tam jednostek. To mi chodzi żeby ich było więcej i żeby się szybko regenerowali na turę. A dałoby się zrobić tak żeby można było cały pasek jednostek na turę budować. Dla wyjaśnienia chodzi mi o to, że jak w wymaksowanym zamku 3 jednostki na turę sie budują to czy da się no nie wiem ile jest w pasku 9 chyba to, czy 9 da się budować na turę?
    Ale w sumie to narazie mi to jest niepotrzebne bo nie wiem jak zrobić to aby te pliki były czytane,a poza tym unpacker mi się zrąbał i miałem formata i wszystkie pliki są schowane. Szukałem w googlach ale żadnego fajnego unpackera nie znalazłem. Jak już był unpacker to jakiś nie działający i nie taki jak jest w tych narzędziach, i z góry mówię, że pare razy już przeinstalowałem grę i ten unpacker nadal nie działa.

  10. #20
    Cześnik
    Dołączył
    Sep 2009
    Lokalizacja
    Warszawa
    Postów
    260
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 1 podziękowanie w 1 poście

    Re: Pytania początkujących moderów

    Oj szkoda że tego pytania nie zadałeś tydzień temu. Kilka dni temu sformatowałem wszystkie partycje i dyski fizyczne (efekt działania wirusa "herss") więc ci póki co nie wkleję dokładnych nazw linijek z plików w których się modyfikacji dokonuje.

    Najogólniej tych zmian dokonujesz w pliku export_descr_buildings w cyferkach w recruit_pool

    http://medieval2.heavengames.com/m2tw/m ... ndex.shtml
    np. jak piszą pod linkiem, co prawda trochę kijowo tu akurat wytłumaczyli.

    "recruit_pool "NE Bombard" 1 0.4 3 0 requires factions" z tego co pamiętam 1 oznaczała ilośc jednostek dostępnych w danej turze, 0,4 to była wartość za ile tur będzie dostępna kolejna (w tym wypadku za 3 tury, 0,4x3=1,2), 3 (niestety nie pamiętam), 0 ilośc doświadczenia początkowego jednostki.

    Jeśli dobrze piszę, zmień jedynkę na 9 oraz ułamek na 1.0 i powinno być po sprawie.

    A co do wczytywania nowych plików, nie zadałeś sobie zbytnio dużego trudu przeszukania forum co ?
    http://medieval-workshop.pl/m2tw/pmod1.html

    Dokładnie punkt 3.

    Co do "regenerowania na turę" Samo się nie zregeneruje, pytasz zapewne o doszkalanie ? Znowu export_descr_buildings zmień sobie ilośc dostępnych slotów rekrutacji z 3 czy ile tam masz na 9.

Strona 2 z 70 PierwszyPierwszy 12341252 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Pytania początkujących modderów
    By KLAssurbanipal in forum Napoleon
    Odpowiedzi: 55
    Ostatni post / autor: 02-04-2023, 22:01
  2. Pytania początkujacych graczy
    By Kyuzo in forum Total War: Shogun 2
    Odpowiedzi: 575
    Ostatni post / autor: 22-01-2021, 14:47
  3. Pytania początkujacych moderów
    By Kajcio in forum Rome, Barbarian Invasion, Alexander
    Odpowiedzi: 168
    Ostatni post / autor: 21-03-2019, 23:31
  4. Pytania początkujących
    By Dunkel in forum Podzamcze (MTW II, Kingdoms - pomoc techniczna)
    Odpowiedzi: 1328
    Ostatni post / autor: 23-11-2017, 17:15
  5. Pytania początkujących moderów
    By adams35 in forum Shogun 2 i Zmierzch Samurajów
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 04-09-2017, 22:10

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •