Strona 29 z 29 PierwszyPierwszy ... 19272829
Pokaż wyniki od 281 do 290 z 290

Wątek: ACTA

  1. #281
    Wojski
    Dołączył
    Jul 2011
    Postów
    88
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: ACTA

    Trochę wyrywam z kontekstu, ale taka durna argumentacja obronna i tłumaczenie na poziomie nastoletniego typowego pirata (aż mi się przypomniała gadka o rowerze z "Clicka") nie świadczy zbyt dobrze na korzyść przeciwników.
    Z drugiej strony strona atakująca winna lepiej układać swe pozwy...
    Moim zdaniem użycie tak prostej argumentacji świadczy dodatkowo źle o oskarżeniach wysuwanych przez RIAA, bo jeśli sam napisałeś jest to argumentacja przeciętnego nastolatka to w takim razie co za firma wysuwa takie oskarżenia, które podważyć mógłby przeciętny nastolatek. Ale druga sprawa, że The Pirate Bay nie może używać zbyt skomplikowanej argumentacji prawnej bo w przeciwieństwie do RIAA nie mają za sobą wielkich koncernów tylko zwykłych ludzi, którzy mogą nie rozumieć bełkotu prawniczego.
    -Co to jest demokracja?
    -Demokracja daje nam wolny wybór naszych własnych dyktatorów.

    "Despotie oparte są na tchórzach, demokracje na głupcach."
    -Andrzej Majewski

  2. #282
    Podkomorzy Awatar Herod
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    1 889
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    5
    Otrzymał 5 podziękowań w 4 postach

    Re: ACTA

    Podważyć? W jednym miejscu tak, bo istotnie nie można ukraść praw autorskich. Teoretycznie, bo skoro ktoś udostępnia jakieś dane publicznie de facto mógłby być uważany za posiadacza takowych (lub kogoś mającego do tego prawo). Powinno się jednak używać innych terminów jak "łamanie praw autorskich" lub "pogwałcanie praw autorskich" etc. Można to ładnie ująć w kilku słowach, jeżeli się chce.

    Jeżeli PB, piraci komputerowi na całego (Ktoś pamięta akcję, gdy chcieli wykupić Sealandie i słowa, jakie to wypowiedział jej ówczesny Pan i Władca?) nie rozumie "bełkotu" to już ich problem i bonus dla antypiratów...

    Nie mniej jak widzę takie bezczelne słowa...

    jeśli ktoś coś kradnie, to już tego nie masz. Jeśli ktoś coś kopiuje, to macie to oboje.
    To albo ten kto to wypowiedział jest głupi (w co ja nie wierzę) albo stara się zrobić z kogoś głupca i ośmieszyć. Jeszcze powinien dopowiedzieć "i nikomu nie dzieje się krzywda i wszystko jest gut, spoks".

  3. #283
    Wojski
    Dołączył
    Jul 2011
    Postów
    88
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: ACTA

    Podważyć? W jednym miejscu tak, bo istotnie nie można ukraść praw autorskich.[...]Nie mniej jak widzę takie bezczelne słowa...[...] To albo ten kto to wypowiedział jest głupi (w co ja nie wierzę) albo stara się zrobić z kogoś głupca i ośmieszyć. Jeszcze powinien dopowiedzieć "i nikomu nie dzieje się krzywda i wszystko jest gut, spoks".
    Uważam, że to zdanie jest prawdziwe w jego prostym sensie jeśli się zagłębić rzeczywiście można mieć wątpliwości, ale to nie powód aby przyznawać punkt obrońcom praw autorskich. Dalej, jeśli kogokolwiek miał zamiar ośmieszyć to raczej pracownika RIAA, więc nie widzę w tym najmniejszego problemu.
    Ktoś pamięta akcję, gdy chcieli wykupić Sealandie i słowa, jakie to wypowiedział jej ówczesny Pan i Władca?
    Samą sprawę pamiętam, ale mimo że szukałem nie mogłem znaleźć tych słów jeśli możesz prosiłbym o przytoczenie nawet nie dosłownie, a sam kontekst.
    -Co to jest demokracja?
    -Demokracja daje nam wolny wybór naszych własnych dyktatorów.

    "Despotie oparte są na tchórzach, demokracje na głupcach."
    -Andrzej Majewski

  4. #284
    Podkomorzy Awatar Zakapior-san
    Dołączył
    Sep 2009
    Lokalizacja
    dzikie Bieszczady
    Postów
    1 891
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    21
    Otrzymał 33 podziękowań w 17 postach

  5. #285
    Podkomorzy
    Dołączył
    Sep 2009
    Lokalizacja
    Poznań
    Postów
    1 833
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: ACTA

    Ciekawy artykuł. Jeden z punktów jest dziwnie podobny do tego, co jakiś czas temu tu pisałem.

    A.K.A. Askorti

  6. #286
    Stolnik
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Pomorze
    Postów
    1 109
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    3
    Otrzymał 30 podziękowań w 21 postach

    Re: ACTA

    ten temat przypomina mi rozmowę o aborcji/eutanazji... :? dla jednych ok, dla innych nie tutaj tak samo

    nawet sam mam podzielone zdanie na ten temat :shock:
    Szanuj swój język - Mów po POLSKU!

  7. #287
    Szambelan Awatar adriankowaty
    Dołączył
    Jan 2012
    Lokalizacja
    Siemianowice Śląskie (k. Katowic)
    Postów
    2 909
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    375
    Otrzymał 39 podziękowań w 32 postach

    Re: ACTA

    Ja też.
    http://forum.totalwar.org.pl/image.php?type=sigpic&userid=5038&dateline=1420376  708
    "Wolność, Równość, Braterstwo lub Śmierć!"
    Hasło przewodnie rewolucjonistów z 1789.

  8. #288
    Podkomorzy Awatar Herod
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    1 889
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    5
    Otrzymał 5 podziękowań w 4 postach

    Re: ACTA

    Cytat Zamieszczone przez adriankowaty
    Ja też.

    Już któryś raz, myślałem iż "znikające posty" dadzą coś do zrozumienia... adriankowaty, przestań pisać takie posty "po dwa wyrazy". Mało wnoszą do tematu i fatalnie wyglądają. Skleć przynajmniej te dwie długie linijki następnym razem. Inaczej poleci ostrzeżenie słowne za tworzenie spamu.

  9. #289
    Podkomorzy Awatar szwejk
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Lasy Północy
    Postów
    1 804
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    211
    Otrzymał 362 podziękowań w 267 postach

    Re: ACTA

    Co prawda sprawa ACTA na razie (?) ucichła... ale i teraz nie brak zakusów na "złotą wolność" w internecie. Interesujący materiał o roli
    piractwa w kulturze.
    http://gadzetomania.pl/2013/02/08/pirac ... ce-niczego

    Fragment:
    "Przy okazji debaty nad ACTA mogliśmy usłyszeć w mediach, że Polacy są narodem piratów. Pojawiały się kontrowersyjne komentarze mówiące choćby o narodowej tradycji złodziejstwa. Autorom “Tajnych kulturalnych” ten punkt widzenia jest obcy.
    Przywołują Raviego Sundarama, autora pojęcia “piracka nowoczesność”, który twierdzi, że kopiowanie i recykling to sposoby działania przedstawicieli społeczeństw znajdujących się na obrzeżach światowej produkcji i innowacji. Polska też jest importerem treści, stąd taki ruch w naszej Sieci..."
    "A teraz słuchajcie wy, ludzie z NATO! Bombardujecie ścianę, co nie przepuszczała potoku afrykańskiej migracji do Europy, ścianę, co stopuje terrorystów . Tą ścianą była Libia. Rujnujecie ją. Wy - idioci. Za tysiące migrantów z Afryki, za wsparcie terrorystów będziecie płonąć w piekle. I tak będzie".

    Mu'ammar al - Kaddafi

  10. #290
    Podkomorzy Awatar Zakapior-san
    Dołączył
    Sep 2009
    Lokalizacja
    dzikie Bieszczady
    Postów
    1 891
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    21
    Otrzymał 33 podziękowań w 17 postach

    Re: ACTA

    Przywołują Raviego Sundarama, autora pojęcia “piracka nowoczesność”, który twierdzi, że kopiowanie i recykling to sposoby działania przedstawicieli społeczeństw znajdujących się na obrzeżach światowej produkcji i innowacji. Polska też jest importerem treści, stąd taki ruch w naszej Sieci...
    W sumie racja- od kiedy zlikwidowano polski przemysł i myśl techniczną jesteśmy narodem B-kategorii.

Strona 29 z 29 PierwszyPierwszy ... 19272829

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •