Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 12 z 12

Wątek: Inwazja na Normandię

  1. #11
    Cześnik
    Dołączył
    Oct 2009
    Lokalizacja
    Warka/Warszawa
    Postów
    278
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Inwazja na Normandię

    Cytat Zamieszczone przez pitagoras14
    a w związku z Iwo Jimą mam zamiar przeczytać E.B. Sledge "piekło pacyfiku" którą mi polecałeś
    Należy się sprostowanie i ogromne przeprosiny za wprowadzenie Cię w błąd ops: W książce Sledge'a nie ma opisu walk na Iwo Jimie :!: :? Jest Peleliu i Okinawa...
    Od chwili tej do końca świata,
    ...w pamięci ludzkiej będziem żyć:
    my, wybrańców garść,
    ...kompania braci

    William Shakespeare

  2. #12
    Chłop
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    41
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Inwazja na Normandię

    Cytat Zamieszczone przez hyperboria11
    Należy się sprostowanie i ogromne przeprosiny za wprowadzenie Cię w błąd W książce Sledge'a nie ma opisu walk na Iwo Jimie Jest Peleliu i Okinawa...
    no właśnie mam ją od tygodnia. Ale nie szkodzi i tak jest ciekawa.

    swoja prezentację będę opierał na książkach "D-DAY bitwa o Normandię" Antony'ego Beevora "D-DAY 6 czerwca 1944 przełomowa bitwa II wojny światowej" Stephana E. Ambrose (bardzo ciekawa książka całe lądowanie jest przedstawione oczami żołnierzy, składa się z opowiadań poszczególnych żołnierzy) oraz "Alianci atakują" Carlla Paula przedstawiającą tą bitwę oczami niemieckich żołnierzy. Z filmów wybrałem "The Longest Day" oraz "Szeregowca Ryana"
    Obrazów mam pełno na stronie marynarki wojennej USA: http://www.history.navy.mil/ac/d-day/exdday/exdday1.htm

    Zbierając informacje do prezentacji natknąłem się na informację że na plaży w trakcie bitwy znajdował się reżyser John Ford z swoimi ludźmi którzy filmowali całe zdarzenie. Jednak nigdzie nie można tych ujęć znaleźć. Ma ktoś z was o nich informację?

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Podobne wątki

  1. Inwazja ze wschodu
    By Lwie Serce in forum Kampanie
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 15-03-2014, 10:02

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •