Strona 2 z 13 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 128

Wątek: Bellum Crucis 6.3- indywidualne kompilacje skryptowe :)

  1. #11
    Cześnik
    Dołączył
    Sep 2009
    Lokalizacja
    Warszawa
    Postów
    260
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 1 podziękowanie w 1 poście

    Re: BELLUM CRUCIS 6.3

    vh / h. Mam na myśli że 40 ledwo tura, każde miasto, moje czy frakcji AI, ma już duży jak nie w trakcie budowy wielki kamienny mur, a zero wojen, zero oblężeń, ja z nudów podchodzę właśnie armią pod Wilno, gdyż nikt nie zdobywa osad rebelii. Dosłownie nic się nie dzieje, praktycznie zerowa aktywność ze strony komputera. To z tymi miastami i przyrostem ludności to jeszcze muszę po testować. Gdy zapisane stany gier nie są kompatybilne ze zmianami w plikach gry, dobranie odpowiednich parametrów przyrostu ludności w descr_settlement_mechanics, to jest droga przez mękę.

  2. #12
    Moderatorzy Lokalni Awatar Piter
    Dołączył
    Apr 2011
    Postów
    3 299
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    73
    Otrzymał 175 podziękowań w 142 postach

    Re: BELLUM CRUCIS 6.3

    Wilku musiałeś coś po prostu zepsuć, czy jakimś cudem źle zrobić przy instalacji mojego AI albo to przez jakieś twoje zmiany w plikach

  3. #13
    Szambelan Awatar Araven
    Dołączył
    Jan 2011
    Postów
    11 935
    Tournaments Joined
    2
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    402
    Otrzymał 276 podziękowań w 234 postach

    Re: BELLUM CRUCIS 6.3

    Wilku, napewno cos namieszałeś, ani na ai oryginalnym ani Pitera nie ma mowy o pasywności

  4. #14
    Cześnik
    Dołączył
    Sep 2009
    Lokalizacja
    Warszawa
    Postów
    260
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 1 podziękowanie w 1 poście

    Re: BELLUM CRUCIS 6.3

    Ta "instalacja" to przecież nic innego jak podmiana plików, oryginalnego descr_campaign_ai_db w modzie na zmodyfikowany. więc w tym kroku, za dużo to mówiąc kolokwialnie, spieprzyć się nie da. :-P Jak wywalę natomiast ten skrypt na masowanie armii, to znowu będą się walały dziesiątki chorągwi po całej mapie i tura będzie trwać nie kilkanaście sekund a 5 minut albo dłużej. :-P
    W jakich innych modach, były ciekawe AI na mapie kampanii ? Pamięta ktoś z was nazwy tych modów ?

  5. #15
    Moderatorzy Lokalni Awatar Piter
    Dołączył
    Apr 2011
    Postów
    3 299
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    73
    Otrzymał 175 podziękowań w 142 postach

    Re: BELLUM CRUCIS 6.3

    Po to daje 2 pliki w temacie o AI do podmiany, żebyś Ty jeden podmieniał. Moje AI nie było pasywne (przynajmniej w ten sposób o którym Ty mówisz), jeśli ono nie działa to inne też będą się psuć.


    ***
    Moderatorzy czuwają, bez wojen nam tu, dobrze?
    Samick

  6. #16
    Cześnik
    Dołączył
    Sep 2009
    Lokalizacja
    Warszawa
    Postów
    260
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 1 podziękowanie w 1 poście

    Re: BELLUM CRUCIS 6.3

    Wojna ? Coś mnie ominęło ? :-P
    Psuć to się raczej nie popsuje, jak stary budzik z minionej epoki, mechanicznych przedmiotów martwych. Najwyżej będzie działało inaczej od poprzedniego. :-P Sam przetestuję i ci powiem... Ewentualnie.

    descr_sm_factions. Kosmetyka ? Zmieniałeś kolorki rgb flag ? :-P

  7. #17
    Gość

    Re: BELLUM CRUCIS 6.3

    Cytat Zamieszczone przez Wilk
    Ta "instalacja" to przecież nic innego jak podmiana plików, oryginalnego descr_campaign_ai_db w modzie na zmodyfikowany. więc w tym kroku, za dużo to mówiąc kolokwialnie, spieprzyć się nie da. :-P Jak wywalę natomiast ten skrypt na masowanie armii, to znowu będą się walały dziesiątki chorągwi po całej mapie i tura będzie trwać nie kilkanaście sekund a 5 minut albo dłużej. :-P
    W jakich innych modach, były ciekawe AI na mapie kampanii ? Pamięta ktoś z was nazwy tych modów ?
    Tak, pamięta. Ale i tak wiesz przecież najlepiej, to po co ci to info? Z drugiej strony czytam to co wypisujesz i cieszę się że w czasach Shoguna 1 i Medka 1 nie spotkałem ciebie w necie. Każdy ma prawo mieć własne zdanie, więc je wyraziłem... Jednakże tutaj jest temat o BC 6.3, tak tylko wspomnę...

  8. #18
    Moderatorzy Lokalni Awatar Piter
    Dołączył
    Apr 2011
    Postów
    3 299
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    73
    Otrzymał 175 podziękowań w 142 postach

    Re: BELLUM CRUCIS 6.3

    Cytat Zamieszczone przez Piter
    Po to daje 2 pliki w temacie o AI do podmiany, żebyś Ty jeden podmieniał. Moje AI nie było pasywne (przynajmniej w ten sposób o którym Ty mówisz), jeśli ono nie działa to inne też będą się psuć.


    ***
    Moderatorzy czuwają, bez wojen nam tu, dobrze?
    Samick
    Jaka wojna w tym poście, o co chodzi ?


    Wilku ja z chęcią poznam opinie na temat tego co poprawić w moim AI, ale to o czym piszesz po prostu u mnie działa i u innych też działa, więc ta pasywność to już wynik twoich zabaw z plikami

  9. #19
    Cześnik
    Dołączył
    Sep 2009
    Lokalizacja
    Warszawa
    Postów
    260
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 1 podziękowanie w 1 poście

    Re: BELLUM CRUCIS 6.3

    Cytat Zamieszczone przez Eutyches
    Tak, pamięta. Ale i tak wiesz przecież najlepiej, to po co ci to info? Z drugiej strony czytam to co wypisujesz i cieszę się że w czasach Shoguna 1 i Medka 1 nie spotkałem ciebie w necie. Każdy ma prawo mieć własne zdanie, więc je wyraziłem... Jednakże tutaj jest temat o BC 6.3, tak tylko wspomnę...
    No właśnie nie za dobrze, minął już rok z ogonkiem, odkąd ostatnim razem bawiłem się w szukanie i "testowanie" różnych AI z modów do modów. Na forum również pojawiło się wiele nowych tematów, odnalezienie tego jednego konkretnego, było by co najmniej mało wygodne. :-P

    BC 6.3 dyskusje ogólne na temat modu i wszelkich spraw, np. spostrzeżeń, związanych z modem. Nie mówimy w tym momencie, konkretnie, o indywidualnych kompilacjach skryptowych.

    Mam aż tak złą reputację ? Ktoś się skarżył ? :-P

    Cytat Zamieszczone przez Piter
    Wilku ja z chęcią poznam opinie na temat tego co poprawić w moim AI, ale to o czym piszesz po prostu u mnie działa i u innych też działa, więc ta pasywność to już wynik twoich zabaw z plikami
    Gra mi jednak nie akceptuje tego skryptu na nie masowanie armii, więc odpaliłem kampanię bez blokady na masowanie armii. Za parę dni powiem więcej. Na dzień dzisiejszy, jedna rzecz jest pewna. wyłącz blokadę na atakowanie przez AI miast rebelii. Widziałem sytuację że 2 chorągwie stoją pod murami i nic nie robią, czekają na godota. Jeżeli żadna frakcja AI, nie zaatakuje innej frakcji AI, przez co najmniej 20 tur, to jest czas na masowe zdobywanie zbuntowanych prowincji. "Wyścig szczurów".

  10. #20
    Moderatorzy Lokalni Awatar Piter
    Dołączył
    Apr 2011
    Postów
    3 299
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    73
    Otrzymał 175 podziękowań w 142 postach

    Re: BELLUM CRUCIS 6.3

    Cytat Zamieszczone przez Wilk

    Cytat Zamieszczone przez Piter
    Wilku ja z chęcią poznam opinie na temat tego co poprawić w moim AI, ale to o czym piszesz po prostu u mnie działa i u innych też działa, więc ta pasywność to już wynik twoich zabaw z plikami
    Gra mi jednak nie akceptuje tego skryptu na nie masowanie armii, więc odpaliłem kampanię bez blokady na masowanie armii. Za parę dni powiem więcej. Na dzień dzisiejszy, jedna rzecz jest pewna. wyłącz blokadę na atakowanie przez AI miast rebelii. Widziałem sytuację że 2 chorągwie stoją pod murami i nic nie robią, czekają na godota. Jeżeli żadna frakcja AI, nie zaatakuje innej frakcji AI, przez co najmniej 20 tur, to jest czas na masowe zdobywanie zbuntowanych prowincji. "Wyścig szczurów".
    "godota"? Stoją i oblegają czy tylko stoją? Czasami czekają pare tur aż dojdą do nich jeszcze posiłki i dopiero atakują. Z nieagresją tak samo jest na oryginalnym AI z bellum- problem w tym, że jeszcze nie wiem co zrobić żeby komp najpierw podbijał rebelie, potem atakował sąsiadów, a znowu bezsensu żeby atakował inne frakcje i w ogóle wtedy nie podbijał rebelii (bo jeśli ma wojnę z inną frakcję ignoruje rebelie, bo one nie są poważnym zagrożeniem w przeciwieństwie do normalnej frakcji) Masz jakiś inny pomysł? W sumie to z pomysłami problemów nie ma, problem z tym jak wprowadzić je w życie. Kiedy zmniejszyłem czas nieagresji to też mnie niektórzy krytykowali więc upodobania są różne. Ja chcę żeby był on jak najkrótszy. Nawet w podstawce było 6, czy 7 tur nieagresji.

Strona 2 z 13 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Bellum Crucis 6.3 dyskusja ogólna!!!
    By Araven in forum Bellum Crucis
    Odpowiedzi: 2449
    Ostatni post / autor: 09-01-2022, 20:03
  2. Bellum Crucis - Błąd
    By Skierus in forum Bellum Crucis
    Odpowiedzi: 76
    Ostatni post / autor: 10-08-2014, 10:34
  3. Bellum Crucis 5.1
    By in forum Bellum Crucis
    Odpowiedzi: 79
    Ostatni post / autor: 29-01-2011, 11:53

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •