Strona 5 z 6 PierwszyPierwszy ... 3456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 54

Wątek: Najtrudniejsza nacja

  1. #41
    Podstoli
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    z miasta Łodzi, gdzie bieganie psom szkodzi
    Postów
    355
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 2 podziękowań w 2 postach

    Re: Najtrudniejsza nacja

    Myślę, że nawet gorzej ;p Mongołowie pojawiali się w późnym etapie gry i zwykle ograniczali się do pewnego obszaru. Natomiast Maraci podbijają bez trudu całe Indie i zwykle zatrzymują się dopiero w Moskwie albo Warszawie... Przy czym nacje sterowane przez AI unikają jak ognia walki z nimi. Prowincje w Indiach Maraci zostawiają bez wojska, bo i tak nikt (poza graczem) ich nie najedzie. Mają zdecydowanie za łatwo. Ten widoczny gołym okiem brak równowagi w rozgrywce jest jedną z największych wad Empire.
    "Wobec każdej sprawy mam jedno zdanie rano, drugie około południa, a wieczorem... och, wieczorem nie mam żadnego zdania" - Talleyrand

  2. #42
    Gość

    Re: Najtrudniejsza nacja

    Anglia z Francja zawsze u mnie próbowaly atakowac Indie. Nie wiem dlaczego zawsze potem uciekali do Ameryki reszta armii. Mieli w Indiach po 2 prowincje, a potem uciekali i nawet chcieli mi sprzedac pare prowincji

  3. #43
    Chłop
    Dołączył
    Sep 2010
    Postów
    22
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Najtrudniejsza nacja

    Nie wiem czemu narzekacie na Maratów. Gram sobie teraz Prusami i gdyby nie silni Maraci, to na tym etapie rozgrywki nie miałbym wyzwań, a tak zaraz rozpęta się piekło - Maraci i pewnie Francja z Hiszpanią na mnie, miodzio Mongołowie+Timurydzi w Medku to dopiero była przeginka.

    Swoją drogą, konsekwentnie staram się grać nie likwidując państw, tylko robię z nich protektoraty. Odkryłem nawet, że to jest czasem super opłacalne. Np. miałem Bośnię, ale wiadomo, że niespecjalnie tam inwestowałem. Rozwalając Wirtembergię dałem im Bośnię przed zajęciem ich stolicy i jak Bośnia stała się ich jedynym regionem, zrobiłem z nich protektorat. Oni pięknie rozwinęli Bośnię i dzięki temu więcej mam dochodów z Wirtembergii jako protektora niż miałbym z własnej Bośni. Podobnie Rzeczpospolita rozwija Jerozolimę (jak mieli jakiś region w Europie, to nie chcieli być wasalem).

    A co do trudności gry Prusami - dla mnie to jest identyczny case jak w przypadku Rzeczpospolitej. RONem szybko trzeba rozwalić Prusy, a Prusami szybko podbić Saksonię i wszystkie prowincje Polski. Jak uda się to zrobić w pierwszych 3-4 turach, to da się później grać. W przeciwnym wypadku na wyższych poziomach trudności nie ma szans na przeżycie. Ja to Prusami rozgryzłem tak - podbój RON, poprawne stosunki ze Szwecją i handel, szybki sojusz z Rosją i Kurlandią i walka z Austrią. Tu było po drodze jeszcze troche problemów z silną Bawarią, ale udało mi się złapać ich armię jak wyszła z Monachium i po jej pokonaniu i oblężeniu stolicy zostali moim wasalem. Wówczas naparzali się z Hanowerem, Wirtembergią i Westfalią zabezpieczając mój zachodni front. Dużą wadą takiego poprowadzenia kampanii jest mała liczba portów przez relatywnie długi czas rozgrywki - warto bardzo szybko iść na Wiedeń, co jest trzeba przyznać trudne.No i jeszcze ważna rzecz przy Prusach - na początku rozgrywki inwestuję w technologie wojskowe, szczególnie walki bagnetami - to daje mega przewagę na polu walki. Ale gospodarczo niestety bardzo długo leżałem z technologiami...

  4. #44
    Łowczy
    Dołączył
    Apr 2011
    Postów
    122
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 1 podziękowanie w 1 poście

    Re: Najtrudniejsza nacja

    Wbrew pozorom gra Prusami wcale nie jest aż tak trudna, jak by się mogło spodziewać. RP jest na starcie bardzo słabo rozwinięta i szybki cios w samo serce od razu ją zrzuca na drugi plan. Już w pierwszej turze wystarczy armią stacjonującą obok Królewca od razu zaatakować. Pierwsza tura, a my już mamy Warszawę i podpisujemy pokój z Polską. Bez Warszawy, jedynego dobrze polskiego rozwiniętego miasta, RP już w żaden sposób nam nie zagrozi. A i jeszcze jedno-przed tym natychmiastowym szturmem na Warszawę (w ogóle przed oficjalnym wypowiedzeniem Polsce wojny) wypowiadamy wojnę Saksonii. W ten sposób mamy wojnę tylko Polską (bez uwzględniania Saksonii), bez niepotrzebnej wojny z Danią i z Rosją.

    Zdecydowanie najtrudniejszą frakcję jest Turcja. Wszyscy w tym temacie już wyjaśnili dlaczego, ale ja jeszcze dorzucę swoje przysłowiowe 2 grosze, które są podczas gry Turcję kompletnym koszmarem-startowa niemożność zawierania sojuszy. Berberia... "Nie możesz zawrzeć sojuszu z wrogiem twojego sojusznika."!!!!! Co prawda Berberia w końcu podpisuje po kolei pakty pokojowe z poszczególnymi państwami, ale ile to trwa... Grając Imperium Osmańskim jesteśmy zdani wyłącznie na siebie...


    "Policzym ich, jak ich pobijem."-Jan Karol Chodkiewicz przed bitwą pod Kircholmem, gdy doniesiono mu o "wręcz niezliczonych regimentach szwedzkich"

    "Największym wrogiem dobrego planu jest marzenie o planie doskonałym."-Carl von Clausewitz

  5. #45
    Podstoli
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    z miasta Łodzi, gdzie bieganie psom szkodzi
    Postów
    355
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 2 podziękowań w 2 postach

    Re: Najtrudniejsza nacja

    Co za problem, wystarczy wypowiedzieć Berberii traktat na początku gry. Osmanami trudny jest tylko początek i to przy złym rozegraniu. Warto zawrzeć sojusz z Persją - nawet oddając w zamian Armenię (którą i tak pewnie utraci na rzecz Gruzji), choć często spokojnie wystarczy technologia + trochę grosza.
    Największy problem grając Osmanami miałem z desantami Francji/Wielkiej Brytanii na Egipt, ale na to też jest sposób. Często wystarczy postawić stateczek w cieśninie gibraltarskiej
    Generalnie, przy odrobinie sprytu i korzystaniu z dyplomacji można z nawet najgorszej sytuacji startowej wyjść na prostą. Czasem warto poświęcić prowincje, jeżeli dzięki temu unikniemy wojny z silnym państwem a jeszcze zyskamy sojusznika. Trzeba kalkulować i to jest piękne w empire, nie to co w poprzednich częściach gdzie cała rozgrywka sprowadzała się do ciągłego i chaotycznego nap*erdalania się ze wszystkimi.
    "Wobec każdej sprawy mam jedno zdanie rano, drugie około południa, a wieczorem... och, wieczorem nie mam żadnego zdania" - Talleyrand

  6. #46
    Łowczy
    Dołączył
    Dec 2010
    Postów
    99
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Najtrudniejsza nacja

    Cytat Zamieszczone przez Regulus
    Sojusz z Austrią jest takim złotym środkiem - wymaga jednak umiejętnej dyplomacji. No i ze Śląskiem raczej możesz się pożegnać, bo Habsburgowie nawet za największą fortunę nie chcą się go wyzbyć. Ale lepsze to niż wojna ze wszystkimi dookoła.

    Umiejętne korzystanie ze środków dyplomatycznych pozwala bardzo ciekawie kształtować rozgrywkę. Gdyby nie przepakowani Maraci, ta gra (mówię o samej kampanii) byłaby genialna.
    Och, zapewniam że zasadę "dziel i rządź" staram się jak to możliwe najczęściej stosować w Total Warach. Jednak początkowe gry Prusami pomimo paru lat doświadczenia z tą serią biły na razie wszystko, a każdy sojusz szybko się rozlatywał, obracając się przeciw mnie. Po prostu źle trafiałem i przy kolejnej próbie na pewno pójdzie już nieźle.

    A sam Śląsk w końcu wpadnie w moje teutońskie łapy - za te wszystkie klęski dowalę im tak że bitwy pod Leuthen i Sadową zblakną
    GRH Germania - grupa rekonstruktorów jednostek SS - Verfügungstruppe i Waffen SS.

    http://thatguywiththeglasses.pl/ - polscy fani twórczości Doug'a Walkera.


  7. #47
    Chłop
    Dołączył
    Nov 2009
    Postów
    21
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Najtrudniejsza nacja

    Cytat Zamieszczone przez Regulus
    Sojusz z Austrią jest takim złotym środkiem - wymaga jednak umiejętnej dyplomacji. No i ze Śląskiem raczej możesz się pożegnać, bo Habsburgowie nawet za największą fortunę nie chcą się go wyzbyć. Ale lepsze to niż wojna ze wszystkimi dookoła.
    W moim wypadku (gram obecnie Osmanami) Austriacy proponowali Śląsk w zamian za Belgrad i 3000 brzęczących pieniążków. Też się zdziwiłem

  8. #48
    Łowczy
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Festung Tarnau
    Postów
    158
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 1 podziękowanie w 1 poście

    Re: Najtrudniejsza nacja

    Polecam Sabaudię i Saksonię w DMUC-u. Jeśli zdołacie oprzeć się Francji i Prusom na początku gry (przy Saksonii dochodzą często pozostałe państwa niemieckie do walki), to jesteście miszcze.
    Nie jestem rasistą, mam kolorowy telewizor!

  9. #49
    Wojski
    Dołączył
    Sep 2013
    Postów
    57
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Najtrudniejsza nacja

    Według mnie Rosja i Imperium Osmańskie .
    "O dyplomacji mówimy wtedy, kiedy dwóch ludzi łże sobie w żywe oczy i oboje doskonale o tym wiedzą."
    "Sztuka dyplomacji polega na umiejętności pokrajania tortu w taki sposób, aby każdy uważał, że dostał największy kawałek."
    "Znalazłem doskonały sposób oszukiwania dyplomatów. Mówię im prawdę, a oni nigdy mi nie wierzą."

  10. #50
    Asuryan
    Gość

    Re: Najtrudniejsza nacja

    Akurat gra Rosją w czystą wersję Empire jest banalnie prosta.

Strona 5 z 6 PierwszyPierwszy ... 3456 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Wasza ulubiona nacja
    By Furiusz in forum Barbarian Invasion
    Odpowiedzi: 54
    Ostatni post / autor: 21-02-2016, 22:12
  2. Najtrudniejsza kampania - ankieta
    By Ensis in forum Kampanie
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 02-03-2014, 16:00
  3. Nacja, która najtrudniej się gra
    By sefko1 in forum Medieval II: Total War
    Odpowiedzi: 70
    Ostatni post / autor: 11-03-2013, 15:30
  4. Twoja ulubiona nacja to...
    By Fallen in forum Rome: Total War
    Odpowiedzi: 162
    Ostatni post / autor: 19-02-2011, 14:13

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •