Strona 1 z 22 12311 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 211

Wątek: SUBMODY Do Bellum Crucis 6.3

  1. #1
    Szambelan Awatar Araven
    Dołączył
    Jan 2011
    Postów
    11 935
    Tournaments Joined
    2
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    402
    Otrzymał 276 podziękowań w 234 postach

    SUBMODY Do Bellum Crucis 6.3

    10.03.2013 WIELKI Polski SUBMOD (Mietek77 + Aramegil + Araven w jednym) oto link: Wkurzyłem sie i zrobiłem megasubmoda Mietek77 + Aramegi + Araven w jednym oto link: viewtopic.php?f=367&t=12791&p=279927#p279927 jeśli decydujecie się na Wielkiego submoda wtedy ew. tylko ai sobie zmieniacie nie wgrywacie żadnych submodów innych. Jak komuś nie pasuje skład Wielkiego submoda zapraszam do zabawy z submodami indywidualnie, kolejność instalacji poniżej.



    Witam. Oto submod na nowe statystyki jednostek do BC 6.3 plik export_descr_unit z włoskiego submoda, wg mnie bardzo dobrze zbalansowaney ten nowy unit. Gram na tym pliku teraz, pobrać wypakować i wgrac do data Bellum, zrobić kopię podmienianego pliku. Oto link do pliku unit: http://www.sendspace.pl/file/aebd0773dfe8201ba94b799 nowa kampania raczej konieczna.


    Witam. SUBMOD na Wyznaczanie Dziedzica Frakcji do BC 6.3. Link: http://www.sendspace.pl/file/4b7dd98fbbd43b4111d543e
    Wypakować pobrany plik. INSTALACJA: Zrobić kopię pliku oryginalnego o tej samej nazwie, jest w data Bellum. Do dzialania submoda konieczne jest spolszczenie do BC 6.3 oraz rozpoczęcie nowej kampanii.

    Jak to działa? Jak odpalicie kampanię przy następcy tronu, macie nowego towarzysza świty postaci o nazwie Dziedzic Korony, można go przekazywać innym członkom rodu. Pierwszy książe się nie zmieni w Polsce to Kazimierz ale już następcę Kazimierza można wybierać dając mu Dziedzica Korony. U mnie to działa. jak zginie książę to następnym księciem powinien zostać generał jaki ma w świcie postaci w/w dziedzica korony. To pozwala decydować o polityce dynastycznej Waszej frakcji.

    Edit: Proszę o uwagi czy w Bellum 6.3 submod na dziedzica frakcji działa prawidłowo. U mnie na razie tak. Autorem submoda jest Amaranth z TWC, on go zrobił do SS, ja go tylko dostosowałem do Bellum.
    Edit2: Zamieszczam opis Olka77, wyjaśniający jak działa submod na Dziedzica frakcji: Olek77 napisał: "Mi się wydaje,że nie wszyscy rozumieją zasade na jakiej działa submod na wybór dziedzica frakcji. Ja też na początku nie wiedziałem. Otóż nie da się zmienić księcia który już nim został! Można zmienić następce następcy ;p. Kiedy w Polsce książe Kazimierz(na początku) ma cechę dziedzic korony to należy ją oddać komuś innemu(np Mieszko) jeszcze przed śmiercią króla Bolesława Kędzierzawego. Nie po jego śmierci bo wtedy królem zostanie Kazimierz(który nadal będzie miał cechę dziedzica,jeśli jej wcześniej nie oddamy) a następcą zostanie losowo kto inny. Tutaj wybieramy następcę Księcia! Jak ktoś już będzie księciem to tego zmienić się nie da, można tylko ustalić następcę księcia. Mam nadzieję że trochę co nie którym coś objaśniłem." - Olek wyjaśnił to prosto i wyczerpująco.
    EDIT 3 - Wydawaje się oczywiste, że aby przekazać Dziedzica Korony dwóch generałów musi być razem na jednym polu, i wtedy przeciągamy Dziedzica Korony z jednego generała, na drugiego i nie trzeba tego pisać.

    Pisałem już nie raz i nie dwa, że są wyjątki i Dziedzic Korony nie zawsze działa, czasami gra wybiera na Księcia nie tego co ma Dziedzica Korony a np. tego jaki dostał cechę Następca tronu, albo cechę Regent. Nie należy "panikować", tylko próbować dalej wyznaczyć następcę, po raz kolejny za pomocą Dziedzica Korony.

    SUBMOD ARAVENA na DARMOWE JEDNOSTKI w Garnizonach do BC 6.3 http://www.sendspace.pl/file/9ede13afe3a8a7049fa55e7 Niniejszy submod powstał dzięki pracy Olka 77, który na moja prośbę dodał atrybut free_upkeep jednostkom by submod działał. Instalacja: Najpierw proszę zrobić kopie oryginalnych plików z data moda tj. export_descr_unit i export_descr_buildings, dopiero potem wypakować folder data z submodem i wrzucić go do głównego katalogu Bellum i wszystko nadpisać. Submod daje po kolka jednostek darmowych w miastach i zamkach od 3 w wiekszym miasteczku i zamku do 5 w cytadeli i 6 w metropolii. Wymaga nowej kampanii.

    POPRAWIONE GŁOSY i nowa muzyka do Bellum Crucis 6.3 - po d tym linkiem jest link do submoda autorstwa Wino viewtopic.php?f=367&t=11135 - Submod poprawia głosy, agentów i jednostek i na mapie strategicznej i w bitwach. W oryginalnym Bellum wszyscy gadają jakby byli Anglikami, Wino to poprawił. Polska ma akcent wschodnioeuropejski.. Koniecznie zrobić kopię podmienianych plików.





    Kolejność instalacji submodów wg Aravena:
    1-Instalujemy 1 i 2 part
    2-Instalujemy Bugfixer 1.2
    3-Instalujemy submody w kolejności:
    a) SUBMOD na Wyznaczanie Dziedzica Frakcji do BC 6.3
    b) Spolszczenie do 6.3
    c) POPRAWIONE GŁOSY do Bellum Crucis 6.3 - Submod dźwiękowy Wino, on zawiera Unit z nowymi statystykami, jak Ktoś chce grać na statystykach z oryginalnego Bellum, nie może wgrać submoda dźwiękowego autorstwa Wino..
    d) SUBMOD ARAVENA na DARMOWE JEDNOSTKI w Garnizonach do BC 6.3
    e) Submod na nowe statystyki jednostek do BC 6.3 (jak nie chcemy nowych statystyk a standardowe, to pomijamy ten punkt), plik jest identyczny jak w submodzie Wino.
    f) SUBMOD MIETKA77 zmiany dla POLSKI, po instalacji tego submoda ew. usuwamy niektóre skrypty, jakich nie chcemy, potem plik map.rwm jeśli wycięliśmy jakieś skrypty. link: viewtopic.php?f=367&t=10655
    g) AI tu mamy dwie opcje, albo zachowujemy oryginalne AI, ale zmieniamy tylko plik descr_faction_standings jaki dałem w submodach, albo opcja druga AI Pitera 3.2, dla podstawowego Bellum i submoda Mietka77. Ja obecnie gram na oryginalnym AI ze zmienionym descr_factions_standings - relacje nam rosną z sojusznikami. Fajniej dyplomację się prowadzi. AI Pitera w wersji 3.2 to najnowsze, można instalować i na oryginalne Bellum i łączyć ze zmienionym plikiem descr_factions_standings. Ai w wersji 3.2 można zainstalować w dowolnym momencie.
    i) Na końcu wszelkie poprawki do spolszczenia dla grających w mody, są kompatybilne i z oryginalnym modem i submodami. Obecnie testuję nowe zmiany, ale jak pogram to napisze co i jak. Można nie instalować, wszystkiego co wyżej, ale w podanej przeze mnie kolejności, najlepiej. Pozdrawiam. Poprawki do spolszczenia na końcu. Uwaga: Po najnowszym submodzie Mietka77, nie wgrywamy poprawek żadnych do spolszczenia.
    j) na samym końcu wgrywamy submod Aramegila na polskie jednostki link: viewtopic.php?f=367&t=12610

  2. #2
    Cześnik
    Dołączył
    Dec 2011
    Lokalizacja
    Konstantynopol
    Postów
    221
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: SUBMODY Do Bellum Crucis 6.3

    Potwierdzam Aravenie, działa
    Si vis pacem, para bellum(Jeśli chcesz pokoju, szykuj wojnę) ~~~~Wegecjusz

    Mała wojna, mała sława; wielka wojna, wielka sława. ~~~~H. Sienkiewicz ~~ogniem i mieczem

  3. #3
    Szambelan Awatar Araven
    Dołączył
    Jan 2011
    Postów
    11 935
    Tournaments Joined
    2
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    402
    Otrzymał 276 podziękowań w 234 postach

    Re: SUBMODY Do Bellum Crucis 6.3

    Witam. To plik dla ew. chętnych, do wgrania do data Bellum, po wcześniejszym wypakowaniu. (Nowa kampania konieczna). Powoduje, że relacje z sojusznikami nie tylko nie obniżają się tak jak w oryginale, a nawet rosną jak mamy dobrą reputację. Tym samym sojusze są trwalsze i pewniejsze. Proszę zrobić kopię podmienianego pliku by mieć do czego wrócić. (Czyli pliku descr_faction_standings). Na ruchy i zachowania AI też to wpływa. Krzyżowcy nie stracili żadnej prowincji do 55 tury, ai robi więcej desantów. Jak Ktoś pogra na załączonym pliku niech da znać co i jak. Przetestowałem ten plik dla eksperymentu, gram na oryginalnym AI z Bellum. Ale na tym zagram na VH i zobaczę, ale opinie bardzo mile widziane.

    Link alternatywny do tego pliku: http://www.sendspace.pl/file/be5d6ccd7836eb597fc35f8

  4. #4
    Cześnik
    Dołączył
    Dec 2011
    Lokalizacja
    Konstantynopol
    Postów
    221
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: SUBMODY Do Bellum Crucis 6.3

    Ja zagram ale dopiero za tydzien bo na kursach jestem i czasu zbytnio nie mam ;> Jak go odnajde troche to Ci dam znac chyba ze sie ktos wczesniej wypowie
    Si vis pacem, para bellum(Jeśli chcesz pokoju, szykuj wojnę) ~~~~Wegecjusz

    Mała wojna, mała sława; wielka wojna, wielka sława. ~~~~H. Sienkiewicz ~~ogniem i mieczem

  5. #5
    Szambelan Awatar PlanB
    Dołączył
    Oct 2011
    Postów
    2 123
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    28
    Otrzymał 24 podziękowań w 19 postach

    Re: SUBMODY Do Bellum Crucis 6.3

    Zagrałem rano chwile,25 tur Szkocją
    Faktycznie relacje z sojusznikami rosną same,przez jakieś 20 tur relacje z 6/10 skoczyły na 8/10,więc całkiem dobrze
    Co do zachowania Al,to ciężko ocenić po 25 turach,ale dziś będę grał dalej tą kampanie to się okaże

  6. #6
    Szambelan Awatar Araven
    Dołączył
    Jan 2011
    Postów
    11 935
    Tournaments Joined
    2
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    402
    Otrzymał 276 podziękowań w 234 postach

    Re: SUBMODY Do Bellum Crucis 6.3

    No i jak się Wam gra na submodzie na wybór dziedzica i na tym descr_faction_standings? Nikt się nie wypowiada, znaczy zainteresowanie marne, to nie ma co robić kolejnych submodów chyba

  7. #7
    Cześnik
    Dołączył
    Dec 2011
    Lokalizacja
    Konstantynopol
    Postów
    221
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: SUBMODY Do Bellum Crucis 6.3

    Ja mam obydwa, ale obecnie brak jakiegokolwiek wolnego czasu na spokojna kampanie :/ Wiec narazie sie nie wypowiadam :p Wgl to tylko nieraz na forum zerkam Niebawem powróce z Kursów to co nieco pogram ale już pewnie ktos to ogarnie
    Si vis pacem, para bellum(Jeśli chcesz pokoju, szykuj wojnę) ~~~~Wegecjusz

    Mała wojna, mała sława; wielka wojna, wielka sława. ~~~~H. Sienkiewicz ~~ogniem i mieczem

  8. #8
    Chłop
    Dołączył
    Nov 2009
    Postów
    4
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: SUBMODY Do Bellum Crucis 6.3

    Witam. A może tak jeszcze submod na 4 tury/rok. W 6.2 bardzo dobrze się na nim gra. Pozdrawiam

  9. #9
    Szambelan Awatar Araven
    Dołączył
    Jan 2011
    Postów
    11 935
    Tournaments Joined
    2
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    402
    Otrzymał 276 podziękowań w 234 postach

    Re: SUBMODY Do Bellum Crucis 6.3

    Cytat Zamieszczone przez dargar
    Witam. A może tak jeszcze submod na 4 tury/rok. W 6.2 bardzo dobrze się na nim gra. Pozdrawiam
    Pomyślę nad tym, ale nie wiem czy wystarczy sama zmiana timescale w plikach descr_strat, z obecnej 0.5 na 0.25. Może Ktoś to sprawdzi w jakiejś kampanii? Trzeba zacząć nową i usunąć map.rwm jak zwykła zmiana timescale wystarczy i postacie oraz agenci będą się wolniej starzec to super. Ale ja będę grał tak jak jest znaczy 2 tury na rok. trzeba by podwoić też ilość tur po jakich się pojawiają Historyczni Władcy oraz jednostki. Czyli by porządnie tego submoda na 4 tury zrobić trzeba zmienić descr_strat, campaign_script i export descr buildings (i plik od traits i anicillaries). Chwilowo raczej nie zrobię takiego submoda.

  10. #10
    Łowczy
    Dołączył
    Jan 2010
    Lokalizacja
    Antwerpia
    Postów
    132
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    2
    Otrzymał 1 podziękowanie w 1 poście

    Re: SUBMODY Do Bellum Crucis 6.3

    Pobrałem, Spać nie mogę,więc wypróbuję
    "Moja nienawiść umrze wraz z Tobą."

    ~ Robert the Bruce do swego ojca

Strona 1 z 22 12311 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Bellum Crucis 6.3 dyskusja ogólna!!!
    By Araven in forum Bellum Crucis
    Odpowiedzi: 2449
    Ostatni post / autor: 09-01-2022, 20:03
  2. SUBMODY do BELLUM CRUCIS
    By Araven in forum Bellum Crucis
    Odpowiedzi: 138
    Ostatni post / autor: 05-02-2013, 17:46
  3. Bellum Crucis 5.1
    By in forum Bellum Crucis
    Odpowiedzi: 79
    Ostatni post / autor: 29-01-2011, 11:53

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •