Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234
Pokaż wyniki od 31 do 37 z 37

Wątek: Extended Cultures (XC) 4 1.1

  1. #31
    Szambelan Awatar Araven
    Dołączył
    Jan 2011
    Postów
    11 935
    Tournaments Joined
    2
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    402
    Otrzymał 276 podziękowań w 234 postach

    Re: Extended Cultures (XC)

    BlackWood a te wzbogacone elementy graficzne i muza pasują też do najnowszej wersji XC? Oby. Dzięki za info, trochę późno je zobaczyłem.

  2. #32
    Podczaszy Awatar BlackWood
    Dołączył
    Jul 2010
    Lokalizacja
    Cambridge UK
    Postów
    527
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 6 podziękowań w 5 postach

    Re: Extended Cultures (XC)

    Cześć, tak te elementy pasują do każdej wersji -Pozdrawiam

  3. #33
    Wojski
    Dołączył
    Apr 2011
    Lokalizacja
    Tarnów
    Postów
    50
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Extended Cultures (XC)

    Po długich i ciężkich bojach ukończyłem kampanię Zdobyte 139 miast, został mi sam wschód ale nie chce mi się już grać. Czy coś jest ciekawego jak się zdobędzie wszystkie miasta?do którego roku trwa gra? pozdrawiam

  4. #34
    Podczaszy Awatar BlackWood
    Dołączył
    Jul 2010
    Lokalizacja
    Cambridge UK
    Postów
    527
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 6 podziękowań w 5 postach

    Re: Extended Cultures (XC)

    Nie mam pojęcia jak dalej się toczy gra :| pewnie jakiś limit ma, ale zawsze są inne mody do sprawdzenia Pozdrawiam

  5. #35
    Szambelan Awatar Araven
    Dołączył
    Jan 2011
    Postów
    11 935
    Tournaments Joined
    2
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    402
    Otrzymał 276 podziękowań w 234 postach

    Re: Extended Cultures (XC)

    Witam. Jest kolejna wersja tego moda oznaczona jako 1.08.

  6. #36
    Krwawy Kardynał Awatar Samick
    Dołączył
    Oct 2010
    Postów
    5 767
    Tournaments Joined
    9
    Tournaments Won
    1
    Podziękował
    171
    Otrzymał 427 podziękowań w 262 postach

    Re: Extended Cultures (XC) 4 1.0

    Aktualizacja.



  7. #37
    Szambelan Awatar chochlik20
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    4 182
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    292
    Otrzymał 482 podziękowań w 340 postach
    Uznałem, że warto odkopać temat, bo wyszła nowa wersja: 1.1 - https://www.moddb.com/mods/extended-...s-v-version-11 , a mi udało mi się ukończyć kampanie Galami. Uprzedzając pytania nie wiem dokładnie, czym różni się od wcześniejszych, bo minęło 9 lat odkąd grałem w tego moda.
    Mamy kampanię główną i kilka kampanii prowincjonalnych, są nowe nację do ogrania oraz pewnie zaczątki siwych włosów u mnie. System rekrutacji jest genialny albo też najbardziej idiotyczny z jakim się spotkałem dotychczas. Twórcy wpadli na pomysł, aby uzależnić rekrutację również od innych budynków. Chcesz mieć mieczników potrzeba kowala i np. targu, Co jest potrzebne można przeczytać w opisie budynku. Z tym problemu nie miałem. Grając Galią z niezrozumiałych przyczyn w podbitych regionach mogłem budować jedynie brytońskie koszary, a nie celtyckie. Te ostatnie pojawiły się wyłącznie w stolicy. Czemu? Nie, wiem. Wraz idzie za zróżnicowaniem koszar miałem również inne jednostki do rekrutacji. Z jednej strony ciekawa opcja, a z drugiej zaś brakowało mi możliwości wyboru. Czy podobnie jest u innych frakcji nie wiem. Siwe włosy zapoczątkowała też system kultury, a konkretniej jej zmiany. Przykładowo w podbitym Rzymie bardzo długo dominowała kultura zachodnia. Miało to miejsce nawet wówczas, gdy przeważać w oknie osady zaczęła barbarzyńska. Okazało się, że nie zburzyłem budynku, który dawał +5 do kultury zachodniej. Z kolei w Capui nie byłem w stanie tego sprawić. Wydaje mi się, że ma to wpływ na system rekrutacji, ale w jaki sposób konkretnie to nie wiem. Brakuje mi dobrze wyjaśnionego jak w EB2 systemu. Komunikat w przeglądarce budynków, że danego nie mogę jeszcze wybudować choć poziom miasta jest odpowiedni jest zbyt enigmatyczny.
    AI myśli. Nie zauważyłem głupio wypowiadanych wojen, komputer potrafi bardzo dobrze prowadzić nacje choć są wyjątki, a czując, że przegrywa bitwę wycofuje swoje oddziały.
    Świątynie dają bonusy nie tylko do porządku, przyrostu ale też do handlu konkretnymi towarami. Budynków, które rozwijają handel jest dość sporo, a o środki w skarbcu warto dbać, bo jednostki nie są tanie i w rekrutacji, ale też i w utrzymaniu.
    Ciekawym rozwiązaniem jest jazda generalska, a konkretniej fakt, że przestała być ona ciężką, czy lekką kawalerią, ale stała się skirmisher cavalry. Nie oznacza to, że obrzuca oszczepami, ale potrafi unikać wrogiego oddziału. Plusem tego jest, że jak zapomnimy o naszym generale jest spora szansa, że uniknie starcia, ale minusem tego, że wrogiego ciężko złapać.
    Problemem w modzie są miasta barbarzyńskie. Twórcy musieli się inspirować Kindomsem i osadami ulokowanymi na wzgórzach. Mamy tutaj podobne. Schody zaczynają się wówczas, gdy próbujemy je zdobyć, bo okazuje się, że istnieją niewidzialne ściany. Nie zaobserwowałem tego zdobywając rzymskie miasta. Można zrobić podkop pod mury, ale nie wejdziesz do niego do miasta, bo jednostka nie może wykonać twojego rozkazu.
    Nie licząc różnych potknięć to mod okazuje się być naprawdę ciekawy. Nie grałem zbyt dużo w EB pod Romę, a więcej EB2 i muszę powiedzieć, że wydaje mi się, że nawet bardziej wymagający. Grając na poziomie m/m zastanawiałem się, czy przypadkiem nie wybrałem trudniejszego poziomu.
    Przepis na idealną kawę:

    Grafik: Co to za lura!? Kawa powinna być czarna, mocna, ostra i aromatyczna. Zrób mi drugą.

    Tytus: Rozkaz! Kawa powinna być czarna… Carbo medicinalis, czyli węgiel drzewny powinien ją doczernić. …mocna… Czy może być coś mocniejszego od spirytusu 95%? …ostra i aromatyczna… Reszty dokona papryka, pieprz, jodyna i… dezodorant „Brutal”.
    Grafik: O, teraz to jest kawa! To mnie postawi na nogi!
    Tytus: Szkoda, że nie dodałem jeszcze dynamitu.


    Księga XVI

  8. Użytkownicy którzy uznali post chochlik20 za przydatny:


Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •